portál na evidenci servisu vozu

Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22764
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: portál na evidenci servisu vozu

Příspěvek od spm »

Tuzka a blocek, to je jako nemit nic... presne jak rikas :-DDD

Odesláno z mého SM-F926B pomocí Tapatalk

Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24342
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: portál na evidenci servisu vozu

Příspěvek od sima »

To jsem teda nějak nepochopil, navíc jsem to vůbec nenapsal :-) ale od tebe bych jinou reakci nečekal, kor od tebe tedy ne, vzhledem k tvému jobu :-) ;) já to zas vidím tak, že i data se ti ztratí (ano můžeš vše třikrát zálohovat) či apka zanikne, teda mě by to bylo docela jedno, ale když říkáš, že tužka-bloček není nic... možná jsi to myslel jinak, já ale dělám záznamy čistě pro sebe, ne aby mě někdo usvědčoval z falšování záznamů či co, ale to už hodně lavíruji, hádám jak jsi to myslel :-)
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
Uživatelský avatar
quickly
Místopředseda klubu
Místopředseda klubu
Příspěvky: 16150
Registrován: pát srp 14, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Daniel Rychlý
Bydliště: Hradubice
Kontaktovat uživatele:

Re: portál na evidenci servisu vozu

Příspěvek od quickly »

sima: když to máš na papíře, tak je to stejné, jako když to máš jen v aplikaci na mobilu nebo v počítači. Prostě nemáš zálohu a při utopení mobilu nebo vyhoření pc nebo ztracení papíru jsi namydlený. Pokud máš data v cloudu, tak jsou chráněná trochu víc, ale pokud nemáš zálohu , tak při zkolabování cloudu nebo zániku firmy můžeš přijít o data. Cloud má výhodu, že k němu máš přístup přes mobil i PC. Bez záloh ale nejsou data vůbec chráněná.

Já primárně mám data v cloudu, dělám si průběžně archívky, vedle toho si zapisuji Excel, který mám uloženy na PC, Excel si ukládám ihned na lokální NAS a jednou týdně na NAS do Brna, abych měl chráněná data, kdyby u nás hořelo. Stejně se chovám k fotkám i zálohám z práce (fotky mám navíc zálohované ještě na dvou externích discích - mimo NAS )
quickly

Outback BS 2.5 MY19 Obrázek Outback BR 3.6R MY10 Obrázek

Legacy BR 2.0 MY15
ex Legacy BL SpecB AT 9.8 l/100 124 tkm
ex Forester SJ CVT 7.3 l/100 km 267 tkm
ex Forester SH 2.0D 6.7 l/100km 218 tkm
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24342
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: portál na evidenci servisu vozu

Příspěvek od sima »

