Quicklyho dojmy ze Solterry od Chalupa motors

Uživatelský avatar
mnov
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 7827
Registrován: ned lis 24, 2013 6:54 pm
Jméno a příjmení: Marek Novák
Bydliště: Praha

Re: Quicklyho dojmy ze Solterry od Chalupa motors

Příspěvek od mnov »

dracekvo píše: čtv pro 01, 2022 2:58 pm Ve specifikacích píšou že palubní nabíječka je 6,6kW. Takže asi to bude používat jen dvě fáze (nebo jen jednu na 32A a ta 3f zásuvka je tam jen kvůli tomu, že je schopná dodat těch 32A na fázi, což je úplně nejhorší varianta). V dnešní době u auta za takové peníze je to vysměch. Mělo by to mít 11kW nabíječky standardně. Ještě lépe 22kW, aby se naplno využila AC přípojka, která bejvá u nabíjecích stojanů 3x400 32A.
Tohle je zajímavé a nic o tom nevím. Je zásadní rozdíl, zda ta nabíječka používá všechny tři fáze, nebo jen některé.
Zásuvka co zvládne 32 A je sice hezká, ale když mám hlavní jistič 25 A. :-)
A na tom jističi mi jede celá spotřeba baráku. :-)
Forester 2004 2.0 MT LPG
Impreza 2004 2.0 AT
Uživatelský avatar
námořník
Místopředseda klubu
Místopředseda klubu
Příspěvky: 20601
Registrován: sob zář 10, 2016 8:43 am
Jméno a příjmení: Jiří Mareš
Bydliště: Most

Re: Quicklyho dojmy ze Solterry od Chalupa motors

Příspěvek od námořník »

To je zkrutná rychlost 😂. Ale myslím, že v dojezdu jsem se nespletl 😏.
Odesláno zmáčknutím tlačítka Odeslat
Uživatelský avatar
dracekvo
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3175
Registrován: stř kvě 19, 2010 4:04 pm

Re: Quicklyho dojmy ze Solterry od Chalupa motors

Příspěvek od dracekvo »

mnov píše: čtv pro 01, 2022 11:50 pm Zásuvka co zvládne 32 A je sice hezká, ale když mám hlavní jistič 25 A. :-)
A na tom jističi mi jede celá spotřeba baráku. :-)
To jsou právě ty nedodělky, či šetření na nesprávném místě, nad kterejma se nikdo moc nezamejšlí a pak jen blbě čumí.
Je to hlavně kvůli USA, kde je 120V, aby to auto na té sítí bylo schopné nabíjet aspoň těch 3,3kW.

Doba nabíjení odpovídá tomu co jsem psal o nejhorší variantě. Bude tam jednofázová nabíječka 230V 32A. To se dalo pochopit u deset let starech elektromobilů s malou baterkou, ale v dnešní době to absolutně nechápu. A pokud chtějí šetřit, tak by 22kW nabíječku mohli dát aspoň jako příplatkovou výbavu, tam by pak doba nabíjení byla cca 3h z nuly do 100%.
Vůbec nepíšou jakej nabíjecí kabel je k autu dodáván. Pokud to bude běžný do klasické zásuvky, tak limit nabíjení je 3,6kW.
Auto má mít 71kWh baterku, takže nabíjením z běžné zásuvky s dodaným nabíjecím kabelem by trvalo teoreticky 19 hodin!

Vladimir_xh:
Tak samozřejmě, každej má jiny požadavky. Já třeba od auta na ježdění kolem komína mám nulovej požadavek zábavnosti. Tam spíše ocením ty vlastnosti elektra. Nevadí mu popojíždění, topí to hned, když s tím ráno vyjíždím z baráku, tak nikoho nevzbudím atd.
Elektroauto už jsem stejně nechal otci a nejezdím s ním. Protože jsem se nastěhoval do paneláku a odmítám dělat ostatním kašpara a tahat z okna prodlužovák :-D A nabíječka tu není a i kdyby byla, tak tam odmítám trávit svůj volný čas a čekat až se auto nabije za cenu 9kč/kWh.
Pro něj je to ideální autíčko, protože už se mu blbě chodí, tak jezdí i blbých 500m do obchodu. S outbackem se při těhle cestách běžně pohyboval se spotřebou nad 12l. Elektroauto paradoxně proti spalováku při těhle couračkách žere méně jak na dlouhé tratě.
Naposledy upravil(a) dracekvo dne pát pro 02, 2022 8:56 am, celkem upraveno 1 x.
Peugeot ION elektro (rv.12, najeto 100 tis)
Subaru Outback 2.5 LPG AT (rv. 07 najeto 320tis)
Subaru Outback 2.5 LPG AT (rv.99 najeto 350tis)
Peugeot 206 1.4i MT (rv. 99 najeto 270 tis)
Audi A4 Avant 1.9 TDI (rv. 97 najeto 260 tis)
Peugeot J5 obytná alkovna (2.5TD, rv.91 najeto 150tis)
Uživatelský avatar
mirekst
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 787
Registrován: čtv říj 10, 2013 8:02 pm

