Dovolena polsko

Vše o cestování, expedicích a výletech. Tipy na cesty, záznamy z expedic, deníčky cestovatelů, zážitky z cest. Zkrátka vše na jednom místě.
Uživatelský avatar
rajnoch
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 460
Registrován: stř říj 25, 2017 8:13 pm
Jméno a příjmení: ondra
Bydliště: palkovice

Dovolena polsko

Příspěvek od rajnoch »

Mam takovy dotaz chtel bych letos s rodinkou k mori do polska cervenec srpen ale jeste sem nikdy nebyl u more tak se chci zeptat nekoho kdo byl v polsku a podelil se o zkusenosti popr poradil kde je pekne misto dik za rady

Odesláno z mého M2103K19G pomocí Tapatalk

Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22740
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: Dovolena polsko

Příspěvek od spm »

Z mojí zkušenosti: je to kurevsky studený :-D I v létě :-) Vlezl jsem tam po kolena, když venku byly 30ky a úplně mi to stačilo :-D Co se místa týče nevím jestli úplně poradím, my byly u Sloviňského národního parku, ve kterém mimo jiné je docela hezká písečná duna. Ale byli jsme tam jeden den a spíš kvůli tomu parku než kvůli koupání :-) A turistů tam na můj vkus bylo taky až dost
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
yeti
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3018
Registrován: úte říj 26, 2010 3:20 pm

Re: Dovolena polsko

Příspěvek od yeti »

Fakt do Polska? No já nevím, ten Balt moc na koupání není. I když kámoš tam byl a pochvaloval si to. Ale on je divnej, líbí se mu i Ewa Farna ;-D ;-D
Já bych spíš než do Polska jel už do Bulharska nebo Rumunska. Pláže budou podobný (písek) a bude tam teplejc a asi i levnějc. Pokud tě teda jako na Polsku neláká něco ještě jinýho, proč by jsi chtěl jet tam.
Subaru Legacy wagon 2.0 R 121kW "sociál" MY06
Subaru Forester SF 90kW MY98
Uživatelský avatar
Tapan
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 14860
Registrován: úte kvě 16, 2017 8:13 am
Jméno a příjmení: Štěpán Z.
Bydliště: Zliv (České Budějovice)

Re: Dovolena polsko

Příspěvek od Tapan »

Jo taky jsme se byli smočit v Polsku a byla to i v červenci ledárna :⁠-⁠) Hecnul jsem se a do vody jsem vlezl, ale bez neoprénu jsem byl jedinej. Jo a foukalo tam jako prase. Jinak se dalo narazit na slušný jídlo za celkem normální peníze, pobřeží je hezký, obdivovali jsme majáky, ale kvůli koupačce fakt spíš asi jinam :⁠-⁠)
Lvl. 1 Subaru Necromancer

Outback BP H6, Impreza GG Wagon 2.0, Justy KAD ECVT, 2x Libero E12
hellax
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 77
Registrován: ned pro 09, 2018 11:47 am
Jméno a příjmení: Václav Helis
Bydliště: Bohumín
Kontaktovat uživatele:

Re: Dovolena polsko

Příspěvek od hellax »

Asi před 5 lety jsme byli ubytováni kousek od Ustky. Zvolili jsme druhou polovinu srpna. Je tam prý stabilnější počasí. Teplotní komfort mi naprosto vyhovoval. Nemám moc rád hyce. Moře bude mít max 23C. Žena tam za týden vlezla po lýtka. Jsou tam krásné pláže, borovicovité lesy, majaky, objekty z druhé světové atd. Výlet do Gdyniy je tam válečná loď , trajekt na hell taky pěkný výlet. Já dobrou dovolenou hodnotím tak jestli bych se tam zas někdy vrátil. A mužů říct že určitě jo.
Uživatelský avatar
rajnoch
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 460
Registrován: stř říj 25, 2017 8:13 pm
Jméno a příjmení: ondra
Bydliště: palkovice

