portál na evidenci servisu vozu

Uživatelský avatar
mnov
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 7831
Registrován: ned lis 24, 2013 6:54 pm
Jméno a příjmení: Marek Novák
Bydliště: Praha

Re: portál na evidenci servisu vozu

Příspěvek od mnov »

spm píše: sob zář 17, 2022 11:44 pm Nevěřím, je to vyzkoušený. Jelikož jsem letos už 2x ten pracovní notebook měnil, tak jsem přesně tohle dělal.
Dělat to v jednom roce několikrát není problém.
Udělat to třeba po deseti letech, kdy už OS není podporovaný, to problém je. ::-(((
Forester 2004 2.0 MT LPG
Impreza 2004 2.0 AT
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24338
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: portál na evidenci servisu vozu

Příspěvek od sima »

No to jsem chtěl konečně slyšet a i jsem to tak bral- okna rozjedu a budou fungovat, aby taky ne, díky spm.
A ohledně těch dalších programů, je to jak to sám říkáš, nejsem náročný uživatel a tak jich tolik nepotřebuji, čili až jej použiji tak buď budou rovnou bez dalších požadavků fungovat, nebo budou chtít jen aktualizaci, reinstal, ale těch je tak málo, že to klidně dám, furt mě to zcela jasně přijde jednodušší, rychlejší, než si postupně vzpomínat, narážet hlavně na to, že mě něco chybí, nefunguje to co chci a požaduji, potřebuji. V překladu- dám si nový holý systém a nemám nic víc, pak začnu používat pc jak jsem zvyklý a ouha, problém, jeden druhý, třetí desátý a pěkně postupně tě to vše otravuje, nemám v hlavě holt při znovuzrození pc, operáku vše co jsem používal, něco teda mám v makovici uložené, ale ne vše, to máte tak leda vy, to zase chápu :-)
spm píše: ned zář 18, 2022 12:06 am Tak ono kromě Windowsích aktualizacích (které na pár let staré kopii klidně budou běžet 3 dny v kuse) máš problémy i s těma programama. Tam zase, ikdyž budeš natolik nenáročný uživatel, že za x let nenainstaluješ žádný nový program a nezměníš v těch současných žádné nastavení, tak pořád by se i ty programy měly aktualizovat... což na tom předpotopním systému od Microsoftu se bohužel zase ve většině případů dělá ručně... Takže obnovíš starý systém, který se bude x dní aktualizovat a pak v něm budeš ručně aktualizovat zbylé programy... a strávíš tím podobný čas, jako když to nainstaluješ znova.
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22739
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: portál na evidenci servisu vozu

Příspěvek od spm »

mnov píše: ned zář 18, 2022 12:17 am Dělat to v jednom roce několikrát není problém.
Udělat to třeba po deseti letech, kdy už OS není podporovaný, to problém je. ::-(((
Gentoo má rolling updates, není release based, takže to je neustále up-to-date a problém nenastává :-) Nevýhodou je, že se tam ty věci rozbíjí průběžně... Nicméně i v dobách, kdy jsem měl ty release based distra (debian/ubuntu) jsem to většinou updatoval hned, protože mě štvaly starý balíky, takže jsem se nedostal do situace, že bych z tý zálohy oživoval nějakou hroznou historii :-) ). (Ale abych nekecal, tak tuhle vymoženost jsem začal používat až s btrfs, takže v tomhle stavu to mám asi jenom nějaký poslední 3 roky...)
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 49189
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: portál na evidenci servisu vozu

Příspěvek od VDC »

Ježíš vy jste to zase napsali textu.
Já sice Šímovo myšlenkový pochod chápu, protože načmárat něco do notýsku je raz dva. Nicméně pro mě je zásadní to, že notýsek u sebe nemám, ale mobil jo. Takže zadat záznam do mobilu je jednodušší, než přemejšlet, kde se zase válí ten zkurvenej notes a kde krucinál zase leží propiska.
A když jsem v práci a chci třeba objednat destičky, tak ty záznamy mám u sebe, ve všech zařízeních a znovu nemusím bejt nasranej, že ten notes leží někde doma.
Jinak statistiky vem čert.
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22739
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: portál na evidenci servisu vozu

Příspěvek od spm »

No psat do pocitace je teda k dost rychlejsi nez neco cmarat do notesu ;-D

Odesláno z mého SM-F926B pomocí Tapatalk

Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 49189
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: portál na evidenci servisu vozu

Příspěvek od VDC »

Ale ten u sebe taky nenosím. A než bych ho zapnul, tak bych zapomněl, že jsem tam chtěl něco psát.
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22739
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: portál na evidenci servisu vozu

Příspěvek od spm »

Si skoro myslím, že já i na tom mobilu píšu rychlejš než rukou... respektive můžu psát rukou i na mobilu, akorát to pak nejde navíc ani přečíst :-DDD
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24338
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: portál na evidenci servisu vozu

Příspěvek od sima »

Já myslím, že si všichni vlastně rozumíme :-) každý jinak, ale ve finále někde ty záznamy co jsou pro nás důležité máme :-)
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21962
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: portál na evidenci servisu vozu

Příspěvek od HonzaCZ »

Já, abych to nedělal zase moc jednoduše, tak spotřebu vedu ve spritmonitoru a na vše ostatní mám excel, který mi počítá náklady, servisní intervaly atd., ale tam musím taky zadávat tankování, aby to vědělo, kolik mám najeto. :-DDD

Jinak takovou aplikaci, která by byla asi nejblíž tomu, co by chtěl Jenda spm, mám namyšlenou. Akorát by jí někdo musel naprogramovat. :-DDD
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
Odpovědět

Zpět na „Žvanírna“