Subaru patriotismus?

Uživatelský avatar
hetzer
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1785
Registrován: úte črc 28, 2009 12:00 am
Bydliště: u Prostejova

Re: Subaru patriotismus?

Příspěvek od hetzer »

ja vzdycky auta povazoval ze pracovni prostredek, takze dostavaly jen to nejnutnejsi. subaru je prvni auto ktere mi prirostlo k srdci, prvni auto kterym se tesim az pojedu ke tchyni.
:subaru: :subaru: :subaru: :subaru: :subaru:
'ach 'a' jIH yIt vegh ngech vo'
QIb vo' Hegh
jIH DichDaq taHvIp ghobe' mIghtaHghach vaD SoH 'oH tlhej jIH
honzab
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 465
Registrován: stř zář 02, 2009 10:06 pm
Jméno a příjmení: Jan Bařák
Bydliště: Hošťálková 554

Re: Subaru patriotismus?

Příspěvek od honzab »

Zdravím kluci .
Má cesta ke značce Subaru byla značně dlouhá .
Před tím jsem vlastnil vozy typu Škoda 105 , 120 . Na Subaru jako Japonslu značku vzhlížel s respektem a pocitem že na něj nikdy nedosáhnu v životě . Toto se stalo skutečností a jenom proto že padla volba vzhledem k nutnosti dojíždění do zaměstnání na čtyřkolku značky Subaru justy , která byla v dané době to nejvhodnější řešení . Koupi tohoto vozu nastal problém ohledně informací a případných problémech okolo údržby a provozu . Náhoda mě přivedla na web v té době Subaru club kde jsem našel spřízněné duše které jsou ochotny se podělit o cenné informace .
První sraz byl pro mne trošku obavou že se přece nikdo nebude vybavovat s někým kdo má nějaký starší typ subaru ale opak byl pravdou ,
našel jsem konečně skupinu lidí kteří nedělají rozdíly kdo co má a každý může vyslovit svůj názor .
Pak trochu sklamání co se stalo na sousedním webu a rozdělení některých členů , ale to je normální v případě více lidí , více názorů .
Teť v současné době jsem si splnil nedosažitelné a konečně jsem na ten sen dosáhl a neřeším spotřebu , problémy okolo servisu názory různých lidí prostě je to srdeční záležitost . Taky se jedu jen tak projet a taky vím že pokud si něco naplánuju a nepřeháním tak tam dojedu .
Tak to je cesta kterou mám za sebou než jsem se stal S U B A R I S T O U :subaru: :subaru: :subaru:
Zdraví Honzab :pr: :pr:
Uživatelský avatar
Harry
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 1517
Registrován: ned srp 02, 2009 12:00 am
Bydliště: Pražská 605, Dobřichovice

Re: Srovnávací test SUBARU motorizací s MT/AT

Příspěvek od Harry »

