Kde nakupujete?

Chcete-li koupit jakýkoli náhradní díl na svojí káru, tak zde...
Odpovědět
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22153
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: Kde nakupujete?

Příspěvek od HonzaCZ »

A jak bysis takovou integraci představoval?

Jinak bannery jsou plevel, který umožňuje, že některé weby mohou být přístupné stále zdarma. To není žádný precedens, že by veškerý obsah na Internetu měl být volně přístupný. Bannery a reklama obecně to ale zatím docela solidně umožňují.
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
Uživatelský avatar
PavelG
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 769
Registrován: úte srp 18, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Pavel
Bydliště: Olomoucko

Re: Kde nakupujete?

Příspěvek od PavelG »

Tak třeba natahat odkazy na jejich e-shop z naší wiki.
usecase:
Blíží se 105kkm, čekají mě rozvody, mrknu do wikiny co je potřeba, najdu článek s postupem, zkontroluju co mám za motor, kliknu na něj a co nevidím .. odkazy na díly přímo do spřáteleného šopu a mám jistotu, že budou pasovat.
Rychlou kontrolou zjistím, že cena je OK a nemám jediný důvod kupovat jinde a nervovat se, jestli je tam správný počet zubů na řemeni a jestli sedí čísla kladek.
Podle toho, oč je největší zájem (oleje, svíčky, rozvody, řemeny, silentbloky, ložiska, filtry, výfuky ...) předchystat odkazy ve spolupráci s partnerem.
Tohle si myslím, že by zajistilo spolehlivější přísun zákazníků než sebelepší banner, který maximálně zajistí to, že se k nim člověk podívá jako k prvním v pořadí a pak rozhodne stejně to, zda 1. získám jistotu, že daný díl je ten, co potřebuju, 2. výhodná cena

Tohle je jedna věc, druhá by byla nějaké čestné místo na stránce prodejců s ikonkou prověřený partner.

Ale na druhou stranu říkám, že nejsem obchodník ani webmaster, jen mám docela negativní vztah k plošné pitomé formě reklamy, většinou se spíš snažím takhle presentované firmy nekontaktovat a persily, ariely a jiné čistoskvoucí zázraky nekupovat.

Vím, že se ještě v protředí webu udržují výměnné bannery a platby za klik a roboti co klikají a platba podle unikátních IP a spousta dalších marketingových ukazatelů. Jestli jim to tak funguje i v případě racionálních a docela odborných věcí jako jsou díly na auta, tak pak není co řešit a klidně ať tady ten pruh bliká a točí se kolem něj červená srdíčka.

Samozřejmě nejluxusnější by to bylo tak, že by si člověk naklikal díl ve stylu http://opposedforces.com/parts
a odtud rovnou do shopu. Podle mě přímočará cesta od problému k řešení dá neskonale větší konkurenční výhodu.
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22153
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: Kde nakupujete?

Příspěvek od HonzaCZ »

Tohle všechno je jen na domluvě inzerenta a vedení. Samozřejmě to zní dobře a technicky není problém nic.

O tom, jak je úspěšný banner s nápisem "náhradní díly SUBARU" na stránkách fan klubu Subaru by se dalo polemizovat - možná by měl Unbreakable nějaké info o úspěšných konverzích, pokud si takové statistiky vede. Ale IMHO je na to ještě moc brzo.
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
Uživatelský avatar
PavelG
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 769
Registrován: úte srp 18, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Pavel
Bydliště: Olomoucko

Re: Kde nakupujete?

Příspěvek od PavelG »

Chraň bůh že bych to vnucoval. Jak říkám, beru to podle sebe a dobře vím, že nejsem zrovna typický vzorek, ale na druhé straně .. je vidět, že slepota k bannerům je už vypěstovaná.
Uživatelský avatar
Albi
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3171
Registrován: stř črc 29, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Albert Němčík
Bydliště: Železná Ruda / Praha

Re: Kde nakupujete?

Příspěvek od Albi »

vybudovat tu subarácký (pod)klon TecDocu apod. nebude zrovna jednoduché, modelů, generací, verzí a především dílů jsou desetisíce ...
rozhodně se to nikomu nevy/zaplatí, jedině že bychom si to tu z nadšení zaplnili sami, ale mezi námi ... to bychom se asi daleko nedostali, viz třeba wiki
:655:
Subaru Legacy 2.5 MT sedan '2004 | Kawasaki ZR-7S '2002 | Agados VZ-26 '2009 | Author A-RAY Plus '2008
EX: Subaru Legacy 2.2 MT kombi '1991 | Toyota Tercel 4WD kombi '1986 | Dacia 1310 TX sedan '1989
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22153
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: Kde nakupujete?

