Dostupnost práce, vzdělání atd...

Odpovědět
Uživatelský avatar
Subaru4ever
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2496
Registrován: pát lis 12, 2010 9:44 pm
Jméno a příjmení: Adam
Bydliště: Praha 5

Re: Dostupnost aut a práce

Příspěvek od Subaru4ever »

Ještě bych rád navázal na velmi pravdivou Mílovu poznámku: čerství vysokoškolští absolventi. Nastavení celého školského systému je u nás skutečně velmi špatné (ale to je věc na jinou debatu). Dvěma elementárními problémy vysokých škol jsou a) přidělování peněz školám podle množství studentů, b) snaha státu vysokoškolsky vzdělat co největší procento populace. Oba faktory způsobili brutální devalvaci vysokoškolského vzdělání ruku v ruce s přemnožením celkového množství absolventů. Problém je, že pro obory, kde jsou peníze a kde je po absolventech poptávka (např. průmysl) je absolventů málo, kdežto absolventů skvělých a úžasných humanitních oborů typu politologie, cestovní ruch, filosofie a pod. je řádový nadbytek. Ti pak plní úřady práce a hrozně moc se diví, proč je nikdo nechce.

Devalvace vysokoškolského vzdělání je tažena "vysokými školami", které bych se já dle mých hodnotových žebříčků bránil zařadit na úroveň průměrných středních škol v okresních městech. Proto dnes obecně titul Bc. v ČR nic neznamená a už jsem slyšel i názor, že titul Ing. je dnes úplná žabařina, protože to má každej (to je docela pravda).

Stále žiju v optimistické iluzi, že dobrá firma rozlišuje titul Ing. z ČZU a z ČVUT, protože to v reálu znamená rozdíl mezi 4-kařem ze ZŠ a reprezentačním členem Mensy. O koupených titulech a soukromých vysokých školách platí to samé. Proto lidi vůbec nesoudím podle titulů. Rozlišuji jen schopné a neschopné, nikoli diplomované a nediplomované a vysokoškolsky vzdělané a nevzdělané.

Je škoda, že české vysoké školství je v této situaci. Kořeny všeho já spatřuji v době komunismu, kdy lidi studovat často nesměli nebo byli nuceni do oborů co jim nebyly vlastní. Ti si po revoluci chtěli vše vynahradit na svých dětech a tak vznikl český fenomén, kdy každý rodič automaticky posílá své dítě na VŠ, aby z něj byl pan Někdo a měl se v životě dobře. Jenže podle mě min. polovina aktuálních studentů VŠ nemá schopnosti, inteligenci ani píli na to studovat vysokou školu která za něco stojí. Pro tyhle zájemce proto degradovaly české vysoké školy (některé méně, některé více). Logicky to ústí ve snížení úrovně i těch schopných absolventů. A na to logicky reaguje trh práce tím, že je obecně nechce. Velmi špatně se mu totiž rozlišuje, jestli daný absolvent je úplná nula (ta jedna polovina) nebo je skutečně vzdělaný a schopný (ta druhá polovina).

Veškeré uvedené zlomky prosím brát s rezervami. Jedná se pouze o přirovnání.
EX Subaru Leone Super Station 1,8 AT, (r.v.83)
EX Subaru Outback 2,5 MT, MY2005, LPG (r.v.04)
EX Subaru Outback 2,5 MT, MY2010 (r.v.09)
>>> Subaru, čím starší, tím lepší! <<<
Uživatelský avatar
Subaru4ever
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2496
Registrován: pát lis 12, 2010 9:44 pm
Jméno a příjmení: Adam
Bydliště: Praha 5

Re: Dostupnost aut a práce

Příspěvek od Subaru4ever »

yeti píše:Mimochodem, když je u nás tak nevhodný terén pro výstavbu dálnic, tak proč jsme z ČR nechali udělat transportní zemi pro kamionovou dopravu?
Já nevím, třeba proto, že jsme úplně uprostřed Evropy a už čistě geometricky se tu kříží transportní cesty ve všech světových směrech? Nebo proto, že nemáme historicky vybudovanou tak dokonalou drážní síť jako např. Švýcarsko a nemůžeme kamiony lifrovat po železnici?
EX Subaru Leone Super Station 1,8 AT, (r.v.83)
EX Subaru Outback 2,5 MT, MY2005, LPG (r.v.04)
EX Subaru Outback 2,5 MT, MY2010 (r.v.09)
>>> Subaru, čím starší, tím lepší! <<<
Uživatelský avatar
Levap
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2233
Registrován: ned říj 04, 2009 10:00 pm
Bydliště: Roztoky

