"Vyriešenie" spotreby oleja???

V této části bychom měli diskutovat o technických problémech, které nelze zařadit do konkrétní kategorie
Odpovědět
pufko
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1130
Registrován: pát úno 11, 2011 10:42 pm

Re: "Vyriešenie" spotreby oleja???

Příspěvek od pufko »

Ja za seba môžem potvrdiť že klepanie mi zmizlo na 100%.
Auto v týchto dnoch postálo pár dní, naposledy som šiel 23.12 a teraz až dnes 28.12, teda 5 dní pauza, zaručene stečený olej, v noci mrzlo, v čase kedy som vyrazil bolo už len okolo nuly a špecialne som neštartoval popredu dialkovým štartom ako zvyknem, ale prišiel som do auta, naštartoval a rovno šiel a s vypnutým radiom aby som zaručene počul nežiadúce zvuky. A nič, žiaden klepot ani po pritlačení na plyn.

Za normálnych okolností by určite bolo počuť klepot v záťaži aj keby som šiel s lahkou nohou a bolo by to počuť aj pri pustenom rádiu.

Check engine mi to nevyriešilo, to si ide dalej svojím obvyklým životom.
Ešte sa vyskúšam pohrať s KAT-om, ja som dal dve takéto kovové vložky KAT-u hned za seba, jedna sonda pred, druhá za.
Obrázek
Ešte vyskúšam zadnú sondu presunúť medzi tie dve vložky KAT-u, navarím tam zavitovú vložku a skúsim presúnuť zadnú sondu. Minimálne to bude mať výhodu že budem vedieť použiť predlžovací adaptér na "oklamnie" emisíí, pretože vzadu ho použiť neviem. Dve vložky sú dlhšie ako pôvodný KAT a bolo tam miesto ledva na sondu, ktorú mám kvôli tomu ešte pod uhlom a nie kolmo.
Subaru Impreza 2.0GX, 5MT, rv2001...
Subaru Legacy 2.5i, AT, rv2005...
Uživatelský avatar
samvaculik
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 868
Registrován: úte pro 29, 2020 11:19 am
Jméno a příjmení: Samuel Vaculík
Bydliště: Liptál
Kontaktovat uživatele:

Re: "Vyriešenie" spotreby oleja???

Příspěvek od samvaculik »

To je skvělá zpráva, taky mi to dává smysl, že ten čistič se skrze palivo dostane do spalovacích komor a odstraní karbon a další bordel a tím uvolní stírací kroužky, které jednak vymezí vůli ve válci (takže to tak neklepe) a druhak obnoví funkci stíracích kroužků a pak to nežere tolik olej :)

Nejvíc mě teda zajímá, jestli se to může kombinovat s VIF aditivem do toho paliva, nebo raději ne, aby to tam neudělalo nějakou nechtěnou chemickou reakci.

aditivum VIF
- Eliminuje negativní vlivy biosložek
- Zejména účinný pro motory s přímým vstřikováním
- Dlouhodobým používáním snižuje spotřebu o 5-7%
- Udržuje motor a palivový systém v dokonalé čistotě
- Snižuje tření motoru a tím zvyšuje jeho výkon
- Chrání celý palivový systém před korozí
- Zachovává plnou funkčnost a životnost katalyzátoru
- Je kompatibilní se všemi druhy motorových olejů a jinými obvyklými aditivy
- Je účinný ve všech typech motorových benzínů bez ohledu na jejich složení
- Dlouhodobě udržuje nastavení motoru na volnoběh
- Zajišťuje neměnnou kvalitu paliva i při jeho dlouhodobém skladování

Čistič katalyzátoru LIQUI MOLLY
- čistí je usazeniny jako je olej a částice ze spáleného paliva a snižuje emise
- Zajišťuje optimální provoz lambda sondy.
- Čistí vstřikovací zařízení a spalovací komory.
- Zabraňuje poškození a předčasnému selhání.
▶︎ Subaru Outback BP 2.5i 127kw MT 2008, vlákno zde
▶︎ Suzuki Swift SPORT 1.6 92kw 2007
▶︎ Ex Mazda 323f BJ 1.5 65kw 2000
Uživatelský avatar
Tapan
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 14846
Registrován: úte kvě 16, 2017 8:13 am
Jméno a příjmení: Štěpán Z.
Bydliště: Zliv (České Budějovice)

Re: "Vyriešenie" spotreby oleja???

