Motorové oleje Q&A, zkušenosti....

Odpovědět
Uživatelský avatar
seatik
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 4045
Registrován: ned srp 09, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Vašek
Bydliště: Plzeňsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Motorové oleje Q&A, zkušenosti....

Příspěvek od seatik »

Dobry den,
pouzivam do svych aut subaru impreza 2l 92kw rok 2004 a forestra 2,5l turbo rok 2007 olej XFS 5W-50. Pocitam,ze zde je ma volba spravna.

Rok pouzivam ten samy olej v mazde miata(mx5) 1.8l rok 1995. Jsem s nim spokojeny,olej neubyva,v zime netlucou pri studenem startu hydrostely. Jen ted sem zjistil,ze mam pouzivat pouze olej specifikace
API SD,SE,SF nebo SG.XFS 5w-50 je API SL/CF. Je to hodne velky problem? Dle vaseho mazaciho planu mi je doporuceno jen tyto

XSS 5w30 (Code 5611)
XSS 10w40 (Code 5223)
Trident 15w40 (Code 5992)

Mohu zustat u sveho oblibeneho XFS 5W-50?
Chci udelat objednavku u vas na tento olej pro vsechny 3 auta. Cirka 15l

Dekuji moc za odpoved,hezky den preji.
Subaru Forester 2.5 XT MY 2007
Subaru Outback 2.5 Limited 2020
ex Subaru BRZ 2.0i Sport MY2015
ex Subaru Impreza 2.0i 92kw MY2004
Uživatelský avatar
Petr Vejvoda
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 240
Registrován: úte kvě 25, 2010 12:41 am
Jméno a příjmení: Petr Vejvoda
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: Motorové oleje Q&A, zkušenosti....

Příspěvek od Petr Vejvoda »

HonzaCZ píše:Dobrý den,

aktuálně jezdil můj motor 2.5 115kW na Castrol EDGE Sport 10W60 (minimálně posledních 30 tis. km, dle předchozího majitele i před tím). Auto provozuji z 90% jako příměstské (jízda po městě, ale v okrajových částech, po obchvatech atd - žádné kolony, zácpy, cukačky), ale občas je potřeba za to trochu vzít, ať už na okreskách, někde mimo silnici nebo dlouhodobá zátěž rychlejší jízdou po dálnici. Aktuálně dolévám 1L mezi výměnami a při výměně bývá na půlce měrky tedy cca 1,5 L mezi výměnami (10 tis. km). Vzhledem k provozu by mě zajímal olej, který i v mrazech začne mazat co nejdřív a zároveň vydrží i vysokou a dlouhodobou zátěž. Běžně doporučovaný olej je 5W40, tedy asi by doporučený olej měl zahrnovat tento rozsah.

Jako ideální mi přijde XFS 5W50. Souhlasíte s volbou? Doporučil byste výplach před výměnou?

Děkuji.
Pokud hledáte olej, který jak píšete má mazat co nejdříve v mrazech a má mít zároveň co nejvyšší tepelnou zatížitelnost při sportovním stylu jízdy, potom je skutečně XFS 5w50 ideální volba a mohu ho doporučit.
Edge Sport 10w60 byl/je sice API SL/SM proto výplach není za každou cenu nutný, nicméně pokud chcete udělat pro motor maximum, Engine Flush použijte. Kdo si hýčká motor jej používá každou druhou až výměnu.
Sleva 10% na oleje, maziva a aditiva Millers Oils pro všechny členy fóra - objednejte z http://www.millersoils.cz a do poznámky k objednávce napište "Subarufanclub" a svůj nick. Sleva se odečte při fakturaci, pošta a dobírka jen 100,- Kč.
Uživatelský avatar
Petr Vejvoda
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 240
Registrován: úte kvě 25, 2010 12:41 am
Jméno a příjmení: Petr Vejvoda
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: Motorové oleje Q&A, zkušenosti....

Příspěvek od Petr Vejvoda »

seatik píše:Dobry den,
pouzivam do svych aut subaru impreza 2l 92kw rok 2004 a forestra 2,5l turbo rok 2007 olej XFS 5W-50. Pocitam,ze zde je ma volba spravna.

