Zlepšení a úpravy webu

Odpovědět
Uživatelský avatar
catana
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3258
Registrován: ned kvě 08, 2011 1:39 pm
Jméno a příjmení: Petr
Bydliště: Jizni Australie

Re: Zlepšení a úpravy webu

Příspěvek od catana »

Nevím jestli to patří úplně sem. Ale vzhledem k tomu, že už i celkem potřebujeme určitý jednoduchý systém na správu bannerů (upoutávky na srazy, Miller oils, nejlevnejsipneu)... a vyvíjet kolo mi přijde nesmysl. Trochu jsem hledal a jako relativně rozumné mi přijde http://www.clippersoft.net/ Alternativně je ještě OpenX, ale to je už větší moloch, navíc pro naše účely má základem funkce co jsou zbytečné.

Co si o tom myslíte?

Co se týká toho protivně blikajícího banneru od NP - jiný nemají :655: Tzn. potřebovali bychom ideálně udělat v našem formátu 120px x 600px a pak by byl vpravo a rotoval např. s tím hostingem a případně něčím dalším. Nicméně mé grafické schopnosti jsou tristní (viz banner na podzimní sraz). Dokázal by se toho ujmout někdo z vás?
ex. Subaru Outback 3.6R Premium, MY2011
ex. Toyota GTS 86, 6MT, MY2014
ex. Subaru Impreza 2.0D XV, 6MT, MY2011
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21978
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: Zlepšení a úpravy webu

Příspěvek od HonzaCZ »

Na rotaci bannerů budeme mít určitě nějakou, co nejjednodušší věc. Pokud by měl začít rotovat i banner millers oils, znamenalo by to změnit s nimi dohodu, protože teď platí pevný poplatek za trvalé zobrazení na webu. Muselo by se začít počítat počet zobrazení a to by si zaplatili. S tím tak nějak do budoucna počítám, protože se tyto svislé bannery budou zobrazovat i na portálu a možná i dalších částech webu. Navíc návštěvnost webu roste, tak by se měla odpovídajícně zvyšovat i odměna za vyšší počet zobrazení reklamy.

Co se týče blikacího banneru NP, tak ho stačí vyeditovat v nějakém editoru, který umí pracovat s animovanými GIFy, najít si ten frame, kde je adresa zobrazená a ten uložit jako neanimovaný gif, nebo cokoliv jiného. Pak ho uložíme k nám na web a můžete si ho nalinkovat odtamtud. Samozřejmě pokud to neporušuje nějaké podmínky, které jsi s nima nastolil. Je pravda, že to blikání je otravné.
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
Uživatelský avatar
catana
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3258
Registrován: ned kvě 08, 2011 1:39 pm
Jméno a příjmení: Petr
Bydliště: Jizni Australie

Re: Zlepšení a úpravy webu

Příspěvek od catana »

Uvažoval jsem zatím o rotaci těch pravých bannerů. Mít v ad systému i MO by mělo tu výhodu, že by měli přesnou představu kdo na to kliknul a jaký byl počet zobrazení. Je to i transparentnější z pohledu MO. Z toho důvodu se mi líbil ten soft co jsem posílal, umí právě i statistiky, což je pro tyhle účely důležité. Extra přístupy inzerentů jsou jako bonus. A hlavně implementace je záležitostí velmi malého množství času + je to odladěné. Nezdá se ti to z nějakého důvodu?

S tím bannerem pneumatik - můžeme si ho zeditovat jak potřebujeme. To v tom podpisu je aktuálně nouzové řešení. Nejradši bych to vyhodil úplně a udělal jen tu pravoustrannou verzi.

EDIT: Ještě poznámka. Co se týká open-source, tak nic moc rozumného jsem nenašel. Tenhle sice stojí pár dolarů, ale nic významného a bude k tomu support, apod. Zkusil jsem jim ještě napsat, jestli nám to nedají ještě za lepší peníze.
ex. Subaru Outback 3.6R Premium, MY2011
ex. Toyota GTS 86, 6MT, MY2014
ex. Subaru Impreza 2.0D XV, 6MT, MY2011
Uživatelský avatar
alky
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 1257
Registrován: úte srp 11, 2009 12:00 am
Bydliště: býv. voj. výcvk. p. Ralsko

Re: Zlepšení a úpravy webu

Příspěvek od alky »

Blikání je pryč, díky chlapci!
Uživatelský avatar
catana
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3258
Registrován: ned kvě 08, 2011 1:39 pm
Jméno a příjmení: Petr
Bydliště: Jizni Australie

Re: Zlepšení a úpravy webu

Příspěvek od catana »