Jasně Dane, tomu všemu samozřejmě rozumím. Jen něco jiného jsou pracovní věci-data, rodinné fotky anebo záznamy spotřeby, či servisování auta. Prac. data jsou nej, to určitě jo. Já je jen z vlastní iniciativy zálohuji aspoň na flešku. Jiné zajištění, zálohování dat by měli zajistit když tak IT, naši správci, ne já, to není opravdu můj rybíz a ani nemám k tomuto ani oprávnění. Ono se samozřejmě zálohuje, ale ty moje pro mě důležité věci ne. Tak aspoň ta blbá fleška- vím, je to prdel, fleška...ale mě to stačí, jinou možnost ani nemám, fleška mě navíc nikdy neklekla, opravdu nikdy a to jsem jich měl a stále mám. Externí hdd skrz to taky pořizovat nebudu a jak říkám, nikde jinde mě systém nepustí a já to ani nevyžaduji, mám práce už tak dost, tohle je jen okrajové. No a když bych holt ty spousty věcí ztratil, fotky a mrtě jiných různých pomocníků, tak se svět taky nezboří no. Ale naprosto chápu, že v tvém případě je to už úplně o něčem jiném.
Pak ještě zálohuji, bordelářsky a ne systémově, ale přeci jen jo, naše fotky, případně videa, staré zvukové nahrávky z rodinných nočních veselých sedánků- vyprávění, kdy se typicky dozvíš jak ty naši rodičové byly pěkné čísla :-) dokonce jsme teď vyhrabali starou kazetu, kde má má žena 2,5 roku 8() :-) a pilně recituje, zpívá celé písničky-lidové a mnohdy i lidově sprosté, které už takovém malém věku odposlouchala z akcí rodičů :-) odpovídá taky na otázky, no je to fakt zážitek, hlas jak křemílek a pilná jak je a snaží se, je to strašně milé, tohle je pro mě poklad třeba to jo =) to vše zálohuji ale jen klasicky, postaru- na další hdd( to není dobré řešení, vím, ostatně už jedno mě vypeklo) samozřejmě mám něco i zdvojeno v pc, flešce, telefonu, furt jsem se nedokopal k lepšímu řešení a ani se asi jen tak nedokopu.
No a pak oproti tomu všemu beru nějaké servisky vozu a spotřebu velice na lehkou váhu. Je to jen info pro mě a v podstatě je to nedůležité, je to jen opravdu info, co je důležité, vědět kdy byly udělané například rozvody, ale to mám nejen v bločku, ale i pod kapotou a na fotkách, zde na clubu či jinde popsáno vše a navíc si to přibližně pamatuji, odvodím si to, zbytek je troufám si říct jak se to rádo používá- marginální :-) přijde problém, závada dílů- stejně musíš vyměnit, jako fajn vědet kolik vydržel, ale pokud to nebyl shit a nevydržel mimořádně krátce, což by si člověk pamatoval stejně, tak to vyjde se záznamem i bez něj nastejno :-)
Ale jo značím si tou tužkou a bločkem pomalu kdejakou hovadinu taky, nejen ty důležité věci.
Edit: ta prachobyčejná pásková kazeta nějaké podivné značky vydržela zasunutá v kazeťáku vlastně už ty brďo 47 let! Tomu říkám kvalitní záloha :-D teda teď už taky záloha, původně jen první záznam dat :-D
Dracekvo omlouvám se- tobě šlo o jedinou, konkrétní evidenci, nějak se to typicky rozkošatělo.
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22764
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: portál na evidenci servisu vozu

Příspěvek od spm »

Tak byla to jenom narážka na to, že máš bloček, ale třeba spotřebu tam stejně nepíšeš, pač tě nezajímá a podobně :-D S datama je to jak píše Dan, o ten bloček můžeš přijít úplně stejně... akorát bloček se dost blbě zálohuje. Já se ty svoje věci zálohovat snažím a třeba zrovna pracovní stanice (kam aktuálně spadá firemní notebook a domácí velká workstation) zálohuju pravidelně na úrovni filesystemu komplet. Což znamená, že ikdyž mi ten počítač shoří v plamenech celý, tak jsem schopen jednoduše dostat celý ten systém zpátky do původní podoby, tedy včetně nainstalovaných věcí, atd... a samozřejmě úplně všech dat. (Ale hlavní bonus je ten, že narozdíl od vyklikávání věcí v zálohovací aplikaci, přemýšlení na co jsem zapomněl, atd. je tohle prostě strašně jednoduché).

Nicméně k tématu: to na co jsem narážel je, že ty data v bločku jsou relativně k ničemu. Jednak když to náhodou potřebuješ, protože se zrovna s někým hádáš na fóru (:-DDD) tak ho typicky nemáš po ruce. Ale hlavně tam máš jenom záznamy, cenu... a to je samo o sobě k ničemu (jasně, máš tam ty servisní věci, co se mají měnit, ale na to je v podstatě jednodušší si těch pár věcí někam napsat, kdy se to mění příště... třeba jako ten štítek do auta). Co umí ty aplikace nebo třeba i ten excel, když to do něj napíšeš, je počítat ty různé statistiky a dělat nad tím tyhle věci. Takže to pak umí spočítat ty kompletní náklady, náklady na kilometr, zjistit jak se to mění v čase, a tak dále... tohle bys v bločku musel po každém záznamu ručně přepočítávat a to by bylo hrozný martyrium. Jako, neříkám, že se bez těhlech věcí nedá žít, zvlášť u soukromého auta, ale občas je to zajímavé (člověk pak třeba zjistí, že nemusí nikam jezdit vlakem, protože ho to autem vyjde levnějš :-DDD) a z těch aplikací to vypadne bez práce samo a hned...
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24342
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: portál na evidenci servisu vozu

