Neautorizované servisy Subaru - Praha a okolí

Odpovědět
tango
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 6393
Registrován: sob srp 08, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Ondřej Oplt
Bydliště: U Sila 1201,Liberec

Re: Neautorizované servisy Subaru - Praha a okolí

Příspěvek od tango »

ty neznáš certifikát TUV? a taky ISO 9001 :850: nebo APG 029 čl. 11, čl. 12 :850: říká ti něco Safety Guidelins? Já jen že to jsou věci, které zaváděj autorizované servisy. Říká ti neco MUDA? 5S? to jsou další věci, které se zaváděj do všem složek řízení automobilového průmyslu. Štíhlá výroba ti něco říká? Čaku čaku?
Jinak historie automobilek je zavedena a sleduje se. Člení se dle problémů a řeší na různých místech řízení výroby. Např. K2 řeší prvotní problémy, které se řeší s výrobcem.Je to vše před série plus nultá série a je to vše zpjaté s vývojem v autombilkách včetně testování. Díly se dělej na klasické a D díly ( tedy díly , které jsou řešeny s nejvyší prioritou, protože mají v důsledku ochranu cestujích. Následně je vše zavedené do K3 tedy výroby. V další konstrukci, tedy faceliftu ať takovém či jiném je přihlédnuto k jejich problémům. Následně jejich strukturální implementace do procesu.
Takže Peťo, kraviny možná melu, ale řeším je už 11.let!!!!! Řeším je od před série a následně výrobně. Tedy s přihlédnutím na servisy ( pokud se nás zrovna týkaj). Včetně kvality,zpracovatelnosti a bezpečnosti. Takže tak. No ale ty to stejně znáš , takže tě tohle určitě nepřesvědčí.
Autorizák ti prostě ze začátku nic řešit nebude, jde o upozornění dodavatel na následné problémy. Pak jsme zase u toho jestli se jedná o bezpečnost, tedy zpětná sledovatelnost všech dílů od výrobce v jaké kvalitě byli vyrobeny, tedy jaké zkoušky, tedy např. destrukční či testštand , nebo třeba i na testy v ročním období. Třeba díly náprav,bezpečnostní prvky , které jsou při nárazu deformávany atd. Je toho milion co se sleduje.
Toyota Auris, 2,0D4-D 125k,300nm.
Srdcem JEN A JEN SUBARÁK!!!
http://www.spritmonitor.de/en/detail/525277.html
Uživatelský avatar
unbreakable
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 329
Registrován: úte črc 06, 2010 11:19 pm
Jméno a příjmení: Vladimir
Bydliště: Praha město :)
Kontaktovat uživatele:

Re: Neautorizované servisy Subaru - Praha a okolí

Příspěvek od unbreakable »

Robogump píše:Díky všem za dosavadní info...
Diagnostika mi ukazuje "chudou směs", takže asi nějaká netěsnost kolem motoru, takže to chci řešit u AWD, ale včera mi odešla do věčných lovišť spojka a tu jsem myslel, že bych nechal udělat někde za levnější peníz...AWD mi udělalo kalkulaci za cca 17.000 Kč bez DPH jenom za díly bez práce (mám tam turbo), což mi přišlo celkem dost.... :839:

Zajmavé vlakno. Ja jsem spokojen s carpenter.cz, mam druhé subaru které je u nich servisované.
Spojku se da sehnat i v druhovýrobě, kde sada stojí od 6500,- nahoru.
Rychlej trakturek Subaru XV
Robogump
Nováček
Nováček
Příspěvky: 12
Registrován: pát lis 23, 2012 4:46 pm
Bydliště: Praha/Most

Re: Neautorizované servisy Subaru - Praha a okolí

Příspěvek od Robogump »

Tak jsem požádal o kalkulaci spojky i Carpenter a cena vychází přibližně stejně jako u AWD, kde jsem nechal auťák složit odtahovkou....Takže včera jsem zadal opravu u AWD, dnes mi budou volat, jestli bude zapotřebí celá sada, nebo jestli aspoň setrvačník vydržel...jinak origo sadu mají na skladě, takže žádné zbytečné čekání... :pr:

