Pedagogický apel na rodiče

Odpovědět
Uživatelský avatar
AndreaM
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 1906
Registrován: čtv zář 10, 2009 12:59 pm
Bydliště: Praha 10
Kontaktovat uživatele:

Re: Pedagogický apel na rodiče

Příspěvek od AndreaM »

Subaru4ever píše: jsem musel nad psaním více přemýšlet,
Minulý týden jsme psali Kubovi 4 dopisy na ŠvP. Taky dobrý cvičení :657: Jednak musíš promyslet text (žádný delete a co mu vlastně psát - zásadně píšu vtipy a hádanky :811: ) a potom psát tak čitelně, aby to dítko vyluštilo :845:
Celkem jsme ocenili, že paní učitelka zakázala dětem mobily a nám rodičům dychtivým po informacích o ratolestech psala denně krátký email.
Subaru Outback 2,5 CVT MY2019 X Edition
Subaru Outback 2,5i CVT MY2014 Sport Line - prodáno
Subaru Forester 2.0D Comfort MY2010 Obrázek - prodáno
Uživatelský avatar
catana
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3258
Registrován: ned kvě 08, 2011 1:39 pm
Jméno a příjmení: Petr
Bydliště: Jizni Australie

Re: Pedagogický apel na rodiče

Příspěvek od catana »

S tím psaním... já píšu tiskace, někdo mému rukopisu říká "rozšlapaný pavouci", ale přečtu to po sobě. Jenže tak píšu od 5. třídy ZŠ a v této době se zastavil můj vývoj psacího písma. Pokud se někdo chce pobavit, chce po mě, abych něco napsal psace. Jde mi to pomalu a vypadá to, jako by to psalo 10ti leté dítě ::-DDD:

Ale napsat víc než stránku v ruce je zlo, ruce nenavyklé držet tužku...
ex. Subaru Outback 3.6R Premium, MY2011
ex. Toyota GTS 86, 6MT, MY2014
ex. Subaru Impreza 2.0D XV, 6MT, MY2011
merlin
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 690
Registrován: sob lis 19, 2011 10:25 pm
Jméno a příjmení: Alexander Kršek (Jarmila Kršková)
Bydliště: Praha - Prosek

Re: Pedagogický apel na rodiče

Příspěvek od merlin »

Ako ajťák musím povedať, že písať písaným písmom už neviem :bp: . Keď na to naposledy došla reč s kolegami z práce v hospode, tak sme dobrú pol hodinu trávili googlením, ako sa vlastne píše veľké písané L. A to sme ani nedošli k takým chuťovkám, ako je Y. Neznalosť gramatiky sa však neodpúšťa (v žiadnom jazyku, vrátane programovacích) ani "u nás".

Posledných 10 rokov sa rukou pravidelne už len podpisujem (nerád) a i to len preto, že sa štátna správa stále nie je schopná dopracovať k nejakej použiteľnej certifikačnej autorite - pre nepoznamenaných, súvisí to s digitálnymi podpismi. Teda, občas si ešte nejaké poznámky na papier napíšem, ale písané písmo to rozhodne nie je (zato sa to celkom podobá na to nové vymyslené písmo ::-DD: )

Čo ma ale fakt žerie je totálna neznalosť matematiky. Teda nie že by som 10 rokov po diplome ešte dokázal spamäti integrovať, ale neschopnosť počítania s percentami, trojčlenky, delenie.. Za to by som snáď nechal odoberať maturitné vysvedčenia. :4690: :815:

Naše dievčatá sú ešte malé (2.5 a 4.5 roka) a počítájú sotva do dvadsať, ale matematiku rozhodne ovládať budú :!:
Subaru Legacy 3.0R AT Kombi Comfort-Navi 2007 Obrázek
Subaru Legacy 2.0R AT Kombi Comfort-Navi 2006 Obrázek - predané
Uživatelský avatar
CoZmo
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1692
Registrován: ned říj 25, 2009 10:23 pm

Re: Pedagogický apel na rodiče

Příspěvek od CoZmo »

Já sem škrábal odmalička tak hrozně, žádná změna. Telefonu obsah sms, emailů a buhvičeho ještě diktovat mohu i v CZ a jeho úspěšnost je překvapivě velmi dobrá, takže ta doba tu už je...ale psaní nezmizí, každou chvilku si člověk potřebuje něco někam poznamenat a úřady nás v tom psaní rukou budou ještě dlouze koupat...
A na počítači vůbec ne, anžto by mě upadla huba a ta huba je moc pomalá, nedává rychlej multitasking mezi různýma hovorama v jednom čase atd...

