Kdo nebo co vás opravdu překvapilo?

Odpovědět
Uživatelský avatar
Nemmo
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 810
Registrován: pon lis 10, 2014 2:32 pm
Jméno a příjmení: Daniel Stehnej
Bydliště: Praha

Re: Kdo nebo co vás opravdu překvapilo?

Příspěvek od Nemmo »

....nepomlouvám tu kamioňáky....jen se prostě ve větším autě, cítím lépe....apropo, motorová brzda je schopná zablokovat kola na návěsu???....já myslel, že přibržďuje pouze hnaný nápravy....ačkoli to není hezký, je to vždy řidičova chyba, když nemá auto pod kontrolou... :845:
romull
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 4156
Registrován: pát zář 09, 2011 8:39 am
Bydliště: Jemnice, Vysočina

Re: Kdo nebo co vás opravdu překvapilo?

Příspěvek od romull »

.......motorovka působí pouze na hnaná kola, ale na ledě je bloknout dokáže ( u novějších tahačů už je to ale díky elektronice ošetřený ). Když do tebe potom ještě zatlačí naložený návěs, tak tě zkříží jako nic a máš honičku a musíš lehce na plyn a potom zase na brzdy. Největší prča je ale stejně to, když po ujetém sněhu nebo ledu vyjedeš až skoro na vrchol kopce, těsně pod ním si to prohrábne a stojíš ......ale jen chvilku, protože ta mrcha gravitace to díky mizerné adhezi kol urve a jedeš pěkně pozpátku odkud jsi přijel i se zabržděnými koly, osobáci za tebou zoufale kličkují a dole pod kopcem se musíš trefit na most pro jedno auto .......měl jsem dvakrát tu čest a od té doby jsem raději čekal na cestáře než to posypou .......a ti tě ještě tě sprdnou, že s takovým autem máš po takovéto silnici jet nejdřív v poledne :655:
Ex:Subaru Outback 3,0R AT Comfort Navi MY 2007.... srdcovka a moc mě bavíl, budu vzpomínat
Nyní: BMW 330xd AT
Uživatelský avatar
Juras
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 766
Registrován: čtv bře 04, 2010 7:42 am

Re: Kdo nebo co vás opravdu překvapilo?

Příspěvek od Juras »

Nemmo: Navesu ne, vsak pisu -blokli zadni kola tahace.
romull: :supeer: presne tak to bylo. Z kopce dolu pozadu na snehu jsem uz taky supajdil, nastesti jen se solo autem, ale je to fakt hodne neprijemny.
Subaru IMPREZA 2.0GT MY95 300hp 25/100 - funny car
Peugeot 205 1.7GRD MY92 60hp 4/100 - EX a už i R.I.P (kovoschrot)
Citroën C5 2.2 HDi MY02 133hp 6/100 - daily car
Ducati Multistrada 1000 DS MY04 - funbike?
Uživatelský avatar
kiti
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3387
Registrován: pát kvě 18, 2012 7:12 pm
Jméno a příjmení: Květoš
Bydliště: Brno-venkov

Re: Kdo nebo co vás opravdu překvapilo?

Příspěvek od kiti »

Jo jo návěs :4690: přívěs :4690: tahač :4690: to hodně lidí nerozlišuje :1774: :1774: a má představu že je to všechno KAMION ::-DDD: ::-DDD: ::-DDD: ::-DDD: ::-DDD:
Forester 2,5 XT 2010 manuál
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 49492
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Kdo nebo co vás opravdu překvapilo?

Příspěvek od VDC »

Jezdit s kamionem je v mých očích slušný řemeslo, taky to kdysi bývalo prestižní povolání. Bohužel, nedostatek lidí ochotnejch to dělat způsobil, že to dneska dělá kdejaký hovado...

Odesláno z mého EVOLVEO StrongPhone Q4 pomocí Tapatalk
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Uživatelský avatar
Juras
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 766
Registrován: čtv bře 04, 2010 7:42 am

Re: Kdo nebo co vás opravdu překvapilo?

Příspěvek od Juras »

Jo to bejvavalo. Taky se k tomu hned tak nedalo dostat. Kdyz to slo dobre tak v 18 ridicak, pak vojna a pak dva roky praxe s nakladnim autem. Potom teprve na zaklade potvrzeni praxe se mohlo zadat o skupinu E. Takze na kamion se dalo dostat tak ve 22 letech a clovek uz mel neco najezdino. Ted co vidim jezdit 18 - 19 lety silence, kteri nemaji vypestovanej cit pro jizdu a asi ani pud sebezachovy, se nedivim jak to na cestach vypada a ani jak se ted na ridice kamionu vseobecne pohlizi.
Subaru IMPREZA 2.0GT MY95 300hp 25/100 - funny car
Peugeot 205 1.7GRD MY92 60hp 4/100 - EX a už i R.I.P (kovoschrot)
Citroën C5 2.2 HDi MY02 133hp 6/100 - daily car
Ducati Multistrada 1000 DS MY04 - funbike?
Uživatelský avatar
Nemmo
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 810
Registrován: pon lis 10, 2014 2:32 pm
Jméno a příjmení: Daniel Stehnej
Bydliště: Praha

Re: Kdo nebo co vás opravdu překvapilo?

