"Vyriešenie" spotreby oleja???

V této části bychom měli diskutovat o technických problémech, které nelze zařadit do konkrétní kategorie
Odpovědět
pufko
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1130
Registrován: pát úno 11, 2011 10:42 pm

Re: "Vyriešenie" spotreby oleja???

Příspěvek od pufko »

Čo sa motora týka ohľadne živosti, tak u mňa je to dlhé roky individuálne a jediné čo som odpozoroval tak väčšinou je to živšie keď mám málo benzínu. Niekedy to je živé aj keď ho mám veľa.
Človek sa rozbieha mnoho krát, či z miesta, alebo z križovatky a niekedy to auto tak vystrelí dopredu ako keby malo +30PS naviac, pritom som nezatlačil na plyn o nič viac ako inokedy.
Ale to môže súvisieť aj s AT aj keď s ním nemám v podstate problém.

Aditívum neplánujem liať pravidelne na každú nádrž, raz za štvrťrok stačí. Dostupnosť našťastie ja mám.
Kúsok od domu mám firmu DAMO čo predáva oleje a u nich to stále svieti ako dostupné. V CZ ste to asi komplet vykúpili :-D

Hlavne budem rád ak niekto rovnako potvrdí zníženie spotreby oleja, ale musí to byť asi užívateľ čo má spotrebu oleja vysokú. Teda okolo litra na 1000km
Subaru Impreza 2.0GX, 5MT, rv2001...
Subaru Legacy 2.5i, AT, rv2005...
Uživatelský avatar
martinant
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2214
Registrován: úte čer 28, 2011 8:12 am
Jméno a příjmení: Martin Antoš
Bydliště: Rokytnice n. Jiz.

Re: "Vyriešenie" spotreby oleja???

Příspěvek od martinant »

Tak MOTORA asi za 14 dni… Maj to tam ale pořad označeny jako dostupný a do par dnů dodání. Posílají pak zprávu.
Odesláno z rozežranýho jabka.

Subaru Impreza 2.0 GH MT MY 08. 11,2l/100km
ex. Subaru Impreza 2.0 gl MT MY96.
Uživatelský avatar
Fiba
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1907
Registrován: stř črc 29, 2009 12:00 am
Bydliště: Pardubice

Re: "Vyriešenie" spotreby oleja???

Příspěvek od Fiba »

Obrázek Forester 2.5 XT '06 AT

ex Forester S-turbo '99 MT
ex Alfa Romeo 90 2.0i 94kW 1985
Uživatelský avatar
masha
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1583
Registrován: pát dub 27, 2018 9:26 am
Jméno a příjmení: Václav Mašek

Re: "Vyriešenie" spotreby oleja???

Příspěvek od masha »

Z motora mi dnes volala paní, že se omlouvá, ale bude to tak za 14 dní jestli počkám.. vzhledem k tomu, že jsem platil kartou předem tak počkám no.. Asi silnější poptávka nebo co


Sent from my iPhone using Tapatalk
petr
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 5157
Registrován: stř zář 24, 2014 8:25 pm
Jméno a příjmení: Petr Němec
Bydliště: Beskydy

Re: "Vyriešenie" spotreby oleja???

Příspěvek od petr »

taky jsem se na to díval a uplně to samé to není , navíc někde v nějakém eshopu měli i video k použítí a tam ten přípravek stříkali za chodu motoru přímo do sání , do paliva to nedávali, aspoň teda v tom videu, fungovat to ale může třeba taky to se neví
petr
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 5157
Registrován: stř zář 24, 2014 8:25 pm
Jméno a příjmení: Petr Němec
Bydliště: Beskydy

Re: "Vyriešenie" spotreby oleja???

Příspěvek od petr »

tak dneska celkem mrazík , žena ráno startovala tak jsem schválně poslouchal , protože jsem aplikoval další flaštičku , už třetí po sobě a je fakt , že jestli se mi nezhoršuje sluch tak to klepání opravdu skoro vymizelo i teď v mrazu, pořád to trošku slyším , ale každopádně je to výrazně slabší , takže za mě opravdu spokojenost , nějaký vliv to opravdu má, děje se to asi postupně a pomalu , už se ale těším až to přepnu zase na plyn , myslel jsem že to na benzín bude brát míň , ale moc teda néé :-D rozdíl je tak cca 1 litr
zhor
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2718
Registrován: pon srp 26, 2013 2:38 pm
Jméno a příjmení: Standa H.
Bydliště: Šumperk/Ostrava

Re: "Vyriešenie" spotreby oleja???

