spatne studene starty

Většina našich vozů má konstrukčně stejné motory. Proto i řešení potíží je možné řešit společně
Odpovědět
simy
Nováček
Nováček
Příspěvky: 32
Registrován: stř dub 02, 2014 9:01 pm
Jméno a příjmení: jan siman

Re: spatne studene starty

Příspěvek od simy »

ZDRA VIM MAM SUBARU FORESTER 2008 116kW 2.0 AUTOMATICKA PREVODOVKA MAM TAKY PROBLEM ZE KED JE ZIMA A RANO PRVY START NIEKEDY NECHYTI NA PRVY KRAT. A NA VOLNOBEHU KED IDE AUTO NA PLYN TAK TROSKU POTRIASA ALE NIE VELMI ANI OTACKOMER TO NEZACHYTI A NA BENZINE TO NEROBI. BOL SOM NA DIAGNOSTIKE A VYHODILO TAM NASLEDOVNE P0420-KATALYZATOR NIZKA UCINNOST P2444-ZASEKNUTE CERPADLO VZDUCHU V REZIME ZAPNUTE P0410-PRIVOD SEKUNDARNEHO VZDUCHU DO VYFUKU MAL UZNIEKTO Z VAS TAKYTO PROBLEM VEDELI BY STE MI PORADIT ZE CO JE ASI CHYBA A CO BY SOM MAL VYMENIT DAKUJEM
Uživatelský avatar
Fiba
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1914
Registrován: stř črc 29, 2009 12:00 am
Bydliště: Pardubice

Re: spatne studene starty

Příspěvek od Fiba »

Nejdřív bych zkusil bych vypnout Caps Lock :655:
Obrázek Forester 2.5 XT '06 AT

ex Forester S-turbo '99 MT
ex Alfa Romeo 90 2.0i 94kW 1985
Uživatelský avatar
Slavek_xxx
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 8054
Registrován: pát srp 20, 2010 8:25 am
Bydliště: Nové Hrady

Re: spatne studene starty

Příspěvek od Slavek_xxx »

simy> podivej se o 3 prispevky vys, vzdyt to tam als pise. A jelikoz pracuje v servisu Subaru, veril bych mu. Nizka ucinnost katalyzatoru je bezna chyba u Subaru. Existuje redukce, ktera sondu vysoupne vic z potrubi a pak s tim neni problem. Na emisich se to vubec nepozna.
Impreza 2.0 5MT, MY03 + LPG
Uživatelský avatar
Nemmo
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 815
Registrován: pon lis 10, 2014 2:32 pm
Jméno a příjmení: Daniel Stehnej
Bydliště: Praha

Re: spatne studene starty

Příspěvek od Nemmo »

Juras píše:No kdo vi co se tam deje, me to treba delalo na jednotku z sti, ze to nastartovalo, ale nedokazalo to udrzet volnobech a za cca 5s to zase chciplo, ale pri druhym pokusu uz to jelo naprosto v poradku. To delalo pri kazdym studenym startu, ale pak treba v …
...tak mně Forejs 92kW dělá to samý, ale v opačném případě, když je -10 a víc, tak chytne...a hned chcípne a napodruhé už běží v pohodě (plyn nemám), když není nijaká zima, tak funguje hned v pohodě.
Doro
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 4049
Registrován: ned zář 06, 2009 7:00 pm
Bydliště: Valašsko
Kontaktovat uživatele:

Re: spatne studene starty

Příspěvek od Doro »

Nemmo píše:...tak mně Forejs 92kW dělá to samý, ale v opačném případě, když je -10 a víc, tak chytne...a hned chcípne a napodruhé už běží v pohodě (plyn nemám), když není nijaká zima, tak funguje hned v pohodě.
Mě to dělá to samé... neřeším to a nastartuju 2x.Po prvním to chcípnu a na podruhé je to najisto.
Mimo to, mi to teď začíná zlobit a někdy nemůžu nastartovat a zdá se, že to neprotáčí motor. Myslel, že už slabý AKU, ale s nový to samé. Zatím to tipuju na problém se startérem :655:
Forester 2.0 SG Comfort 2003
Forester 2.0 SG Active 2003
Impreza combi 1,8 76kW, 1993 (zrušeno)
Uživatelský avatar
Nemmo
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 815
Registrován: pon lis 10, 2014 2:32 pm
Jméno a příjmení: Daniel Stehnej
Bydliště: Praha