Příspěvek od Tapan »

A byl by velký problém ten VIF párkrát nedat? Já jen, že většina z nás tu jezdí auty, do kterých předtím 200-300k někdo tankoval neznámo co. A po několikerém použití těchhle opičích kapek bych stejně pro klid duše vyměnil olej.
Lvl. 1 Subaru Necromancer

Outback BP H6, Impreza GG Wagon 2.0, Justy KAD ECVT, 2x Libero E12
pufko
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1130
Registrován: pát úno 11, 2011 10:42 pm

Re: "Vyriešenie" spotreby oleja???

Příspěvek od pufko »

Ja som nikdy nedával nič do benzínu a to hlavne z dôvodu že sa mi nechce na pumpe babrať s flaštičkou a dávkovať to cez mierku vrchnáku.
To Liqui Moly som kúpil len tak. Na obale bola nalepená etiketa v slovenskom jazyku, na ktorej bolo napísané na 70l paliva, tak som to tam fúkol na šupu (nádrž má 64l)
Až tu potom ked som to sem napísal že čo pozorujem sa tu rozoberalo, že výrobca odporúča naliať na 30l a preventívne na tých 70l.

Ja som vyjazdil dve flašky, ani to nebolo po sebe, medzi tým padla určite jedna plná nádrž bez aditíva a nejak neplánujem že by som to lial pravidelne.
On ten karbon sa tam neusadí hned. Zatial to budem stále sledovať, pre mna je podstatné že to neklepe a asi dva mesiace čo som vôbec nedolial olej.
Pre mna je teraz len priorita sledovanie hladiny oleja, sám som zvedavý kedy bude treba doliať, pretože ten motor má jednoducho nejaké opotrebenie či chcem alebo nie.
Ak to budem do budúcna kupovať, tak povedzme že to nalejem raz za 3 mesiace a to dve nádrže mesačne prejazdím = zhruba 1000-1200km mesačne.
Teraz písal jeden pán na SK Subaru klube že neprešiel EK, nikde žiaden problém (lambda, KAT, výfuk), tak natankoval len premiový benzín, dačo pojazdil a šiel znovu na EK a už bez problému...
To by človeka z toho šlak trafil, ak fakt človek neprejde len preto, že tankuje predpísaný benzín, taký ako oni ponúkajú...
Chcú nízke emisie, ale vyrábajú benzín, ktorým ich je ťažko dosiahnúť, lebo to ako vyhadzujú autá z EK nie je normálne

Väčšia priorita pre mna teraz je, vyriešiť problém s emisiami, predpokladám že ked buchnem novú lambdu, bude zasa pokoj, len rád by som bol keby som to nemusel riešiť každé dva roky (ono to začne blbnúť tak po 1,5 roku) a vydržalo to dlhšie.
Jedna varianta je originál sonda od Subaru, len to je 300€ a nie 100€ za Denso náhradu a tiež je otázka ako fungujú tie neoriginálne vložky KAT-u
Subaru Impreza 2.0GX, 5MT, rv2001...
Subaru Legacy 2.5i, AT, rv2005...
Uživatelský avatar
samvaculik
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 868
Registrován: úte pro 29, 2020 11:19 am
Jméno a příjmení: Samuel Vaculík
Bydliště: Liptál
Kontaktovat uživatele:

Re: "Vyriešenie" spotreby oleja???