Příspěvek od sima »

No, celé je to furt o tom samém- co je pro koho důležité a co už není. A tím pádem i kolik je tomu nutné věnovat prostředků a svého času, starostí o tohle.
Takže když bloček zmizne, tak holt není a tj tak vše :-)
K tomu abych třeba zjistil, zda jezdit busem či vlakem, nebo autem nepotřebuji vědět žadné další vedené statistiky, uvažovat nad tím jakkoliv jinak, to je jasná volba :-) ;) a umím si to hlavně spočítat, co se týče ekonomiky raz dva, nebo dva raz :-) jak sám na tohle narážíš :-D
Hej, v prac věci zálohovat- to samozřejmě plně chápu, to jsem už i psal, o tom žádná!
Mimochodem, mám uložené bitové kopie po prvotní instalaci pc, všech, krom teda jednoho, nevím jaký máte na ně názor, ale tohle je pro mě celkem dost pohodlná věc, jaké s nimi máte zkušenosti vy? Používáte, nebo ne? Berte to tak, že jsem už v tomto naprostá lama, doby kdy jsem si postavil pc, vrtal se v systémech, věnoval se tomu jsou už set sakra dávno pryč, tak je tohle pro mě fajn věc.
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
Uživatelský avatar
mnov
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 7831
Registrován: ned lis 24, 2013 6:54 pm
Jméno a příjmení: Marek Novák
Bydliště: Praha

Re: portál na evidenci servisu vozu

Příspěvek od mnov »

sima píše: sob zář 17, 2022 10:17 pm Mimochodem, mám uložené bitové kopie po prvotní instalaci pc, všech, krom teda jednoho, nevím jaký máte na ně názor
Můj názor je, že to můžeš klidně smazat. :-)
Ty systémy se aktualizují tak často, že tohle nemá cenu uchovávat.
Forester 2004 2.0 MT LPG
Impreza 2004 2.0 AT
Uživatelský avatar
mnov
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 7831
Registrován: ned lis 24, 2013 6:54 pm
Jméno a příjmení: Marek Novák
Bydliště: Praha

Re: portál na evidenci servisu vozu

Příspěvek od mnov »

spm píše: sob zář 17, 2022 10:05 pm Což znamená, že ikdyž mi ten počítač shoří v plamenech celý, tak jsem schopen jednoduše dostat celý ten systém zpátky do původní podoby, tedy včetně nainstalovaných věcí, atd... a samozřejmě úplně všech dat. (Ale hlavní bonus je ten, že narozdíl od vyklikávání věcí v zálohovací aplikaci, přemýšlení na co jsem zapomněl, atd. je tohle prostě strašně jednoduché).
Ty si tedy dost věříš. :-)
Forester 2004 2.0 MT LPG
Impreza 2004 2.0 AT
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24342
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: portál na evidenci servisu vozu

Příspěvek od sima »

Jakože se mě vůbec nepodaří reinstal do původního stavu a pak teprve aktualizace systému? To by přeci mělo jít ne? Nevím, ale co vím, že můj kámoš, co opravuje a stará se o ix ix pc, diagnostik, mobilů apod tohleto používá, hodně...
mnov píše: sob zář 17, 2022 10:39 pm Můj názor je, že to můžeš klidně smazat. :-)
Ty systémy se aktualizují tak často, že tohle nemá cenu uchovávat.
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
Uživatelský avatar
mnov
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 7831
Registrován: ned lis 24, 2013 6:54 pm
Jméno a příjmení: Marek Novák
Bydliště: Praha