Jinak jak píše Unbreakable o té druhovýrobě - kdykoliv jsem v minulosti u jiných aut šáhl po neorigo dílech, tak jsem byl po čase nepříjemně překvapen....Jaký je váš názor na druhovýrobu pro Subaru? Omlouvám se za blbé otázky, ale jsem mezi vámi úplný elév....
Řízení mě začalo bavit až s pořízením Lesníka 2.0 XT MY2003 :-)
Uživatelský avatar
cerv
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3642
Registrován: čtv zář 27, 2012 8:36 am

Re: Neautorizované servisy Subaru - Praha a okolí

Příspěvek od cerv »

Neoriginální díly pro SUBARU, asi zase záleží na dílu a výrobci, ale mám dobrou zkušenost třeba s NIPPART...dobrá cena i kvalita...posledně jsem kupoval přední destičky na OUTBECKA, stáli 900Kč a brzdí jako originál...
Uživatelský avatar
unbreakable
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 329
Registrován: úte črc 06, 2010 11:19 pm
Jméno a příjmení: Vladimir
Bydliště: Praha město :)
Kontaktovat uživatele:

Re: Neautorizované servisy Subaru - Praha a okolí

Příspěvek od unbreakable »

Kvalita je hodně zavisla na výrobci. V době kdy jsem měl Audi A6, komplet origo přední náprava stala 17000,- a výš, třeba Meyle nabizela za menší peniz zesilené čepy...někdy kvalita originalu taky postrada.
Rychlej trakturek Subaru XV
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 49492
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Neautorizované servisy Subaru - Praha a okolí

Příspěvek od VDC »

Tango než něco napíšeš, tak si vydechni. Myslím, že jsi na začátku byl zbytečně agresivní. To, že s Catanou nesouhlasíš neznamená, že musíš bejt útočnej. Na to jsme tu přece nikdy nehráli. Já taky leckdy s někým nesouhlasím a ale nikdy tu nebudu mávat vztyčenejma prostředníčkama. Lze nesouhlasit s nadhledem a grácií. :826:
A vážně mě neser s výhrůžkama typu "jestli se vám nelíbí co píšu, nemusím tu být". :815: Nebo si tě vymažu z přátel na fuckbůku... :ironie:

Tak a zpět k tématu. Jsem od Bíma hodně daleko, takže s ním osobně nemám vůbec žádnou zkušenost a nemůžu tudíž vůbec soudit. Nicméně naprostá většina referencí na něj je dobrá, i když znám i jeden opačný názor. Ale jenom jeden.
Co se toho prostředí v dílně a jejím okolí týče, tak ten provozní bordel nesmí působit úplně jako bordel. To prostě odrazuje. Mám jednoho šikovnýho kamaráda-klempíře. Je šikovnej, neojebe to, ale téměř nemá do čeho píchnout, protože má v dílně a jejím okolí takovej bordel, že žádnýho normálního člověka to neláká vstoupit dovnitř. Všeho s mírou...nebo s Mírou ? :845:
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Robogump
Nováček
Nováček
Příspěvky: 12
Registrován: pát lis 23, 2012 4:46 pm
Bydliště: Praha/Most

Re: Neautorizované servisy Subaru - Praha a okolí

Příspěvek od Robogump »

Díky předsedo za zklidnění diskuse :supeer: :811:

A abychom se zase vrátili k tématu...je to hodně drzý zeptat se na férovku lidí z Prahy a okolí, kam jezdí se svým Subíkem? ::-DD:
Zatím tady zaznělo:
AWD - autorizovaný servis (subjektivně zatím "vede")
Carpenter - neautorizovaný servis
p.Bína - neautorizovaný servis
Řízení mě začalo bavit až s pořízením Lesníka 2.0 XT MY2003 :-)
tango
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 6393
Registrován: sob srp 08, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Ondřej Oplt
Bydliště: U Sila 1201,Liberec

Re: Neautorizované servisy Subaru - Praha a okolí

Příspěvek od tango »

jo jasný :690: Omlouvám se všem :690: omlouvám se za mé vyjádření a už nic neříkám. Jen jedno, když vidím, milion certifikátu, tak mě to nepřesvědčí o tom, že ten servis je dobrý.