Re: Quicklyho dojmy ze Solterry od Chalupa motors

Příspěvek od mirekst »

quickly píše: čtv pro 01, 2022 4:13 pm Podle mne tahání přívěsu normálními EV auty je nemožné.
Tesla model 3 má ve specifikaci max. hmotnost bržděného přívěsu 1000 kg (viz. https://www.tesla.com/ownersmanual/mode ... 750F3.html)
Tesla model Y má max. 1600 kg (viz. https://shop.tesla.com/cs_cz/product/ta ... y?web=true)
Tesla model X má max. dokonce 2250 kg (viz. https://www.autohled.cz/a/tesla/model-x ... st-privesu) - to už na obytný přívěs stačí s přehledem.
O dojezdu s něčím takovým na kouli se nevyjadřuju :-)
Vladimir_xh
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1515
Registrován: stř zář 02, 2009 6:21 pm

Re: Quicklyho dojmy ze Solterry od Chalupa motors

Příspěvek od Vladimir_xh »

Dracekvo:
Tomuhle já samozřejmě rozumím a nepsal jsem nic moc jiného. Jako městské vozítko, nákupní taška, popojížděč do práce je EV super. Ale většina produkce EV je postavena proti SUV, vyšší střední až Lux, kde se ospravedlní cena.
Byla to jen reakce na ty "výhody" EV.
Stáčí se to k "souboji" EV vs. spalovák, což nechci, to je obecně známé a škoda to tu plevelit...

Jinak dobré vysvětlení toho nabíjení.

Co se týče Solterry, design je individuální, třeba se mi to na živo bude líbit, ale z fotek žádná hvězda... No a po kouknuti do ceníku se mi to nelíbí už vůbec
Ex. Subaru Outback BR MY11 2,5 123Kw
Subaru Forester SG MY03 2,0 92Kw
CUCV M1009. V8 6,2D
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22694
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: Quicklyho dojmy ze Solterry od Chalupa motors

Příspěvek od spm »

mirekst píše: pát pro 02, 2022 8:25 am Tesla model 3 má ve specifikaci max. hmotnost bržděného přívěsu 1000 kg (viz. https://www.tesla.com/ownersmanual/mode ... 750F3.html)
Tesla model Y má max. 1600 kg (viz. https://shop.tesla.com/cs_cz/product/ta ... y?web=true)
Tesla model X má max. dokonce 2250 kg (viz. https://www.autohled.cz/a/tesla/model-x ... st-privesu) - to už na obytný přívěs stačí s přehledem.
O dojezdu s něčím takovým na kouli se nevyjadřuju :-)
To asi museli vylepšit, kolega když tu trojku objednával, tak v tom eshopu to tažný mělo 800 nebo 850kg.

Jinak k tomu dojezdu, nevím jak Y, ale ta 3ka víc než 200km po dálnici dává, jenom teda ty podmínky se taky liší. Jeli jsme tím 2x Praha-Brno (ze začátku D1), při 130-140km/h to ujelo asi 300km. Jako taky nic extra, na druhou stranu při tom druhém návratu jsme stavěli u Humpolce, tak jsem si došel na záchod, vzal kafe z automatu a jeli jsme, těch zbylých 100 něco km to už dalo. (Akorát jsme zase zpátky u toho, že člověk musí mít doma tu nabíječku, protože to sice při téhle zastávce ten zbytek cesty dá, ale stejně to dojede s vymlácenou baterkou. Když se to nabije doma, tak dobrý, ale dojet s tím na sídliště s dojezdem 20km a pak to nabíjet x hodin po veřejných nabíječkách už žádná sláva).
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
Uživatelský avatar
cleo
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 6340
Registrován: čtv lis 20, 2014 11:38 am
Jméno a příjmení: Pavel Klofáč
Bydliště: Poddžbánsko

Re: Quicklyho dojmy ze Solterry od Chalupa motors

Příspěvek od cleo »

Nejel jsem s ní, ale u Freye jsem si ji prohlédl zvenku i zevnitř. Mě se to auto nelíbí, hlavně vnějšek.


Sent from my iPhone using Tapatalk
MY2020 Subaru Outback 2.5i Active - otouš Obrázek
ex 2016 Subaru Forester 2.0i-L Comfort CVT - modrásek
Uživatelský avatar
seatik
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 4038
Registrován: ned srp 09, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Vašek
Bydliště: Plzeňsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Quicklyho dojmy ze Solterry od Chalupa motors

Příspěvek od seatik »

Takže asi tak....
https://www.autoforum.cz/predstaveni/da ... SCpi0m5iJ0

Hlavně ,že v Norsku Subaru má hustou síť Subaru a jako jediný nový model nabízí Solteru. No není to skvělé? :-D

Nechápu, nejspíš je to něčí lobby ty baterky pitomý. Kdyby se snažili když už ekologicky myslet v Bruselu tak snížit váhu auta, vylepšit aerodynamiku , zdokonalit benzinové motory a vyhodit 400koňové nesmysly. Bylo by to vše ekologičtější než dělat továrny na výrobu baterií a drancovat nerostné suroviny.
Subaru Forester 2.5 XT MY 2007
Subaru Outback 2.5 Limited 2020
ex Subaru BRZ 2.0i Sport MY2015
ex Subaru Impreza 2.0i 92kw MY2004
Uživatelský avatar
námořník
Místopředseda klubu
Místopředseda klubu
Příspěvky: 20601
Registrován: sob zář 10, 2016 8:43 am
Jméno a příjmení: Jiří Mareš
Bydliště: Most

