Nový majitel Forestera,zkušenosti uživatelů

Odpovědět
Uživatelský avatar
Traveller
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 11919
Registrován: pát kvě 30, 2014 8:04 am
Jméno a příjmení: Jirka
Bydliště: Česká Třebová

Re: Nový majitel Forestera,zkušenosti uživatelů

Příspěvek od Traveller »

kjell píše:
Chlapi, tak tohle mě málem rozbilo. Je fakt, že já tedy asi jezdím možná moc a měl bych víc parkovat...

Už tak skoro tři měsíce plánuji, že sem něco napíšu, ale pořád nějak nebyl čas.
V září jsem konečně osedlal Subaru (po dvou dekádách jiných japonců (nissanů, mazd) a firemních koncernů)
Forejs zatím zraje, dělá to co má, olej nežere, jsem na 5tkm. Musím říct, že na subaru vnímám záběh skutečně výrazněji než třeba u mazdy. To jak si součástky na sebe sedají a zabíhají se proti sobě je fakt znatelnější.
To že občas někde když je auto ztuhlé …
No tak to se ještě navyhlížíš. :-DDD :-DDD :-DDD
Jinak já jezdím jen dálky, takže mne ten stop-start ani moc nevadí. A když holt přijíždím k většímu městu, kde je víc semaforů, tak ho vypnu tlačítkem.
Jinak jako trvalé řešení funguje kousek černé neprůsvitné pásky přes kontrolku stop-startu, aby tě tolik neiritovala. ;-D ;-D
WRX STI MY2016
Ex: Subaru Forester SJ 2.0i, stříbrný s fofr-klackem.
Dula
Nováček
Nováček
Příspěvky: 49
Registrován: pon pro 25, 2017 12:41 pm
Bydliště: Halič, SR

Re: Nový majitel Forestera,zkušenosti uživatelů

Příspěvek od Dula »

Dobrý deň! Chcel by som vás poprosiť o radu. Chcem kupiť nové auto môj výber sa zúžil na Subaru Forester 2,0 i active 6 st. manuál, ktorý je teraz v Čechách v akcii a Kiu Sportage 1,6 t-gdi zlatú edíciu. O Kii viem svoje aj som sa už na nej zviezol viem čo dokáže a čo nie a je to favorit manželky a detí, lebo má lepšiu,modernejšiu výbavu, je u nás v meste aj salón aj servis a cena je rovnaká ako u Forestra, lenže na Forestrovi sa nemám možnosť povoziť a veľmi by som chcel lebo mne na výbave až tak nezaleží a Forester má všetko čo chcem. Otázky: Je Forester 2017 aj bez CVT a X Mode v terene lepší ako Kia? Ako je naladený podvozok na rozbité slovenské cesty, nie je velmi tvrdý? Aká je spoľahlivosť, nešetrilo sa na niečom v tejto základnej výbave čo do kvality? Aké sú zhruba ceny garančnych prehliadok? Prosím poradte. Ďakujem vopred.
Dula
Nováček
Nováček
Příspěvky: 49
Registrován: pon pro 25, 2017 12:41 pm
Bydliště: Halič, SR

Re: Nový majitel Forestera,zkušenosti uživatelů

Příspěvek od Dula »

Dobrý deň! Chcel by som vás poprosiť o radu. Chcem kupiť nové auto môj výber sa zúžil na Subaru Forester 2,0 i active 6 st. manuál, ktorý je teraz v Čechách v akcii a Kiu Sportage 1,6 t-gdi zlatú edíciu. O Kii viem svoje aj som sa už na nej zviezol viem čo dokáže a čo nie a je to favorit manželky a detí, lebo má lepšiu,modernejšiu výbavu, je u nás v meste aj salón aj servis a cena je rovnaká ako u Forestra, lenže na Forestrovi sa nemám možnosť povoziť a veľmi by som chcel lebo mne na výbave až tak nezaleží a Forester má všetko čo chcem. Otázky:

Je Forester 2017 aj bez CVT a X Mode v terene lepší ako Kia?

Ako je naladený podvozok na rozbité slovenské cesty, nie je velmi tvrdý?

