Subaristické právní okénko

Odpovědět
Uživatelský avatar
Slavek_xxx
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 8054
Registrován: pát srp 20, 2010 8:25 am
Bydliště: Nové Hrady

Re: Subaristické právní okénko

Příspěvek od Slavek_xxx »

Netyka se to primo prava, jako spis financi. Prodavame nas rodinny dum a uz jme si koupili jiny, levnejsi. Na nej mame hypoteku, ale zastava je na puvodnim RD. Kdyz hypo doplatim hned, je tam pokuta uslych uroku - fixace mi konci za 14 mesicu. Nebranil bych se ani zmene zastavy a castecnymu doplaceni, ale u CSas, kde hypo mame, nejsou schopny mi to spocitat a jen natahujou ruce za poplatky. Nemate nekdo osobni doporuceni na financniho poradce v okrese Trutnov?

[ Příspěvek odeslán z mobilního zařízení ] Obrázek
Impreza 2.0 5MT, MY03 + LPG
Uživatelský avatar
CoZmo
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1687
Registrován: ned říj 25, 2009 10:23 pm

Re: Subaristické právní okénko

Příspěvek od CoZmo »

kamarád řeší zajímavý problém...nechal si v servisu opravit vůz s tím, že opravu hradí pojišťení. Vůz převzal (on je spíš řidič, než že by poznal rozdíl mezi svíčkou a xenonem) a až později kouká na fa, resp. spíš na auto, jak zjara: haupna - fa nová, ve skutečnosti vyklepaná; chladič - fa nový, ve skutečnosti starý; nárazník - fa nový, ve skutečnosti přestříkaný z vrakáče atd. atd., bratru asi za 50tis. Původní domluva se servisem byla, že se všechny poškozený věci mění za nové.

Servis neautorizovaný se tváří jakože to my nic, bla, bla...

Co se s tím dá dělat? Pokud možno tak, aby vůz byl opraven tak jak měl být? A to navíc rychle, neb auto je potřeba každý den k práci...

P.S. nejedná se o subaru ;-)
čím víc bahna, tím víc Subaru

aneb In mud we trust!

Subaru Outback 3.6 H6 MY19 BS Premium - Canada
Subaru Outback 3.0 H6 MY05
ex Subaru Legacy 2,2 MY92
Uživatelský avatar
filippek
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2310
Registrován: úte úno 15, 2011 10:52 am
Jméno a příjmení: Filip Pecka
Bydliště: Jablonecko

Re: Subaristické právní okénko

Příspěvek od filippek »

Mám dotaz..je nějaká zákonná doba, jak dlouho můžu jezdit jen na kupní smlouvu po koupi auta? Povinné ručení samosebou mám. Prodejce si dává na čas :655:
Nyní: Forester SG 2,0 r.v.05 poface
Bylo: Outback 3.0R H6, r.v.06
Bylo: Forester 2,0 XT r.v.04
Uživatelský avatar
j3rry
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1024
Registrován: pon dub 16, 2012 9:58 pm
Jméno a příjmení: Tomáš H.
Bydliště: Brno/Karviná/Pržno

Re: Subaristické právní okénko

Příspěvek od j3rry »

Já jsem na kupní smlouvu jezdil asi šest týdnů a policajtům jsem vždycky řekl, že si prodejce dává na čas a problém jsem neměl. Ale myslím, že dle zákona je to snad jen měsíc :655: :?:
1999 SF Subaru Forester 2.0 5MT
1995 GC8 Subaru Impreza WRX STi - sold
1996 Mazda MX-5 NA 1.6 66kw - R.I.P.
2005 Subaru Legacy 3.0R 6MT Spec.B Sedan - R.I.P. (ale resurrected a teď kdesi stále spokojeně vrčí)
2004 Subaru Legacy 2.5 5MT Sedan - R.I.P.
PetrM
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 76
Registrován: pát kvě 17, 2013 12:15 pm

Re: Subaristické právní okénko

Příspěvek od PetrM »

Je to 10 pracovních dnů od převodu (lhůta se počítá od následujícího dne po dni převodu vlastnictví) :

§ 12 zákona č. 56/2001 Sb., o podmínkách provozu vozidel na pozemních komunikacích: " Žádost o zápis změn údajů zapisovaných do registru silničních vozidel jsou osoby uvedené v § 11 povinny podat do 10 pracovních dnů od vzniku skutečnosti, která zakládá změnu zapisovaného údaje."
ex-WRRRX 08
Uživatelský avatar
filippek
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2310
Registrován: úte úno 15, 2011 10:52 am
Jméno a příjmení: Filip Pecka
Bydliště: Jablonecko

Re: Subaristické právní okénko

Příspěvek od filippek »

