2022 Bulharsko

Vše o cestování, expedicích a výletech. Tipy na cesty, záznamy z expedic, deníčky cestovatelů, zážitky z cest. Zkrátka vše na jednom místě.
USbiker
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 468
Registrován: pát dub 15, 2016 9:56 pm
Jméno a příjmení: Radim Vinklárek
Bydliště: Paskov

Re: 2022 Bulharsko

Příspěvek od USbiker »

Den sedmnáct a osmnáct
Tak už jsem myslel že s psaním končím, ale ještě pár věcí na závěr.
Ráno jsme vstali časně a vyjeli už v osm, chtěli jsme se dnes přesunout co nejvýš, nejraději do Maďarska do Shegedu, abychom toho na pak na poslední den neměli hodně a přijeli domů tak nějak v rozumnou dobu, ať se Ellča může v klidu nachystat na nový školní rok ve druhé třídě, který začíná v pátek.
Cesta probíhala v klidu až na příjezd k Srbsko-Maďarskem hranicím. Už cestou dolů do Srbska na začátku naší cesty jsme si všimli ohromných kolon stojících od hranic až na dálnici v několika kilometrové koloně, a už tehdy jsme si řekli že zpět pojedeme raději jinudy.
A tak jsme jinudy jeli. Vybrali jsme si malý hraniční přechod kousek vedle. Byli jsme tam v 18:55 a říkali jsme si že přejedeme přes čáru a utáboříme se. A zítra to dotáhneme v klidu domů. No ale bohužel. Tento malý přechod zavíral v 19 hodin a jak jsme tam dojeli, byla už brána zavřená a odbavovali jen zbylá auta. Takže nám tedy nezbylo než se vrátit na ten hlavní přechod na dálnici. Kolona sice nebyla několikakilometrová, asi jen kilometr, ale strávili jsme tam dvě a půl hodiny. Takže do Maďarska jsme projeli kolem 21:30.
Takže vzniklo dilema: utábořit se a vyjet brzy ráno, anebo to prostě dotáhnout až domů přes noc. Cítil jsem se v pohodě, takže jsme jeli přímo domů. Cestou jsme si skočili do Shegedu do Mekáče na sacharidy 😀, Ellči jsme ustlali na zadním sedadle a ráno v 6 jsme byli doma.
Právě začínalo svítat a my se už těšili na další nekonečný rok plný starostí, práce a jiných drobných nepříjemností... 😂😂😂

No a na závěr musím jen poznamenat že nakonec nebyl problém se směšovačem LPG ani s přehříváním motoru kvůli nějaké větší závadě. Doma pak v servise zjistili že mám rozpadlé víčko na chladiči a ta pružina, která drží chladič natlakovaný tam není.
Takže náš milý Outback celou cestu 4993 km za 18 dní projel opět bez ztráty kytičky. ❤️👍Nové gumy Nokian Outpost se také osvědčily, vydržely toho dost jak na skalách a šutrech, tak i na písku a dálnici.
Moc krásná dovolená, nemůžu si na nic stěžovat! 👍
1DJI_0427.jpg
14.8_.jpg
Uživatelský avatar
StandaB
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3662
Registrován: pát led 03, 2020 2:20 pm
Jméno a příjmení: Stanislav Becvar
Bydliště: Nürnberg

Re: 2022 Bulharsko

Příspěvek od StandaB »

Uff, clovece,...nadhera. (*_^) |,,,, Jsi spickovy "Cestopisec" :-)
USbiker
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 468
Registrován: pát dub 15, 2016 9:56 pm
Jméno a příjmení: Radim Vinklárek
Bydliště: Paskov

Re: 2022 Bulharsko

Příspěvek od USbiker »

StandaB píše: úte pro 20, 2022 12:38 pm Uff, clovece,...nadhera. (*_^) |,,,, Jsi spickovy "Cestopisec" :-)
Díky. :-) Jsem rád že jsem to cca po půl roce dal konečně dohromady. :-D
Uživatelský avatar
Traveller
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 11896
Registrován: pát kvě 30, 2014 8:04 am
Jméno a příjmení: Jirka
Bydliště: Česká Třebová