Příspěvek od HonzaCZ »

Já bych velice rád zaplnil wiki, ale neni čas, radši budu dělat na nových funkcích a webu celkově... do wiki může psát někdo, kdo neumí programovat atd... Holt to bude trvat nějakej čas :-)
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
Uživatelský avatar
als
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 538
Registrován: úte črc 28, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Aleš
Bydliště: Merklín
Kontaktovat uživatele:

Re: Kde nakupujete?

Příspěvek od als »

PavelG píše:Tak třeba natahat odkazy na jejich e-shop z naší wiki.
usecase:
Blíží se 105kkm, čekají mě rozvody, mrknu do wikiny co je potřeba, najdu článek s postupem, zkontroluju co mám za motor, kliknu na něj a co nevidím .. odkazy na díly přímo do spřáteleného šopu a mám jistotu, že budou pasovat. .......
Jenže on je největší problém v tom, že žádnej eshop v podstatě neví co prodává. Žádnému katalogu ( nabídce dílů) se nedá věřit a v každém je tak odhadem 60% blbostí (nabízí díl na určitý model a přitom je to na něco úplně jiného). Jenom co jsem zaznamenal co tady byli poptávky na díly u toho spřáteleného Eshopu, tak nějaká rozvodová sada podle výpisu to pasuje na Subaru 1/1989 až po 9/2002 - Divný je, že v roce cca1998 je nová generace motorů s úplně jinejma rozvodama a to jestě někdy v 96tým změnily na těch původních šponovák. Další teď někdo poptával lambdasondu - - "Podle Tecdoc mate jenom 1 lambda sonduhttp://db.japanparts.it/cjapan/dettArt. ... 7&fr=17658 DOX-0357" - - což je samozřejmě taky blbost.
Tak že podle mě nemá smysl se nad takovou databází ani zamýšlet, když to nezvládnou ani takový firmy jako Intercars, nebo Kelly, který do toho sypou bankovky, tak pochybuji, že to zvládne pár jedinců z klubu. :bp:
Uživatelský avatar
SCOOTER
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2999
Registrován: ned úno 14, 2010 9:45 pm
Jméno a příjmení: Miloš Tůma
Bydliště: Tábor
Kontaktovat uživatele:

Zkušenost s neorg. ND

Příspěvek od SCOOTER »

Napadlo :655: mne založit téma uživatelů se zkušenostmi s neoriginálními díly,jde o výrobce a dodavatele jako jsou např. NIPPARTS,STARLINE a jim podobné kteří maji poměrně širokou nábídku dílů za příznivé ceny.V jejich recenzích jsem se dočetl o výborné kvalitě a spracování...ale může to být i jinak!!!.
Pokud máte někdo konkrétní zkušenosti jsem s tím :826: ...myslím že spousta z nás si nechá poradit při hledání možné alternativy za org.díly a tím spojené finanční náklady.

P.S.jestli už je to někde v dizkuzi tak se omlouvám :850: scooter
Legacy 2.0R 121kw MT. MY2007 ...mazel
Forester S Turbo 2.0i 130kw. MY 2002-Radost
Legacy com.III 2.0i 92kw. MY2002
Outback 2.5i 121kw MT,MY2005
Outback H6 3.0i 154kw. MY2003-Luxus
Legacy 2.5i 115kw. MY1999
Subaru Impreza GT 155kw. MY1996-Legenda
Uživatelský avatar
filippek
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2310
Registrován: úte úno 15, 2011 10:52 am
Jméno a příjmení: Filip Pecka
Bydliště: Jablonecko

Re: Zkušenost s neorg. ND

Příspěvek od filippek »

Tak ohledně Starline.. negativní zkušenost s tyčkama stabilizátoru (to bylo na lagunu), po dvou zimních měsících zpuchřela guma kryjící ten kloub čepu, rozpraskala, šel dovnitř bordel a vlhkost a nepřežili ani celou zimu. Nepoučil jsem se, koupil znovu Starline a opakovalo se to samé. Pozitivní s kotoučema a deskama - ovšem jen na zadek (V40 T4, 200HP), koupil jsem je před prodejem auta, jako levnou variantu a fungovaly dobře, jezdil jsem s tím tři měsíce a žádný problém. Brzdilo to :811: Na předek bych je ale asi nerisknul už jen z pocitu. Pozitivní s autobaterií - dva roky stará a nejeví sebemenší známku únavy ani v těhle mrazech. A negativní s plochými stěrači (Tranzit). Nevydrželo ani týden uchycení k rameni stěrače, za jízdy po dálnici jeden odletěl a druhý jsem radši sundal, už bylo uchycení taky naprasklé - bylo z takového slabého křehkého plastu a ten pohyb sem-tam to nezvládlo ::-DD:
Nyní: Forester SG 2,0 r.v.05 poface
Bylo: Outback 3.0R H6, r.v.06
Bylo: Forester 2,0 XT r.v.04
Uživatelský avatar
filippek
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2310
Registrován: úte úno 15, 2011 10:52 am
Jméno a příjmení: Filip Pecka
Bydliště: Jablonecko