Příspěvek od zhor »

petr píše: sob led 14, 2023 9:12 am taky jsem se na to díval a uplně to samé to není , navíc někde v nějakém eshopu měli i video k použítí a tam ten přípravek stříkali za chodu motoru přímo do sání , do paliva to nedávali, aspoň teda v tom videu, fungovat to ale může třeba taky to se neví
Do sání se to vstřikuje u přímovstřikových motorů, když se dekarbonizuje sání a sací ventily.
Subaru Impreza GG WRX EJ205 165kW 2003
Volvo V70 D5 120kW 2002
ex - Subaru Impreza GG EJ201 92kW 2001
vasco
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 301
Registrován: čtv pro 17, 2020 11:22 am
Jméno a příjmení: Vasil Cicák
Bydliště: Banská Bystrica

Re: "Vyriešenie" spotreby oleja???

Příspěvek od vasco »

Aj Motul má prípravok čo by mohlo fungovať podobne.
https://www.mall.sk/prevadzkove-kvapali ... escription
MOTUL Engine Clean
"MOTUL Engine Clean Auto funguje ako odstraňovač usadenín a zvyškov z piestnych krúžkov, medzier, hydraulických zdvihátiek ventilov a ventilov. Engine Clean efektívne rozpúšťa kontamináciu a usadenin v olejovom systéme. Tieto sa následne zmiešajú s olejom a ľahko sa odstránia pri výmene oleja. Motul Engine Clean obsahuje vysoko efektívne prísady pre zníženie trenia aby spoľahlivo chránili motor počas procesu čistenia. ŠPECIFIKÁCIA:
ZVÝŠENÁ KOMPRESIA ZNÍŽENÉ VÝFUKOVÉ EMISIE A VÝKON ZNÍŽENÁ SPOTREBA OLEJA A PALIVA APLIKÁCIA: PRODUKTY PRE ÚDRŽBU, PRE VŠETKY BENZÍNOVÁ A NAFTOVÉ MOTORY ZVÝŠENÝ VÝKON PRODUKTOVÝ RAD: OSOBNÉ AUTOMOBILY BALENIE: 0,3 L"
Subaru Forester SG, 2004, 2,0 l (92 kW)
Suzuki Baleno 3D, 1996, 1,3i (62 kW) — ex.
Uživatelský avatar
masha
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1583
Registrován: pát dub 27, 2018 9:26 am
Jméno a příjmení: Václav Mašek

Re: "Vyriešenie" spotreby oleja???

Příspěvek od masha »

Mám první lahev v nádrži tak uvidíme, každopádně zatím nevyskočila chyba lambdy (házelo mi to docela pravidelně) tak jestli je to tím?


Sent from my iPhone using Tapatalk
Uživatelský avatar
samvaculik
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 868
Registrován: úte pro 29, 2020 11:19 am
Jméno a příjmení: Samuel Vaculík
Bydliště: Liptál
Kontaktovat uživatele:

Re: "Vyriešenie" spotreby oleja???

Příspěvek od samvaculik »

Taky jsem nalil už dvě flašky. Jednu do 30l a druhou do 60l, cca jak píše návod. Zatím mám ujeto asi jen 350 km a klepání je stále stejné, zhodnotím to tak po 1000 km. Natočil jsem i video studeného motoru při 0 stupních před aplikací flašky, tak pak dám kdyžtak porovnání, pokud to klepání zmizne.
▶︎ Subaru Outback BP 2.5i 127kw MT 2008, vlákno zde
▶︎ Suzuki Swift SPORT 1.6 92kw 2007
▶︎ Ex Mazda 323f BJ 1.5 65kw 2000
pufko
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1130
Registrován: pát úno 11, 2011 10:42 pm

Re: "Vyriešenie" spotreby oleja???