Jinak by se mi hodně líbilo, pokud mi formátování zde na fóru umožňovalo přeškrtnutí textu. Tzn. text, který už neplatí, ale bylo by vhodné aby byl nadále vidět.
ex. Subaru Outback 3.6R Premium, MY2011
ex. Toyota GTS 86, 6MT, MY2014
ex. Subaru Impreza 2.0D XV, 6MT, MY2011
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21978
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: Zlepšení a úpravy webu

Příspěvek od HonzaCZ »

catana píše:Jinak by se mi hodně líbilo, pokud mi formátování zde na fóru umožňovalo přeškrtnutí textu. Tzn. text, který už neplatí, ale bylo by vhodné aby byl nadále vidět.
Jo, to by neměl být problém.
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
Uživatelský avatar
catana
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3258
Registrován: ned kvě 08, 2011 1:39 pm
Jméno a příjmení: Petr
Bydliště: Jizni Australie

Re: Zlepšení a úpravy webu

Příspěvek od catana »

Nestálo by za úvahu vypnout komentáře u článků na hlavní stránce webu? Opět už je pod každým článkem vložený spam. Relevantních příspěvků je tam stejnak jak šafránu :655:
ex. Subaru Outback 3.6R Premium, MY2011
ex. Toyota GTS 86, 6MT, MY2014
ex. Subaru Impreza 2.0D XV, 6MT, MY2011
Uživatelský avatar
quickly
Místopředseda klubu
Místopředseda klubu
Příspěvky: 16150
Registrován: pát srp 14, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Daniel Rychlý
Bydliště: Hradubice
Kontaktovat uživatele:

Re: Zlepšení a úpravy webu

Příspěvek od quickly »

catana: projel jsem poctivě všechny články a SPAM jsem promazal.
quickly

Outback BS 2.5 MY19 Obrázek Outback BR 3.6R MY10 Obrázek

Legacy BR 2.0 MY15
ex Legacy BL SpecB AT 9.8 l/100 124 tkm
ex Forester SJ CVT 7.3 l/100 km 267 tkm
ex Forester SH 2.0D 6.7 l/100km 218 tkm
Uživatelský avatar
xsilver
Nováček
Nováček
Příspěvky: 11
Registrován: ned srp 14, 2011 1:13 am
Jméno a příjmení: Tomas Stribrny
Bydliště: Praha

Re: Zlepšení a úpravy webu

Příspěvek od xsilver »

ahoj kluci,
jen takova blbinka, browsim forem a zarazil me vpravo nahore zobrazovanej cas. Zda se ze web neprechazi mezi zimnim a letnim casem, mate o hodinu vic.
Pak sem si este vsiml popisku vpravo od cesty ve foru ze mate UTC+0100 ale s poznamkou ze je to Letni cas.
Nechci bejt stoural ale letni cas (CEST) je UTC+0200 tedy +2 hodiny. Zatimco ted (leden) bysme meli mit zimni (CET) UTC+0100 tedy tu hodinu.
Pro jednoduchost a mistni zvyklost by taky mozna bylo lepsi upustit od AM/PM a ukazovat 24h format.
Jen pro zajimavost:
http://cs.wikipedia.org/wiki/Letn%C3%AD_%C4%8Das
http://www.worldtimezone.com/index24.php

EDIT:
tak vse plati, ale nasel jsem v nastaveni zaskrkadlo kterym jde manualne prepnout cas. Jsa zastancem jednoho casu, necham asi trvale zimni original a bude.
Dalsi veci kterou jsem necekal a dost prijemne me prekvapila je moznost pouzit vlastni format casu ala php.date(), jednim slovem UZASNE !
Naposledy upravil(a) xsilver dne pát led 18, 2013 9:29 pm, celkem upraveno 1 x.
Subaru Outback 2.5i, 5MT, MY03 Obrázek
Uživatelský avatar
quickly
Místopředseda klubu
Místopředseda klubu
Příspěvky: 16150
Registrován: pát srp 14, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Daniel Rychlý
Bydliště: Hradubice
Kontaktovat uživatele:

Re: Zlepšení a úpravy webu

Příspěvek od quickly »

xsilver: nastav si zimní čas v nastavení ve svém profilu
sfc.jpg
Dávkově jsme to nechtěli nastavovat.
quickly

Outback BS 2.5 MY19 Obrázek Outback BR 3.6R MY10 Obrázek

Legacy BR 2.0 MY15
ex Legacy BL SpecB AT 9.8 l/100 124 tkm
ex Forester SJ CVT 7.3 l/100 km 267 tkm
ex Forester SH 2.0D 6.7 l/100km 218 tkm
Uživatelský avatar
xsilver
Nováček
Nováček
Příspěvky: 11
Registrován: ned srp 14, 2011 1:13 am
Jméno a příjmení: Tomas Stribrny
Bydliště: Praha