PetrM píše:Je to 10 pracovních dnů od převodu (lhůta se počítá od následujícího dne po dni převodu vlastnictví) :

§ 12 zákona č. 56/2001 Sb., o podmínkách provozu vozidel na pozemních komunikacích: " Žádost o zápis změn údajů zapisovaných do registru silničních vozidel jsou osoby uvedené v § 11 povinny podat do 10 pracovních dnů od vzniku skutečnosti, která zakládá změnu zapisovaného údaje."
JJ, tohle vím, ale oni to právě zatím na mě neodhlásili. Pak mám těch deset dnů já na přihlášení.
Nyní: Forester SG 2,0 r.v.05 poface
Bylo: Outback 3.0R H6, r.v.06
Bylo: Forester 2,0 XT r.v.04
PetrM
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 76
Registrován: pát kvě 17, 2013 12:15 pm

Re: Subaristické právní okénko

Příspěvek od PetrM »

Pokud to zatím neodhlásili (a máš jejich osvědčení o registraci), tak je podle mého názoru možné jezdit bez problémů: je to stejné, jako kdyby ti to auto někdo půjčil.

(Samozřejmě, má to svoje komplikace: cesta do zahraniční do některých států by měla být s povolením od zapsaného vlastníka vozidla, případné podezřívání ze strany PČR při kontrolem, že je auto kradené, případné problémy s exekutorem, pokud by původní vlastník skončil v exekuci atd.)
ex-WRRRX 08
Uživatelský avatar
hamoun
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 19542
Registrován: ned čer 12, 2011 9:16 pm
Jméno a příjmení: Petr Hanek
Bydliště: Kravaře

Re: Subaristické právní okénko

Příspěvek od hamoun »

CoZmo píše:kamarád řeší zajímavý problém...
podle me, pokud to neresil ihned, je to cim dal horsi ..
muzou mu rict, ze tam ty dily dali a on si je nasledne vymenil a dela problemy ....

na druhou sranu, proc by to delal? .. proste naprd ... nic konkretniho nevim :(
škoda superb
ex WRX 2008
PetrM
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 76
Registrován: pát kvě 17, 2013 12:15 pm

Re: Subaristické právní okénko

Příspěvek od PetrM »

CoZmo píše:kamarád řeší zajímavý problém...
Souhlasím s hamounem, čím déle to nechá, tím hůře se mu bude prokazovat, že to neudělal sám. Ať zavolá nějakého soudního znalce z oboru Autoopravárenství a přeptá se, jak složité by bylo prokazování toho, že je tam třeba jeho původní vyklepaná haubna (namísto nové) apod.

Já bych to pak viděl hlavně na řešení s pojišťovnou, protože tohle je potenciálně pojistný podvod (předražená nepravdivá faktura vs. laciná skutečnost).
ex-WRRRX 08
Uživatelský avatar
HAD
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 1478
Registrován: pon črc 27, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Vladimír Šitavanc
Bydliště: Liberec

Re: Subaristické právní okénko

Příspěvek od HAD »

Zdar všem,

protože se schyluje k prodeji mého Red Dwarfa, mám dotaz. Sice jsem prodával auto už dvakrát, ale to bylo v pravěku a moje pamět tam už nesahá, ja zpíval Karel Černoch. Jaký je dneska správný postup při prodeji vozidla? Co musím udělat já, co musí udělat kupující, Co dám do ruky kupujícímu kromě klíčků a kupní smlouvy?S čím musím na ouřad a co musím mít sebou? A musím nejdřív na ouřad a pak dát klíče z ruky nebo jak? Nemohl by někdo znalý a zkušený to stručně v bodech shrnout? Byl bych vám vděčný.

Díky

Had
HAD

Forester 2.0 XT AT, MY2014,
Obrázek
XV 2.0 iS e-boxer
Obrázek
Uživatelský avatar
Kofilka
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 1257
Registrován: pát srp 21, 2009 9:38 pm
Bydliště: Rousínov
Kontaktovat uživatele:

Re: Subaristické právní okénko

Příspěvek od Kofilka »

1.Vem si peníze :-)
2.Doplňte si smlouvy
3.nový majitel odjíždí s kupní smlouvou a zelenou kartou, malý techničák si nech ty!!