Re: Zkušenost s neorg. ND

Příspěvek od filippek »

Jo a ještě i když to není náhradní díl - Starline kapalina do ostřikovačů - hezky voní, připomíná mi žvýkačky Pedro ::-DD: Všechny ostatní mi jen smrděj po lihu podobně jako okena.
Nyní: Forester SG 2,0 r.v.05 poface
Bylo: Outback 3.0R H6, r.v.06
Bylo: Forester 2,0 XT r.v.04
Uživatelský avatar
Mira
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 10679
Registrován: úte srp 18, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Miroslav
Bydliště: Poslední zatáčka před Vídní

Re: Zkušenost s neorg. ND

Příspěvek od Mira »

No do p.... . V pátek sem koupil plochý stěrače Starline v akci u kelyšový. Tak na Impreze snad vydrží. Dám vědět, ale až povolí mrazy. V týdle kose je měnit nebudu.
Uživatelský avatar
telatko
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 901
Registrován: sob zář 12, 2009 1:25 pm
Bydliště: Zábřeh na Mor.

Re: Zkušenost s neorg. ND

Příspěvek od telatko »

od Starline - kapalina do ostrikovacu asi neni spatna ::-DD: je levna, a strika. Nic vic bych si netroufl od tehle znacky koupit. To ze baterka funguje uz dva roky, je pro me vpodstate neuveritelne prekvapeni ::-DDD:

edit1: jo a sterace jsem na starym Toledu od nich mel taky, a vzhledem ktomu ze Toledo nejezdilo po dalnici tak sice neuleteli, ale zase to nestiralo ::-DDD:
Nissan X-trail MY2016 4x4
Cagiva Raptor 650

ex. Nissan X-trail 2.2Di 84Kw
ex. Legacy 2.5 GX MT MY2000 sedan
ex. Impreza 1.5R SW, 5MT, MY2006
ex. Peugeot 406 1.8i
ex. Aprilia Leonardo 125ccm,
Uživatelský avatar
Mira
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 10679
Registrován: úte srp 18, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Miroslav
Bydliště: Poslední zatáčka před Vídní

Re: Zkušenost s neorg. ND

Příspěvek od Mira »

Značka Starline je přitom značkou Autokelly. To, co se na trhu nejvíc prodává poptaj v kvantovým množství u kde koho a kdo nabídne nejnižší cenu vyhraje. Takže něco je od Pepíka, něco od Franty. Něco může být kvalitní, když se správně trefěj a dělá to někdo s trochou renomé, něco stojí za pendrek. Vše zabalený v uniformě starline.
Vlastní zkušenoist s brzdovejma kotoučema a destičkama. Mechoš nám je dal na dodávku a výsledek žalostnej, to auto skoro nebrzdí. Ale dal je i na megana a tam to brzdí jak čert. Takže co kus to originál.
Uživatelský avatar
mamut
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1905
Registrován: pon črc 27, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Lukáš
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Zkušenost s neorg. ND

Příspěvek od mamut »

Je t tak, StarLine je pouze překupník.
Stane se, že třeba od někoho nakoupěj opravdu kvalitní zboží a od někoho úplnou mrt....
Bohužel si člověk ani nemůže bejt jistej ověřenym dílem, protože když koupíš díl letos a bude kvalitní, tak za rok to může bejt úplně něco jinýho.

Já od nich mám kapalinu do chladiče :)
jediné světlo mého života, je světlo v ledničce

Subaru Impreza GT (1999) Obrázek
Fiat Ducato 3.0 CNG (2010) Obrázek
Uživatelský avatar
Slavek_xxx
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 8054
Registrován: pát srp 20, 2010 8:25 am
Bydliště: Nové Hrady

Re: Zkušenost s neorg. ND

Příspěvek od Slavek_xxx »

Prebalovani dneska dela uplne kazde. Pokud vim, tak uz i FEBI.
Impreza 2.0 5MT, MY03 + LPG
Odpovědět

Zpět na „Náhradní díly - Koupě“