Re: 2022 Bulharsko

Příspěvek od Traveller »

To musel být parádní výletík. ,,,,| (*_^) |,,,, ,,,,| (*_^) |,,,, ,,,,| (*_^) |,,,,
WRX STI MY2016
Ex: Subaru Forester SJ 2.0i, stříbrný s fofr-klackem.
Uživatelský avatar
Dušan
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1376
Registrován: stř zář 02, 2009 8:44 pm
Jméno a příjmení: Dušan Šindel
Bydliště: Ostrava

Re: 2022 Bulharsko

Příspěvek od Dušan »

Bezvadná exkurze po Bulharsku. Moc pěkné. Zhlídnul jsem obě videa. Na tom delším okolo 21. minuty mě zaujala ta hluboká soutěska. Na videu ji sice nejmenuješ, ale našel jsem si ji na googlu a jsem si téměř jistý, že to je Ďáblovo hrdlo u dědinky Trigrad. No a rozlehlé horské krajinky, jako ta u nejvyšší bulharské přehrady, mě vždycky fascinují úplně nejvíc. Záběry z dronu máš perfektní. A nejen v soutěsce, ale všechny. Třeba Ďáblův kamenný most je z dronu nádherný. Palec nahoru jak za ten výlet, tak za podrobný deník i video. ,,,,| (*_^) |,,,,
Tam je jakoby cesta .....

Forester 2003 - manuál, zvýšený, oplechovaný
Toyota Land Cruiser 95 - r.2001, Ironman 2", šnorchl
USbiker
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 468
Registrován: pát dub 15, 2016 9:56 pm
Jméno a příjmení: Radim Vinklárek
Bydliště: Paskov

Re: 2022 Bulharsko

Příspěvek od USbiker »

Dušan píše: úte pro 20, 2022 6:24 pm Bezvadná exkurze po Bulharsku. Moc pěkné. Zhlídnul jsem obě videa. Na tom delším okolo 21. minuty mě zaujala ta hluboká soutěska. Na videu ji sice nejmenuješ, ale našel jsem si ji na googlu a jsem si téměř jistý, že to je Ďáblovo hrdlo u dědinky Trigrad. No a rozlehlé horské krajinky, jako ta u nejvyšší bulharské přehrady, mě vždycky fascinují úplně nejvíc. Záběry z dronu máš perfektní. A nejen v soutěsce, ale všechny. Třeba Ďáblův kamenný most je z dronu nádherný. Palec nahoru jak za ten výlet, tak za podrobný deník i video. ,,,,| (*_^) |,,,,
Díky za chválu. :-) Ano, je to ono Ďáblovo hrdlo a kousek od toho Trigradu jsme tábořili, to je ta část jak jsem tam pro efekt projížděl ten potok. :-) Musím ale přiznat že ty záběry nejsou mnohdy nejlepší. Tak hlavně proto že když cestujeme tak nemůžeme na různých místech čekat na podvečerní zlatou hodinku, takže pak hodně bojuju s přepaly na tom přímém poledním slunci. A tu soutěsku jsem chtěl natočit i úplně shora, ale mezi těmi skálami nebyl GPS signál a dron mi to proto nechtělo pustit výš jak nějakých 100 metrů. :-D Ale i tak děkuji za zhlédnutí a chválu. :-)
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 49227
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: 2022 Bulharsko

Příspěvek od VDC »

Radime parádní !! Bulharsko je nádherná země. Rád jsem se díky tobě zase podíval na Beglik Taš a v dáli zahlédl vilu Perla. :-)
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
USbiker
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 468
Registrován: pát dub 15, 2016 9:56 pm
Jméno a příjmení: Radim Vinklárek
Bydliště: Paskov

Re: 2022 Bulharsko

Příspěvek od USbiker »