Re: portál na evidenci servisu vozu

Příspěvek od mnov »

Předpokládám, že používáš Windows. Tam si stáhneš aktuální verzi a znovu to nainstaluješ. Tak nevím, proč udržovat archiv po instalaci?
Forester 2004 2.0 MT LPG
Impreza 2004 2.0 AT
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24342
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: portál na evidenci servisu vozu

Příspěvek od sima »

Proč? To je jednoduché, skrz maximální jednoduchost všeho toho možného kolikrát nesmyslného nastavení, otázekco a jak a hlavně pak mnou zvolených, pro mě důležitých dalších aplikací, vyjímečně i neofiko překonaných, nainstalovaných :-) jednoduše spustím kopii a je to tam, vše.
Aha, takže takhle jsi to myslel, takže, ne že to nefunguje, jen máš k tomu jiný postoj, nepoužíváš to, nepopsal jsi to přesně...
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
Uživatelský avatar
quickly
Místopředseda klubu
Místopředseda klubu
Příspěvky: 16150
Registrován: pát srp 14, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Daniel Rychlý
Bydliště: Hradubice
Kontaktovat uživatele:

Re: portál na evidenci servisu vozu

Příspěvek od quickly »

sima: pokud si chceš ukládat bitové kopie, tak uložení prvotní binární kopie po první instalacei je dost blbé, protože od té doby u windows proběhly desítky aktualizací, doporučuji provádět binární kopie jednou za rok a po kontrole čitelnosti smazat předchozí binární kopii. Před provedením binární kopie doporučuji zahodit dočasné soubory z aktualizací , za rok takto ušetříš třeba 3 GB prostoru.
Já si zálohuji data, ne programy. U programů si zaznamenávám postup nastavení. Když mám nové PC, tak za 5 dnů mám komplet prostředí funkční (pokud bych honil čas, tak by to mohlo být hotové za 2 dny). Jinak vývoj mám uložený na VirtualBoxu, takže u nové vývojové mašiny to mám svůj stav pro vývoj za čas, než se na nové PC nakopíruje disk pro VirtualBox.
quickly

Outback BS 2.5 MY19 Obrázek Outback BR 3.6R MY10 Obrázek

Legacy BR 2.0 MY15
ex Legacy BL SpecB AT 9.8 l/100 124 tkm
ex Forester SJ CVT 7.3 l/100 km 267 tkm
ex Forester SH 2.0D 6.7 l/100km 218 tkm
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22764
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: portál na evidenci servisu vozu

Příspěvek od spm »

mnov píše: sob zář 17, 2022 10:45 pm Ty si tedy dost věříš. :-)
Nevěřím, je to vyzkoušený. Jelikož jsem letos už 2x ten pracovní notebook měnil, tak jsem přesně tohle dělal. Teda ještě s tím mezikrokem, že jsem poslední zálohu pustil na starém notebooku a obnovu pustil na tom novém :-D (A abych si rýpnul, tak jediný čas strávený navíc byl v těch hardwarových rozdílech, kdy bylo potřeba povyměňovat ovladače od grafiky a tak podobně. Nebýt toho, tak ten přesun z jednoho PC na druhý, kdy starý vypnu a nový zapnu přesně ve stejném nastavení, trvá asi 10 minut práce a něco jako dvě hodiny na přesun těch dat po síti (původní ntb měl 512GB SSD. Ale jo, s Windowsama něco takovýho udělat nejde :-D )
sima píše: sob zář 17, 2022 10:17 pm Hej, v prac věci zálohovat- to samozřejmě plně chápu, to jsem už i psal, o tom žádná!
Já na tom pracovní a nepracovní věci nerozlišuju, odlívá se to prostě všechno včetně těch soukromých věcí.
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24342
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: portál na evidenci servisu vozu

