Podložky mezi tlumič a karoserii

Odpovědět
Walther
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 166
Registrován: stř říj 06, 2010 8:49 pm
Jméno a příjmení: Walther
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Podložky mezi tlumič a karoserii

Příspěvek od Walther »

Kofilka píše:AHA als má pravdu!!! sem si nějak nevšiml že je to další gen, to je celkem naprd stím zvedáním, to víme beru tedy spět co sem řekl, pro tuto generaci je to uplně něco jiného.
To mě zrovna moc netěší :1774:

Mno snad to nějak pořešíme :friend:
Ex - Legacy 2,5i 115kW rv.2001

ø 8,69l--->8,84l--->8,92l

Ex - Outback H6 154kW MY2000 "zelenáč"

ø 10,47--->9,15--->9,56--->8,73--->8,92--->8,84

Outback H6 180kW MY2006 "šáňo"

ø 9,4--->9,96--->10,4

Outback H6 154kW MY2003 "DLC"
Uživatelský avatar
als
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 538
Registrován: úte črc 28, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Aleš
Bydliště: Merklín
Kontaktovat uživatele:

Re: Podložky mezi tlumič a karoserii

Příspěvek od als »

Jo jo, ale nechá se, jenže to chce s rozumem - třeba Mráčovi jsem to zvedal už nevím přesně, ale asi o 3 - 4cm a myslím, že je s tím spokojenej.
SWB
Nováček
Nováček
Příspěvky: 28
Registrován: pon čer 14, 2010 9:53 pm

Re: Podložky mezi tlumič a karoserii

Příspěvek od SWB »

Vloni jsem řešil u svého Forestra (116 kW) pokles zadní části podložkami - 3 cm od Kofilky (naprostá spokojenost), bohužel pokles nezadržitelně pokračuje, mám montované LPG. Chci to řešit výměnou tlumičů za normální, k těm samonivelačním nemám již důvěru. Rád bych vás požádal o radu a doporučení jaké pružiny/řešení zvolit.
1 - pružiny Ironman (ty jsou o 3,5 cm delší) - při tomto řešení bych tam stávající 3 cm podložky již zřejmě dát nemohl, i když je to pro mě lákavé řešení :-),
2 - pružiny si nechat vyrobit v Plzni a instalovat i stávající 3 cm podložky.
Máte-li někdo zkušenost s pružinami Ironman (navíc i s podložkami k těmto pružinám), případně máte-li někdo technické specifikace pro výrobu vhodných pružin v Plzni pro modl. rok 2006, budu vděčný za reakci.
<Subaru> <Forester> <2.0X> <2006>
<Ssangyong> <Rexton 290> <2.9 TD> <2003>
Uživatelský avatar
Kofilka
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 1257
Registrován: pát srp 21, 2009 9:38 pm
Bydliště: Rousínov
Kontaktovat uživatele:

Re: Podložky mezi tlumič a karoserii

Příspěvek od Kofilka »

SWB píše:Vloni jsem řešil u svého Forestra (116 kW) pokles zadní části podložkami - 3 cm od Kofilky (naprostá spokojenost), bohužel pokles nezadržitelně pokračuje, mám montované LPG. Chci to řešit výměnou tlumičů za normální, k těm samonivelačním nemám již důvěru. Rád bych vás požádal o radu a doporučení jaké pružiny/řešení zvolit.
1 - pružiny Ironman (ty jsou o 3,5 cm delší) - při tomto řešení bych tam stávající 3 cm podložky již zřejmě dát nemohl, i když je to pro mě lákavé řešení :-),
2 - pružiny si nechat vyrobit v Plzni a instalovat i stávající 3 cm podložky.
Máte-li někdo zkušenost s pružinami Ironman (navíc i s podložkami k těmto pružinám), případně máte-li někdo technické specifikace pro výrobu vhodných pružin v Plzni pro modl. rok 2006, budu vděčný za reakci.
Pohledám co sem nechal totič v invelu (jen ale brzo vyměkli) chce to kvalitnější materiál. Du hledat.
Forester SH 2010
Lego BE 2,5 03
ex:
Forester: 98 Black - ČDcargo :-); 99Red;99turbo Green;99 2,0AT;98 silver;silver04 AT
Impreza: 93 1,8 Blue; 98 2,0Silver,2009 1,5r
Legacy: 95 2,0 Blue; 96 2,2 ATgreen; 95 Hubertus; 01 2,5 Blue
Outback: 99 2,5 Red; 01 3,0H6
Tribeca:08 3,6
SWB
Nováček
Nováček
Příspěvky: 28
Registrován: pon čer 14, 2010 9:53 pm

Re: Podložky mezi tlumič a karoserii

Příspěvek od SWB »