Příspěvek od Nemmo »

Omluva, blbě jsem si to přečet, takže jsem měl za to, že se ti blokly kola návěsu.... :670: ...proto ten dotaz mimo mísu
Návěs jde, s tím jsem schopen i couvnout, ale co nechápu, to je douosej přívěs s řiditelnou přední nápravou..... s tím neucouvám ani metr .... ::-DD: ..a když jsem viděl frajera, jak s tím zacouval k rampě asi na 10cm tak, že měl auto kolmo k rampě a přívěs bokem přesně těch pár cm....pí.o...nechápal jsem :670:
Uživatelský avatar
Tomáš1002
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2649
Registrován: čtv říj 01, 2009 5:14 pm
Jméno a příjmení: Tomáš Raška
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Kdo nebo co vás opravdu překvapilo?

Příspěvek od Tomáš1002 »

Asi před půl hodinou:

Jandova ulice v Praze, železniční podjezd. Velmi frekventované úzké hrdlo s hustým provozem autobusových linek. Jeho ucpání znamená okamžité problémy v širokém okolí a objížďka měří několik kilometrů.
Výška podjezdu 3,3 m. Označeno značkou, navíc je podjezd dobře vidět už od křižovatky.
značka1.jpg
Značka je také před křižovatkou, kde má řidič ještě spoustu času udělat rozhodnutí.
značka.jpg
Přes tyto 3 jasné indicie (2 značky a viditelnost podjezdu) tam opět vjel nějaký kretén s kamionem převážejícím auta a zastavil před podjezdem. To mu tedy budiž ke cti, že se fyzicky pod podjezd nezasekl, to je pak na podstatně delší dobu (nutnost kontroly mostu). Způsobil rozsáhlé komplikace v dopravě, zdržel a zprudil tím jistě stovky, možná tisíce lidí.
Chápu, že člověk udělá chybu. Když ale někdo přehlédne nebo ignoruje 3 zcela jasné indicie a tohle udělá, nemá podle mě za volantem co dělat :4690: :713: .
Naposledy upravil(a) Tomáš1002 dne pát čer 12, 2015 1:15 pm, celkem upraveno 5 x.
Subaru Forester 2,5XT 2011
Uživatelský avatar
Juras
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 766
Registrován: čtv bře 04, 2010 7:42 am

Re: Kdo nebo co vás opravdu překvapilo?

Příspěvek od Juras »

Tak s tim jsem zacinal a poprve nacouvat na rampu mi trvalo vic nez hodinu :-D a to jsem mel uz neco predtim najezdeno s traktorem. Vsechno se ale da naucit, takze casem mi uz nedelalo problem ani nacouvat nekam za roh pres ruku. Prives ma jeste nevyhodu, ze vsecko delas 2x a furt rozprihujes a zaprihujes. Na praci je naves jednodussi na couvani taky, ale s vlekem se zas protahnes vsude, naves za autem moc nejde, pokud teda nema nataceci napravu.
Subaru IMPREZA 2.0GT MY95 300hp 25/100 - funny car
Peugeot 205 1.7GRD MY92 60hp 4/100 - EX a už i R.I.P (kovoschrot)
Citroën C5 2.2 HDi MY02 133hp 6/100 - daily car
Ducati Multistrada 1000 DS MY04 - funbike?
Uživatelský avatar
Nemmo
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 810
Registrován: pon lis 10, 2014 2:32 pm
Jméno a příjmení: Daniel Stehnej
Bydliště: Praha

Re: Kdo nebo co vás opravdu překvapilo?

Příspěvek od Nemmo »

....no, dneska sjezd ze Štěrboholský mag.na Průmyslovou, kamion asi neměl blinkry...a podle stylu jízdy ani zrcátka...odbočování, změny jízdního pruhu, zastavení u krajnice....ani jednou a vždy u toho minimálně ohrozil to auto za sebou ....to vím přesně, byl jsem to já ... :713:
řekl bych, že ucpávání pojezdů, průjezdů...prostě různejch děr a závody do vrchu (hlavně na dálnicích a silnicích I.třídy) jsou asi jejich nejoblíbenější disciplíny.... :845:
Uživatelský avatar
Juras
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 766
Registrován: čtv bře 04, 2010 7:42 am

Re: Kdo nebo co vás opravdu překvapilo?

Příspěvek od Juras »

Tomasi souhlasim a je to dusledek toho co uz jsem napsal. Firmy co prevazi auta maji imrvere inzeraty ze prijmou ridice, takze asi berou vsechno co prijde. Myslim si ze ho tam dotahla navigace, to pak moc nepremejslis a jedes kam rika a kdyz navic mas jen pro osobaky tak nejaky zakazy a podjezdy to neresi.
Subaru IMPREZA 2.0GT MY95 300hp 25/100 - funny car
Peugeot 205 1.7GRD MY92 60hp 4/100 - EX a už i R.I.P (kovoschrot)
Citroën C5 2.2 HDi MY02 133hp 6/100 - daily car
Ducati Multistrada 1000 DS MY04 - funbike?
Uživatelský avatar
Nemmo
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 810
Registrován: pon lis 10, 2014 2:32 pm
Jméno a příjmení: Daniel Stehnej
Bydliště: Praha

Re: Kdo nebo co vás opravdu překvapilo?

