Zimní pneumatiky

Jaké nejvhodnější pneumatiky na léto, na zimu, do terénu ? Jaké nejvhodnější ET disků ? Jaké jsou nejlepší řetězy ? To vyřešíme v této sekci
Odpovědět
Uživatelský avatar
Mira
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 10669
Registrován: úte srp 18, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Miroslav
Bydliště: Poslední zatáčka před Vídní

Re: Zimní pneumatiky

Příspěvek od Mira »

Goba píše: pát lis 10, 2023 6:32 pm Všiml jsem si, Že těch testech rok od roku, rozměr od rozměru nebo autor od autora se sice střídají premiovky, ale zároveň jsou občas vysledky protichůdné
Jako jednou slabší na mokru, pak zase perfektně drží na mokru :-D no pak se v to vyznej, bude to asi trochu marketing, aby se obhájila cenová hladina, jako že se domlouvaj a střídají dle autora a trhu
Roziumim tomu že jiný rozměr se muže chovat jinak, to je asi jasné, valivý odpor, zatížení na cm a tím pádem jiné chování a to taky podle použitého vozu,
Pokud jsou testy od ADAC a to jsou všechny, jsou exaktně měřený na stejném autě a rozdíly jsou vždy jen podle rozměru.
Forester SG XT
ex Impreza 97 s baťohem
milan74ma
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 566
Registrován: sob pro 07, 2019 3:14 pm

Re: Zimní pneumatiky

Příspěvek od milan74ma »

No a prave preto si zistujem skusenosti od majitelov danych pneumatik po forach. Lebo ako sa hovori papier znesie vela. Napr tieto Hankook, cim viac jazdim tym sa mi zda ako keby boli tichsie. Na Goodyear letnych alebo zimnych to na mostovkach buchalo jak svina. Tu ? Mierny bustek, bustek :-DDD

Okrem snehu a ladu - to este nemam vyskusane su podla mna super a to mam za sebou uz aj krizove brzdenie pred zverou v noci na mokre. Spotreba sa mi tiez zatial nezvysila za tych 1.2000 tkm co som uz na nich spravil. Mokra luka a blato - v pohode ...
Subaru Outback 2019 (Comfort)
Goba
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1425
Registrován: pon kvě 28, 2018 11:07 am
Jméno a příjmení: Petr Gobernac
Bydliště: Pardubice

Re: Zimní pneumatiky

Příspěvek od Goba »

Adac, Auto bild , Auto Expres, AZ Tyře test... Těch testu je víc, ale rozumím výsledkům, že v jiném rozměru má jiné vlastnosti , takže nejde zobecnit, tento vzor je nejlepší
Forester SJ 2.0iCVT 2016
X-Trail T31 2.0Dci 2010
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24530
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Zimní pneumatiky

Příspěvek od sima »

croctoy píše: stř lis 08, 2023 10:26 pm Jj, ty lm005 mám v merku už dlouho...
Na ty jsem taky zvědavý, taky možný můj nástupce, ale než já sjedu či jinak mě nebudou vyhovovat mé DMV-2 tak počítám, že už zas bude jiný model Bridgestone :-)
Gerda- hlásily mrazíky, pak je zas zrušily, dokonce i snih nějaký, pak zase že bude a že nebude, ještě si nejspíš počkáme.
Jinak Puschpull za mě dobrý postřeh, taky mě to vše vždy napadá...
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
MirekK
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 265
Registrován: úte úno 08, 2022 5:39 pm
Jméno a příjmení: Miroslav Kokinda
Bydliště: Brandýs nad Orlicí

Re: Zimní pneumatiky

Příspěvek od MirekK »

milan74ma píše: pát lis 10, 2023 7:24 pm No a prave preto si zistujem skusenosti od majitelov danych pneumatik po forach. Lebo ako sa hovori papier znesie vela. Napr tieto Hankook, cim viac jazdim tym sa mi zda ako keby boli tichsie. Na Goodyear letnych alebo zimnych to na mostovkach buchalo jak svina. Tu ? Mierny bustek, bustek :-DDD

