Auto do města

Odpovědět
RudaK
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 755
Registrován: úte zář 03, 2019 6:34 am
Bydliště: Ostrava

Re: Auto do města

Příspěvek od RudaK »

.dundee. píše: čtv led 26, 2023 11:50 pm Je to ještě 4válec? Ty jsou docela živý. Max tacho z kopce s větrem v zádech 199, ale víc jsem to nepřekulil Obrázek
1,2 tsi 81kw… má to zvláštní zvuk a je trochu gumové to auto.
Nicméně jede, to a je živé…
Dneska jsem měl defekt na Levorgu, zítra mě čeká pneuservis, chvíli jsem na tom jel :-(
Jestli to spolehlivě nevyřeším tak pojede Fabia lyžovat :-D ale raději bych jel na sníh Subem ;-)
Subaru Levorg 1.6 2019
Suzuki Swift 2015 mama car
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 49131
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Auto do města

Příspěvek od VDC »

Francouzký jebky byly taky to jediný, co se dá najít v bazarech do 100 000 kč. To mě celkem překvapilo.
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Uživatelský avatar
Cliffer
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1743
Registrován: sob lis 21, 2015 6:24 pm
Jméno a příjmení: Tadeáš Pospíchal
Bydliště: Praha

Re: Auto do města

Příspěvek od Cliffer »

Tak jsem se pokrátkém zjišťování asi "zamiloval" do Mazdy 2 (07-14) s 1.3 benzínem. Jsem blbec nebo je to ok auto? Zatím jsem na začátku výzkumu.
Subaru Outback 3.0R "Démon"
- Skotsko 2022 (5567 km)
- Rumunsko 2021 (3574 km)
- Norsko 2020 (7007 km)
- Ukrajina 2019 (4060 km)
Subaru Outback 2.5i-prodán
- Balkán 2018 (4457 km)
- Balkán 2017 (5884 km)
- Skandinávie 2016 (8300 km)
Š.Felda 1.6
- Istanbul 2012 (6100 km)
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24303
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Auto do města

Příspěvek od sima »

strider píše: pát led 27, 2023 7:42 pm kolik si mel v rodine citroenu? my 9 ...
ale jasne, kazdy ma jine zkusenosti. Jediny ktery bylo objektivne dobry auto a rozpadlo se na motoru a prevodovce az po rozumny dobe bylo prvni picasso. ten zbytek pred tim a potom byly uz jen kramy. Rez, motory co ztracely olej, nebo se rozbijely turba u dieslu, karosarska hruza..

edit: kdyby byly citroeny tak super, tak by loni nezavrel kram jeden z dealeru, kde ty auta nasi kupovali.. ;x je to skoda, ale proste ty auta jsou nahore huj, a vespod fuj..
V rodině historicky 8, z toho osobně já doma 3. Momentálně zůstali a stále spolehlivě jezdí 3 citrouši, to naše Saxo doma je až neuvěřitelné, bez závad už tolik let, tak zrovne nedávno dostalo nové rozvody, pumpu, chladičku, stálo to moc peněz- cirka tisícovku :-) Akorát holt taky už rez...
Neříkám, že jsou citroeny super, navíc ty nové nesleduji, stejně jako až na vyjímky ale ani jiné nové auta, čili to není u mě jen o citroenech.
To, co se stalo tvému bráchovi je opruz a k zlosti, jenomže musím opět připomenout, že se tohle stává napříč značkami, kolikrát se tu už objevily těžké peripetie i s novým subem, holt pech, nebo výrobní, montážní vada nebo technicky špatné řešení, což je nejhorší.
Namátkou z těch každodenních uživatelů- majitelů, co najezdí a historicky najeli s auty moře km-jedna firma, brázdí celou ČR, bohatá mega na to aby si vybrala značku rozumně svým potřebám a i sympatiím. Ti mají jen citroeny a nemíní to měnit, mluvil jsem s nimi o tom.
Jinak autokrámy se zavírají, tu se má taky jeden zrovna zavřít a to zastupuje více značek, to bych řekl taky nic nemusí zrovna znamenat.
No sám jsem už s auty ušel trochu jinou cestičku a citroen bych teď nevolil, ne jako první auto, jako malé městské, to nevím, až přijde čas, ale spíš mě zas i v tomto tahá japonec, nebo ital, reálně se hlavně musí líbit majiteli, tedy mé ženě, že jo :-)
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
RudaK
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 755
Registrován: úte zář 03, 2019 6:34 am
Bydliště: Ostrava

Re: Auto do města

Příspěvek od RudaK »

Cliffer píše: sob led 28, 2023 11:42 am Tak jsem se pokrátkém zjišťování asi "zamiloval" do Mazdy 2 (07-14) s 1.3 benzínem. Jsem blbec nebo je to ok auto? Zatím jsem na začátku výzkumu.
Manželka měla oranžovou myslím 64kw :-| kdyby z neudělala totálku jezdí do dnes. Příjemné autíčko, i do Vídně nás v nouzi odvezlo :-) akorát spotřebu mělo o 1 litr větší než Suzuki Swift
Subaru Levorg 1.6 2019
Suzuki Swift 2015 mama car
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 49131
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Auto do města

