Auto do města

Odpovědět
Uživatelský avatar
Cliffer
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1743
Registrován: sob lis 21, 2015 6:24 pm
Jméno a příjmení: Tadeáš Pospíchal
Bydliště: Praha

Re: Auto do města

Příspěvek od Cliffer »

Auris by koukám taky ještě šel. Což o to malý auto, na normální ježděním mám Démona Oťase, jen ta H6 při krátkých trasách po Praze žere 13,5 a nechci ho furt pro 10 km startovat ze studena. Takže naopak chci něco do 1.4, malýho, lehkýho, co žere v kombinaci 5 litrů a v Praze pojedu ECO rally a budu se snažit nelézt moc na 6. Mimo Prahu se myslím z 99% nepodívá.
Subaru Outback 3.0R "Démon"
- Skotsko 2022 (5567 km)
- Rumunsko 2021 (3574 km)
- Norsko 2020 (7007 km)
- Ukrajina 2019 (4060 km)
Subaru Outback 2.5i-prodán
- Balkán 2018 (4457 km)
- Balkán 2017 (5884 km)
- Skandinávie 2016 (8300 km)
Š.Felda 1.6
- Istanbul 2012 (6100 km)
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22709
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: Auto do města

Příspěvek od spm »

To já bych se malých aut teda zastal. Malá auta jsou naopak na ty pojižďky do práce, po městě a okolo komína naprosto super. Tam si člověk většinou veze akorát svůj zadek a pár drobností, takže prostor není potřeba (ok, uznávám, že při mém množství aut doma je to trochu zkreslující, protože když potřebuju něco odvézt, tak mám čím). U hromady lidí tyhle pojížďky dělají víc než polovinu celkového nájezdu, takže ho odskáče auto, které je v pořizovačce poměrně levné a po použití se může zahodit. A ve finále míň to žere, ty auta jsou celkově jednodušší, takže je tam míň věcí, co se kazí a většinou nejsou moc drahé. A hlavně ikdyž si myslím, že zas tak úplně levej nejsem, tak po městě se s tím malým autem prostě líp jezdí - není potřeba si nadjíždět v každé ostřejší křižovatce, je to užší, takže se s tím v pohodě jede po ucpaných sídlištních ulicích, lépe se s tím manipuluje a hlavně se s tím taky dá zaparkovat, protože většina lidí jezdí v něčem typu octavie nebo větším, takže na ulicích je hromada volných míst, kam to malé auto nějak nacpat jde, zatímco to větší se tam fyzicky nevejde.
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
Uživatelský avatar
Mira
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 10646
Registrován: úte srp 18, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Miroslav
Bydliště: Poslední zatáčka před Vídní

Re: Auto do města

Příspěvek od Mira »

Já jsem jeden čas (dávno tomu) jezdil Maluchem. I mimo město a bylo to super, hlavně jsem fakt zaparkoval všude. Ale teď je město 2x ucpanější a nejlépe na přemísťování mi připadne šalina. A můžu si po cestě v klídku odskočit na jedno. Škoda, že tu nemáme krtka, tím bych jezdil ještě raději, ale na ten jsme příliš malá vesnička. Takže auto do města, navíc plnýho modrých zón je dle mého úplně zbytečný.
Forester SG XT
ex Impreza 97 s baťohem
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22709
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: Auto do města

Příspěvek od spm »

Šalina je fajn do tý doby, dokud nebydlíš 25km za hranicí toho města nebo eventuelně potřebuješ těch věcí objet víc, než jenom dojet do hospody na to jedno. Pak i v tom ucpanym městě plnym modrých zón je to auto mnohem rychlejší, když s ním potřebuješ dojet za to město, tak tuplem a ostatně ikdyž potřebuješ něco odvézt - do kufru splashe/swifta/yarisu/i20 se pořád vejde mnohonásobně víc věcí, než co jsi schopen naložit do šaliny :-D
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
Uživatelský avatar
Cliffer
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1743
Registrován: sob lis 21, 2015 6:24 pm
Jméno a příjmení: Tadeáš Pospíchal
Bydliště: Praha

Re: Auto do města

Příspěvek od Cliffer »

Tak já to mám do Práce autem 20 minut a MHD 55 minut a to byslím v Praze. Holt blbý místo. A tojedu jen jedním busem. Takže bilancuju poměr cena/ušetřený čas. Plus to ke nákup sem, navšteva tam a dalších 1000 objížděk. Z ročního nájezdu 15 megametrů ročně je cca 7 MM po Praze a blízkém okolí. Ono i když vezu mamželku k doktoru na druhou stranu Prahy, tak je to buď 30 minut autem nebo 1 hodin 15 minut MHD. A to dost ocení.
Subaru Outback 3.0R "Démon"
- Skotsko 2022 (5567 km)
- Rumunsko 2021 (3574 km)
- Norsko 2020 (7007 km)
- Ukrajina 2019 (4060 km)
Subaru Outback 2.5i-prodán
- Balkán 2018 (4457 km)
- Balkán 2017 (5884 km)
- Skandinávie 2016 (8300 km)
Š.Felda 1.6
- Istanbul 2012 (6100 km)
Uživatelský avatar
Tapan
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 14836
Registrován: úte kvě 16, 2017 8:13 am
Jméno a příjmení: Štěpán Z.
Bydliště: Zliv (České Budějovice)