VDC píše:Radime parádní !! Bulharsko je nádherná země. Rád jsem se díky tobě zase podíval na Beglik Taš a v dáli zahlédl vilu Perla. :-)
Díky Tome! Jo, prominenti si tenkrát žili... Obrázek

Odesláno z mého MAR-LX1A pomocí Tapatalk

Uživatelský avatar
námořník
Místopředseda klubu
Místopředseda klubu
Příspěvky: 20664
Registrován: sob zář 10, 2016 8:43 am
Jméno a příjmení: Jiří Mareš
Bydliště: Most

Re: 2022 Bulharsko

Příspěvek od námořník »

Top 👍.
Odesláno zmáčknutím tlačítka Odeslat
Uživatelský avatar
rajnoch
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 460
Registrován: stř říj 25, 2017 8:13 pm
Jméno a příjmení: ondra
Bydliště: palkovice

Re: 2022 Bulharsko

Příspěvek od rajnoch »

Krasne jak cip

Odesláno z mého M2103K19G pomocí Tapatalk

sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24342
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: 2022 Bulharsko

Příspěvek od sima »

Jen jsem to narychlo přejel, vypadá to skvěle (*_^) |,,,, přečtu si velice rád vše následně, super počin, raport.
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24342
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: 2022 Bulharsko

Příspěvek od sima »

Radime to bylo teda počteníčko, krása střídá víš co ,,,,| (*_^) |,,,, Videa jsem si nechal jako sladkou tečku na závěr, ty teprve sjedu.
Vidíš to i víčko bez pružinky zvládl Outbeček, já jej nedávno měnil, staré jsem nechal v kufru, nezabere místa, co kdyby...
Jsem si vlastně až teď uvědomil, že Outback prošel ozdravnou kůrou u toho mého kámoše, ještě že tak, byla by ho časem škoda, převeliká, jak se vám odvděčil (*_^) |,,,, (*_^) |,,,,
Edit: videa máš fakt parádní, ptačí perspektiva je vždy nádherná, tohleto teda jakbysmet, moc pěkně jsi s dronem natočil, nádherná země, ta pevnost-ouuu! Skaliska, kláštery, cestičky, všechno.
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
USbiker
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 468
Registrován: pát dub 15, 2016 9:56 pm
Jméno a příjmení: Radim Vinklárek
Bydliště: Paskov

Re: 2022 Bulharsko

Příspěvek od USbiker »

sima píše: čtv pro 29, 2022 9:55 pm Radime to bylo teda počteníčko, krása střídá víš co ,,,,| (*_^) |,,,, Videa jsem si nechal jako sladkou tečku na závěr, ty teprve sjedu.
Vidíš to i víčko bez pružinky zvládl Outbeček, já jej nedávno měnil, staré jsem nechal v kufru, nezabere místa, co kdyby...
Jsem si vlastně až teď uvědomil, že Outback prošel ozdravnou kůrou u toho mého kámoše, ještě že tak, byla by ho časem škoda, převeliká, jak se vám odvděčil (*_^) |,,,, (*_^) |,,,,
Edit: videa máš fakt parádní, ptačí perspektiva je vždy nádherná, tohleto teda jakbysmet, moc pěkně jsi s dronem natočil, nádherná země, ta pevnost-ouuu! Skaliska, kláštery, cestičky, všechno.
Díky moc za slova chvály. :-) Opravdu jsme si to parádně užili, je to nádherná a velká země... Náš Outback se vždy na takováto dobrodružství náramně těší. :-D
Chorche
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2622
Registrován: ned úno 06, 2022 5:21 pm

Re: 2022 Bulharsko

Příspěvek od Chorche »

pěkný, taky sme projeli Bulharsko v letech 19 a 20, dole podél pobřeží se dá většinou spát v autě i na divokejch plážích (spali sme několik dní i v národním parku Silistar na tejdle pláži https://mapy.cz/s/bazakonuze , kde je prej za to značná pokuta, ale to sme nevěděli - jen nám bylo právě divný, že sme tam sami :-D )
offroadforum.cz

Otloukánek = legacy outback BP 2004
Odpovědět

Zpět na „Cestování“