Příspěvek od VDC »

Radku ty máš ale zkušenost s úplně jinou generací Citroenů. To ještě byly auta, která fungovala. Ale to co vyrábí v posledních třeba 15 letech je děs a běs. Z hlediska kvality a spolehlivosti.
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Uživatelský avatar
Cliffer
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1743
Registrován: sob lis 21, 2015 6:24 pm
Jméno a příjmení: Tadeáš Pospíchal
Bydliště: Praha

Re: Auto do města

Příspěvek od Cliffer »

RudaK píše: sob led 28, 2023 4:03 pm Manželka měla oranžovou myslím 64kw :-| kdyby z neudělala totálku jezdí do dnes. Příjemné autíčko, i do Vídně nás v nouzi odvezlo :-) akorát spotřebu mělo o 1 litr větší než Suzuki Swift
Jo v nouzi by to jelo i mino Prahu, ale to opravdu jako vyjímečná situace. A fakt to žere o litr víc? Pravda, že zatím v užším výběru zůstala Mazda 2, Suzuki Swišť, Fiat Panda (ta novější) a překvapilo mě i Hyundai i20. Jako nákup (pokud) bude tak bychom začali řešit nejdříve za měsíc, ale pomaloučku zjišťuji už teď.
Subaru Outback 3.0R "Démon"
- Skotsko 2022 (5567 km)
- Rumunsko 2021 (3574 km)
- Norsko 2020 (7007 km)
- Ukrajina 2019 (4060 km)
Subaru Outback 2.5i-prodán
- Balkán 2018 (4457 km)
- Balkán 2017 (5884 km)
- Skandinávie 2016 (8300 km)
Š.Felda 1.6
- Istanbul 2012 (6100 km)
mari75
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3419
Registrován: pon říj 31, 2016 10:47 am

Re: Auto do města

Příspěvek od mari75 »

Mohl bych Ti nabídnout Lancii Musu 1,3JTD
Subaru Forester 2,0XT 03 Red dragon
Alfa Romeo 156 SW 1,9 Jtd 02 85 kw chip by Sarkan
ex AR 156 SW 1,9 Jtd 01 81 kw chip by Sarkan
ex AR 146 1,4 TS
ex Saab 9-3 2,0i kupé
ex Seat Toledo 1,9 Tdi 98
ex VW Vento 1,8i
ex Škoda 130
Uživatelský avatar
cleo
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 6340
Registrován: čtv lis 20, 2014 11:38 am
Jméno a příjmení: Pavel Klofáč
Bydliště: Poddžbánsko

Re: Auto do města

Příspěvek od cleo »

Žena chtěla větší bezpečnější vozítko, než je C3, tak se rozhodovalo mezi XV a Mazdou CX-3. No vyhrála Mazda, žena se do ní zamilovala. Sehnal jsem rok starou s nájezdem 10000km. Jezdí to moc pěkně, aby ne, když to má dvoulitr .


Sent from my iPhone using Tapatalk
MY2020 Subaru Outback 2.5i Active - otouš Obrázek
ex 2016 Subaru Forester 2.0i-L Comfort CVT - modrásek
Lukyn91
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 62
Registrován: sob črc 25, 2020 9:02 pm
Jméno a příjmení: Lukas Cerny

Re: Auto do města

Příspěvek od Lukyn91 »

Ja (asi) na jare, nebo v lete budu prodavat Hondu Jazz (r.v. 2012, manual, 1.4 /73kW, najezd cca 95 tisic km) ve vybave comfort. Az to bude aktualni, tak sem muzu dat i odkaz na inzerat.
Uživatelský avatar
seatik
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 4038
Registrován: ned srp 09, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Vašek
Bydliště: Plzeňsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Auto do města

Příspěvek od seatik »

ten Jazzik by mi taky zajímal, to je pěkné vozítko s velkým prostorem a sklopnýma zadníma sedačkama. Jen tak zhruba přibližná cenová představa?
Subaru Forester 2.5 XT MY 2007
Subaru Outback 2.5 Limited 2020
ex Subaru BRZ 2.0i Sport MY2015
ex Subaru Impreza 2.0i 92kw MY2004
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24303
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Auto do města

Příspěvek od sima »