jarkantor píše:Zkusme si položit následující otázku: z čeho pramení občasné intenzivní snahy vlastníků vozů značky Subaru o ikonizaci a démonizaci jízdních vlastností, spolehlivosti, ...? A pokud se kdokoliv odváží poukázat na fakt, že to chce občas stát nohama na zemi, tak je zle. :666:
Jde o to, kdo co napíše....
Na př. jednou o mně někdo napsal, že jsem "von Primitiv".... Asi ano, jsem jednoduchý, nebo "ne zcela komplikovaný"..... :845:
Proto jsem neváhal kdysi do SC, v době kdy byl ten web v plné slávě, (veřejně) napsat mimo tohoto
Jaké já vidím klady :
-samozřejmě nejlepší a nejjednodušší pohon 4x4 s mimořádnou účinností
-vzhledem k tomu (, že je to 4x4) elegantní a osobitý vzhled vozu
-překvapivě perfektní odezva volantu a nepředimensovaný posilovač
-slušný rejd (i když Mercedes má větší )
-vzhledem k roku výroby mnoho technicky vyspělých detailů, které jiné značky montují o 5 let později
-velmi dobrý průběh Mk - perfektní "zátah"
-velmi dobrý výhled z vozu, díky seřizovacímu sedáku
-solidní topení a větrání (nemám klimatisaci, a vůz ji díky dvěma el. ovl. střešním oknům nepotřebuje! !)
-výhody systému air-sus
-perfektně fungující a ideálně naprogramovaná A/T
-stmívač hodin, JSEM RÁD, že se to nestmívá automaticky, PROTOŽE BYCH PŘI POVINNÉM DENNÍM SVÍCENÍ NIC NEVIDĚL, zrovna jako na Fordu a musel bych ve dne koukat na hodinky. Takhle je nemusím nosit!
také druhou stranu věci
Vadí mi:
-slabé brzdy (i když je mám v absolutním pořádku! !!!) - neprogresivní omezovač tlaku zadních brzd způsobuje, že zadní brzdy TÉMĚŘ NEBRZDÍ, pouze přibržďují ! Důkazem toho je "nekonečná" životnost zadních brzd - vyjma korose, zatím co přední brzdy vyžadují abnormálně častou obměnu! (Do učení k Mercedesum!!!) ABS zabírá zbytečně BRZO !!!
-vysoké ceny ND, zvláště plechařiny (, i když jsem ji ZATÍM nepotřeboval ,) je to cca 500% proti Mercedesu, 700% proti Fordu, je to ZOUFALÝ! Řeším to havar. pojištěním! Klid a jistota!
-komplikovaná a zvláštní zvýšenou péči vyžadující přední doustava výfuku !
-malá životnost silentbloků ramen a stabilisátorů náprav!
-seřizování polohy volantu pouze v jedné ose
-zbytečně velký volant a tlustý věnec
-poměrně krátká životnost systému air-sus (zatím funguje, ale začíná fňukat !)
-úzký přední sedák - sportovní léta mám za sebou, nevejde se mi tam zadnice!
-nedostatečná ochrana karoserie proti korosi při drobném poškození odlétajícími kamínky - lak je křehký, podklad nedostatečně ošetřený(?) Možná, že se mýlím...... je to věc názoru.............
Takže já si ze Subaru modlu určitě nedělám, a beru věci tak, jak jsou.
jarkantor píše:To, že u těchto aut klepou motory téměř od novoty, v zimních měsících v podstatě na 100%, to je bráno jako fakt,
Tohle tvrzení se nezakládá na pravdě. :!:
Znám řadu lidí, kterým motor vůbec neklepe, neklepal a asi klepat nebude.
Je to jen otázka toho, jak bylo s motorem (od počátku) zacházeno.
Součástí zacházení je i vhodná volba oleje.
Mně motor na mém 12 let starém Subaru neklepe. :!: :1774: Jen ode mne má ten motor kolem 1000 studených startů, kolik jich to mělo, než jsem to koupil nelze odhadnout, nevím ani, kolikátý jsem majitel, auto je původně ze Švýcar.....
jarkantor píše: stejně jako zaklepávání ventilů při provozu na LPG (pročpak to u jiných značek, vyjma Hyundai a Fordu není tak profláknuté? protože nešidí materiál hlavy? proč se montuje LPG do jiných značek do vysokoobjemových a víceválcových - rozuměj nad 4 válce - motorů bez potíží? no?). Chce to prostě rozum do hrsti, úctu, respekt a toleranci k názorům jiných.
Material hlavy nemá nic společného se zaklepáváním ventilů. V hlavách Subaru jsou vložená sedla ventilů, tvořící méně než 1% objemu materialu hlavy, :!: a záleží na původním záměru užívaného paliva. :!:
Jiný material je volen pro použití benzínu, jiný pro naftu, a jiný pro LPG.
Chce to prostě opravdu rozum do hrsti, než začnu kritisovat něco, čemu rozumím jen povrchně..... :655: :850:
Zajímavé je, co napsal na SC "mirekro60", http://subarufanclub.cz/forum/memberlis ... file&u=144 tedy pán ne právě nejmladší.... :845:
Doufám, že se neurazí, a nebude mi to mít za zlé, když to sem zkopíruji....
Forester 2,5 XT AT najeto 60 000 km
Napsáno 2010-02-05 20:18:11 (10 dní)