S4E: ano, jestli máš možnost, vyraž na rok za čáru...pokud si v erasmu nevybereš blbost, tak ti to dá hodně...i kdyby škola nic, tak aspon poznání, že to jinde může fungovat jinak a v lecčem i lépe a že to můžeš aplikovat doma...nejhorší je nevidět za branku svýho baráku, takový bych ubil...

Jo a jinak hlasuju za zákaz kalkulaček aspoň do tý střední! Rozhodně! Nejsem počtář, ale když někdo vytáhne Calculonův přístroj na 10x24, je to stejně dementní jako psát hrubky...
čím víc bahna, tím víc Subaru

aneb In mud we trust!

Subaru Outback 3.6 H6 MY19 BS Premium - Canada
Subaru Outback 3.0 H6 MY05
ex Subaru Legacy 2,2 MY92
Uživatelský avatar
DDDD
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1033
Registrován: čtv srp 27, 2009 9:57 pm

Re: Pedagogický apel na rodiče

Příspěvek od DDDD »

=325 :657:
Forestr 2.0 WP 08 a XT 1.8 TURBO 86 monentálně v rekonstrukci.
Jo a když to šlo dolu tak to pude i nahoru.
Uživatelský avatar
kosobecny
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 993
Registrován: pát zář 16, 2011 6:53 pm
Jméno a příjmení: Marek
Bydliště: Klatovy a okolí

Re: Pedagogický apel na rodiče

Příspěvek od kosobecny »

Pěkný téma, taky přidám trochu do mlýna :)

Psát sem nikdy neuměl a co se taky přiznám. Od tý doby co sem mimo školu už mi jakýkoliv "těžší" počítání dělá dost problém :D Člověk to pár let nedělá a hned je mimo... Matika mě bavila tak na základce, ale já sem to měl obecně, že i když mi něco nešlo, ale měli jsme dobrýho učitele, tak mě to docela bavilo a naopak předměty které mě zajímaly a bavily a měli jsme na to hroznýho učitele jsem přetrpěl. ://
Subaru Outback H6 3.0 MY2000
Subaru Forester 2.0 XT MY2003 - ex
Subaru Impreza 2.0 GL MY2000 - ex
Uživatelský avatar
PavelG
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 769
Registrován: úte srp 18, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Pavel
Bydliště: Olomoucko

Re: Pedagogický apel na rodiče

Příspěvek od PavelG »

catana píše:Z našich technických škol stojí za zmínku možná tak MUNI a VUT.
Ááá brňák ... :-)

Jsem taky odchovancem VUT a v době mého studia byla elektrofakulta ČVUT kousek lepší. Souviselo to s penězi. Říkalo se, že u nás je lepší průměrná úroveň absolventů, kdežto Praha produkuje lepší "špičky". Ale tolik kontaktů jsem tam neměl, abych mohl srovnat.

Dnes, když se podívám na server Aldebaran a na přednášky prof. Kulhánka, tak si myslím, že něco takového v Brně není. Ale porovnat studenty nedokážu.
Uživatelský avatar
CoZmo
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1692
Registrován: ned říj 25, 2009 10:23 pm

Re: Pedagogický apel na rodiče

Příspěvek od CoZmo »

mě vždycky rozesmějou žabomyší války českého vysokého školství o tom, kdo má lepší kantýnu a kdo že produkuje ty nejlepší absolventy, dává nej nej nej vzdělání...

FAV vs. CVUT vs VUT apod...

Zeptám se na hodnotící kriterium...? Počet absolventů držitelů Nobelovi ceny? Aha, tak to sme na tom asi hodně bídně...Počet absolventů řídících megakorporace? Aha, asi taky žádnej zázrak...Počet smysluplných patentů? No to by mě zajímalo...
obávám se, že ani u jednoho z těchto kriterií si nikdo nemůže stěžovat na nějaké nerovné podmínky ve světě...

Ten čumák vystrčit z baráku je fakt potřeba...neříkám, že u nás je to marný, ale žádnej megazázrak se taky neděje...
čím víc bahna, tím víc Subaru

aneb In mud we trust!

Subaru Outback 3.6 H6 MY19 BS Premium - Canada
Subaru Outback 3.0 H6 MY05
ex Subaru Legacy 2,2 MY92
Uživatelský avatar
Mira
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 10679
Registrován: úte srp 18, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Miroslav
Bydliště: Poslední zatáčka před Vídní

Re: Pedagogický apel na rodiče

Příspěvek od Mira »