Re: Dovolena polsko

Příspěvek od rajnoch »

jako na koupacku to nechci moje decka jsou lachtani tem to nevadi ale i tak hlavne zkusit jine okoli a pamatky a hlavne majaky a ty lode a jo ewu farnu sem tam si poslechnu takze sem divnej :-D hlavne mam to kousek a nebude to stat miliony co se tyce mytnych bran a jidla a atrakci levna dovolena a decka uvidi velkou kaluz a ukol bude splnen a rok bude klid
Uživatelský avatar
Traveller
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 11891
Registrován: pát kvě 30, 2014 8:04 am
Jméno a příjmení: Jirka
Bydliště: Česká Třebová

Re: Dovolena polsko

Příspěvek od Traveller »

Brácha se tam týden potuloval před půl rokem a přesně co píšeš si nemohl vynachválit. Památky úžasné, celkem levno a i na to koupání došlo. Do vody lezli někde poblíž hranice s Kaliningradem - prý tam i přes prásné počasí, narozdíl od jiných oblastí, nebyla prakticky ani noha. Pláž více méně sami pro sebe.
WRX STI MY2016
Ex: Subaru Forester SJ 2.0i, stříbrný s fofr-klackem.
lubanza
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 61
Registrován: stř úno 08, 2017 7:30 pm
Jméno a příjmení: Luboš Zámiš

Re: Dovolena polsko

Příspěvek od lubanza »

Ahoj.Ja Polsko jenom chvalim.Jezdime tam skoro kazdy rok.Krasny pamatky,nadherny jezera a vlastne i hory.Pobrezi je taky super,luxusni kempy,ubytovani na kazdym rohu a pokud nekoho bavi kolo,tak taky pohoda.Nejteplejsi voda je u Dziwnova.V Dziwnowku perfektni kemp Viking.Na druhy strane Frombork,pamatky a muzeum Kopernika.Jezdi odtud lode na Hel.Mezi samozrejme Gdansk,Gdyne,Sopoty.Kolem pobrezi je plno lazenskych mest,treba Kolobreh,odtud se da dostat na Bornholm.Pokud clovek nechce byt jenom u more,tak je taky super Belevezsky prales,jezera Mazury a u Litvy Vigry a pamatky treba krizacky hrady,nejvetsi samo je Malbork,ale je jich tam plno vcetne krasnych mest.
L
Uživatelský avatar
Tiger
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1206
Registrován: úte črc 16, 2013 12:27 pm
Jméno a příjmení: Tomáš V
Bydliště: Praha

Re: Dovolena polsko

Příspěvek od Tiger »

Záleží co sneseš ty a hlavně tvoje pani, protože studený to bude. Dětem je to fuk, a pokud budete odjíždět z Čech, kde zrovna budou panovat 30° a víc, tak budete rádi i vy. Je to blízko, je tam relativně levno a je tam spousta zajímavých a hezkých míst. Máme pobřeží projetý na motorce. Za mě osobně Gdaňsk. Je to krásný přístavní město a dá se tam pohybovat i vodní tramvají. Určitě je zajímavý trojměstí Gdaňsk - Sopoty - Gdyně, mezi sebou dostupný rychlým levným, laciným vlakem (nemusíš řešit parkování a piva). V Gdyni kotví v přístavu křižník Bleskawica a školní plachetnice Dar Pomorzia. Určitě je super Helská kosa, ale tam je dost nabito. Okolí Leby s dunou, jak psal Honza spm je taky pěkný a objet všechny pobřežní majáky taky.
Co se týká pláží, tak naše zkušenost je taková, že bývá nabito okolo přístupových cest, kde jsou WC, bary a občerstvení. Když poodejdete kus dál, tak i v plné sezoně to může být v poho. Na spoustě takových okrajovějších míst není problém večer zapařit a čumět při tom na moře. Je to pár let zpátky, ale nebyl problém večer udělat malý ohýnek, nebo ugrilovat něco na jednorázovém grilu. Jo a fakt tam fouká. Někdy můžeš mít smůlu a lézt do vody přes naplavené chaluhy. Ale my to máme trochu jinak a jsme schopni vlézt i do ledovcové řeky, když je třeba hygiena (Kavkaz), nebo do Severního ledového oceánu kvůli zářezu (Island) :-) Za nás Polsko a moře super.
Subaru XV 1.6 84kW CVT MY20 Comfort
Subaru Forester SG 2.0 92kW MT MY05 ADV Comfort
ex Subaru Forester SF 2.0 92kW MT MY99 ADV
Honda SH150i 2022
Triumph Tiger 955i MY01
yeti
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3018
Registrován: úte říj 26, 2010 3:20 pm