Zavady zatim zadne,prumerna trvala spotreba 12,4L (70% dalnice 180 km/hod,30% rumunske silnice=stredne tezky teren) Spotreba oleje na 15tk 10W50 Total quartz racing 0,8L.
Motor spolehlive startuje i v -26C,jen cerpadlo oleje bezelo dost hlucne jeste 1min.po startu.
Ruzne vrzani prestalo po demontazi prepazky a smrad pri jizde v terenu zmizel na 30tk.
Ted mi na vetsich nerovnostech zacinaji bouchat kola? No nic auto je v zaruce,tak to snad vyresi.
Jen pro srovnani...na pasatu pri stejnem pouziti mi po 35tk odesli ramena a loziska na predku.
V CZ bydlim na samote a mel jsem moznost porovnat pruchodnost na zasnezene polni ceste do prudkeho kopce s auty synu (Tuareg,Pajero) , ja dojel az na chalupu,oni se zahrabali po 20ti metrech v cerstve navatych zavejich,tocila se jim vsechna kola,ale stali na miste...Tak na zaver,dalsi auto bude zase Forester
Myslím, že používat auto v Rumunsku, je svým způsobem test odolnosti,.... :845: takže mimo jiné příspěvky, je i tento příspěvek výpovědí o kvalitě Subaru.
jarkantor píše: K honění ega - já osobně si ego auty nehoním, ale pokud bych to chtěl dělat, tak si pořídím http://magazin.auto.cz/testy/test-infiniti-fx37s.html nebo si od impexty nechám dovézt nějakou ameriku, oboje nechám osadit plynem a na superauta Subaru budu koukat asi trošku s despektem. Proč neřeší Subaru vlastníci jiných značek, zatímco vlastníci Subaru se snaží vymezovat vůči všem? Není něco špatně? :?:
No já si ego také autem nehoním, páč jsem jednoduchej člověk a je mi jedno, co si o mně kdo myslí! Ego jsem si honil, když jsem v 18 létech řídil Tatru 111 a tahal za ní od Prostějova do Piešťan na tyči jiné Tatry do vojenských opraven....
Ego jsem si honil na motocyklu, (nikoliv na veřejné komunikaci,) nebo když jsem ač neregistrovaný hráč porazil v ping-pongu 5-násobnou mistyni republiky a pár jejích kamarádek.... ::-DD: Taky jsem si honil ego, když jsem se za jeden den musel naučit dělat s bagrem, a za ten den jsem se to (celkem slušně) naučil....
Teď už nehoním nic.
Nezávidím sousedce MB R, ani sousedovi Audi A8, je mi ganz egal, v čem jezdí... :!: Neohrnuji nos nad jinými sousedy, kteří používají ještě Trabanta, nebo prastaré Žiguli....
Pro mne tohle
no s auty je to asi tak - je to určitá značka - odraz člověka - odznak společenského postavení - náhražka ega - jak, kdo tomu chce říkat.
nikdy neplatilo, neplatí, a platit nebude. :!: :1774:
Auta mám pro dvě věci: pro svoji potřebu, a pro svoje potěšení.
Takže z jakého auta vystoupím, a jdu si do banky pro peníze, je pouze a jenom moje věc. Netoužím být obdivován, protože závist plodí nenávist, a naopak, případné eventuelní úsměšky mne nevzrušují ani nezajímají. :wink:
Tohle moje (první) Subaru je moje 32. auto.
Koupil jsem si je proto, poněvadž jsem po tom toužil a byl zvědavý...
Mám ho ještě stále proto, poněvadž se osvědčilo a až na malé, nepodstatné vyjímky, mi vyhovuje. :845:

Kvalitu jiných značek většinou znám, ale zásadně neřeším, ovšem pokud by s někdo chtěl přede mnou vychloubat s Passatem, přijde mi směšný, protože jsem ta auta opravoval, a vím, co v nich bylo.....
Raději mu to ale říkat nebudu, bylo by to většinou zbytečné..... ::-DD:
Harry / Jindra
LEGACY II BG, H4 2,5/110 kW STW, model GX MY 96/97 AT
Veritas omnia vincit!
Uživatelský avatar
jaromir
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1078
Registrován: stř zář 09, 2009 10:41 pm
Jméno a příjmení: Jaromír
Bydliště: Úpohlavy (okr. Litoměřice)
Kontaktovat uživatele:

Re: Subaru patriotismus?