Re: Zlepšení a úpravy webu

Příspěvek od xsilver »

@quickly diky nasel jsem. Nicmene mi stale prijde divne nechavat prepinani casu na uzivatelich .. kolik jich to prepina? hadam ze temer nikdo a proste se smirili s tim ze budou mit pul roku neaktualni cas. Jasny, neni to konec sveta, ale pokud je to zaskrkavatko v globalnich options fora, hlasoval bych pro automaticke prepinani. Par sem zahlid ale nejsem si jist kolik lidi je tu z takove dalky ze se jim DST neprepina ve stejnem rezimu jako nam v CR (EU).
Subaru Outback 2.5i, 5MT, MY03 Obrázek
Uživatelský avatar
Subaru4ever
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2496
Registrován: pát lis 12, 2010 9:44 pm
Jméno a příjmení: Adam
Bydliště: Praha 5

Re: Zlepšení a úpravy webu

Příspěvek od Subaru4ever »

Nevím, zdali to vkládám do vhodného vlákna, tak mě kdyžtak omluvte a přesuňte :secret:
Zjistil jsem zajímavou věc, že se mi v pravém sloupku neobjevuje banner AWD (nikdy jsem ho tam neviděl), ale když tak najedu myší, tak mi to nabídne přes odkaz prokliknutí k nim na stránky. Mám ten pocit, že tam má banner být (dohoda přes Catanu), ale asi ho zneviditelňuje AdBlock v mém GCH. Od toho konec konců AdBlock je, jenže banner na MO vlevo se mi odjakživa ukazuje :850: . Takže asi nejsou vloženy ve shodném formátu, a AdBlock je vyhodnocuje jinak. To jen, aby se třeba AWD neozvalo, že oni se nezobrazují a jiní ano, protože AdBlock asi používá hodně lidí :baseball:

Když stránky otevřu v IE (ani jsem nevěděl, že jej na počítači mám ::-DD: ), tak je vpravo banner na Český Hosting :670: :655:
EX Subaru Leone Super Station 1,8 AT, (r.v.83)
EX Subaru Outback 2,5 MT, MY2005, LPG (r.v.04)
EX Subaru Outback 2,5 MT, MY2010 (r.v.09)
>>> Subaru, čím starší, tím lepší! <<<
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21978
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: Zlepšení a úpravy webu

Příspěvek od HonzaCZ »

Pravý banner se střídá AWD a Český hosting.

Jinak banner Millers Oils a AWD se liší akorát ve formátu - MO je GIF a AWD je JPG, jinak oba mají v názvu souboru slovo "banner", shodné rozměry, shodné elementy v HTML, zobrazovány přes stejný systém (tedy stejný základ url).

Těžko říct, proč to jeden chytá a druhý ne. Leda nějaký log z AdBlocku, kde by bylo vidět, jak to vyhodnocuje.
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
Uživatelský avatar
xsilver
Nováček
Nováček
Příspěvky: 11
Registrován: ned srp 14, 2011 1:13 am
Jméno a příjmení: Tomas Stribrny
Bydliště: Praha

Re: Zlepšení a úpravy webu

Příspěvek od xsilver »

Subaru4ever píše:... Mám ten pocit, že tam má banner být (dohoda přes Catanu), ale asi ho zneviditelňuje AdBlock v mém GCH.
A jakej filtr pouzivas ?
Ja mam napr. FFox + Adblock Plus 2.2.1 av preferencich jen subscripci k Fanboy's AdBlock listu kterej ma filtr list zde https://secure.fanboy.co.nz/fanboy-adblock.txt
Subaru Outback 2.5i, 5MT, MY03 Obrázek
Uživatelský avatar
MaSlo
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 913
Registrován: sob pro 25, 2010 2:36 pm
Jméno a příjmení: Martin Slováček
Bydliště: Okolo Vsetína

Re: Zlepšení a úpravy webu

Příspěvek od MaSlo »

U mně stejná kombinace, akorát na SFC mám adBlock vypnutý. Když jsem ho teď zapnul, blokuje mi to oba bannery.
IG: @svetmasla

Subaru Outback 2.5 121 kW MY07 5MT alias Šedýl
Subaru Forester 2.0 MY01 5MT alias Forejs
Toyota Previa 2.4 VVT-i MY02 alias Kinderwagen
Odpovědět

Zpět na „Web, připomínky, dotazy, komentáře“