Příspěvek od sima »

quickly píše: sob zář 17, 2022 11:28 pm sima: pokud si chceš ukládat bitové kopie, tak uložení prvotní binární kopie po první instalacei je dost blbé, protože od té doby u windows proběhly desítky aktualizací
No dobrá, ale furt nevím proč je to tak blbá volba, řešení. Protože pak musím dlouze aktualizovat, jako fakt tak dlouze, že by mě to mělo nějak otravovat, nebo proč? Tak nechám holt puštěný pc a aktulizace proběhne, nebo ne? Je tam jiná překážka, proč by nastal problém už při reinstalu samotného systému?...nebo skrz bezpečnost, nevím, ptám se.
Spm- chápeme se, ty to máš holt nastavené jinak, já prac věci neřeším, ani nechci, je to jen dá se říct, více méně okrajová záležitost, i když teda zmizet mě v práci vše, budu se s kolegou dost drbat za uchem, stálo by znovuzrození všeho teda hodně času a ten není rozhodně nazbyt, proto jsem aspoň z vlastní vůle začal dělat primitivní zálohy pro mě důležitých věcí, kolega to neřeší vůbec, no a s mými daty, soukromými, to už vůbec nemůžu míchat, jsou tam jisté překážky na straně zaměstnavatele, mám jinou pozici, prac zaměření, než ty, nejde to.
Jsem mistr provozu, čili člověk zodpovědný dost neštastně za vše, za provoz, opravy, řešení problémů tj to vůbec nejhorší a každodenní činnost,zařízení holt stárne a furt každý den je co k řešení, je to kolikrát nelehké... revize, kontroly, audity, docházka lidí, její záznamy a uzávěrky, spotřeba energií, záznamy o všem možném i nemožném, svozy odpadů, jejich archívy, inventury všeho, některé proškolení, záznamy o něm, pravidelně se opakujíc, kontroly provozního zařízení zápisem a nejen zápisem i praktickou kontrolou samotnou obsluhou zařízení, každodenním vyřizováním prac povoleních k práci a jejich archivaci, plánování zarážek, ukládání nutných oprav před zarážkou v čase před ní, čili zhotovení plánu samotné zarážky vícekrát ročně, ukládní fotek z oprav, mimořádných teda, monitoring zařízení-foto průběžné, ukládání servisních nesčetných zásahů a jejich následných nutných opakování, intervalů ...atd atd až po blbé fasování věcí a jejich vydání kolegům no a pak ještě nekonče nafasováním vod pro mančaft a dalších pičovinek...proč to píšu, ne proto abych se chvástal, kolik toho mám, mě to samotného unavuje, to není nic pro sebechválu, ale jen aby to nevyznělo, že kdybych se mohl věnovat jedné konkrétní věci v práci, zálohovaní třeba a měl k tomu oprávnění, tak bych to řešil jinak, určitě jo, takhle je to zatím u mě tak jak to je. I když už jsem pravda oslovil naše správce s tímto problémem, protože já zas plně chápu, že oni ten možný problém nemůžou vidět, nemají na to absolutně prostor, to nejde, jak se někdo neozve, tak holt nemůžou, tj jasné, pak můžu brečet sám nad sebou :-)
Naposledy upravil(a) sima dne ned zář 18, 2022 12:16 am, celkem upraveno 2 x.
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22764
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: portál na evidenci servisu vozu

Příspěvek od spm »

Tak ono kromě Windowsích aktualizacích (které na pár let staré kopii klidně budou běžet 3 dny v kuse) máš problémy i s těma programama. Tam zase, ikdyž budeš natolik nenáročný uživatel, že za x let nenainstaluješ žádný nový program a nezměníš v těch současných žádné nastavení, tak pořád by se i ty programy měly aktualizovat... což na tom předpotopním systému od Microsoftu se bohužel zase ve většině případů dělá ručně... Takže obnovíš starý systém, který se bude x dní aktualizovat a pak v něm budeš ručně aktualizovat zbylé programy... a strávíš tím podobný čas, jako když to nainstaluješ znova.
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
Odpovědět

Zpět na „Žvanírna“