Aká je spoľahlivosť, nešetrilo sa na niečom v tejto základnej výbave čo do kvality?

Aké sú zhruba ceny garančnych prehliadok?

Prosím poradte. Ďakujem vopred.
Uživatelský avatar
Mareka
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 2594
Registrován: čtv bře 24, 2011 8:25 pm
Jméno a příjmení: Marek
Bydliště: Ostrava

Re: Nový majitel Forestera,zkušenosti uživatelů

Příspěvek od Mareka »

Tak vidím, že už jsi objevil i zdejší subaru komunitu - tak vítej. :-)

Na vedlejším "prawebu" už jsem základní info zmínil/odpověděl, zdejší ukecanci určitě napíší více.
Forester XT 2.5 EcuTek 1 (06), ex Forester XT 2.0 EcuTek 2 (02), Forester 2.0 (99)
Uživatelský avatar
quickly
Místopředseda klubu
Místopředseda klubu
Příspěvky: 16183
Registrován: pát srp 14, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Daniel Rychlý
Bydliště: Hradubice
Kontaktovat uživatele:

Re: Nový majitel Forestera,zkušenosti uživatelů

Příspěvek od quickly »

Dula: vítej u nás na SFC ,,,,| (*_^) |,,,, . Mám s SJ foresterem (MY13) najeto 190 tkm a plná spokojenost. největší položka garančky po 15 tkm/1 rok je olej. V klubu máme jednoho pátečního SJ forestíka, jinak ostatní problémy nehlásí. Co se týče podvozku, tak ten opravdu žehlí nerovnosti - v SK testováno jen v okolí Čadce. Odkud jsi ? V pátek 29.12. budu v Čadci a mohu Tě svézt SJéčkerm, s CVT.
quickly

Outback BS 2.5 MY19 Obrázek Outback BR 3.6R MY10 Obrázek

Legacy BR 2.0 MY15
ex Legacy BL SpecB AT 9.8 l/100 124 tkm
ex Forester SJ CVT 7.3 l/100 km 267 tkm
ex Forester SH 2.0D 6.7 l/100km 218 tkm
Uživatelský avatar
Traveller
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 11919
Registrován: pát kvě 30, 2014 8:04 am
Jméno a příjmení: Jirka
Bydliště: Česká Třebová

Re: Nový majitel Forestera,zkušenosti uživatelů

Příspěvek od Traveller »

Toho pátečního s 6mt mám já. ;-D ;-D Naštěstí existuje záruka a nakonec se z toho podařilo udělat auto. Ale já jsem fakt výjimka a ostatní, ať už s benzínem nebo naftou, tu do SJ lijí jen palivo a jezdí.
Ceny prohlídek jsou okolo 6-8 tis. Kč. Záleží co všechno dělají. Třeba v AWD, kam jezdím, to je včetně čištění brzd, kontroly a seřízení geometrie, všechny filtry (mimo palivového) a takové ty běžné úkony.
V terénu to zvládne fakt hodně a když na to dáš slušné gumy, tak to projede skoro všechno. S Xmodem to je určitě do terénu lepší, ale pokud nechceš jezdit nějaké extrémy, tak 6mt je v pohodě.
S tou KIOU zkušenost nemám, ale myslím, že je to dost neporovnatelné. I když nepopírám, že s výbavou všelijakých serepetiček v interiéru na tom KIA asi bude lépe. Ale na to to fakt nejezdí. ;-D
Musíš to se ženou uhrát na bezpečnost, jízdní vlastnosti, fantastický výhled..., no a pak se jí také těžko stane, že výjde z nákupáku a na parkovišti bude stát 5 či 10 dalších stejných aut, takže nebude vědět, které je její. :-DDD :-DDD
Jinak pokud vím, tak akce na verzi Entry obnáší, že to je na plechových kolech (což se dá snadno řešit) a nemá to vyhřívání předního okna, bez kterého ses určitě doteď také obešel. Vše ostatní by mělo být zcela stejné. Drobnosti jako dodělání tempomatu apod. se také dají řešit - jen se vycvakne krytka na volantu a nacvakne modul tempomatu a připojí se konektor. To je jen otázka peněz.
WRX STI MY2016
Ex: Subaru Forester SJ 2.0i, stříbrný s fofr-klackem.
Dula
Nováček
Nováček
Příspěvky: 49
Registrován: pon pro 25, 2017 12:41 pm
Bydliště: Halič, SR