Příspěvek od pufko »

K tomu klepaniu ešte tolko, sú dva časté druhy klepania, jedno robí hydraulický napínak rozvodového remeňa ak už má "natočené" riadne kilometrov - jedná sa skôr o také cvakanie a druhé klepanie robia piesty - to ide celkom dobre poznať.
Je ešte aj tretie, ale nebudem tu strašiť s klepaním ojnice na kluke.
U mna stále spokojnosť - dolial som olej po vrch a odfotil si nájazd a uvidím po dvoch nádržiach napríklad.
Horšie že teraz menej jazdím, začal chodiť aj kolega a striedame sa po týždni, teda mám zhruba polovičný nájazd za mesiac
Ešte ked bude trochu lepšie počasie vytiahnem obe lambdy a skontrolujem nános sadzí, očistím a uvidím ako to bude reagovať, pretože teraz neustále vyskočí a za dva dni zasa zhasne check engine
Subaru Impreza 2.0GX, 5MT, rv2001...
Subaru Legacy 2.5i, AT, rv2005...
Uživatelský avatar
martinant
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2214
Registrován: úte čer 28, 2011 8:12 am
Jméno a příjmení: Martin Antoš
Bydliště: Rokytnice n. Jiz.

Re: "Vyriešenie" spotreby oleja???

Příspěvek od martinant »

Tak jsem to taky nalil a uvidím. Aspoň třeba placebo efekt zapusobi😂
Odesláno z rozežranýho jabka.

Subaru Impreza 2.0 GH MT MY 08. 11,2l/100km
ex. Subaru Impreza 2.0 gl MT MY96.
petr
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 5157
Registrován: stř zář 24, 2014 8:25 pm
Jméno a příjmení: Petr Němec
Bydliště: Beskydy

Re: "Vyriešenie" spotreby oleja???

Příspěvek od petr »

no placebo to uplně asi není :-D
ono mi totiž občas v outbackovi svítilo kuře , sem tam zhaslo , sem tam svítilo no a teď už dost dlouho nesvítí, moc to teda nesleduju , protože to normálně jezdí už několik let a je to prý nějaká blbost , nízká učinnost katu nebo něco takového , nicméně teď už to nesvítí dlouho tak možná je to taky tím zázrakem :-D a nebo je to možná tím , že to teď jezdilo delší dobu na benzín a ne na LPG , uvidím až to zas bude víc jezdit na LPG jestli zas to kuře bude občas svítit
Uživatelský avatar
masha
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1583
Registrován: pát dub 27, 2018 9:26 am
Jméno a příjmení: Václav Mašek

Re: "Vyriešenie" spotreby oleja???

Příspěvek od masha »

Přesně to si myslím u mě. Je to hlavně tím, že jezdím na benzin a ne na LpG. Na lpg to různě poškubávalo a houpalo, teď je klid. Až pojedu k plynařovi nechám to seštelovat… Takže lahvička vlastně efekt má, donutila mě jezdit na benzin


Sent from my iPhone using Tapatalk
pufko
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1130
Registrován: pát úno 11, 2011 10:42 pm

Re: "Vyriešenie" spotreby oleja???

Příspěvek od pufko »

Z odstupom pridávam postreh zo spotreby oleja, podla merania mi to vychádza 1l na 1000km ano je to vela, ale mal som omnoho viac - kolko to neviem, ale dolieval som každú chvílu.
Check engine mi svieti pravidelne, musím pozrieť sondy, očistiť, prípadne použiť na zadnú adaptér, len aby bolo trošku lepšie počasie.
Teraz som si pri tankovaní po 12 rokoch všimol dalšiu vec (z dôvodu že sa mi utrhla gumička čo drží štupel)
Na štupli je napísané presne: "A LOOSE CAP MAY TURN ON CHECK ENGINE LIGHT" , odskúšané to nemám či to reálne spôsobí, ale človek ani nevie aké banality môžu spôsobovať rozsvecovanie "check engine" ak by náhodou bola nejaká netesnosť štupla nádrže, alebo možno okolo filtra s aktívnym uhlým. Otázka je aký chybový kod by to vypísalo (ak vôbec)
Subaru Impreza 2.0GX, 5MT, rv2001...
Subaru Legacy 2.5i, AT, rv2005...
Odpovědět

Zpět na „Všeobecná technická diskuse“