Re: Dostupnost aut a práce

Příspěvek od Levap »

Nezdá se vám ta diskuse dost mimo na fórum o autech? Bývala tu docela pohoda a klidek. Bylo by škoda to ztratit kvůli debatám o politice korupci zivotni urovni a cenach.
Obrázek
Impreza 2.0 MY18
Uživatelský avatar
Tomáš1002
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2649
Registrován: čtv říj 01, 2009 5:14 pm
Jméno a příjmení: Tomáš Raška
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Dostupnost aut a práce

Příspěvek od Tomáš1002 »

yeti píše:Tak když už jsme u tTak když už jsme u toho upřesňování (a opět se chytáme za slovo):
Zdeny napsal: dle mého názoru to není tvrzení ve smyslu, že je to předkládáno jako dogma, ale slovní spojení "snad - bylo tomu donedávna" a "jen asi" vyjadřuje podle mě zcela jasně neurčitost. Chytání za slovo a trvání na dokladu tohoto neurčitého výroku je zbytečné.
Já myslím, že pan xy je asi, možná pedofil. A když není, tak jsem to přeci vyjádřil neurčitě, ne?

Jo a když už jsme u toho, ta "nejvyšší úmrtnost na infarkt ve světě" rovná se 54. místo, přičemž infarkt je civilizační choroba způsobená přebytkem a nezdravým životním stylem a patříme k absolutní špičce v jeho léčení.

Chlapci, s vámi diskutovat je radost ::-DDD: .
Subaru Forester 2,5XT 2011
Uživatelský avatar
Subaru70
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 4010
Registrován: pát led 31, 2014 10:58 am
Bydliště: Praha

Re: Dostupnost aut a práce

Příspěvek od Subaru70 »

..infarkt je přerušení krevního zásobování, kde příčinou může být mnoho důvodů a nejen přebytek či nezdravý životní styl jak uvádíš Tomáši 1002...jsou tam další aspekty jako přetížení, cukrovka, tlak, predispozice a pod. To že máme nejlepší kardiochirurgy mohu jen potvrdit..bohužel nebo spíš bohudík i díky osobní zkušenosti... Zbytečně se chytáte za slova a dokazujete si kdo je lepší nebo snad chytřejší..Z týhle debaty tak vystupuji..nemá to cenu a nelze zde v klidu a bez předsudků diskutovat....i přes mou akceptaci rozdílných názorů..
SUBARU Forester 2,0i Comfort MY16 (SJ) Spotřeba - 8,4l
Subaru Forester 2.0D Comfort MY13 Prodáno
Subaru Forester 2,0D MY11 Prodáno
Citroen C4 Grand Picasso 1,8i
Uživatelský avatar
bonboniera
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 797
Registrován: sob srp 15, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Vit Pochman

Re: Dostupnost aut a práce

Příspěvek od bonboniera »

Těžká nehoda mne postihla. Spálil jsem omylem obálku s modrým Mauritiem - mou největší pýchou! Žal zničil můj život, cítím, že umírám, již se nemohu zúčastnit diskuse zde na téma Dostupnost aut a práce. Nemohu dále bojovat proti permanentní nas.anosti vůči celému světu, proti sračkám k jídlu za stopadesát korun, proti hledání důvodů, nikoliv způsobů, proti výrokům, že nafouknutá bublina přílišného seběvědomí Američanů MUSÍ jednou prasknout. Výlohy pohřbu zaplaťte z výtěžku prodeje známek, jež jsou zde v krabici. Zbytek nechť si ponechá nálezce.