VDC píše: sob led 28, 2023 4:24 pm Radku ty máš ale zkušenost s úplně jinou generací Citroenů. To ještě byly auta, která fungovala. Ale to co vyrábí v posledních třeba 15 letech je děs a běs. Z hlediska kvality a spolehlivosti.
To máš pravdu, hodnotím staré citroeny, nové nemůžu, jen z doslechu, nic, víc...jinak já bral vyjádření stridera i zpět do historie citroenu, dle počtu aut co měli... no nic, téma je vyčerpáno :-)
Hoši Hondu Jazz jsem chtěl vzpomenout už když se tu ptal Ruda na auto, jenomže už měl vybráno, už jsem dál tipy nedával. Zrovna jak se to tu řešilo tak jsem kolem jedné H. Jazz šel a tohle auto bych určitě nenechal stranou zájmu, musel bych se na něj podívat, počíst o něm něco, protože ho vůbec neznám, ale je to Honda že :-) Jen tu co jsem viděl tady na ulici byla teda škaredá jak noc! :-) ta byla tak škaredá, že ne, ta nemohla bý tím pádem až pěkná, jak se říkává :-) ale jak se dívám jiné ročníky se mě už líbí.
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
Lukyn91
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 62
Registrován: sob črc 25, 2020 9:02 pm
Jméno a příjmení: Lukas Cerny

Re: Auto do města

Příspěvek od Lukyn91 »

seatik píše: sob led 28, 2023 6:18 pm ten Jazzik by mi taky zajímal, to je pěkné vozítko s velkým prostorem a sklopnýma zadníma sedačkama. Jen tak zhruba přibližná cenová představa?
Jazzíka bych chtěl prodat za cca 180 tisíc (na desetileté auto to je strašná cena, ale tak se pohybují ...). Něco k výbavě co to má: automatická klima, všechna okna v elektrice, zadní parkovací senzory (akustické), sada zimních pneu na plecháčích, multifukční volant ...
Tady je foto mého Jazzíka https://www.carshine.cz/reference/honda-jazz/ . Oproti fotu to má ještě zatmavený zadní skla.
Čekáme druhý přírůstek do rodiny, tak sháním něco většího. Kdyby ty dětský sedačky nezabíraly tolik místa, tak je prostorově v pohodě, takhle je sezení u spolujezdce když je v zádu dětská sedačka dost kompromis . Zatím koukám po Levorgu, Impreze a Hondě HR-V. Ještě si chci všechny auta objet a zkusit dát do zadu dětskou sedačku, do kufru kočárek, projet si je ...
Uživatelský avatar
Cliffer
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1743
Registrován: sob lis 21, 2015 6:24 pm
Jméno a příjmení: Tadeáš Pospíchal
Bydliště: Praha

Re: Auto do města

Příspěvek od Cliffer »

No do Prahy bych určitě nechtěl dýzla. Sorry ale Lancie je k tomu škaredá jak noc :-D . Mám od strejdy nabídku Mazdy 2 rok 2005 v 1.4 dýzl. Finance budou +/- kolem 100 kilo korun. Takže Jazz je taky mimo. Ty co jsem zmiňoval by šli tak nějak koupit, samozřejmě je otázka kvality a co to spolkne za první servis.
Subaru Outback 3.0R "Démon"
- Skotsko 2022 (5567 km)
- Rumunsko 2021 (3574 km)
- Norsko 2020 (7007 km)
- Ukrajina 2019 (4060 km)
Subaru Outback 2.5i-prodán
- Balkán 2018 (4457 km)
- Balkán 2017 (5884 km)
- Skandinávie 2016 (8300 km)
Š.Felda 1.6
- Istanbul 2012 (6100 km)
pufko
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1130
Registrován: pát úno 11, 2011 10:42 pm

Re: Auto do města

Příspěvek od pufko »

Za 100tKč by som sa obzeral asi po Aurise v benzíne, zohnať nejaký pekný kus.
Ja tie malé autá absolútne nemusím, každý rýchlo príde na to že to je malé a pokukuje po väčšom.
Preto by som osobne kapitolu života s malým autom vynechal. Mal som kedysi Fiat Uno 1.4i , otec mal Punto II (to bola doslova tragédia, každé jedno na prd svieti, sedačky vysedené že tlačila ocelová konštrukcia a podvozkovo na akejkolvek nerovnosti som myslel že uletí náprava, ale tak čo by človek chcel ked to stálo pár šupov aj ako nové)
Teraz má švagriná Grande Punto 1.2i , to je dalšia tragédia, všetko je tam lacné, chrčia repráky, lebo sú tam šunty, prestralo dobíjať - človek si povie že tam musí byť miesta na rozdávanie a oni dementi alternátor umiestnili dolu za motor a jeho oficialna demontáž spočíva auto na zdvihák, zhodiť výfuk, pravú poloos a potom sa demontuje alternátor...
A niekto bude mudrovať že Subaru je vdaka boxer motoru komplikované a tam som ho vymenil za 20min aj s umytím rúk

Takže za mna nejaký pekný Auris (aj za cenu nejakého príplatku), na ktorý v prípade potreby bude aj daleko lahšie zohnať nejaký ten karosársky diel ako na Mazdu 2 či Hondu Jazz a ako som napísal, je to už auto, kde je nejaký priestor, komfort a nebude mať niekto potrebu meniť "lebo málo miesta"
Subaru Impreza 2.0GX, 5MT, rv2001...
Subaru Legacy 2.5i, AT, rv2005...
Odpovědět

Zpět na „Ostatní“