Příspěvek od Nemmo »

...jo ale s vozejkem za osobákem....to můžu pořád na normální "mudly" machrovat ::-DD:
romull
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 4156
Registrován: pát zář 09, 2011 8:39 am
Bydliště: Jemnice, Vysočina

Re: Kdo nebo co vás opravdu překvapilo?

Příspěvek od romull »

Juras píše:Tak s tim jsem zacinal a poprve nacouvat na rampu mi trvalo vic nez hodinu :-D a to jsem mel uz neco predtim najezdeno s traktorem. Vsechno se ale da naucit, takze casem mi uz nedelalo problem ani nacouvat nekam za roh pres ruku. Prives ma jeste nevyhodu, ze vsecko …
Juras. přesně tak, já kdysi taky začínal na Líze + třínápravový vlek a byl to mazec. To bylo ještě za komančů v ČSAD :850: . V jedné staré sýrárně, kde s takovým autem snad ani nepočítali a kde se couvalo na nakládku nepochopilelně takovou blbou serpentinou a ještě z kopce jsem si dával vlek na sprosto do předního nárazníku abych na něj viděl, ale tam to tak dělal skoro každý. To věčný rozpřahování mě taky štvalo, vlek na jednu rampu a auto na druhou, musel jsi mít prkno na podložení oje když jsi byl sám a jak jsi se při zapřahování hned napoprvé netrefil tak sis ho shodil a znovu a znovu ....a znovu :839: . S osobákem je to oproti tomu celkem sranda, vlek s pevným ojem se tak neláme a je na něj super vidět.

Při tom nechtěném couvání na sněhu z prudkého kopce jsem měl strašné štěstí, že jsem měl Scanii s návěsovou brzdou, takže na nožní brzdy zapomenout, tahat v kabině za páku aby brzdil jen návěs a díky tomu zůstal tahač krásně řiditelný, protože se mu neblokovala kola a jednou rukou šel ten volant uhonit. To kolega byl bez návěsovky a jak šel na brzdy tak se mu vždycky blokla přední kola a kozel byl neřiditelný ....a bez brždění skončil nakonec po pěkném fofru pozadu z kopce v lese i s plným návěsem kulatiny ......naštěstí pozadu, takže se mu nic nestalo :-)
Ex:Subaru Outback 3,0R AT Comfort Navi MY 2007.... srdcovka a moc mě bavíl, budu vzpomínat
Nyní: BMW 330xd AT
Uživatelský avatar
Tomáš1002
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2649
Registrován: čtv říj 01, 2009 5:14 pm
Jméno a příjmení: Tomáš Raška
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Kdo nebo co vás opravdu překvapilo?

Příspěvek od Tomáš1002 »

Dlouho jsem přemýšlel, do jakého tématu tenhle příspěvek dát, váhal jsem mezi tímhle a "vtipy".
Kamarád z chalupy rozváží maso na jatkách. Nedávno dostal fungl nové auto, jakýsi Renault s chladící nástavbou (nejsem si úplně jist, ale myslím, že tento).
První závada, která auto znehybnila, se objevila po 500 km :713: . Vypadla jakási hadice, auto přestalo jet a musel dorazit mobilní Renault servis. Po dalších několika dnech se mu rozsypalo sedadlo řidiče. Že by to mělo být nějak extra kvalitní bych nečekal, ale tohle se mi zdá přeci jenom dost drsné.
Má to papírově pěknou výbavu, ale třeba BT HF je prý zcela nepoužitelné a i ostatní prvky jsou udělány spíš jako takové parádičky, ale ve skutečnosti moc nefungují. Soudruzi z Francie to s těmi úsporami asi už opravdu přehnali moc :655: .
Subaru Forester 2,5XT 2011
thunderace
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 987
Registrován: sob led 02, 2010 8:14 am

Re: Kdo nebo co vás opravdu překvapilo?

Příspěvek od thunderace »

Jo o víkendu byl u mě kámoš co leje písty v Kolbenschmidtu,teď dělá nejvíc Renault- to co je fakt top odlitek rovnají na paletu do Francie a co se trochu nepovede zůstáva pro zbytek světa Budou lít pro Nissan,a co mě překvapilo pro Subaru. Chtěl jsem kousek domů jako dekoraci,prý odlitek má hodnotu 5eur,když se předtím ptal že by si taky jako vzal něco domu ale nesmí pronést nic.
Tak jsem se ptal jestli už viděl továrníka Kolbena,toho ne ale den předtím se tam byl podívat Šmidt v bavoráku,fakt :-)
Odpovědět

Zpět na „Žvanírna“