Re: Nový majitel Forestera,zkušenosti uživatelů

Příspěvek od Dula »

Mareka: Tak tu som správne. Ďakujem
quickly: Ďakujem ti za ponuku, ale bohužiaľ som až od Lučenca.
Traveller:Môžem sa opýtať s čím si mal problem na tom tvojom? Ono je to výbava Active a je tam aj ohrev okna pod stieračmi aj zliatinove disky, jedine čo mne tam chýba je ohrev volantu a daždový senzor, nevieš či je možné to tam doplniť. Ten tempomat ja na našich okreskach nevyužijem a na dialnicu idem dva krat do roka a ako vždy ju u nás vtedy opravujú.
Uživatelský avatar
quickly
Místopředseda klubu
Místopředseda klubu
Příspěvky: 16183
Registrován: pát srp 14, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Daniel Rychlý
Bydliště: Hradubice
Kontaktovat uživatele:

Re: Nový majitel Forestera,zkušenosti uživatelů

Příspěvek od quickly »

Dula: já tempomat využívám nejvíc v obci, abych dodržel předepsanou rychlost. Mám Comfort a vyhřívání volantu nemám. Dešťový senzor mám a občas ho musím ručně regulovat. Když bych se měl rozhodovat, tak zrovna dešťový senzor bych nemusel mít.
quickly

Outback BS 2.5 MY19 Obrázek Outback BR 3.6R MY10 Obrázek

Legacy BR 2.0 MY15
ex Legacy BL SpecB AT 9.8 l/100 124 tkm
ex Forester SJ CVT 7.3 l/100 km 267 tkm
ex Forester SH 2.0D 6.7 l/100km 218 tkm
Dula
Nováček
Nováček
Příspěvky: 49
Registrován: pon pro 25, 2017 12:41 pm
Bydliště: Halič, SR

Re: Nový majitel Forestera,zkušenosti uživatelů

Příspěvek od Dula »

S tým volantom a daždovým senzorom sa zmierim nemám to ani teraz.
A čo sa týka korozie, nemá Forester nejaké slabé miesta, hlavne čo sa týka karoserie, zo spodu sa tomu nevyhne žiadne auto, lebo som mal už aj nemca, francuza a korejca a všetky zo spodu hrdzaveli na našich nasolených cestách.
Dula
Nováček
Nováček
Příspěvky: 49
Registrován: pon pro 25, 2017 12:41 pm
Bydliště: Halič, SR

Re: Nový majitel Forestera,zkušenosti uživatelů

Příspěvek od Dula »

A aké máte skúsenosti s telefonovaním cez hands free, nemá Forester problém pri spárovaní napr. so Samsungami?
Uživatelský avatar
quickly
Místopředseda klubu
Místopředseda klubu
Příspěvky: 16183
Registrován: pát srp 14, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Daniel Rychlý
Bydliště: Hradubice
Kontaktovat uživatele:

Re: Nový majitel Forestera,zkušenosti uživatelů

Příspěvek od quickly »

V SJ se mi paruje telefon bez problémů.
quickly

Outback BS 2.5 MY19 Obrázek Outback BR 3.6R MY10 Obrázek

Legacy BR 2.0 MY15
ex Legacy BL SpecB AT 9.8 l/100 124 tkm
ex Forester SJ CVT 7.3 l/100 km 267 tkm
ex Forester SH 2.0D 6.7 l/100km 218 tkm
lubanza
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 61
Registrován: stř úno 08, 2017 7:30 pm
Jméno a příjmení: Luboš Zámiš

Re: Nový majitel Forestera,zkušenosti uživatelů

Příspěvek od lubanza »