4.jdi na uřad vyplň papíry - odhlaška na nového majitele
5.dají nového majitele do velkého techničáku a střihnou ti malej techničák
6.okopíruj si velkej techničák kde figuruje novej majitel
7. pošleš velkej a malej TP novému majiteli
8.pošleš kopii techničáku a výpověď smlouvy na pojišťovnu a tím to pro tebe končí
Forester SH 2010
Lego BE 2,5 03
ex:
Forester: 98 Black - ČDcargo :-); 99Red;99turbo Green;99 2,0AT;98 silver;silver04 AT
Impreza: 93 1,8 Blue; 98 2,0Silver,2009 1,5r
Legacy: 95 2,0 Blue; 96 2,2 ATgreen; 95 Hubertus; 01 2,5 Blue
Outback: 99 2,5 Red; 01 3,0H6
Tribeca:08 3,6
Uživatelský avatar
HAD
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 1478
Registrován: pon črc 27, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Vladimír Šitavanc
Bydliště: Liberec

Re: Subaristické právní okénko

Příspěvek od HAD »

Díky Kofi. Nepotřebuju k odhlašování a zápisu novýho majitele jeho plnou moc?
HAD

Forester 2.0 XT AT, MY2014,
Obrázek
XV 2.0 iS e-boxer
Obrázek
Uživatelský avatar
Juras
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 766
Registrován: čtv bře 04, 2010 7:42 am

Re: Subaristické právní okénko

Příspěvek od Juras »

HAD píše:Díky Kofi. Nepotřebuju k odhlašování a zápisu novýho majitele jeho plnou moc?
Ne, na to staci ta kupni smlouva.
Subaru IMPREZA 2.0GT MY95 300hp 25/100 - funny car
Peugeot 205 1.7GRD MY92 60hp 4/100 - EX a už i R.I.P (kovoschrot)
Citroën C5 2.2 HDi MY02 133hp 6/100 - daily car
Ducati Multistrada 1000 DS MY04 - funbike?
Uživatelský avatar
garmont
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1510
Registrován: ned říj 09, 2011 4:11 pm
Bydliště: Ostrava

Re: Subaristické právní okénko

Příspěvek od garmont »

no ale některé pojišťovny vyžadujou tu zelenou kartu zpět - já když jsem prodával auto tak jsem dal novému majiteli smlouvu + jsem mu ofotil malý tp a zelenou kartu..
vw caravelle 2,5i syncro
Subaru Forester SF 2.0 MT 2001 LPG lovato
Subaru Forester SG 2.5 AT 2006 - Us model, LPG Magic - ex
Subaru Forester SF 2.0 AT 1998 - ex ale zůstal v rodině..
Subaru Impreza 2.0 MT 2000 - ex
Uživatelský avatar
Kolben
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 5405
Registrován: pon bře 26, 2012 2:06 pm
Jméno a příjmení: Honza
Bydliště: Holýšov

Re: Subaristické právní okénko

Příspěvek od Kolben »

Tohle sem nasel:

DOTAZ:

Koupě auta v autobazaru

Dobrý den. Již tady bylo několik dotazů,ale mě by zajímalo následující. Stalo se to mě i několika mým známým. Po zaplacení ceny mi autobazar předá z dokladů zelenou kartu původního majitele a kupní smlouvu. Malý technický průkaz ( dále jen ORV) mi pošle později společně s velkým TP po odhlášení do polopřevodu. Tvrdí,že s těmito doklady mohu odjet ( silniční kontrolu já ani moji známí jsme při "přesunu" nepotkali). Mohu s těmito doklady odjet ? Pokud ne ,tak je možnost jet dvěma vozy a druhý vůz by tam doklady odvezl zpátky,ale to nikdo neudělá a nebo odvézt auto na podvozku což je dost nepraktické. Pokud musím mít vždy u sebe ORV, toleruje nebo může to tolerovat silniční kontrola když je z kupní smlouvy jasné,že to dnes bylo koupeno ? Na základě jaké vyhlášky nebo zákonu autobazar při koupi nevydá hned ORV ( prý to potřebuje pro odhlášení). Sám jsem byl svědkem toho když jsem přihlašoval vozidlo,jak jeden pracovník odhlašoval cca 15 vozidel ( pravděpodobně pracovník autobazaru,nebo pro ně pracoval na dohodu). Mohu já od nich při koupi vyžadovat ORV ( dle vyhláška,zákon), abych mohl s vozidlem odjet.


ODPOVED od pravnika AUTOWEB.cz
Ne, nemůžete. Bez osvědčení o registraci jezdit nesmíte. Je bohužel rozšířeným mýtem, že kupní smlouva nahrazuje ORV. Není to pravda. Jestli to policisté budou tolerovat, je loterie.

Odpověď: JUDr. Tomáš Beran
Outback 2.5i Sport Lineartronic 2017
Outback H6
Slepice ´18
---
Subaru Justy 1.2 4WD (MY95)
Forester XT Sport 2017 (MY18)
WRX STI Sport 2016
Forester XT 2014 - Executive
Legacy Combi 2.0D Sport - 2012
https://www.spritmonitor.de/de/user/kolbic.html
Odpovědět

Zpět na „Výpomoc, kontakty, lidi, práce“