Ještě bych vyzkoušel toho Janouška. Cetka s ním má jen ty nejlepší zkušenosti. Je to servisák pro Subaru Czech team, tak to lopata asi nebude :850:
Toyota Auris, 2,0D4-D 125k,300nm.
Srdcem JEN A JEN SUBARÁK!!!
http://www.spritmonitor.de/en/detail/525277.html
Uživatelský avatar
Harrison
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 51
Registrován: ned zář 23, 2012 6:08 pm
Jméno a příjmení: Radek Mazáč
Bydliště: Třeboň

Re: Neautorizované servisy Subaru - Praha a okolí

Příspěvek od Harrison »

Tak to jsem rád,že jste se v diskuzi sklidnili. :-)
Tango:Ty píšeš : Já jsem byl spokojen, Had je spokejen ve Vj carsu. Já jsem zkoušel PAS. Jsou za čističkou odpadních vod v Růžodole.
Takže v Liberci doporučuješ PAS? K VJ Cars to mám 800 m z práce a nějak s nimi po koupi počítám.Tak proto se ptám... :unami:
Subaru čekatel.
VW Golf V MY 2006
Uživatelský avatar
alky
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 1257
Registrován: úte srp 11, 2009 12:00 am
Bydliště: býv. voj. výcvk. p. Ralsko

Re: Neautorizované servisy Subaru - Praha a okolí

Příspěvek od alky »

Harrisone, já jezdím do VJ Cars, kam to z práce mám přes celý Libéro, a ten PAS, to jsem vůbec nevěděl, že jsou, protože my sídlíme hned u čističky a bylo pro mě dost složitý jezdit do VJkars...ALE, co mě zajímá, ty jsi do PASu jezdil a dobrý teda?
romull
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 4156
Registrován: pát zář 09, 2011 8:39 am
Bydliště: Jemnice, Vysočina

Re: Neautorizované servisy Subaru - Praha a okolí

Příspěvek od romull »

Robogump píše:Díky předsedo za zklidnění diskuse :supeer: :811:

A abychom se zase vrátili k tématu...je to hodně drzý zeptat se na férovku lidí z Prahy a okolí, kam jezdí se svým Subíkem? ::-DD:
Zatím tady zaznělo:
AWD - autorizovaný servis (subjektivně zatím "vede")
Carpenter - neautorizovaný servis
p.Bína - neautorizovaný servis
Netušim sice kam jezdí lidi z Prahy a okolí, ale já jezdím do ADW z Vysočiny ( 180 km ). Po zkušenostech s nimi bych tam jezdil i kdyby autorizákem nebyli, myslím že jsou to opravdu srdcaři a hovoří za ně hovoří i spousta zkušeností z rally sportu a různách úprav a přestaveb. Servisů jsem vyzkoušel už za těch 25 let spoustu, ale jejich přístup i řešení problémů mě nadchli :850:
Ex:Subaru Outback 3,0R AT Comfort Navi MY 2007.... srdcovka a moc mě bavíl, budu vzpomínat
Nyní: BMW 330xd AT
tango
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 6393
Registrován: sob srp 08, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Ondřej Oplt
Bydliště: U Sila 1201,Liberec

Re: Neautorizované servisy Subaru - Praha a okolí

Příspěvek od tango »

hele slyšel jsem jsem o VJ carsu nic moc. Já jsem zkoušel PAS, protože ty kluky znám přes 15.let. Pomáhal jsem jim, když to stavěli takže tak. Venda je výbornej klempíř, který mému tátovi dělal už pár věcí na prastarém Fáčku a bylo tak fak dost dobrý. Co mi na Subaru udělali, tak bylo vše ok. Prostě i velmi dobrá komunikace. Co něvěděli tak myslím že i s Alsem řešili, prostě se staraj.Od nás z práce tam taky jezdí a není jakýkoli problém, ale co je nejlepší, tak s mechošema z Ilosu se výdaj každý den na obědě a né jen .... Prostě ILOS doporučuje PAS. To je od p. Loudy majitele asi tak. Každý si musí udělat obrázek svůj.
GPS 50°46'59.915"N, 15°1'48.606"E
Toyota Auris, 2,0D4-D 125k,300nm.
Srdcem JEN A JEN SUBARÁK!!!
http://www.spritmonitor.de/en/detail/525277.html
Uživatelský avatar
cerv
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3642
Registrován: čtv zář 27, 2012 8:36 am