Okrem snehu a ladu - to este nemam vyskusane su podla mna super a to mam za sebou uz aj krizove brzdenie pred zverou v noci na mokre. Spotreba sa mi tiez zatial nezvysila za tych 1.2000 tkm co som uz na nich spravil. Mokra luka a blato - v pohode ...
Já mám pneumatiky Hankook na autě Ford Focus (2004). Před necelými dvěma lety jsem je s nimi koupil. Teď už jsou hodně hlučné. Až tak, že mechanik mi řekl, že mám na výměnu ložiska v zadních kolech. Objednal jsem si tedy výměnu ložisek v nedalekém autorizovaném servisu a tam mi řekli, že to prověřovali a že to dělají ztvrdlé pneumatiky. Ložiska jsou v pořádku. Byl jsem rád, že byli tak féroví a řekli mi to, když jsem měl objednanou výměnu. S tím servisem mám celkově dobré zkušenosti.

Jinak jsem s těmi pneumatikami hodně spokojený. Vůbec nekloužou. Jezdím ale dost opatrně a dost se kochám, jako Hrušínský ve filmu Vesničko má středisková. To auto nabízí na okreskách krásné sportovní svezení, ale já jeho schopnosti nevyužívám snad ani z 50 procent. Když si vzpomenu, jak jsem jezdil v mládí, tak se divím, že ještě žiju. Pro mě jsou ty pneumatiky každopádně perfektní, tak si je koupím znovu.

Na Forestra XT jsem teď nechal obout zesílené zimní Savy. Tak jsem zvědavý. S ním taky jezdím na pohodu, jen mě baví občas někomu na chvíli ujet, ale pak zase zpomalím. Jsem už skoro důchodce a na blbnutí už se necítím. Tak věřím, že pro mě budou taky v pohodě.
milan74ma
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 566
Registrován: sob pro 07, 2019 3:14 pm

Re: Zimní pneumatiky

Příspěvek od milan74ma »

Hmm. Bolo by nemile keby po 2-och sezonach stvrdli resp. zhlucneli. Na druhej strane, po 6 rokoch uz asi aj tak to auto nebudem mat budem riesit nieco ine. Tak uvidime. Cez weekend sa chystam na hory - mal by byt aj sneh aj lad - necham sa prekvapit.

Ja som si na nich skusil aj fakt ze rychle prejazdy zakrutami a zatial drzia ako pribite. Ale je fakt ze su nove.
Subaru Outback 2019 (Comfort)
MirekK
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 265
Registrován: úte úno 08, 2022 5:39 pm
Jméno a příjmení: Miroslav Kokinda
Bydliště: Brandýs nad Orlicí

Re: Zimní pneumatiky

Příspěvek od MirekK »

milan74ma píše: sob lis 11, 2023 7:40 am Hmm. Bolo by nemile keby po 2-och sezonach stvrdli resp. zhlucneli.
Ty moje jsou starší, Focuse jsem koupil už s nimi, ale nevím, jak dlouho na něm byly před koupí. Není to tak, že by ztvrdly po necelých dvou letech. Vzorek měly už jen cca pět milimetrů a auto mělo hodně nízký nájezd.
MirekK
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 265
Registrován: úte úno 08, 2022 5:39 pm
Jméno a příjmení: Miroslav Kokinda
Bydliště: Brandýs nad Orlicí

Re: Zimní pneumatiky

Příspěvek od MirekK »

Před koupí auta.
Goba
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1425
Registrován: pon kvě 28, 2018 11:07 am
Jméno a příjmení: Petr Gobernac
Bydliště: Pardubice

Re: Zimní pneumatiky

Příspěvek od Goba »