Příspěvek od jaromir »

Původně jsem v tomto vlákně nechtěl vůbec přispívat, neboť po přečtení všech příspěvků jsem zjistil :655: , že jsem úplně jiný než Vy všichni ostatní :ironie: . Asi kromě jediného přispivatele, kterým je shore, a který velmi pragmaticky a bez okolků vyjádřil svůj vztah k Subaru a za to má u mne :unami: . A proč si myslím, že jsem jiný - tak to je proto, že u každého mého auta se jednalo o citovou záležitost - vždy to pro mne byl člen rodiny. Měl jsem vždy staré auto - přes tisícovku rodičů, kterou jsem vzhledem k jejímu stavu karoserie udržoval při životě Eprozínem, kusy plechu, nýtovacími kleštěmi eventuelně laminovací soupravou. A byl jsem hrdý, když jsem si ji sám nastříkal, i když mi to na několika místech "brečelo" a bylo to jako pomeranč (ne barvou, ta byla bílá - slonová kost, ale povrchem), udělal si na ní sám opravu brzd, výměnu polomotoru apod. V létě jsem jezdil s nadzvednutou zadní kapotou kvůli lepšímu chlazení, tahal jsem za ní doma vyrobený vozík vzor "Urob - udělej si sám". Pak jsem měl po bratránkovi ze Švýcarska rezavý Fiat Ritmo první generace - modrá metalíza, Al kola z Alfy Romeo, motor měl 75 k a já byl na něj hrdý a bylo to pro mně v tu chvíli nejkrásnější auto, i když pěkně kvetlo. A zase Eprozín a nýtovací kleště... Pak jsem lacino sehnal VW Transporter, který původně sloužil jako služebák u rakouské firmy - podle toho vypadal. Bylo to po revoluci a chtěl jsem s ním podnikat. A zase Eprozín a nýtovací kleště... Místo podnikání jsem ho po dání do celkem slušného stavu docela dobře prodal - v tu dobu byl po takových autech mezi začínajícími podnikateli hlad. Za utržený peníz jsem si ze Švýcarska přivezl Fiata Regatu Weekend s motorem 2 x OHC 1600 kubíků a 100 kobylek. Pro rodinu příjemně velké auto (Transporter byl větší, ale velké auto není pořád potřeba) a dobře jezdilo. Bohužel jsem ho čelně naboural :839: . Pak přišel první nafťák - co jiného než Fiat (jsem Fiaťák), typ Tempra a v kombajnu s 1,9 TD motorem - spolehlivé auto, slušný motor, velký kufr = velká spokojenost na finanční poměry, které jsem v tu dobu měl. Po Tempře přišlo moje první nové auto - jsem Fiaťák, tak přece Fiat, a to Stilo v naftě a v kombajnu. A pak jsem začal hlavně kvůli zimě a chalupě v Jizerkách koukat po čtyřkolce. Líbilo se mi Terano II, ale pak jsem víc a víc koukal po Forestru a Outbecku a když přišla nová generace Forestra, bylo rozhodnuto. A touha po troše vyjímečnosti rozhodla o motorizaci 2,5XT. Ještě před jeho koupí jsem hltal všechny dostupné testy a recenze a z nich si vybíral to, co mne utvrzovalo o správnosti mého rozhodnutí, např. cituji "Testované lahůdce pro bouřliváky dodává sílu přeplňovaná pohoná jednotka o objemu 2,5l", "Nenápadný dělník odešel, Subaru Forester zamířil mezi SUV. Který konkurent je ale tak robustní, kvalitní a výkonný?", "Každý řidič, který si jej koupí, si pak časem určitě zdůvodní svoji volbu" atd.