Re: Neautorizované servisy Subaru - Praha a okolí

Příspěvek od cerv »

Jen pro upresneni:Neni to pan Bina ani Bean apod ale Mirek BIM - subarumb.cz :)

[ Příspěvek odeslán z mobilního zařízení ] Obrázek
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22110
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: Neautorizované servisy Subaru - Praha a okolí

Příspěvek od HonzaCZ »

Ty jo, tady to lítá... až mi oči přecházej...

Napsal jsem vám takový krásný a velice dlouhý příspěvěk o tom, jak auta jsou přes 100 let stejná, že elektronická diagnostika je jen berlička a kvalitního technika nic nenahradí, ale povedlo se mi to při odesílání ztratit v propadlišti bitů (slibuji, že někdy udělám automatické ukládání rozepsaných příspěvků).

Tak tedy znovu a velice zkráceně (víceméně jen závěr):
Aktuální auto jsem z rukou dal jen 2x. Jednou to bylo při výměně čelního skla (AGC, Kostelecká) a podruhé při (nepotvrzeném) podezření na nějakou závadu okolo hydro měniče (Subaru Dobřany).

Pokud bych na autě potřeboval servisní zákrok, který bych nechtěl dělat nebo neuměl, tak bych šel do Dobřan (pokud by nenastaly příliš velké komplikace s vyšší vzdáleností od Prahy) nebo do AWD. Až budu kupovat další Subaru, tak věřím, že AWD bude místo, kde začnu a skončím s výběrem. Osobní zkušenost mám jen jednu - byl jsem si tam projet moje aktuální auto, když jsem ho kupoval. Než jsem ho koupil, tak tam bylo servisováno několik let a musím říct, že žádné problémy napovrch nevyplavaly. Navíc mají velice dobrou pověst.

Jak tedy asi vyplynulo, tak o svoje auto se starám výhradně sám a pomáhá mi s tím Dan Mathaus, kterého tímto doporučuji na jakékoliv opravy. Pokud si s něčím neumí poradit, tak zná člověka, který ano.
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
Uživatelský avatar
Pete
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 135
Registrován: sob led 21, 2012 1:03 am
Bydliště: Praha 9 + Vych.

Re: Neautorizované servisy Subaru - Praha a okolí

Příspěvek od Pete »

Vzpomínám si na dílnu v Mukařově, za Říčanama po Černokostelecký
na začatku obce Auto Vojkov.Je to autovrakoviště VW atd ale
na levo zezačatku arealu je dílna. Před rokem sem ji oběvyl tak
že sem něco sháněl na VW a hle vydim zmasakrovanou Imprezu :686:
před vraty a vedlení obytnák/autobus subaru team :826:
Zaujaly mne zlatý ráfky a tak sem se šel optat na jejich situaci,
nevědouc že je jiná rozteč než na Otika :666: Na dotaz zda opravují i
normalní (ne sportovní) Suba odpověděli že ano a nahlídl sem i dovnitř.
Jen sem vešel :670: zalapal sem po dechu 3-4 zvedáky a
3 opsazený modrejma krasotinkama :supeer: :subaru:
Jejich služby sem nevyužil a se službami AWD (2Xvyužito)
max spokojenost :unami: :783: :diky:
Subaru Outback 05(lpg) 2.5 H4 121Kw/5°Mt (Hi/Lo)/At16"CCC
Jeep GCH ZJ 93 5.2 V8 155Kw/NP231/4,88/4"lift RC short arm/Mt 33"BH/F.D30High pinion(HD+Truetrack)/R.Chrysler 8,25"(HD+ARB)/řízení-„uderknuckle highsteer“/stabíky-RE
Odpovědět

Zpět na „Forester“