Příspěvek od samvaculik »

Tapan píše: čtv pro 29, 2022 12:49 pm A byl by velký problém ten VIF párkrát nedat? Já jen, že většina z nás tu jezdí auty, do kterých předtím 200-300k někdo tankoval neznámo co. A po několikerém použití těchhle opičích kapek bych stejně pro klid duše vyměnil olej.
Jasně, raději ten VIF vynechám. Spíš jsem přemýšlel, že obě ty aditiva čistí motor, tak možná budou na podobné bázi, nevím. Tapane, ty dáváš nějaké aditiva nebo jedeš čistou N95?
▶︎ Subaru Outback BP 2.5i 127kw MT 2008, vlákno zde
▶︎ Suzuki Swift SPORT 1.6 92kw 2007
▶︎ Ex Mazda 323f BJ 1.5 65kw 2000
Uživatelský avatar
Tapan
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 14846
Registrován: úte kvě 16, 2017 8:13 am
Jméno a příjmení: Štěpán Z.
Bydliště: Zliv (České Budějovice)

Re: "Vyriešenie" spotreby oleja???

Příspěvek od Tapan »

Nedávám žádná aditiva. Učit ženu, že to má lejt do Imprezy, je nemyslitelné, dost na tom, že občas koukne, jestli je tam olej (a občas já), a já jsem taky línej tam něco lejt. Resp. lejt něco do Daihatsu by byl nesmysl a H6 jezdí dost draho i bez aditiv :⁠-⁠)
Lvl. 1 Subaru Necromancer

Outback BP H6, Impreza GG Wagon 2.0, Justy KAD ECVT, 2x Libero E12
Uživatelský avatar
Pavlas
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 196
Registrován: úte úno 23, 2021 8:28 am
Jméno a příjmení: Martin
Bydliště: Praha

Re: "Vyriešenie" spotreby oleja???

Příspěvek od Pavlas »

Já to nalil do plný nádrže, kde mam VIF, což jsem si uvědomil až díky týhle diskuzi :-) Mam už najeto přes 300 km a stále to jede :-)
Asi bych se toho nebál. To bude podobný jako to nalít do Vervy.
● Subaru Outback 2.5 121kW MT MY07 Obrázek
● Škoda 120L (1987) (jako veterán)
◌ ex - Subaru Impreza 2.0R 118kW MT MY06
→ YouTube kanál ←
petr
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 5166
Registrován: stř zář 24, 2014 8:25 pm
Jméno a příjmení: Petr Němec
Bydliště: Beskydy

Re: "Vyriešenie" spotreby oleja???

Příspěvek od petr »

a pomohlo ti to nějak ? mi už částečně trochu jo jak jsem psal , ale ještě klepání uplně nezmizelo ...., taky mám ujeto cca 300km
Uživatelský avatar
Pavlas
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 196
Registrován: úte úno 23, 2021 8:28 am
Jméno a příjmení: Martin
Bydliště: Praha

Re: "Vyriešenie" spotreby oleja???

Příspěvek od Pavlas »

Na klepání moc netrpim, takže zatim nic extra nepozoruju. Možná je to nepatrně živější na akceleraci, ale to je spíš placebo :-) Zkouším to hlavně kvůli spotřebě oleje.
● Subaru Outback 2.5 121kW MT MY07 Obrázek
● Škoda 120L (1987) (jako veterán)
◌ ex - Subaru Impreza 2.0R 118kW MT MY06
→ YouTube kanál ←
petr
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 5166
Registrován: stř zář 24, 2014 8:25 pm
Jméno a příjmení: Petr Němec
Bydliště: Beskydy

Re: "Vyriešenie" spotreby oleja???

Příspěvek od petr »

tak už mám vyjeto 2 lahvičky a cca tak 70 litrů benzínu, u mě to teda trochu s tím klepáním pomohlo , ale nevymizelo to uplně , spotřeba oleje u mě nebyla ani dřív , možná tak 1 max. 2 litry mezi výměnama , tak tam změnu asi nepoznám
pufko
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1130
Registrován: pát úno 11, 2011 10:42 pm

Re: "Vyriešenie" spotreby oleja???

