Světlomety

V této části bychom měli diskutovat o technických problémech, které nelze zařadit do konkrétní kategorie
Uživatelský avatar
lojzmen
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 392
Registrován: ned srp 30, 2009 11:38 pm
Jméno a příjmení: Lojza
Bydliště: Ostrava-Poruba

Re: Světlomety

Příspěvek od lojzmen »

Saburafu - nenajdeš-li prasklinku v zadním světle (prasklinku opatrně zalep/zatěsni trošíčkou lepidla), ojeď celé světlo u karosérie silikonem. Pozor, i bezbarvý silikon dost brzy zmatní a je pak vidět, takže na čistý suchý tlustě, ale skrytě 8)

Nezatéká ti do kufru? Nemáš po delším dešti mokrý koberec a vodu pod rezervou?
Subaru XV 2,0i Active 6MT 110kW r.2012
Ex:Daihatsu Sirion 1,3L r.2005, Legacy 2,0 AT r.2000, Impreza 1,8 MT asi 1995, nic, Š100, nic, Š440, Tatraplán T600 s motorem 603
Uživatelský avatar
telatko
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 901
Registrován: sob zář 12, 2009 1:25 pm
Bydliště: Zábřeh na Mor.

Re: Světlomety

Příspěvek od telatko »

trosku to tu umrelo tak skusim dotaz na skusenejsi :657:

premyslim ze bych dal do prednich potkavacek H7 s cockou misto zarovek Xenony. :3gears: vzhledem ktomu ze tam mam cocky.. tak bych oslnovat nemel, kdyz budu nalozenej tak to stahnu manualne. Ostrikovace svetel mi osobne prijdou jako kravina - otec je ma na XC90 a akorat na to nadava, ze mu to postrika vzdycky svetla pri umyvani skla a pak mu to zmrzne. Technickou myslim ze bych prosel :pr: nejak by se to udelalo :826: . Otazka zni co v zahranici? treba rakousko atd, plati porad ze auto musi splnovat podminky zeme ve ktere je registrovane? takze by me sice mohli zpokutovat.. ale predpokladam ze tak moc informovani nejsou :unami:

dodelaval si nekdo na Subaru nejakou HID prestavbovou sadu? jakou a proc? proc je dobre digitalni trafo ? a muzu vzit cokoliv nebo brat od Osramu Xenarc, pripadne Philips?

zasvecenym diky za odpoved :3gears:
Nissan X-trail MY2016 4x4
Cagiva Raptor 650

ex. Nissan X-trail 2.2Di 84Kw
ex. Legacy 2.5 GX MT MY2000 sedan
ex. Impreza 1.5R SW, 5MT, MY2006
ex. Peugeot 406 1.8i
ex. Aprilia Leonardo 125ccm,
Uživatelský avatar
Tomáš1002
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2649
Registrován: čtv říj 01, 2009 5:14 pm
Jméno a příjmení: Tomáš Raška
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Světlomety

Příspěvek od Tomáš1002 »

Saburafu, u Forestera 09 se za chladného počasí zadní světla uvnitř potí taky :6066: :6066: . Myslel jsem, že je to nějaká vymoženost právě tohto modelu, ale vidím, že je to zřejmě nějaká Subaru fíčura :686: .
V servisu při garančce se technik tvářil jakože to nikdy v životě neslyšel. Přitom mám pocit, že ještě na starém webu si na to už taky někdo stěžoval (Rudolfo??).
Subaru Forester 2,5XT 2011
Uživatelský avatar
saburafu
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 2125
Registrován: stř srp 12, 2009 12:00 am
Bydliště: Budějce - Vyšák
Kontaktovat uživatele:

Re: Světlomety

Příspěvek od saburafu »

lojzmen:
Zatékání do kufru jsem nikdy nezpozoroval. Nikde nebylo vidět, že by bylo místo vlhké nebo přímo mokré. Prostor rezervy jsem ještě nekontroloval, když byl počas, tak jsem to nějak zabudnul a teď je na můj vkus nečas na šťourání v autě, nemám garáž :655:

S příchodem zimy jsem to nějak přestal řešit. Jediný, co asi udělám, je to navrtání aby měla voda kudy odtéct. Na Jožklandu mi někdo připomenul, že s tím ledem uvnitř světla ten světlomet divně svítí, led láme světlo. To mě nenapadlo, že by to mohlo nějak negativně ovlivnit svítivost. Uvidím. Každopádně to vypadá na nemoc, nevím jestli jen Subaru, protože takto postižených je více mezi námi.
Uživatelský avatar
mamut
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1905
Registrován: pon črc 27, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Lukáš
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Světlomety

Příspěvek od mamut »

Vojto, byl sem to já a nebyl to led ale voda.. ve zpátečním světle si měl tak trochu akvárko a jak si couval a voda tam šplouchala a dělalo to "haluzŕoní" efekty na sněhu :banana:

KAždopádně je to tak, že průsvitná částě světla, je nějakým způsobem lepená na zadní černou část, někdy se stane, že slepení je porušené, nebo odlepené a voda se tam prostě dostane...