Re: Dovolena polsko

Příspěvek od yeti »

rajnoch píše: pon led 09, 2023 2:23 pm jako na koupacku to nechci moje decka jsou lachtani tem to nevadi ale i tak hlavne zkusit jine okoli a pamatky a hlavne majaky a ty lode a jo ewu farnu sem tam si poslechnu takze sem divnej :-D hlavne mam to kousek a nebude to stat miliony co se tyce mytnych bran a jidla a atrakci levna dovolena a decka uvidi velkou kaluz a ukol bude splnen a rok bude klid
Tak to jo, to budeš spokojenej.
Subaru Legacy wagon 2.0 R 121kW "sociál" MY06
Subaru Forester SF 90kW MY98
Uživatelský avatar
Jackylle
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 2070
Registrován: stř pro 11, 2013 10:52 pm
Jméno a příjmení: Lucka
Bydliště: Ostrava

Re: Dovolena polsko

Příspěvek od Jackylle »

Kámoška jezdí do Polska furt a je nadšená. Poptám se jí, popř. předám kontakt. Určitě ráda poradí.
Lucka

"Postarej se o svého koně a tvůj kůň se postará o tebe."

Subaru Forester "Sněžný Lišák" SG BiFuel
Ex Subaru Legacy GX 2.5 4AT zůstává na dohled
American Quarter Horse, all hoof ride off road
lubanza
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 61
Registrován: stř úno 08, 2017 7:30 pm
Jméno a příjmení: Luboš Zámiš

Re: Dovolena polsko

Příspěvek od lubanza »

Odkud jsi?Radi se podelime o zkusenosti.Polsko mame projezdeny!Jsme od Pardubic.
Uživatelský avatar
rajnoch
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 460
Registrován: stř říj 25, 2017 8:13 pm
Jméno a příjmení: ondra
Bydliště: palkovice

Re: Dovolena polsko

Příspěvek od rajnoch »

lubanza píše: pon led 09, 2023 8:59 pm Odkud jsi?Radi se podelime o zkusenosti.Polsko mame projezdeny!Jsme od Pardubic.
nazdarek zrovna k vam cestu nemam jsem z frydku mistku
lubanza
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 61
Registrován: stř úno 08, 2017 7:30 pm
Jméno a příjmení: Luboš Zámiš

Re: Dovolena polsko

Příspěvek od lubanza »

Skoda,ale urcite pokud budes chtit se daji tipy hodit do mailiku.Jednu cestu mame najetou na Krakov,Sandomer,Bielowiaz,Frombork,Gdansk.
Uživatelský avatar
dracekvo
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3179
Registrován: stř kvě 19, 2010 4:04 pm

Re: Dovolena polsko

Příspěvek od dracekvo »

Nechce se mi zakládat nový téma a tohle je podobný.
Konečně jsem sehnal do audiny za pár korun automat i s hydroměničem. Jen pro to musím skočit do polska.

Když už tam budu. Nějakej tip od nějakého příhraničníka, co se tam vyplatí nakoupit k jídlu?
Peugeot ION elektro (rv.12, najeto 100 tis)
Subaru Outback 2.5 LPG AT (rv. 07 najeto 320tis)
Subaru Outback 2.5 LPG AT (rv.99 najeto 350tis)
Peugeot 206 1.4i MT (rv. 99 najeto 270 tis)
Audi A4 Avant 1.9 TDI (rv. 97 najeto 260 tis)
Peugeot J5 obytná alkovna (2.5TD, rv.91 najeto 150tis)
Odpovědět

Zpět na „Cestování“