Zdravím.Vlastním Forestíka v Aktivu od února 2017.Do teď najeto 11500 kilometrů bez závad.Nedolito ani deci oleje.Spotřeba od sedmi do devíti litrů.Předchozí auto Hyundai Tucson v naftě.V této chvíli najeto 85000 ,taky bez závad.Pokud budu porovnávat,tak je Subaru strašně návykové auto.Nejdřív jsem hledal nedostatky,teď s přibývajícím počtem kilometrů,jsem nadšený.Nedá se to porovnávat.Na řízení se vždy těším,prostě baví.Polovička si na něj musela zvykat,ale teď,již taky pochvalně mručí.Myslím,že za cenu co teď nabízí prodejci,se nedá nic lepšího sehnat.Před koupí jsem vyzkoušel vše co se dalo v dané ceně projet.Nakonec byl výběr mezi Subaru a Toyotou RAV 4.Já hlasoval pro Subaru a vyhrál jsem.Myslím,že jsem udělal dobře.Určitě bych si ho zkusil.Když jsem poptal Sportage,tak mi prodejce po zjištění co mám a co požaduji,Kiu rozmlouval,ani jsem si ji neprojel,proto ji nemůžu chválit,ani hanit.Za mně určitě Forester!!!!!!!
L
Uživatelský avatar
Mira
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 10669
Registrován: úte srp 18, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Miroslav
Bydliště: Poslední zatáčka před Vídní

Re: Nový majitel Forestera,zkušenosti uživatelů

Příspěvek od Mira »

Forester je větší, bezpečnější, lépe vybavený. Terénní schopnosti nelze vůbec porovnávat protože tam kam vjede forester vůbec nevjede Kia. Jen srovnání světlé výšky - 175 mm Kia, 220 mm forester hovoří za vše, dokonce i spotřebu má forster nižší. Jenom nechápu, jak mohou chtít za menší, hůře vybavenou Kiu více jak za Subaru? <:-<
Za mne opět nesrovnatelný.
Forester SG XT
ex Impreza 97 s baťohem
jta
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 96
Registrován: stř čer 28, 2017 6:36 pm

Re: Nový majitel Forestera,zkušenosti uživatelů

Příspěvek od jta »

Zdravím. Tak já čekám nového Forestera 6MT za cca 14 dní. Koberečky, vanu do kufru a další drobnosti přinesl ježíšek (originál byl neskutečně drahej). Bral jsem taky výbavu Active a nechal jsem si dodělat pár věcí. Na tempomat jsem byl zvyklý u předchozího auta, tak jsem ho taky chtěl (cena 5000,- Kč) a navíc se opravdu jedná jenom o výměnu části volantu, senzor deště jsem taky měl, ale tady jsem ho nebral (už ani nevím proč, možná cena). Nechám si taky obšít volant a řadící páku kůži, atd. Myslím si, že Subaru za tu cenu nemá konkurenci. Vyzkoušel jsem si taky Hondu CR-V a koukal na Mazdu CX-9, ale byla drahá a malá. Na Kiu a Hyundai jsem se taky trošku díval, ale podle mě je to úplně jiná liga. Jo a kupuju u Ivose ve Fryštáku. Slušná nabídka taky přišla z Opavy. Zbytek republiky, byl trochu dražší a pro mě hlavně dál. Co se týká servisu, tak si můžu přinést vlastní olej.
Subaru Forester SJ, 2,0i, MY 2018
Dula
Nováček
Nováček
Příspěvky: 49
Registrován: pon pro 25, 2017 12:41 pm
Bydliště: Halič, SR

Re: Nový majitel Forestera,zkušenosti uživatelů

Příspěvek od Dula »

Ono mne je jasné že Forester je šoferskejšie a schopnejšie auto, len si to potrebujem utvrdiť takto cez diskusiu lebo tu na Slovensku ich je pramalo a ono tá Kia má tú istú cenu, ale boduje výbavou tú ma o dosť bohatšiu, pre mna ale boduje hlavne tym ze ju mam blízko aj servis a s Forestrom vobec neviem kde by som na Slovensku našiel dobrý servis lebo do Čiech mi je ďaleko. Hold je teraz na mne zabojovat v rodine za Forestra. Inak aj ja mam teraz Tucson 2007 naftu.
Odpovědět

Zpět na „IV. gen. SJ (13-18)“