Teď se asi všichni ptáte, proč toto vše jsem napsal do tohoto vlákna místo do "Moje auto před Subaru". Vrátím se k začátku mého příspěvku, kde píši o vztahu ke svým autům - vždy jsem měl každé své auto rád a hýčkal jsem si ho, byl na něj patřičně hrdý a jak je z výčtu značek vidět, byl jsem a jsem stále patriot na značku Fiat a vždy jsem byl ochoten se za ní i pohádat. Je to jako s vlastními dětmi - každé je pro jeho rodiče to nejhezčí, nejchytřejší, nejšikovnější atd. Uvnitř sebe člověk ví, že jsou jiné děti chytřejší, hodnější, hezší atd. ale navenek to přeci nepřipustím, a když jo, tak nerad. A stejně tak jsem se stal patriotem pro :subaru: .
Když jsem četl příspěvek jarkantora tuším na vlákně o Dorově stezce, tak jsem mu v duchu dával za pravdu, když psal o tom, že nechce auto ničit, že chce aby mu vydrželo atd. Já jsem měl tu samou filosofii a pořád ještě mám ve vztahu k mému Kacafírkovi ( :love: ), ale v životě jsem nabyl jednu zkušenost, a to takovou, že když mám k něčemu opravdu přehnanou péči a chci to mít vše co možná nejhezčí a nejkvalitnější (a to se netýká jen auta), tak zákon schválnosti zafunguje naprosto spolehlivě - něco se pokazí, odře, praskne apod. Takže i přes značnou citovou náklonost musí být člověk alespoň malinko nad věcí a proto jsem se i já se svou leštěnkou pustil do některých dobrodružství spolu s některými nadšenci z tohoto klubu. A díky tomu jsem poznal partu skvělých lidí, se kterými se zase rád na nějaké akci potkám a bude ze mne zase ten malej kluk, kterej chce něco úžasnýho prožít a třeba si i dokázat, že přes ten sousedovic plot dokážu ještě přelézt jako oni, i když mi to chvilku trvá, než příjdu na to jak...
A ještě douška pro jarkantora - píšeš, že své koníčky ovládáš aniž by jsi je nějak vynášel do nebe, ale zároveň píšeš, že Infinity je Tvůj autosen... Já mám v případě splnění svého snu blažené pocity a dříve jsem to na sobě nechával znát - nebuď tak racionální a nech se taky trochu unést (o hodně přicházíš). Za projevy emocí se nikdo nemá stydět :1774: , ať jsou jakékoli - já jsem každé své auto, které jsem prodal, klidně obrečel a nestyděl jsem se za to. Navíc - prý to prodlužuje život...
Jaromír
Subaru Forester 2,5XT MY2009
Uživatelský avatar
quickly
Místopředseda klubu
Místopředseda klubu
Příspěvky: 16183
Registrován: pát srp 14, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Daniel Rychlý
Bydliště: Hradubice
Kontaktovat uživatele:

Re: Subaru patriotismus?

Příspěvek od quickly »

jaromíre :690: , ty jsi opravdu náš otecko :supeer: (v dobrém slova smyslu :pr: )
quickly

Outback BS 2.5 MY19 Obrázek Outback BR 3.6R MY10 Obrázek

Legacy BR 2.0 MY15
ex Legacy BL SpecB AT 9.8 l/100 124 tkm
ex Forester SJ CVT 7.3 l/100 km 267 tkm
ex Forester SH 2.0D 6.7 l/100km 218 tkm
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22115
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: Subaru patriotismus?

Příspěvek od HonzaCZ »

Jaromíre, Jaromíre, kdybys viděl, jak dlouho jsem koukal za Sierrkou, když si jí odvážel nový majitel... vlastně jsem jí vůbec nechtěl prodat, ale byla psaná na tátu a že bych měl ty tisíce na povinné ručení a nechal jí jen tak stát před barákem, samotnou... pořád na ní vzpomínám a nikdy jsem na ní nedal a pořád nedám dopustit :686: I toho žigulíka mi bylo líto, i když to byl krám, ale nechal jsem na něm ruce, aby se s ním dalo jezdit.

Obecně i po rodinných autech, co jsme kdy měli, se mi vždycky stejskalo a nechtěl jsem, aby se prodávaly/šly z domu. Mezi ně patří i tátovy služebáky...teda kromě ochcávky, to byl hroznej werk... Ja wohl!

Už od malička jsem měl k autům silný vztah a to moje/naše auto bylo vždy to nejlepší a kam se hrabou ty ostatní?!

Můj Outback je teď momentálně třetí nejlepší auto na světě!

Druhý je Outback 3.0R MY2007+ a první... tramtadadááá!!! ... je cokoliv služebního ::-DD:
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
tango
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 6393
Registrován: sob srp 08, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Ondřej Oplt
Bydliště: U Sila 1201,Liberec

Re: Subaru patriotismus?

Příspěvek od tango »

Jaromíre, máš recht :690: Jsi takovej náš táta opatrovatel, který nás vždy přivede k jádru věci :pr: . Je pravda, že co si člověk pořídí tak mu je líto, že cokoliv dává z baráku a zaplatil těžce vydělanýma penězma tak ho to štve. Každá věc kterou člověk koupí a vlastní ji pak mu bohužel buď stářím, nebo prodejem odejde tak ho to štve.
Takže Jaromíre máš naprostou pravdu, ale pokud chceš něco lepšího tak musíš přinést oběti :850:
Toyota Auris, 2,0D4-D 125k,300nm.
Srdcem JEN A JEN SUBARÁK!!!
http://www.spritmonitor.de/en/detail/525277.html
Uživatelský avatar
Rudolfo
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 1956
Registrován: stř srp 05, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Rudolf Weissbrod
Bydliště: Ostrava

Re: Subaru patriotismus?

Příspěvek od Rudolfo »

Jaromire, taky jsem si svou Mazdu 626 oplakal, byla se mnou 10 let. :686:
Taky to byl člen rodiny. :unami:

Jsme stejní, akorád to na sebe neprásknem, že jsme takové měkoty. :ironie:
Uživatelský avatar
RunningRunner
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1259
Registrován: pon srp 31, 2009 1:26 pm
Jméno a příjmení: Petr Sklenář
Bydliště: Hradec Králové, Velké Svatoňovice :-)
Kontaktovat uživatele:

Re: Subaru patriotismus?

Příspěvek od RunningRunner »

Tak já musím říct, že jsem zatím žádný opravdu svoje auto neoplakal. Asi to bylo i tím, že jsem vždycky prodával a přitom měl už pár týdnů nový lepší auto, takže jsem byl unešený tím novým. Což se především při přesednutí z Pažouta do Forýska dá asi pochopit :-)
Kolama dolů ... Running Runner

Subaru Forester 2.5 XT Comfort AT MY06 230 kousků ve stádě Obrázek
Vladimir_xh
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1535
Registrován: stř zář 02, 2009 6:21 pm

Re: Subaru patriotismus?

Příspěvek od Vladimir_xh »

Jaromíre opravdu nejsi jediný, každé auto co jsem měl tak jsem se s ním nechtěl rozloučit a skoro ho obrečel. S prodejem Feldy bojuju už od léta. I když jede max 1 za týden a to ještě pár kilometrů, tak jí prostě nechci dát do cizích rukou, pže by se k ní určitě špatně chovali :713: ::-DDD:
Ex. Subaru Outback BR MY11 2,5 123Kw
Subaru Forester SG MY03 2,0 92Kw
CUCV M1009. V8 6,2D
Uživatelský avatar
romik
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1423
Registrován: pát led 22, 2010 9:48 pm

Re: Subaru patriotismus?

