Forester 2.0 XT nejde nic zařadit

Odpovědět
pavlik007
Nováček
Nováček
Příspěvky: 2
Registrován: čtv zář 01, 2022 1:55 pm

Forester 2.0 XT nejde nic zařadit

Příspěvek od pavlik007 »

Zdravím, mám forestra cca týden. Najel jsem s ním cca 300 km a zničehonic šlo řadit velmi ztuha a po pár minutách už vůbec nešlo zařadit nic. Druhý den sice jde na sucho řadit, ale rozjet se už ne. Když je zařazený neutrál, tak nejde pustit spojka. Vypadá to , jako by byl stále zařazený nějaký kvalt. Nevíte v čem by mol být problém? Díky
Uživatelský avatar
podvlada
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 10660
Registrován: úte led 01, 2019 5:43 pm
Jméno a příjmení: Vláďa Podlešák
Bydliště: Plzeň

Re: Forester 2.0 XT nejde nic zařadit

Příspěvek od podvlada »

Ahoj pavlik007, vítej u nás na SFC, je potřeba ještě napsat 2 další příspěvky a budeš moci psát bez odsouhlasení a posílat soukromé zprávy.

A jak se chová řadící páka? Má jasně definovaný polohy, nebo je v ní vůle a cit ala "špageta v hrnci"?
Jestli je řadící páka volně, resp. je těžký poznat jednotlivý dráhy a jde s ní hýbat jinak než v "H" šabloně, tak bych sázel na táhlo mezi ní a převodovkou - rozpadlej kloub, vymletej silentblok uložení řadičky atd.
Jestli je řadička v pohodě, tak holt kolem - jestli spojka funguje jak má, tak teoreticky něco uvnitř, nevim, jestli je možný, aby se rozpadly vidličky uvnitř převodovky dřív než vše kolem...
Subaru Outback '04 BP 3.0 H6 180 kW <vlákno zde> Obrázek
Subaru Forester '05 SG 2.0 H4 92 kW <vlákno zde> Obrázek
ex Ford Mondeo II '00 1.8 I4 85kW
ex Alfa 156 '99 2.5 V6 140kW CUORE SPORTIVO!
pavlik007
Nováček
Nováček
Příspěvky: 2
Registrován: čtv zář 01, 2022 1:55 pm

Re: Forester 2.0 XT nejde nic zařadit

Příspěvek od pavlik007 »

Řadicí páka mi přijde, ze jde úplně jak má. Jen to obcas jde strašně ztuha. Ale jak je tam nejspíš stale zařazeny nějaký kvalt, tak to nemůžu ani vyradit na neutrál.
Uživatelský avatar
podvlada
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 10660
Registrován: úte led 01, 2019 5:43 pm
Jméno a příjmení: Vláďa Podlešák
Bydliště: Plzeň

Re: Forester 2.0 XT nejde nic zařadit

Příspěvek od podvlada »

Nechci soudit takhle od stolu, když jsem to ani neviděl ani nezkusil, ale to fakt skoro vypadá, jako by bylo něco špatně uvnitř skříně. Než to ale kdokoliv bude zkoušet rozebrat, omrknul bych zespodu to táhlo řadící páky - silentblok a kloub, jestli neni v háji ten. Spíš se na něm udělá vůle, než že by zatuhnul, ale možný je všechno.
Subaru Outback '04 BP 3.0 H6 180 kW <vlákno zde> Obrázek
Subaru Forester '05 SG 2.0 H4 92 kW <vlákno zde> Obrázek
ex Ford Mondeo II '00 1.8 I4 85kW
ex Alfa 156 '99 2.5 V6 140kW CUORE SPORTIVO!
Uživatelský avatar
mnov
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 7831
Registrován: ned lis 24, 2013 6:54 pm
Jméno a příjmení: Marek Novák
Bydliště: Praha

Re: Forester 2.0 XT nejde nic zařadit

Příspěvek od mnov »

pavlik007 píše: čtv zář 29, 2022 5:53 pm Ale jak je tam nejspíš stale zařazeny nějaký kvalt, tak to nemůžu ani vyradit na neutrál.
Tak to snad poznáš, když autem zkusíš pohnout.
Forester 2004 2.0 MT LPG
Impreza 2004 2.0 AT
Odpovědět

Zpět na „II. gen. SG (03-08)“