Vrčení při vyšších rychlostech

zhor
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2720
Registrován: pon srp 26, 2013 2:38 pm
Jméno a příjmení: Standa H.
Bydliště: Šumperk/Ostrava

Re: Vrčení při vyšších rychlostech

Příspěvek od zhor »

Jakou barvu má olej v převodovce? Neztmavnul?
Subaru Impreza GG WRX EJ205 165kW 2003
Volvo V70 D5 120kW 2002
ex - Subaru Impreza GG EJ201 92kW 2001
Uživatelský avatar
mnov
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 7831
Registrován: ned lis 24, 2013 6:54 pm
Jméno a příjmení: Marek Novák
Bydliště: Praha

Re: Vrčení při vyšších rychlostech

Příspěvek od mnov »

Ten zvuk je tam stále, není závislý na zátěži. Tak bych to zvedl a hledal stetoskopem (klackem) odkud to vychází. :-)
Forester 2004 2.0 MT LPG
Impreza 2004 2.0 AT
petr
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 5168
Registrován: stř zář 24, 2014 8:25 pm
Jméno a příjmení: Petr Němec
Bydliště: Beskydy

Re: Vrčení při vyšších rychlostech

Příspěvek od petr »

no já bych to furt viděl na ložiska kol, jinak asi fakt převodovka
Doro
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 4042
Registrován: ned zář 06, 2009 7:00 pm
Bydliště: Valašsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Vrčení při vyšších rychlostech

Příspěvek od Doro »

A už to zved a za chodu poslech zespodu? Mi tak odhalili jeté kuželovéí soukolí na výstupu z předovodvy, jinak netuším,jak bych to diagnostikoval zevnitř auta.
Forester 2.0 SG Comfort 2003
Forester 2.0 SG Active 2003
Impreza combi 1,8 76kW, 1993 (zrušeno)
mpu3000
Nováček
Nováček
Příspěvky: 9
Registrován: úte led 03, 2023 5:38 pm

Re: Vrčení při vyšších rychlostech

Příspěvek od mpu3000 »

Ad Standa: Určitě bych to neřešil kdyby takhle hučelo pořád, ale tohle bylo z minuty na minutu úplně novej a silnej zvuk. Okolo 80 pak už má takovou sílu, že se mi o něm i zdálo když jsem s autem jel hoďku :-)

K oleji z převodovky se bohužel sám nedostanu (pokud není nějaký dyi metoda pro člověka bez garáže) a ani nemám možnost to zvednout a odhalovat.. i když odhalil bych něco, když při stání se zvuk neobjevuje? Je to určitě něco, co souvisí s rychlostí otáčení kol. Taky bych tipoval ložiska, ale v servise mi řekli že určitě ne s tím že se ten zvuk nemění při zatáčení, ani při tvrdším. Ale určitě jestli máte někdo nějaký doporučení kam to vzít ještě na další check, sem s tím! Ať aspoň vím v čem vězí problém a zhodnotím jestli to stojí za opravu nebo ne.
Uživatelský avatar
StandaB
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3662
Registrován: pát led 03, 2020 2:20 pm
Jméno a příjmení: Stanislav Becvar
Bydliště: Nürnberg

Re: Vrčení při vyšších rychlostech

Příspěvek od StandaB »

Na olej z prevodovky se dostanes lehce skrz merku. Na te vidis jak olej vypada, popripade muzes trochu oleje tenkou hadickou vyssat. Tu merku najdes vpravo na prevodovce, ale to asi vis. Ze servisu znam jenom Dobrany u Plzne, ale ti jsou fakt machri. :-)

Ad. Pri stani asi nic neobjevis, pokud se netoci kola. Jedine najit nekoho, nebo neco, kde je zdviz, a poslouchat pod autem jak psal Marek (mnov) :-)
Uživatelský avatar
Traveller
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 11896
Registrován: pát kvě 30, 2014 8:04 am
Jméno a příjmení: Jirka
Bydliště: Česká Třebová

Re: Vrčení při vyšších rychlostech

Příspěvek od Traveller »

mpu3000 píše: sob led 07, 2023 12:48 pm Ad Standa: Určitě bych to neřešil kdyby takhle hučelo pořád, ale tohle bylo z minuty na minutu úplně novej a silnej zvuk. Okolo 80 pak už má takovou sílu, že se mi o něm i zdálo když jsem s autem jel hoďku :-)
Přesně takhle se mi to stalo s těmi zadními ložisky kol. Nic podezřelého a najednou ten zvuk prostě přišel. Pak jsem s tím ještě pěkných pár set kilásků najezdil, než jsem se dostal do servisu, ale to už k žádné změně nedocházelo a bylo to furt stejné.
Žádný rozdíl ve zvuku např. při zatáčení jsem nepozoroval. Ale to třeba mohlo být i mýma ušima, i když si myslím, že más sluch celkem dobrej.
Závadu pak přesně (myslím stranu) diagnostikovali a opravili v AWD, ale já jsem to měl ještě na záruku. Jinak to asi u nich bude o něco dražší než u nějakého garážníka.
WRX STI MY2016
Ex: Subaru Forester SJ 2.0i, stříbrný s fofr-klackem.
mpu3000
Nováček
Nováček
Příspěvky: 9
Registrován: úte led 03, 2023 5:38 pm