Rok pouzivam ten samy olej v mazde miata(mx5) 1.8l rok 1995. Jsem s nim spokojeny,olej neubyva,v zime netlucou pri studenem startu hydrostely. Jen ted sem zjistil,ze mam pouzivat pouze olej specifikace
API SD,SE,SF nebo SG.XFS 5w-50 je API SL/CF. Je to hodne velky problem? Dle vaseho mazaciho planu mi je doporuceno jen tyto

XSS 5w30 (Code 5611)
XSS 10w40 (Code 5223)
Trident 15w40 (Code 5992)

Mohu zustat u sveho oblibeneho XFS 5W-50?
Chci udelat objednavku u vas na tento olej pro vsechny 3 auta. Cirka 15l

Dekuji moc za odpoved,hezky den preji.
Zjištění o doporučovaném API se nebojte, použití výkonnějšího oleje nenese v tomto případě rizika pokud nepřecházíte skokově např. z API SD na API SM. Náš zakazník, firma která se specializuje právě na MX-5 používá dokonce výhradně CFS 10w50 NT což je API SM. Pro daný agregát a styl použití je XFS 5w50 to výborný olej, stejně tak jako do zmiňovaných Subárek, ostatně jak sám píšete se Vám to osvědčilo v praxi, což je ta nejlepší reference.
Online aplikaci berte prosím jako orientační, sám jsem z ní někdy rozpačitý a nemohu s ní na 100% souhlasit...
Sleva 10% na oleje, maziva a aditiva Millers Oils pro všechny členy fóra - objednejte z http://www.millersoils.cz a do poznámky k objednávce napište "Subarufanclub" a svůj nick. Sleva se odečte při fakturaci, pošta a dobírka jen 100,- Kč.
ozawasan
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2356
Registrován: stř črc 29, 2009 12:00 am
Bydliště: Lipová u Chebu

Re: Motorové oleje Q&A, zkušenosti....

Příspěvek od ozawasan »

chtěl bych se zeptat, jak přesně je to s tím výplachem před výměnou - skutečně stačí, jak je uváděno - pár minut běhu na volnoběh? Delší chod, či zatížení může škodit? (myslím tím klasickou - naleju to tam - pojedu půl hodiny a pak to vypustím a vyměním)
4hrnky hnané na 4 - takže 4x4
Subaru XV AT
ex Subaru Forester 2.0XT AT
ex Subaru Outback 2,5 AT 2002
ex Subaru Outback H6 AT 2007
ex Subaru Forester 2,5XT AT 2006
Uživatelský avatar
mamut
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1905
Registrován: pon črc 27, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Lukáš
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Motorové oleje Q&A, zkušenosti....

Příspěvek od mamut »

ozawasan píše:chtěl bych se zeptat, jak přesně je to s tím výplachem před výměnou - skutečně stačí, jak je uváděno - pár minut běhu na volnoběh? Delší chod, či zatížení může škodit? (myslím tím klasickou - naleju to tam - pojedu půl hodiny a pak to vypustím a vyměním)
http://www.subarufanclub.cz/forum/viewt ... 117#p65117

Otázka i odpověď :850:
jediné světlo mého života, je světlo v ledničce

Subaru Impreza GT (1999) Obrázek
Fiat Ducato 3.0 CNG (2010) Obrázek
ozawasan
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2356
Registrován: stř črc 29, 2009 12:00 am
Bydliště: Lipová u Chebu

Re: Motorové oleje Q&A, zkušenosti....

Příspěvek od ozawasan »

když já do toho Luky šťourám - znáš mě.... kdybych to tam nalil před jízdou k Alešovi - a zabil tak dvě mouchy jednou ranou - ale zřejmě by to nebylo nejšťastnější řešení - na ofiko stránkách je 15-20minut - tak k tomu je 45minut coby kamenem dohodil.... ale asi bude lepší držet se původního scénáře :850:
4hrnky hnané na 4 - takže 4x4
Subaru XV AT
ex Subaru Forester 2.0XT AT
ex Subaru Outback 2,5 AT 2002
ex Subaru Outback H6 AT 2007
ex Subaru Forester 2,5XT AT 2006
Uživatelský avatar
mamut
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1905
Registrován: pon črc 27, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Lukáš
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Motorové oleje Q&A, zkušenosti....