Příspěvek od romik »

Tak když už tady každý ukápne slzu, tak já také.
Jak jsem již psal, byl jsem zarytý "Fordista", protože moje práce vyžadovala minimálně jedenkrát týdně cesta do Prahy a zpět, někdy i na otočku, což je pro mne cca 650 km. A někdy třeba druhý den na opačný konec republiky, nebo na Slovensko. To trvalo bezmála 15 let, takže dálnice a rychlé přesuny, to znamenalo auto, který má dobrý podvozek a vcelku výkonný motor. A mohu říct zodpovědně, že Passaty to nikdy nebyly a Mondea rozhodně ano. Myslím, že potvrdí HonzaCZ. Vzhledem k tomu, že jsem měl slušného servismena skoro za domem, začal jsem s Fordem.
Když jsem se jednou svezl u Freje s 3-litrovým Outbackem, tehdá ještě s jejich panem obchodníkem Kabátkem (teď je u Carpentera, http://www.carpenter.cz) a pak po chvilce s 2,5Xt Foresterem, taky jsem si to vryl tak do paměti, že na to myslím dodnes. Vyjeli jsme s Outbackem ten jejich kopeček za prodejnou a to mne dostalo, možná ho někteří znáte. V té době však pro mne nové auto bylo nedostupné. V poměru cena výkon byly Fordy asi rozumné řešení.
Když jsme prodávali naše poslední Mondeo, tak to ale oplakal můj starší kluk a to docela hodně. Auto bylo fakt pěkné, měli jsme ho vcelku krátce, ale tak se tam všechno :zachod: , že to nešlo dál, navíc přístup servisu byl chvílemi až amatérský.
Tak jsme se kolegou rozhodli, že on půjde od Toyoty Avensis do Outbacka 2.0d a já se zbavím nešťastného Mondea a pořídím Forester 2.0d.
Vzhledem k našemu nájezdu kilometrů za rok by jsme se rozhodli pro diesly a auta koupili v DE vzhledem ke kurzu.

Teď jsme spokojení, máme pro naše potřeby optimální auta a jenom doufáme, že závady budou co nejpozději.
romik
Subaru Forester 2.0i Comfort ES CVT MY18 Obrázek
Subaru Forester 2.0D Comfort MT MY09 EURO4 SW 22611AP207 Obrázek
Uživatelský avatar
bobhash
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 513
Registrován: úte črc 28, 2009 12:00 am
Bydliště: praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Subaru patriotismus?

Příspěvek od bobhash »

jarkantora ste už " rozstříleli " tak teť budu na řadě já : ) další " subaru kacíř "
lidi co maj sůčko jako modlu a životní styl , nosej modrý košile ,bejzbolky ,uměj se bavit jenom o subaru a jiný auta neuznávaj , oktávkám řikaj ochcávky jsou mi k " smíchu " v podstatě a to je paradoxní kůli takovejm lidem a daším okolnostem jsem odešel ze starýho webu a s trndou jsme rozjeli web náš , řeči o tom kdo je větší subarista ,kdo má srdíčko na spravnym místě bíjcí pro subaru mě vytáčeli a nejenom mě a protože se se sůčken dá užít i jinak než je přesun z bodu A do bodu B , a to jak v letě tak i zimě , to nás zajímalo víc než ty řečičky tak jme založili CSC ale né z důvodu že sme ultra mega subaristi ale proto že nás baví ta nadstavba neboli si pěkně zajezdit a mě osobně je fuk v jakejch hadrech kdo přijede ,co má za auto , atd . ale takovej klub jako je csc nebo je tady má skoro každá značka auta jen se lišej zaměřením , neviděl bych to jako, že subaru je něco extra
jinak já osobně sem si koupil sůčko / už druhý / protože se mě líbíl 1/desing 2/ jizdní vlastnosti 3/cena,což už o novejch modelech / desing / říct nemůžu a budu mít při koupi novýho vozu kterej jednou přijít musí velkej problém .
tango
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 6393
Registrován: sob srp 08, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Ondřej Oplt
Bydliště: U Sila 1201,Liberec

Re: Subaru patriotismus?