A nevěs hlavu :sibenice: :friend: moje nové GT je na tom úplně stejně, tak až to vyřešim, dam ti vědět, ja na to :secret:
jediné světlo mého života, je světlo v ledničce

Subaru Impreza GT (1999) Obrázek
Fiat Ducato 3.0 CNG (2010) Obrázek
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22153
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: Světlomety

Příspěvek od HonzaCZ »

Já bych teda díru nevrtal. Světlo by mělo být spíš vodotěsné, než odvětrané. Sundavání se neboj. Jestli je to u Imprezy jako u většiny ostatních aut, včetně Subaru, tak je to o tom rozpojit jeden konektor a odšroubovat 3 matky. Tím se vyndá celé světlo - je samozřejmě dobré dát pozor, aby ti ty matky nespadly do útrob plechů, ale jinak to není nic složitého.

Pak zkontrolovat, jak je na tom spoj těla světla s průhledným plastem. Pokud tam bude problém, tak vysušit celé světlo a zatěsnit ten spoj, aby tam nemohla ani voda ani vlhkost.

Ale možná kecám z hladu :blabla: nevím, jak to tam je řešený. Ale u mejch světel by to šlo - tak snad budou mít konstrukci aspoň podobnou.
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
Uživatelský avatar
saburafu
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 2125
Registrován: stř srp 12, 2009 12:00 am
Bydliště: Budějce - Vyšák
Kontaktovat uživatele:

Re: Světlomety

Příspěvek od saburafu »

Jo Lukáši, nebyl jsem si jistý, ale tušil jsem, že si to byl ty. No vida, jsem si to nějak špatně zapamatoval. To bylo asi tou náročností víkendu ::-DD: No, tu demontáž si zkusím ještě promyslet. Někde v nějaké diskuzi jsem onehdá četl, že je to docela pakárna a že i když to ten člověk sundal, tak nepřišel na žádnou netěsnost a stejně s tím měl problémy. Tuším, že i Jožka tohle nějak dříve řešil a nevím s jakým úspěchem teď. Až bude vlídnější počasí, tak na to mrknu.
tango
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 6393
Registrován: sob srp 08, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Ondřej Oplt
Bydliště: U Sila 1201,Liberec

Re: Světlomety

Příspěvek od tango »

Nevím kam to dát tak asi zřejmě sem- včera jsem zjistil u Otíka 04, že mi nesvíti to boční světlo, jako obrysové :655: , nevím jak to napsat, ale někde se tu psalo, že se to dá vyměnit pouze přes podběh, ale včera jsem přišel na to že ne :supeer: . Pokud si udělám prostor a sundám krytku žárovek předního světlometu ,tak se dostanu na konektor pro tuhle žárovku, stačí ji jen pootočit proti směru hodinových ručiček(jde to pěkně debilně) a vyndá se nožová žárovka. Zpětná montáž je jasná. Pokud to někoho zajímá nafotím to :657:
Naposledy upravil(a) tango dne čtv úno 11, 2010 8:18 pm, celkem upraveno 1 x.
Toyota Auris, 2,0D4-D 125k,300nm.
Srdcem JEN A JEN SUBARÁK!!!
http://www.spritmonitor.de/en/detail/525277.html
Uživatelský avatar
telatko
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 901
Registrován: sob zář 12, 2009 1:25 pm
Bydliště: Zábřeh na Mor.

Re: Světlomety

Příspěvek od telatko »

netusi nekdo kde by se dali sehnat? http://hirheadlights.com/

vypada to jako zajimavej pocin nekde mezi vicesvitivejma zarovkama a HIDem.