Re: Auto do města

Příspěvek od Tapan »

Přesně to jsem chtěl napsat. Mnoho lidí se ve městě určitě může obejít bez auta, ale jakmile potřebuješ každé odpoledne naložit děti ve škol(c)e a cestou ideálně ještě nakoupit, tak hodně štěstí.
Lvl. 1 Subaru Necromancer

Outback BP H6, Impreza GG Wagon 2.0, Justy KAD ECVT, 2x Libero E12
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22709
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: Auto do města

Příspěvek od spm »

Ono naši politici sice rádi Prahu pořád srovnávají s Paříží nebo Londýnem, když jde o to vymyslet nějaký zákaz pro auta, ale reálně je to akorát trochu větší vesnice. Takže úplně vzato reálně: v Praze je auto rychlejší skoro vždycky, než MHD. Žena dělala kdysi na Smíchově, přijíždíme od D11. Takže když jsme někam večer šli, tak jsem ji vyhazoval na ČM na metru, jinak jezdila autem. Pro cestopisně neznalé: je to cesta přesně na úplně druhé straně Prahy, je potřeba někde přejet řeknu a z ČM tam vede jedna linka metrem, bez přestupu. Takže by si jeden myslel, že ráno to metro bude rychlejší. Stejně i takováhle pro MHD úplně ideální trasa tím autem ve špičce byla o pár minut rychlejší...

(a ano, uznávám, že v Londýně třeba tohle nefunguje. Tam je naopak úplně normální vlézt do autobusu a za 45 minut z něj vylézt o 300 metrů vedle. Auta, která nemají bus lane, se většinou za tu dobu nepohnou ani o těch 300 metrů :-DDD )
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
Uživatelský avatar
dracekvo
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3177
Registrován: stř kvě 19, 2010 4:04 pm

Re: Auto do města

Příspěvek od dracekvo »

spm: jo, přesně jak píšeš tak to taky vidím. To menší auto do města má daleko levnější díly. Je v něm o poznání méně věci, co se můžou rozbít. A je prostě menší. Kde s kombíkem nezaparkuju, tam se s 206 vejdu.
Peugeot ION elektro (rv.12, najeto 100 tis)
Subaru Outback 2.5 LPG AT (rv. 07 najeto 320tis)
Subaru Outback 2.5 LPG AT (rv.99 najeto 350tis)
Peugeot 206 1.4i MT (rv. 99 najeto 270 tis)
Audi A4 Avant 1.9 TDI (rv. 97 najeto 260 tis)
Peugeot J5 obytná alkovna (2.5TD, rv.91 najeto 150tis)
Uživatelský avatar
strider
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 1279
Registrován: stř zář 05, 2018 2:07 pm
Jméno a příjmení: Jakub D.

Re: Auto do města

Příspěvek od strider »

VDC píše: sob led 28, 2023 4:24 pm Radku ty máš ale zkušenost s úplně jinou generací Citroenů.
praveze asi ani ne... my zacinali na BX, CX, strejda mel XM .. :) vsechno na stejny brdo a poumiralo to hrozne brzo. Pak se to zvedlo tim picassem, a pak upadek a generace po roce 2012 byla na pohled krasna, interier skvelej, ale spodky jak sem uz rikal stale hrozny, a ten kontrast vuci tem dobrejm interierum byl az k neuvereni. Nechme to radsi uz :) Ale je fakt ze s uzitkovyma citronama nemam zkusenosti zadne a ani nikdo z rodiny, tam mohla a treba stale je situace uplne jina.
WRX STI Active MY18
Forester XT Sport MY17
Uživatelský avatar
Mira
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 10646
Registrován: úte srp 18, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Miroslav
Bydliště: Poslední zatáčka před Vídní

Re: Auto do města

Příspěvek od Mira »