Re: Vrčení při vyšších rychlostech

Příspěvek od mpu3000 »

Jasný, tak na olej kouknu a shodou okolností se teď budu pohybovat okolo Plzně, tak je tak zkusím uhnat jestli mi na to nekouknou. Díky za tip! A teda Traveller mi dává hezkou naději s těmi ložisky, kéž by to bylo jenom to. Dík moc zatím hoši!
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24342
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Vrčení při vyšších rychlostech

Příspěvek od sima »

Mě to taky přijde jako zvuk ložisek, i když spíš vrčící, než typicky hlučící, čili hluboký ton. Z nahrávky jsem nějak moc chytrý nebyl, přišlo to opravdu spíš jako vrčení, ale takové zvuky vydávají jednoduše ložiska taky, jedno jest kde a které, čili u těch kol taky. Já taky pátral složitě jako ty, víc servisů, žádný jasný verdikt, nechal jsem to víc projevit a bylo jasno-ložisko kola, za rok či dva druhé, zadní to byly. Pravda, zkušený servisák subarista jej odhalil ihned. Dnes už bych věděl hned sám...na ty peripetie mírné a obavy nejde zapomenout :-)
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
Uživatelský avatar
lojzmen
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 392
Registrován: ned srp 30, 2009 11:38 pm
Jméno a příjmení: Lojza
Bydliště: Ostrava-Poruba

Re: Vrčení při vyšších rychlostech

Příspěvek od lojzmen »

Moje zadní ložiska hučela v tak trochu nižší tónině (XV má 17" kola, možná proto). Nevím kdy to začlo, ale najednou jsem si toho všimnul.
Po asi tisíci kilometrů jsem jezdil ve vrtulovém bombardéru.
Co tady čtu v diskuzích, je to u Suba běžná závada. A ne každý mechoš to umí správně opravit, vlastní zkušenost.
Mé opatrné doporučení - sleduj, zda vzrůstá intenzita. Až to nevydržíš pocitově, či fakticky, do servisu. Na zvedák, na volnoběh roztočit, to už bude jasné, že to jde z převodů, nebo od kol.
V autě sám těžko poznáš, odkud hluk jde.
Subaru XV 2,0i Active 6MT 110kW r.2012
Ex:Daihatsu Sirion 1,3L r.2005, Legacy 2,0 AT r.2000, Impreza 1,8 MT asi 1995, nic, Š100, nic, Š440, Tatraplán T600 s motorem 603
mpu3000
Nováček
Nováček
Příspěvky: 9
Registrován: úte led 03, 2023 5:38 pm

Re: Vrčení při vyšších rychlostech

Příspěvek od mpu3000 »

Tak abych případnýmu řešiteli podobnýho problému pomohl, byly to ložiska v převodovce + zevnitř rozdrcená převodovka, něco se v ní uvolnilo a prakticky ji to zdemolovalo. Taky při finálním převozu auta do Dobřan znělo už fakt tragicky. Každopádně kluci to tam perfektně opravili, našli i kopu dalších věcí a o všechno se postarali, můžu fakt jen doporučit!

To mě vede ještě k otázce, tím že auto je teď mechanicky celkem v pořádku, doporučili mi v Dobřanech zkusit sehnat klempíře co by očistil podvozek od rzi a přestříkal, aby vydrželo auto co nejdýl (případně našel větší ložiska rzi a o ty se taky postaral) - nemáte někdo nějaký doporučení? Klidně si chvíli počkám než bude volno, ale rád bych si nechal doporučit někoho šikovnýho kdo je ochotnej tuhle špinavou práci udělat.
petr
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 5168
Registrován: stř zář 24, 2014 8:25 pm
Jméno a příjmení: Petr Němec
Bydliště: Beskydy

Re: Vrčení při vyšších rychlostech

Příspěvek od petr »

no to by chtělo , když jsi do toho takhle investoval , to by byla škoda kdyby to teď shnilo , snad někoho na to najdeš , je to ale boj s tou korozí ....
Uživatelský avatar
mnov
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 7831
Registrován: ned lis 24, 2013 6:54 pm
Jméno a příjmení: Marek Novák
Bydliště: Praha

Re: Vrčení při vyšších rychlostech

Příspěvek od mnov »

mpu3000 píše: úte úno 28, 2023 5:59 pm Tak abych případnýmu řešiteli podobnýho problému pomohl, byly to ložiska v převodovce + zevnitř rozdrcená převodovka
Já se objednal na výměnu LPG nádrže po 10 letech a tímto příspěvkem jsi mě moc nepotěšil. :-)
Forester 2004 2.0 MT LPG
Impreza 2004 2.0 AT
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22764
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: Vrčení při vyšších rychlostech

Příspěvek od spm »

Tak budes mit novou nádrž a novou prevodovku :-DDD

Odesláno z mého SM-F926B pomocí Tapatalk

Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24342
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Vrčení při vyšších rychlostech

Příspěvek od sima »

:-D jistě, vše je řešitelné, dobře ty spm :-)
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
Odpovědět

Zpět na „II. gen. SG (03-08)“