Příspěvek od pufko »

Ja som teraz dolieval olej, na dennom mám 4584míl a dolial som 0,5l aby bolo na hornú dierku na mierke.
Teraz to budem vedieť presne odmerať podla nájazdu, kedže ho v podstate nesledujem, skôr to prepočítavam orientačne podla vyjazdených nádrží.

Mne spotreba oleja klesla a výrazne, ale tak mal som ju extrémnu. To čo tu niekto uvádza medzi výmenami, som ja mal na 2000km.
Ja som nekupoval 1l flašky, ale 4l bandasky a doma nachystané nové piesty s krúžkami.
Subaru Impreza 2.0GX, 5MT, rv2001...
Subaru Legacy 2.5i, AT, rv2005...
mari75
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3420
Registrován: pon říj 31, 2016 10:47 am

Re: "Vyriešenie" spotreby oleja???

Příspěvek od mari75 »

Tak jsem taky nalil do Dostavníku " Likvid na moly" :-D . Budu tedy sledovat jak olej, tak chod motoru >B-) . Kvůli tomu jsem sebrat Sůbo manželce. Stejně se jí nechtělo furt platit benzín ;-D :-D . Kdyby se něco změnilo, tak se pochlubím. Kdyby ne, tak už nevylezu z děr. Najeto 301500 km >B-) .
Howgh
Subaru Forester 2,0XT 03 Red dragon
Alfa Romeo 156 SW 1,9 Jtd 02 85 kw chip by Sarkan
ex AR 156 SW 1,9 Jtd 01 81 kw chip by Sarkan
ex AR 146 1,4 TS
ex Saab 9-3 2,0i kupé
ex Seat Toledo 1,9 Tdi 98
ex VW Vento 1,8i
ex Škoda 130
Uživatelský avatar
StandaB
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3660
Registrován: pát led 03, 2020 2:20 pm
Jméno a příjmení: Stanislav Becvar
Bydliště: Nürnberg

Re: "Vyriešenie" spotreby oleja???

Příspěvek od StandaB »

:-DDD mari, (*_^) |,,,, :-D
petr
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 5166
Registrován: stř zář 24, 2014 8:25 pm
Jméno a příjmení: Petr Němec
Bydliště: Beskydy

Re: "Vyriešenie" spotreby oleja???

Příspěvek od petr »

no jsem zvědav , já doufal v zázrak , když to celkem rychle trochu zabralo , ale dál se to už nezměnilo ani po vyjetí druhé flaštičky , asi už to víc nepomůže , trochu se to klepání ztišilo, to zas jo, ale nevymizelo to uplně , já to tam slyším , je fakt že ja slyším klepání skoro u všech subaru , kde většina lidí ani nic neslyší , ale zas je pravda , že to klepe a klepe a stejně to furt všem jede , aspoň je ten motor taky trochu slyšet , že tam vůbec pod kapotou je , to bude za čas vzácnost , takový spalovací klepací motor oproti těm elektroautíčkam :-D
mari75
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3420
Registrován: pon říj 31, 2016 10:47 am

Re: "Vyriešenie" spotreby oleja???

Příspěvek od mari75 »

Já tam nalil rovnou dvě piksle, tak jsem zvědavý.
Subaru Forester 2,0XT 03 Red dragon
Alfa Romeo 156 SW 1,9 Jtd 02 85 kw chip by Sarkan
ex AR 156 SW 1,9 Jtd 01 81 kw chip by Sarkan
ex AR 146 1,4 TS
ex Saab 9-3 2,0i kupé
ex Seat Toledo 1,9 Tdi 98
ex VW Vento 1,8i
ex Škoda 130
Odpovědět

Zpět na „Všeobecná technická diskuse“