13. srpna 2014

Maxmilián Dráp
Subaru Outback 3.0R, 5AT, 2009
yeti
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3082
Registrován: úte říj 26, 2010 3:20 pm

Re: Dostupnost aut a práce

Příspěvek od yeti »

Subaru4ever, Subaru70: naprostý souhlas.
Tomáš1002: ten rozdíl ve váze tvrzení snad musíš cítit. Vzhledem k tomu, že souhlasím se Subaru70, nehodlám ti tady dále rozebírat logickou strukuru věty v českém jazyce a handrkovat se o tom, že věta "myslím, že možná je pan xy pedofil" pracuje na rozdíl od "...že v korupci je za námi (snad - bylo tomu donedávna) jen asi 5 států jako Ukrjaaina, Zimbabwe .." s podvědomím a tedy že první věta zapůsobí na člověka jinak než druhá věta, přestože i první věta je neurčitá. Navíc ten neurčitek se tam používá jako právní ochrana, protože když se pan xy bude s tebou soudit, tak tvůj advokát bude operovat právě tím, že jsi jen vyjádřil svoji domněnku, což není trestné.
Howgh.
Subaru Legacy wagon 2.0 R 121kW "sociál" MY06
Subaru Forester SF 90kW MY98
yeti
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3082
Registrován: úte říj 26, 2010 3:20 pm

Re: Dostupnost aut a práce

Příspěvek od yeti »

Bonboniera: á pán je znalec a fanoušek Rychlých šípů? :657:
Subaru Legacy wagon 2.0 R 121kW "sociál" MY06
Subaru Forester SF 90kW MY98
Uživatelský avatar
Slavek_xxx
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 8054
Registrován: pát srp 20, 2010 8:25 am
Bydliště: Nové Hrady

Re: Dostupnost aut a práce

Příspěvek od Slavek_xxx »

bonboniera> jeste nez odejdes, kde je ta krabice? Klidne do PM... :845:
Impreza 2.0 5MT, MY03 + LPG
ozawasan
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2356
Registrován: stř črc 29, 2009 12:00 am
Bydliště: Lipová u Chebu

Re: Dostupnost aut a práce

Příspěvek od ozawasan »

Tý jo - nedá mi to - Když se mne někdo zeptá "Jak se máš...?" - zpravidla v této kotlině očekává, že mu odpovím, jak blbé to je, jak mne všechno sere, jak jsem už v podstatě na dně etc. Odpovídám "Dobře, nestěžuji si...". Tahle odpověď kupodivu mnohé zarazí a dál nějak nemají potřebu rozebírat podstatu toho sdělení - zklamal jsem je totiž.
Zvykem lidí v této kotlině(naštěstí ne všech) - je stěžovat si na všechno a všude. Všichni se mají hrozně blbě, všechno stojí za Renault a všechno je totálně v :zachod: .
Tyhle lidi vždycky posílám do nejchudších zemí, ať si tam celý den shánějí pár kcal energie a vodu chlastají z kaluže. A doktor je něco jako Santa Klaus - prý nosí prášky, ale nikdo ho ještě v podstatě neviděl - ale všichni o něm slyšeli....
Nerad bych paušalizoval - a berte to jako zjednodušení - já bych taky nejradši ráno našel na účtu neomezený kopec nul za jedničkou na začátku a užíval si - ale mám se kurva dobře - mám práci - když bych jí chtěl změnit - je to na mé maličnosti - nikdo mi to zkrátka nezařídí - ale mám tu volbu. Lidé tady si čím dál tím víc - snad je to těmi seriály v televizi - připadají - že je na ulici chytí nějaký headhunter a vysází jim na dřevo mega v eurech jen za dobrý den a služební Bugatku. Páč a protože na to mají nějaký nárok - nevím, kde se to v nich bere - ale lidi - máme se tu jak prasata v žitě - práce pro toho, kdo chce dělat - je - je jí dost všude kolem, stejně jako příležitostí. Ale sama zpravidla nepřijde. Je mi 44 - pořád mám sám problém s tím, že závidím jiným jejich auta, domy, prachy, buchty - ale čím jsem starší - je to méně a méně - vážím si toho, co mám a čeho - toho mála - jsem dosáhl. Skuhráním a závistí dosáhnete jenom toho, že Váš život bude prázdný, i když budete mít všechno - nepochopili? Nevadí.... Napsat jsem to musel....
Tak hezký večer......
4hrnky hnané na 4 - takže 4x4
Subaru XV AT
ex Subaru Forester 2.0XT AT
ex Subaru Outback 2,5 AT 2002
ex Subaru Outback H6 AT 2007
ex Subaru Forester 2,5XT AT 2006
Uživatelský avatar
Slavek_xxx
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 8054
Registrován: pát srp 20, 2010 8:25 am
Bydliště: Nové Hrady

Re: Dostupnost aut a práce

Příspěvek od Slavek_xxx »