Mám radost, že se začínají v té střední třídě prosazovat i Barumky, už Polaris 3 nebyla žádná tragédie
https://www.tyrereviews.com/Article/202 ... e-Test.htm
Testovaný 18ky na BMW 3
Forester SJ 2.0iCVT 2016
X-Trail T31 2.0Dci 2010
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22973
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: Zimní pneumatiky

Příspěvek od spm »

Mel jsem 5ky... a znova bych to uz nekoupil :-D

Odesláno z mého SM-F926B pomocí Tapatalk

Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
Uživatelský avatar
Tapan
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 14991
Registrován: úte kvě 16, 2017 8:13 am
Jméno a příjmení: Štěpán Z.
Bydliště: Zliv (České Budějovice)

Re: Zimní pneumatiky

Příspěvek od Tapan »

U nás se dávají Barumky na služebáky, letní i zimní. Nemám teda zkušenost se stejným autem na jiných gumách, ale za mne žádnej hit. Nemám nic proti českým výrobkům, naopak by mě těšilo, kdyby se u nás dělaly slušný gumy. Ale za mne je to aktuálně spíš Warum?, bo kdejakej Číňan umí to samý levněji.
Lvl. 1 Subaru Necromancer

Outback BP H6, Impreza GG Wagon 2.0, Justy KAD ECVT, 2x Libero E12
Uživatelský avatar
bushman1
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3649
Registrován: úte led 21, 2014 3:15 pm

Re: Zimní pneumatiky

Příspěvek od bushman1 »

Na druhou stranu u vysokých nájezdů služebního auta za rok nebo za dva ty gumy zničíš a máš zase nové.
A první rok nebo dva ty Barumky nějak fungují.
I když souhlas, že nejsou asi nic moc.

U nás první gumy jsou od výrobce vozu a to bývá něco docela kvalitního a druhé gumy (kromě managementu) jsou právě Barumky.
A pak jde auto zase pryč a dostaneš zase nové na lepších gumách.
Subaru WRX STI 2.5 2012
viewtopic.php?f=39&t=7756
Mini Cooper Clubman S ALL4 2.0 2016
Skoda Octavia IV 1.5 2021
Mazda MX5 NA 1.8 1995
Ex Subaru Legacy 2.5 2008
viewtopic.php?f=39&t=3638
https://www.instagram.com/fova.bushman/
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22973
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: Zimní pneumatiky

Příspěvek od spm »

Tak nejak fungujou, ale vyrazne hur nez premie. Jeste ze zadny sluzebni auto nemam a nemusim resit ježdění na slupkach, na kterych se muzu zabit :-D

Odesláno z mého SM-F926B pomocí Tapatalk

Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
petr
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 5205
Registrován: stř zář 24, 2014 8:25 pm
Jméno a příjmení: Petr Němec
Bydliště: Beskydy

Re: Zimní pneumatiky

Příspěvek od petr »

no taky se mám na co těšit, služební dachny dostanou matadory to bude asi něco :-D teď tam jsou nějaké universály od goodyearu, na cestě ok v bahně na nic
Uživatelský avatar
námořník
Místopředseda klubu
Místopředseda klubu
Příspěvky: 20798
Registrován: sob zář 10, 2016 8:43 am
Jméno a příjmení: Jiří Mareš
Bydliště: Most

Re: Zimní pneumatiky

Příspěvek od námořník »

Tapan píše: sob lis 11, 2023 9:52 am U nás se dávají Barumky na služebáky, letní i zimní. Nemám teda zkušenost se stejným autem na jiných gumách, ale za mne žádnej hit. Nemám nic proti českým výrobkům, naopak by mě těšilo, kdyby se u nás dělaly slušný gumy. Ale za mne je to aktuálně spíš Warum?, bo kdejakej Číňan umí to samý levněji.
Přesně tak.
Odesláno zmáčknutím tlačítka Odeslat
Odpovědět

Zpět na „Pneumatiky, Disky, Řetězy“