:subaru:
Nissan X-trail MY2016 4x4
Cagiva Raptor 650

ex. Nissan X-trail 2.2Di 84Kw
ex. Legacy 2.5 GX MT MY2000 sedan
ex. Impreza 1.5R SW, 5MT, MY2006
ex. Peugeot 406 1.8i
ex. Aprilia Leonardo 125ccm,
Uživatelský avatar
mamut
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1905
Registrován: pon črc 27, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Lukáš
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Světlomety

Příspěvek od mamut »

Tak zrovna teď mám doma zadní světlo z Imprezy a řeším stejný problém jak Saburafu - zatékání do něj.
Bohužel pokud zetéká do jeho spodní části, tak nějaké přetěsňování nepřichází moc v úvahu, neboli to nené vůbec možné..
Plexi je ze dvou částí a to červené horní a oranžovo-bílé spodní a pokud zatéká mezi nima, tak neni bohužel prostor jak utěsňovat (viz. foto), takže dirky jsou nevyhnutelné..
Měli to kolegové z japanu udělat rovnou tak jak je to u předních světel a obrysovek a udělat rocnou odvětrání z fabriky.. :655:
Přílohy
DSC_6975.jpg
DSC_6977.jpg
jediné světlo mého života, je světlo v ledničce

Subaru Impreza GT (1999) Obrázek
Fiat Ducato 3.0 CNG (2010) Obrázek
Uživatelský avatar
poofy
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 131
Registrován: čtv říj 15, 2009 10:28 pm
Jméno a příjmení: Honza
Bydliště: Praha

Re: Světlomety

Příspěvek od poofy »

mamute asi jsi na to prisel taky se mi jedno tohle zadni svetlo rosi a vzdy jen ta spodni cast :6066: nechal sem to pretesnit v servisu (hadam ze pretesnili vnitrek svetla a ne tohle) a nepomohlo to - nastesti to v mem pripade je jen obcas a zarovky mi z toho nepraskaj.
2006 Mitsubishi Lancer Evo IX 381k 510Nm
EX - 2004 Subaru Impreza WRX STI 327k 412Nm
EX - 1997 Subaru Impreza GT serie
Uživatelský avatar
saburafu
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 2125
Registrován: stř srp 12, 2009 12:00 am
Bydliště: Budějce - Vyšák
Kontaktovat uživatele:

Re: Světlomety

Příspěvek od saburafu »

poofy:
Na kolik tě to přetěsnění v servisu vyšlo? No, každopádně to potvrzuje jednu věc. A to, že u těchto světel je jedinou možností vrt :850: Mě sice žárovky nepraskají, ale brčálník je tam skoro pravidelně :811:
Uživatelský avatar
Mira
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 10679
Registrován: úte srp 18, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Miroslav
Bydliště: Poslední zatáčka před Vídní

Re: Světlomety

Příspěvek od Mira »

Telátko - podle toho co tam píšou, je to článek o 'jedna paní povídala', pouhý komerční sdělení. V každým případě by měly mít o min. 70% více světla. Takže vyzkoušej nejdřív Night breakery za pár Kč u kterých to je vyzkoušená pravda a pak bych koukal po žárovkách PIAA, který mají ještě s vyšší svítivostí.
Uživatelský avatar
telatko
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 901
Registrován: sob zář 12, 2009 1:25 pm
Bydliště: Zábřeh na Mor.

Re: Světlomety

Příspěvek od telatko »

momentalne mam potkavacky Philips Night Guide, mely by snad vydrzet vic jak ty nightbreakery.. a v dalkach mam Narvy HB3 blue power a jsem spokojen...

akorat ta cena takoveho reseni je nic moc :839: uvidime jak dlouho to vydrzi :3gears:
Nissan X-trail MY2016 4x4
Cagiva Raptor 650

ex. Nissan X-trail 2.2Di 84Kw
ex. Legacy 2.5 GX MT MY2000 sedan
ex. Impreza 1.5R SW, 5MT, MY2006
ex. Peugeot 406 1.8i
ex. Aprilia Leonardo 125ccm,
OK2MDK
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1144
Registrován: čtv led 16, 2020 9:56 pm
Jméno a příjmení: Mira Decky
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: Světlomety

Příspěvek od OK2MDK »

Ahoj,

oživím toto téma.

Forester 06 - do levého světla předního miteče, ale stylem, že tam mám bazén.
Asi to trefilo nějakou srnu nebo tak.

Horní packy na světle (u gumy) nedoléhají.
Chci se zeptat dá se to světlo rozebrat přetesnit a vrátit?
Variantu vysokého IP jak v elektronice (tedy pořádně utesnit a pak dolů vyvrtat díru) bych rád nechal až naposledy.

Subarutech má zrovna jenom angličany...
Forester SG 116kW + LPG
Dědův SG 92kW
Mondeo IV 2.0 Duratec
Mondeo II 1.8i Zetec - Srdcovka v modré bohužel zrušeno
Odpovědět

Zpět na „Všeobecná technická diskuse“