Na matiku jsem míval buňky, ale občasnou konzumací alkoholických nápojů v průběhu už velmi dlouhých let jsem je asi povraždil. To ale neznamená, že základy neovládám. Kalkulačku jsem začal používat až na střední, to jsem dokonce musel. A musela být s spoustou funkcí, tzn. v té době taková mašinka stála i víc jak polovinu tehdejšího platu. A strašně mě rozmazlila. Když jsem po škole měl něco odečíst přes desítku, měl jsem problém. Ale šlo o zvyk, za 2 dny jsem počítal jak starej kupec. A jsem štasten, že jsem se stihl naučit malou násobilku prostým nabiflováním a nepotkal jsem množiny. Protože moje mladší sestra už je měla a moc ji to nešlo. No a protože na základce jsem byl v matice za hvězdu, musel jsem ji doučovat. Vysvětlit rodičům, že ji moc nedoučím, páč tomu sám nerozumím bylo skoro nemožné. Trvalo mi dlouho než jsem je pochopil. Bylo to na mne asi moc složitý. A musím říct, že zbytečně. Naučit se násobilku zpaměti dalo mnohem míň práce než si kreslit průniky množin.. A jsem rád, že mi to šlo, protože starší sestru učil násobilku děda a to bylo facek.
Uživatelský avatar
Ricky001
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 128
Registrován: stř srp 18, 2010 12:53 pm
Jméno a příjmení: Petr Porš
Bydliště: Litomyšl

Re: Pedagogický apel na rodiče

Příspěvek od Ricky001 »

Tři muži přišli do motelu.

Recepční uvedl, ze pokoj stoji 30 Kč, a tak každý z mužů zaplatil 10Kč. Všichni odešli na pokoj. Po chvíli recepční zjistil, ze cena je nižší a činí 25 Kč. Vzal tedy 5 Kč a poslal poslíčka, aby je vrátil. Ten však nevěděl, jak rozdělit 5 Kč na tři stejné díly, proto každému z mužů vrátil jen 1Kč a 2Kč si ponechal.

To znamená, že každý z mužů nakonec zaplatil 9 Kč ... Je to tak??

To je dohromady 27 Kč ... Je to tak??

Posliček má v kapse 2 Kč ... Je to tak??

To je dohromady 29 Kč ... Je to tak?? Tak kde je ta koruna?
Subaru Forester 2.0i MT MY00
BMW R1200GS 2008
Uživatelský avatar
JRJ
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2517
Registrován: pát úno 25, 2011 3:04 pm
Jméno a příjmení: ヤン ヤクビーク
Bydliště: Praha

Re: Pedagogický apel na rodiče

Příspěvek od JRJ »

1/ Už to tu někde bylo.
2/ Ano zaplatili 3 * 9 Kč, tedy 27 Kč, ale pokoj stál 27 Kč, 25 Kč hotelirovi a 2 Kč poslíčkovi.
3/ Toto není matematika.
You cannot imagine the immensity of shit I do not give
Subaru Legacy wagon MY2004
Uživatelský avatar
HAD
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 1478
Registrován: pon črc 27, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Vladimír Šitavanc
Bydliště: Liberec

Re: Pedagogický apel na rodiče

Příspěvek od HAD »

Poslíčkovo 2 Kč jsou rozdílem mezi 25 kč a 27 Kč nikoliv mezi 27 kč a 30 Kč! :845: Starý ,ale stejně jsem se musel zamyslet...
hergot, jsem pomalej ::-DDD:
HAD

Forester 2.0 XT AT, MY2014,
Obrázek
XV 2.0 iS e-boxer
Obrázek
Uživatelský avatar
Subaru4ever
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2496
Registrován: pát lis 12, 2010 9:44 pm
Jméno a příjmení: Adam
Bydliště: Praha 5

Re: Pedagogický apel na rodiče

Příspěvek od Subaru4ever »

Krásná ukázka úlohy, kterou by mladý student nedokázal vyřešit pomocí kalkulačky, přestože pomocí hlavy je to snadné :713:
EX Subaru Leone Super Station 1,8 AT, (r.v.83)
EX Subaru Outback 2,5 MT, MY2005, LPG (r.v.04)
EX Subaru Outback 2,5 MT, MY2010 (r.v.09)
>>> Subaru, čím starší, tím lepší! <<<
Uživatelský avatar
JRJ
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2517
Registrován: pát úno 25, 2011 3:04 pm
Jméno a příjmení: ヤン ヤクビーク
Bydliště: Praha

Re: Pedagogický apel na rodiče

Příspěvek od JRJ »

Z podobného soudku, ale lehčí. Loď je v přístavu a voda ji sahá po 12. šprucli. Šprucle jsou 20 cm od sebe. Při přílivu hladina stoupne o metr. Ke které šprucli sahá?
You cannot imagine the immensity of shit I do not give
Subaru Legacy wagon MY2004
Uživatelský avatar
Mira
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 10679
Registrován: úte srp 18, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Miroslav
Bydliště: Poslední zatáčka před Vídní

Re: Pedagogický apel na rodiče

Příspěvek od Mira »

Furt ke stejný, ale dobrý.
Odpovědět

Zpět na „Politika, věda, vzdělání, společnost, legislativa“