Re: spatne studene starty

Příspěvek od Nemmo »

Doro píše: Mě to dělá to samé... neřeším to a nastartuju 2x.Po prvním to chcípnu a na podruhé je to najisto.
Mimo to, mi to teď začíná zlobit a někdy nemůžu nastartovat a zdá se, že to neprotáčí motor. Myslel, že už slabý AKU, ale s nový to samé. Zatím …
....nebo věnec... :655:
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22153
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: spatne studene starty

Příspěvek od HonzaCZ »

Nemmo, Doro: Zkus před nastartováním nechat 5 vteřin zapnuté zapalování, jestli to bude dělat taky. Mně to Outback dělal při změnách počasí.
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
vladdo
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 62
Registrován: ned dub 12, 2015 8:25 pm

Re: spatne studene starty

Příspěvek od vladdo »

Pridam aj ja skusenost zo studenym startom u Forestra 2003 92 KW.
Pod - 10 stupnov sa stane, ze po nastartovani hned zdochne. Auto nastartuje dobre, ale potom otacky klesaju k nule.
Skusal som:
1.vymena sviecok - v servise spominali ze by to mohlo byt koli nahromadenu benzinu ktory sa nespali v prvych cykloch - nepomohlo
2.vycistenie volnobez. ventilu - pomohlo na cca. tyzden
3.vymena volnobezneho ventilu - nepomohlo. Aj som vedel ze to nebude tym ,ale v sevise trvali na tom ze ano... Ja som ho skusal pred startom vybrat - bol na kabli -- videl som ako pekne vsunie cuplik - tj smerom k jeho telu aby pustil potrebny vzduch pri starte. Tj. problem je pri jeho vysuvani - vid. 5
4.ventilova vola - v norme, lambda sonda - hodnota ok.
5. auto mi dali v servise na diagnostiku - ziadne chyby -akurat volnobezny ventil vsunie dnu moc rychlo,preto zdochne. Ale preco ,nevedia.Pravd. niektory snimac mu posle zlu hodnotu.Ale to nevysvetluje, preco to na druhy krat hned ide!
Poradili mi mierne otvorit skrtiacu klapku tym dorazovym srobom, aby pomahal IACV.Zatial som to nerobil

Prisli vacsie teploty tak som to prestal riesit.
Az ked mi hodilo chybu 0519 ked som siel na volnobehu- 0519 je zas ten IACV VENTIL :655:

Tu je freeze frame z OBDII bluetooth napojenym na mobil:
Calc. load 1 percent,
Teplota vody 77 stupnov,
short fuel trim 0 percent,
long fuel trim 2,34 percent ,
intake manifold 10,000 kPa
vehicle speed 0 km/h -
ale siel som cca 40 km/h!!!!Takze mam podozrenie na cidlo rychlosti - ale tachometer ukazuje ok.

Neviem ale ci tato chyba suvisi zo studenym startom ale chcem sa opytat, HonzaCZ to tu spominal
(http://subarufanclub.cz/forum/viewtopic ... 1&start=15) :

Aky je rozdiel medzi OBDII monitorovani a SUBARU SSM? Pri SSM viem vicitat viac hodnot?Potrebujem to vidiet v realnom case, alebo aspon ulozit a potom precitat na notebooku, ze ktory snimac blbne pravdepodobne bud ta rychlost, alebo v suvisloti s tym startom snimac teploty motora, vody,vzduchu. Popripade bude problem v konektore..ale to by sa neprejavilo len pod -10...hm
diky
L'induction de l'apoptose est un autre exemple de couplage pays, la frГ©quence de l'expГ©rience du kamagra n'est pas recommandГ©e en cas d'intoxication..
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22153
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: spatne studene starty

Příspěvek od HonzaCZ »

Hledej KKL, RomRaider, FreeSSM...
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
vladdo
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 62
Registrován: ned dub 12, 2015 8:25 pm