Příspěvek od tango »

bobhashi, tak aby jsi na to nebyl i sám, tak já jsem původně Oktávku chtěl, ale i Passata, protože se mi líbí a což si myslím jsou i dobrá auta, ale kradou se jako sfině a to je ten důvod , proč jsem tak neučinil. Design Outbacke se mi zamlouval, ale hlavně proč jsem do něho šel tak je to, že je to příjemné svezení a hlavně bez poruchovost provozu což u mého předchozího Peugeota 406 nemohla být ani řeč. Kdyby se nasral, tak jsem ho mněl do dneška, ale již velké investice, které jsem do něho nacpal mně utvrdila na změnu vozu a jediná vec, která bylo pro mně důležítá - chtěk jsem jen rozhodnutí mezi Toyouto, Subaru - vyhrálo Subaru, prptože na lyže a tady u nás v Liberci jsou tak nějak ti silničáří po ránu né moc vidět. Taky že jsem se horko těžko vyškrábal na parkoviště. To že jsem zabřednul do party kolem Subaru byl jen bonbonek na konec :supeer: Parta je tu skvělá, ale to co jsem teď zažil na VW clubu ohledně porovnání VW versus Subaru je na :725:
Toyota Auris, 2,0D4-D 125k,300nm.
Srdcem JEN A JEN SUBARÁK!!!
http://www.spritmonitor.de/en/detail/525277.html
Uživatelský avatar
hetzer
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1785
Registrován: úte črc 28, 2009 12:00 am
Bydliště: u Prostejova

Re: Subaru patriotismus?

Příspěvek od hetzer »

heh, ja puvodne Subaru vubec nechtel, mel jsem vyhlidnutou Toyotu a jel jsem se na ni podivat, ale na zivo vypadal spatne, tak jsem se jel mrknout na druhou vyhlidnutou a cestou jme jeli kolem AAA. povidam brachovi "kdyz jedem kolem tak zastavime a mrknem se" no a za par hodin jsem odjizdel v Subaru :657: laska na prvni pohled :love:
popravde si nedovedu predstavit ze bych ho prodal, az prijde cas na novejsi auto tak si z nej asi udelam weekend car :friend:
'ach 'a' jIH yIt vegh ngech vo'
QIb vo' Hegh
jIH DichDaq taHvIp ghobe' mIghtaHghach vaD SoH 'oH tlhej jIH
Uživatelský avatar
jaromir
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1078
Registrován: stř zář 09, 2009 10:41 pm
Jméno a příjmení: Jaromír
Bydliště: Úpohlavy (okr. Litoměřice)
Kontaktovat uživatele:

Re: Subaru patriotismus?

Příspěvek od jaromir »

Nemám Forestra coby esůvéčko jako životní styl, ale koupil jsem si ho z důvodů praktických, technických a v neposlední míře estetických - mně se prostě líbí. Tahám přívěs na chalupu v létě s nákladem, v zimě se sněhovou frézou. Bydlím na vesnici a použil jsem ho i na odvoz věcí na pole i z pole (máme ho ve svahu). Ale i tak mně zahřeje, když jedu a někdo kouká, co je to za značku. Když ho umeju a naleštím, tak jsem na něj pyšný, protože se mi fakt hodně líbí - a že se nelíbí někomu jinému, s tím si hlavu nelámu (představte si, kdyby se všem chlapům líbil stejný typ auta nebo ženské - hrůza :725: ). Jeho koupě byla moje volba - se všemi pozitivy ale i negativy (třeba spotřeba). Proč tedy nemám právo být na své auto pyšný a pochválit ho, když mi dobře poslouží?! Jsem patriot (viz můj příspěvek výše), ale v rozumné míře - nepoužívám hanlivé zkomoleniny názvů ostatních aut a řídím se heslem "žít a nechat žít". Přesto nastanou v životě situace, kdy emoce odsunou stranou rozum... proč ne, copak jsem naprogramovaný robot?! Pokud má někdo přístup k autu jako k housce na krámě, já mu to neberu, ale takový člověk se dle mého názoru nezaregistruje na jakýkoli fan klub té které značky. Jsem pro výměnu názorů, ale názor s podsouváním svého náhledu na věc druhému???
Jaromír
Subaru Forester 2,5XT MY2009
Odpovědět

Zpět na „Žvanírna“