Cliffer píše: pon led 30, 2023 1:22 pm Tak já to mám do Práce autem 20 minut a MHD 55 minut a to byslím v Praze. Holt blbý místo. A tojedu jen jedním busem. Takže bilancuju poměr cena/ušetřený čas. Plus to ke nákup sem, navšteva tam a dalších 1000 objížděk. Z ročního nájezdu 15 megametrů ročně je cca 7 MM po Praze a blízkém okolí. Ono i když vezu mamželku k doktoru na druhou stranu Prahy, tak je to buď 30 minut autem nebo 1 hodin 15 minut MHD. A to dost ocení.
Já to mám naopak. Šalinou 20 minut i s cestou pěšo na a z zastávky, autem loni před vánoci to bylo autem 52 minut. A když připočtu dalších X minut abych našel flek na parkování. Holt v Práglu nevedete věčnou zákopovou válku a když někam dojedete, můžete tam i zaparkovat. To tu v té zatáčce před Vídní nemáme.
Ale strašně záleží odkud kam člověk jezdí. Jednou jsem jel s holkou z chaty v Žebětíně do Obřan a její tetička z Vídně co odjížděla jak my, byla doma autem dřív. :-D
Forester SG XT
ex Impreza 97 s baťohem
Uživatelský avatar
Cliffer
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1743
Registrován: sob lis 21, 2015 6:24 pm
Jméno a příjmení: Tadeáš Pospíchal
Bydliště: Praha

Re: Auto do města

Příspěvek od Cliffer »

Tak jsem začal pomalu prolézat inzerce a dnes mě ťukla do očí tahle Mazda. A nemůžu na ní najít přímo chyby až z toho mám nutkání zavolat maníkovi a případně si udělat výlet do Jeseníků :-D Nemáme v tomto kraji nějakého odborníka nebo oči na prohlídnutí, že tam poletím z Prahy? :-)
Subaru Outback 3.0R "Démon"
- Skotsko 2022 (5567 km)
- Rumunsko 2021 (3574 km)
- Norsko 2020 (7007 km)
- Ukrajina 2019 (4060 km)
Subaru Outback 2.5i-prodán
- Balkán 2018 (4457 km)
- Balkán 2017 (5884 km)
- Skandinávie 2016 (8300 km)
Š.Felda 1.6
- Istanbul 2012 (6100 km)
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22709
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: Auto do města

Příspěvek od spm »

Mira píše: Já to mám naopak. Šalinou 20 minut i s cestou pěšo na a z zastávky, autem loni před vánoci to bylo autem 52 minut. A když připočtu dalších X minut abych našel flek na parkování. Holt v Práglu nevedete věčnou zákopovou válku a když někam dojedete, můžete tam i zaparkovat. To tu v té zatáčce před Vídní nemáme.
Ale strašně záleží odkud kam člověk jezdí. Jednou jsem jel s holkou z chaty v Žebětíně do Obřan a její tetička z Vídně co odjížděla jak my, byla doma autem dřív. :-D
No muzu zaparkovat jenom proto, ze mam to malinky auto a do tech mezer se mistnaci s eSUVe nevejdou. Outbackem bych tam taky nezaparkoval :-DDD Proto mam to maly auto celkem rad, na ty pojizdky po meste je to fakt idealni

Odesláno z mého SM-F926B pomocí Tapatalk

Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
Uživatelský avatar
Mira
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 10646
Registrován: úte srp 18, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Miroslav
Bydliště: Poslední zatáčka před Vídní

Re: Auto do města

Příspěvek od Mira »

Nejlepší na parkování je Smart. Toho postavíte na podélným stání mezi auta napříč. :-D
Forester SG XT
ex Impreza 97 s baťohem
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22709
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: Auto do města

Příspěvek od spm »

Prej to fungovalo jenom s tou první verzí, ta druhá už je moc dlouhá :-D Jako jinak jo, akorát smart je docela dost drahej a servisně taky dost nahovno, když kvůli výměně žárovky ve světle se musí odstrojit celej předek :-D Jde to trochu proti té filozofii levných malých aut, kde jsem s nima zatím nikdy neměl nějaké vážnější problémy nebo náklady.
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
Uživatelský avatar
Cliffer
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1743
Registrován: sob lis 21, 2015 6:24 pm
Jméno a příjmení: Tadeáš Pospíchal
Bydliště: Praha

Re: Auto do města

Příspěvek od Cliffer »

Cliffer píše: pon led 30, 2023 9:31 pm Tak jsem začal pomalu prolézat inzerce a dnes mě ťukla do očí tahle Mazda. A nemůžu na ní najít přímo chyby až z toho mám nutkání zavolat maníkovi a případně si udělat výlet do Jeseníků :-D Nemáme v tomto kraji nějakého odborníka nebo oči na prohlídnutí, že tam poletím z Prahy? :-)
Aha, já jsem asi blbec. Zapomněl jsem dát odkaz :-D

https://www.sbazar.cz/mkozdon/detail/17 ... -lita-kola
Subaru Outback 3.0R "Démon"
- Skotsko 2022 (5567 km)
- Rumunsko 2021 (3574 km)
- Norsko 2020 (7007 km)
- Ukrajina 2019 (4060 km)
Subaru Outback 2.5i-prodán
- Balkán 2018 (4457 km)
- Balkán 2017 (5884 km)
- Skandinávie 2016 (8300 km)
Š.Felda 1.6
- Istanbul 2012 (6100 km)
Odpovědět

Zpět na „Ostatní“