Příspěvek od mamut »

ozawasan píše:když já do toho Luky šťourám - znáš mě.... kdybych to tam nalil před jízdou k Alešovi - a zabil tak dvě mouchy jednou ranou - ale zřejmě by to nebylo nejšťastnější řešení - na ofiko stránkách je 15-20minut - tak k tomu je 45minut coby kamenem dohodil.... ale asi bude lepší držet se původního scénáře :850:
To bys asi cestou zabil i více much, přeci jen je jaro a ony už lítaj i kde nemaj.
Jak píšeš, já bych zbytečně neriskoval :)
jediné světlo mého života, je světlo v ledničce

Subaru Impreza GT (1999) Obrázek
Fiat Ducato 3.0 CNG (2010) Obrázek
Uživatelský avatar
Petr Vejvoda
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 240
Registrován: úte kvě 25, 2010 12:41 am
Jméno a příjmení: Petr Vejvoda
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: Motorové oleje Q&A, zkušenosti....

Příspěvek od Petr Vejvoda »

Zcela teoreticky bych to nedémonizoval a věřím, že kratší jízdu s Engine Flush ve staré náplni motor v klidu zvládne, nicméně s tím nemám vlastní zkušenost, ani neznám zákazníky, kteří by to takto s úspěchem (či neúspěchem) prováděli, proto Vám to raději nedoporučím.
Sleva 10% na oleje, maziva a aditiva Millers Oils pro všechny členy fóra - objednejte z http://www.millersoils.cz a do poznámky k objednávce napište "Subarufanclub" a svůj nick. Sleva se odečte při fakturaci, pošta a dobírka jen 100,- Kč.
Uživatelský avatar
Juras
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 766
Registrován: čtv bře 04, 2010 7:42 am

Re: Motorové oleje Q&A, zkušenosti....

Příspěvek od Juras »

Zkusenost s timto olejem zatim nemam, budu ho menit v sobotu, ale zkusenost s timto e-shopem uz mam a chtel bych ho timto pochvalit za rychle a efektivni jednani. Domluvilo se nas vic, takze jsem objednal 25l baleni. Objednavka byla odeslana v pondeli kolem poledne a v utery kolem poledne byl olej doma, takze skoro presne za 24 hodin. Sleva 10% probehla taky bez jakychkoliv potizi a v tomhle mnozstvi uz delala peknych 500kc. Takze dekuji za rychle vyrizeni objednavky a vsem ostatnim muzu tento e-shop jen doporucit.
:diky:
Subaru IMPREZA 2.0GT MY95 300hp 25/100 - funny car
Peugeot 205 1.7GRD MY92 60hp 4/100 - EX a už i R.I.P (kovoschrot)
Citroën C5 2.2 HDi MY02 133hp 6/100 - daily car
Ducati Multistrada 1000 DS MY04 - funbike?
Uživatelský avatar
seatik
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 4045
Registrován: ned srp 09, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Vašek
Bydliště: Plzeňsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Motorové oleje Q&A, zkušenosti....

Příspěvek od seatik »

Ja musim taky pochvalit,jak obchod -vstricnost,rada,ochota,rychlost a i cena,tak olej. Jezdim nyni vsechny sva auta na tento olej a musim uznat,ze je to nejlepsi olej,ktery jsem za poslednich par let nalil do auta. XFS 5W-50.
Přílohy
millers.jpg
Subaru Forester 2.5 XT MY 2007
Subaru Outback 2.5 Limited 2020
ex Subaru BRZ 2.0i Sport MY2015
ex Subaru Impreza 2.0i 92kw MY2004
Uživatelský avatar
Petr Vejvoda
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 240
Registrován: úte kvě 25, 2010 12:41 am
Jméno a příjmení: Petr Vejvoda
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: Motorové oleje Q&A, zkušenosti....

Příspěvek od Petr Vejvoda »

Moc děkujeme za pozitivní ohlasy!
Jinak to je u Vás doma v koupelně? Koukám fajnová péče o vůz :-)
Sleva 10% na oleje, maziva a aditiva Millers Oils pro všechny členy fóra - objednejte z http://www.millersoils.cz a do poznámky k objednávce napište "Subarufanclub" a svůj nick. Sleva se odečte při fakturaci, pošta a dobírka jen 100,- Kč.
Uživatelský avatar
seatik
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 4045
Registrován: ned srp 09, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Vašek
Bydliště: Plzeňsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Motorové oleje Q&A, zkušenosti....

Příspěvek od seatik »

Skoro v koupelne. Je v mem obchode ve vzorkovne se sanitou :-)
Přílohy
mx5.jpg
Subaru Forester 2.5 XT MY 2007
Subaru Outback 2.5 Limited 2020
ex Subaru BRZ 2.0i Sport MY2015
ex Subaru Impreza 2.0i 92kw MY2004
SLegacy
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 369
Registrován: čtv srp 05, 2010 5:25 pm
Bydliště: LT

Re: Motorové oleje Q&A, zkušenosti....