Re: Quicklyho dojmy ze Solterry od Chalupa motors

Příspěvek od námořník »

cleo píše: pát pro 02, 2022 11:55 am Nejel jsem s ní, ale u Freye jsem si ji prohlédl zvenku i zevnitř. Mě se to auto nelíbí, hlavně vnějšek.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Já ji dneska viděl taky. A taky se mi nelíbí.
Odesláno zmáčknutím tlačítka Odeslat
divudi
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 298
Registrován: úte dub 24, 2012 12:19 am
Jméno a příjmení: peter p
Bydliště: ROMA

Re: Quicklyho dojmy ze Solterry od Chalupa motors

Příspěvek od divudi »

dakujem quickly za peknu recenziu (rovnako ako minule hybridneho forestera)
ta cena je hrozna. tie predaje sa budu dat spocitat na prstoch jednej ruku za mesiac podla mna.
elektro auto je super do mesta ale naco si kupovat 2 tonove auto za 60-70 tis eur do mesta? to by mi stacil nejaky smart alebo clio.
dojazd okolo 200 km na dialnici robi toto auto nepouzitelne na dlhe cesty
dufam ze ten rok 2035 a zakaz normalnych aut sa posunie o nejake desatrocie.
ked tak pozeram na svoje skoro 15 rocne XT ako vyzera este celkom k svetu tak mi je hned lepsie na dusi ked viem ze najblizsiech 15 rokov nebudem musiet uvazovat o kupe niecoho takeho ako je solterra.
Obrázek
Forester XT MY09
Obrázek
Outback 2,5 MY22
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24300
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Quicklyho dojmy ze Solterry od Chalupa motors

Příspěvek od sima »

seatik píše: pát pro 02, 2022 3:27 pm Takže asi tak....
https://www.autoforum.cz/predstaveni/da ... SCpi0m5iJ0

Hlavně ,že v Norsku Subaru má hustou síť Subaru a jako jediný nový model nabízí Solteru. No není to skvělé? :-D

Nechápu, nejspíš je to něčí lobby ty baterky pitomý. Kdyby se snažili když už ekologicky myslet v Bruselu tak snížit váhu auta, vylepšit aerodynamiku , zdokonalit benzinové motory a vyhodit 400koňové nesmysly. Bylo by to vše ekologičtější než dělat továrny na výrobu baterií a drancovat nerostné suroviny.
Plný souhlas, jak jinak taky.
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
divudi
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 298
Registrován: úte dub 24, 2012 12:19 am
Jméno a příjmení: peter p
Bydliště: ROMA

Re: Quicklyho dojmy ze Solterry od Chalupa motors

Příspěvek od divudi »

Bjorn z Norska (jeden z najznamejsich recenzentov EV) testoval BZ4X 4x4. predpokladam, ze Solterra bude presne to iste az na par detailov

https://www.youtube.com/watch?v=CU8yUzUYGsU - test na dojazd
https://www.youtube.com/watch?v=hXRp357Usq4&t=15s - test na 1.000 km

V oboch testoch ta Toyota bola hlboko pod priemerom a naviac rychlost nabijania je slaba v porovnani s konkurenciou.

1.000 km urobil za 14 hod 25 min. spotreba pri 90 km/hod 205 Wh/km co je dojazd okolo 300 km na plnu 'nadrz' a pri 120 km/hod je to 283 Wh/km co je dojazd okolo 210 km. pri teplote okolo 0 stupnov a pri suchej ceste vacsinou. V lete to bude lepsie ale v zime este horsie. v meste to bude samozrejme viac ale kolko ludi si kupi 2,2 t kravu do mesta za 60 k eur? dufam, ze zopakuje tie testy aj so Subaru ale nepredpokladam, ze sa tie cisla zlepsia.
on to zhrnul tym, ze kym je Tesla 5 rokov pred ostatnymi producentmi, tak tato toyota/subaru je 10 rokov za Teslou.....
Obrázek
Forester XT MY09
Obrázek
Outback 2,5 MY22
Uživatelský avatar
janek
Nováček
Nováček
Příspěvky: 46
Registrován: úte čer 05, 2018 8:46 am
Jméno a příjmení: Jan Vince

Re: Quicklyho dojmy ze Solterry od Chalupa motors

Příspěvek od janek »

O Solteře jsem se bavil s panem Janoudem v MIJA Brno. Přišlo mi, že z toho moc nadšený nebyl. Co mě překvapilo, že prý je možné použít rychlonabíjení jen 1x denně (ale nikde na webu jsem tuhle informaci nenašel).
Forester XT 2.0i CVT Sport 2018
Suzuki Jimny 2009
ex Forester 2.0i CVT Active 2017
ex Škoda Kodiaq 2.0 TDI 4x4 2019
Odpovědět

Zpět na „Ze světa Subaru“