Asi maji optimisti pravdu (souhlasim s tim, ze jsou chvile, kdy by se optimisti meli popravovat - to nemuzu rict). Moje konkretni nasranost a frustrace prameni ze stresu, kterej se me v posledni dobe fakt drzi. Ale kdyz to srovnam s tim vyletem do Indie, nemam si na co stezovat. Jeste ze me hreje to peri...
Impreza 2.0 5MT, MY03 + LPG
Uživatelský avatar
Subaru4ever
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2496
Registrován: pát lis 12, 2010 9:44 pm
Jméno a příjmení: Adam
Bydliště: Praha 5

Re: Dostupnost aut a práce

Příspěvek od Subaru4ever »

Slávku, taky jsem si u večeře vzpomněl na Cimrmana ::-DDD:
Mně však na mysli vytanula hra Blaník s citací Jiráska: "Blanické vojsko vyjede až národu bude nejhůře" a s tím souvisejí fantastická fráze "Ještě nikdy nebylo tak špatně, aby nemohlo býti hůř" :ironie:
Tím ale nechci znevažovat jinak velmi plodnou, poučnou a mnohdy velmi chytrou a rozumnou diskusi :supeer:
EX Subaru Leone Super Station 1,8 AT, (r.v.83)
EX Subaru Outback 2,5 MT, MY2005, LPG (r.v.04)
EX Subaru Outback 2,5 MT, MY2010 (r.v.09)
>>> Subaru, čím starší, tím lepší! <<<
Zdeny
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 471
Registrován: ned kvě 22, 2011 8:25 am
Jméno a příjmení: Zdeněk Horáček

Re: Dostupnost aut a práce

Příspěvek od Zdeny »

54. místi z ca 200 států je opět velmi relativní a zavádějící. Letmým pohledem na pořadí zjistíme, jaké ty státy před námi jsou a jaké CR následuje. Dalších argumentů opět netřeba. Mapa vypovídá skvěle. Východ od nás a západ od nás. Někde je něco špatně. Nebo že by to vypovídalo něco o životní úrovni v dané oblasti? Pak to ale podporuje mnou vyřčené.(Od zdravotnictví přes stres po výživu...)
Co tam máš dál?

Ozawasan: na danou otázku odpovídm zcela stejně, ale jen vždy dodám, že lepší časy už byly.
Uživatelský avatar
Tomáš1002
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2649
Registrován: čtv říj 01, 2009 5:14 pm
Jméno a příjmení: Tomáš Raška
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Dostupnost aut a práce

Příspěvek od Tomáš1002 »

Zdeny, promiň, ale je to marný. Jestliže zcela jasně napíšeš, že máme nejvyšší úmrtnost na infarkty na světě a ani průkazná seriózní statistika dokazující, že jsme ve skutečnosti na 54. místě ti nestačí k tomu, abys projevil aspoň náznak pochopení, jak hluboce se mýlíš, pak otevírám všechny konzervy z hrachem, které máme ve špajzu a jdu jejich obsah házet na zeď. V porovnání s debatováním s tebou to bude vysoce smysluplná činnost.
Ty prostě chceš bejt neustále nasranej. Tvoje volba.
Subaru Forester 2,5XT 2011
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 49524
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Dostupnost aut a práce

Příspěvek od VDC »

Chlapci soudím, že je na čase tuhle diskusi ukončit. Točí se to dokola okolo úhlu pohledu na věc. Sklenice může být zpola plná, nebo zpola prázdná. V téhle diskusi je jasně patrné, kdo se na věc dívá jakým úhlem...Stává se mi velmi často, že se mě lidi ptají, čemu se směju. A já jim odpovídám, že se nesměju, ale usmívám. To je přátelé stav mysli. Ten se ale neodvíjí od toho, jestli mám zrovna melouna na účtu. Je mi 42, nevlastním žádnou nemovitost, nemám žádné naspořené peníze a vlastním jen ty dvě obstarožní auta a trochu nářadí. Měl bych být nasraný ? A proč bych to dělal ? Já jsem zdravý, moje žena je zdravá, mám krásný chytrý děti. Máme svobodu. Můžu si dělat svoje koníčky. Mám se prostě báječně. Ale je evidentní, že štěstí každého z nás, se odvíjí od něčeho jiného...

Odesláno z mého ASUS Transformer Pad TF300TG pomocí Tapatalk
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Odpovědět

Zpět na „Politika, věda, vzdělání, společnost, legislativa“