Re: spatne studene starty

Příspěvek od vladdo »

dik, postudoval som to :4690:
Neviem si to ale realne predstavit - ty si pisal ze mas oba systemy OBDII typ a aj KL/KKL SSM.
Preto sa chcem este opytat pri OBD II - kabel + notebook - pomocou tohto vycitas ovela menej ako pri KKL?Alebo by mi bolo zbytocne KKL riesit?
Ide mi hlavne o snimace , ktore mozu sposobovat spominany problem zo studenym startom - napr. snimace teploty vzduchu, vody, podtlak, atd..
Do notebooku sa to da potom ulozit - nemyslim teraz freeze frame, ale myslim cely priebeh?A potom si to v klude pozriet? Pretoze je to naozaj 3 - 4 sek. po starte, a potrebujem aby to snimalo,nahravalo aj pocas samotneho startu (BT adaptery tie vzdy stratia spojenie pocas startu, neviem ako je to pri kabli)
L'induction de l'apoptose est un autre exemple de couplage pays, la frГ©quence de l'expГ©rience du kamagra n'est pas recommandГ©e en cas d'intoxication..
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22153
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: spatne studene starty

Příspěvek od HonzaCZ »

Vyjmenovaná čidla ti to načte i přes OBD2. Otázka je, jakýho dosáhneš sample rate... S KKL se dostaneš na třeba 10 vzorků za vteřinu - samozřejmě záleží na tom, kolik hodnot čteš. Zkoušením OBD2 na logování startu bych asi ani neztrácel čas. KKL by měl start motoru v pohodě přežít a obslužný SW (např. RomRaider) nalogovat. 5-10 vzorků/s by pak mohlo v klidu stačit na odhalení nějakých nesrovnalostí.

Mimochodem zkoušel jsi před startem nechat 5 vteřin jen zapnuté zapalování a pak teprve nastartovat?
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
vladdo
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 62
Registrován: ned dub 12, 2015 8:25 pm

Re: spatne studene starty

Příspěvek od vladdo »

skusal som len 2-3 krat vypnut /zapnut zapalovanie nech vsunie(teda smerom k vodicovi) / vysunie ten cuplik IACV, ale nepomohlo. Takze mechanickeho charakteru to asi nebude ta chyba. Ktovie ci suvisi s tou 0519 tkou.
Takze budem riesit KKL kedze to aj pri starte loguje, aj ta sample rate je dobra
Diky
L'induction de l'apoptose est un autre exemple de couplage pays, la frГ©quence de l'expГ©rience du kamagra n'est pas recommandГ©e en cas d'intoxication..
Uživatelský avatar
johyyy
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1297
Registrován: čtv zář 10, 2009 8:54 pm
Jméno a příjmení: Martin Johan
Bydliště: Luby u Chebu

Re: spatne studene starty

Příspěvek od johyyy »

Ahoj, mám stejný prolém u ranních startů u Legacy EJ22 , první start je bud strašný nebo to ani nechytne a druhý start už je super, vyřešil to už někdo nějak ? Osobně jsem počítal se seřízením vůlí ale poslední příspěvky mě odradili...
Forester SH Diesel power :-|
Subaru Outback 3.0 H6 05 LPG
Subaru Legacy II 2.2 '94 100Kw EX
Subaru Forester 03 2.0XT LPG R.I.P
Subaru Outback 2.5i 2007 LPG EX
Subaru Impreza GT 94 LPG EX
Subaru Impreza 97 R.I.P
Uživatelský avatar
parabolD
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2183
Registrován: sob pro 29, 2012 10:43 am
Jméno a příjmení: Tomas Dobner
Bydliště: Plzeň - Božkov

Re: spatne studene starty

Příspěvek od parabolD »

Možná trochu OT, ale myslel jsem že všechny EJ22 měly hydrostely, u Imprez se to lámalo až v 96 cca... (ej 20)
___________________________
ex Outback H6 3.0 MY02

B9 Tribeca MY07
Impreza GF MY98
Outback H6 3.0 strikes back :)
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 49570
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: spatne studene starty

Příspěvek od VDC »

EJ 22 mají všechny hydroštely skoro jistě

Odesláno z mého ASUS Transformer Pad TF300TG pomocí Tapatalk
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Odpovědět

Zpět na „Motor“