Příspěvek od SLegacy »

Pane Vejvodo, jaký olej ze sortimentu MO byste mi doporučil pro mé auto? Jde o Legacy 2.0R (blíže viz profil), takže celkem točivý motor s výkonem posazeným do vyššího spektra otáček - pokud to má trochu jet, chce to vytáčet. Motor má najeto 96 tis. km.

Nejčastější užití jsou denní cesty do práce (18 km jedna cesta) po silnicích III. a II. tř. s tím, že okamžitě po vyjetí čekají na studený motor 3 km místy hodně prudkého stoupání (řeším po rozjetí zařazením redukované čtyřky s otáčkami 2000-3000 rpm, nikdy ne víc) a následně 5 km klesání, poté už je to těch 10 km víceméně po rovině. Zpáteční cesta opačně. Pak jsou někdy potřeba nějaké pojížďky po městě, takže studený motor. Na běžných silnicích jezdím tak nějak normálně (2000 - 4000 rpm), občas při potřebě rychlého předjetí je ale nutno sem tam motor (samozřejmě jen prohřátý) vytočit i na 7000 rpm (červené pole na otáčkoměru začíná až od 7500 rpm) a nahradit tak chybějící krouťák v nižších otáčkách. Párkrát do měsíce přijde nějaká cesta po dálnici (cca 150 km) a pak jsou cesty na dovolenou (zimní do 700 km jedna cesta, letní okolo 1200 km jedna cesta - vše v podstatě nonstop po dálnicích). V předpisových rychlostech na dálnicích (140 km/h tacho) motor točí 4000 rpm. Jezdím bez ohledu na počasí, zima i léto.

Jaký olej zvolit? Auto vlastním od jeho 50 tis. km, předtím bylo servisováno v autorizáku Subaru v Německu, co tam lili nevím. Můj mechanik mi tady v ČR při prozatímních třech výměnách oleje dával vždycky sudový 5W 40, který měl zrovna na dílně, v prvním případě to byl myslím Agip, poté dvakrát VAT Oil (ze sítě Elit). Děkuji.
ex - Subaru Legacy 2.0R SW Comfort Edition, MY2006 (2.0R 16V, 2x DOHC, EJ20, 121 kW, 187 N.m, 5MT)
BMW 530xd (E61), Bj. 2006 (170 kW, 500 N.m, 6MT)
Kawasaki W650
Uživatelský avatar
Petr Vejvoda
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 240
Registrován: úte kvě 25, 2010 12:41 am
Jméno a příjmení: Petr Vejvoda
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: Motorové oleje Q&A, zkušenosti....

Příspěvek od Petr Vejvoda »

Hezký den,
podle Vašeho popisu (cesta do práce, courání po městě) by stačilo zůstat u viskozity 5w40 a to v podobě produktu Premium XFS 5w40. Pokud měníte olej častěji než jednou za rok, potom můžete použít XFS 5w50 na léto (kvůli delším jízdám po dálnicích) nicméně i tento XFS 5w50 mnozí zákazníci používají celoročně při kombinovaném jízdním režimu.
Sleva 10% na oleje, maziva a aditiva Millers Oils pro všechny členy fóra - objednejte z http://www.millersoils.cz a do poznámky k objednávce napište "Subarufanclub" a svůj nick. Sleva se odečte při fakturaci, pošta a dobírka jen 100,- Kč.
SLegacy
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 369
Registrován: čtv srp 05, 2010 5:25 pm
Bydliště: LT

Re: Motorové oleje Q&A, zkušenosti....

Příspěvek od SLegacy »

Díky za odpověď, v manuálu jsem našel pro můj motor jako doporučovanou viskozitu 5W-30, s tou by to sice možná méně žralo, ale v horku na dálnicích by zase mazání asi nebylo nic moc. Výměny oleje mi vycházejí cca po 10 měsících, takže zřejmě zůstanu u 5W-40.
ex - Subaru Legacy 2.0R SW Comfort Edition, MY2006 (2.0R 16V, 2x DOHC, EJ20, 121 kW, 187 N.m, 5MT)
BMW 530xd (E61), Bj. 2006 (170 kW, 500 N.m, 6MT)
Kawasaki W650
Odpovědět

Zpět na „Millers Oils“