Již řeším nákup nenivelačních tlumičů - samozřejmě co nejlevnější. Na US webu jsem narazil na velice zajímavé ceny (i s náklady na dopravu, musím jednat rychle od 1.4.2011 již budu muset v této hodnotě platit i naše DPH a clo), jen se chci zeptat, zda-li nemáte někdo zkušenost, jak pasují tlumiče z Forestra US verze 2006-2008 s verzí prodávanou u nás - model. rok 2006-2008. Díky za info
odkaz:
http://www.thepartsbin.com/catalog/?N=4 ... d=Forester
<Subaru> <Forester> <2.0X> <2006>
<Ssangyong> <Rexton 290> <2.9 TD> <2003>
Uživatelský avatar
Slavek_xxx
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 8054
Registrován: pát srp 20, 2010 8:25 am
Bydliště: Nové Hrady

Re: Podložky mezi tlumič a karoserii

Příspěvek od Slavek_xxx »

SWB píše:Již řeším nákup nenivelačních tlumičů - samozřejmě co nejlevnější. Na US webu jsem narazil na velice zajímavé ceny (i s náklady na dopravu, musím jednat rychle od 1.4.2011 již budu muset v této hodnotě platit i naše DPH a clo), jen se chci zeptat, zda-li nemáte někdo zkušenost, jak pasují tlumiče z Forestra US verze 2006-2008 s verzí prodávanou u nás - model. rok 2006-2008. Díky za info
odkaz:
http://www.thepartsbin.com/catalog/?N=4 ... d=Forester
Ohledne cla a DPH, ted mi kolegove v praci rikali, ze se DPH plati nad 25EUR a vymeruje ho pry celnice (?), ale clo se plati nad castku 150$. Nezkoumal jsem to, je to opravdu tak?
Impreza 2.0 5MT, MY03 + LPG
Uživatelský avatar
RunningRunner
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1259
Registrován: pon srp 31, 2009 1:26 pm
Jméno a příjmení: Petr Sklenář
Bydliště: Hradec Králové, Velké Svatoňovice :-)
Kontaktovat uživatele:

Re: Podložky mezi tlumič a karoserii

Příspěvek od RunningRunner »

Slavek_xxx píše:Ohledne cla a DPH, ted mi kolegove v praci rikali, ze se DPH plati nad 25EUR a vymeruje ho pry celnice (?), ale clo se plati nad castku 150$. Nezkoumal jsem to, je to opravdu tak?
To, zda bude vyměřeno clo a dph určuje limit 150euro za zboží bez pošt., pokud se to přesáhne tak se to počítá za cenu zboží + poštovný. Pro soukromou spotřebu teda. U firem je to jinak.
Kolama dolů ... Running Runner

Subaru Forester 2.5 XT Comfort AT MY06 230 kousků ve stádě Obrázek
Uživatelský avatar
Slavek_xxx
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 8054
Registrován: pát srp 20, 2010 8:25 am
Bydliště: Nové Hrady

Re: Podložky mezi tlumič a karoserii

Příspěvek od Slavek_xxx »

RunningRunner> ano to plati ted, ale muj dotaz smeruje k 1.4.2011
Impreza 2.0 5MT, MY03 + LPG
Uživatelský avatar
RunningRunner
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1259
Registrován: pon srp 31, 2009 1:26 pm
Jméno a příjmení: Petr Sklenář
Bydliště: Hradec Králové, Velké Svatoňovice :-)
Kontaktovat uživatele:

Re: Podložky mezi tlumič a karoserii

Příspěvek od RunningRunner »

Slavek_xxx > podle všeho: dph se bude dopočítávat u zboží nad 22 Euro (podobně jak to už teď platí na Slovensku). Limit 150 Euro bude platit jen pro počítání cla. Počítám, že všechno bude počítat celnice jako doteď.
Kolama dolů ... Running Runner

Subaru Forester 2.5 XT Comfort AT MY06 230 kousků ve stádě Obrázek
SWB
Nováček
Nováček
Příspěvky: 28
Registrován: pon čer 14, 2010 9:53 pm

Re: Podložky mezi tlumič a karoserii

Příspěvek od SWB »

Podíval jsem se na "opposedforces.com" a měly by ty tlumiče být stejné, jestli se tomu tedy dá věřit
evrop. verze:
http://opposedforces.com/parts/forester ... tration_2/

americká verze
http://opposedforces.com/parts/forester ... tration_2/
<Subaru> <Forester> <2.0X> <2006>
<Ssangyong> <Rexton 290> <2.9 TD> <2003>
Petrfly
Nováček
Nováček
Příspěvky: 17
Registrován: stř říj 05, 2011 11:37 am
Bydliště: Ostrava

Re: Podložky mezi tlumič a karoserii

Příspěvek od Petrfly »

Ahoj chlapi, chtěl bych vás poprosit o radu. Před asi třemi týdny jsem si pořídil své první Subaru. Je to Forester 2,0X s LPG 2005, najeto 63 000 km. Než jsem ho koupil, tak jsem si tady na fóru i jinde na webu zjišťoval na co si dát pozor. A tak když jsem ho kupoval, tak jedna z věcí na které jsem se zaměřil byly zadní tlumiče. Při první návštěvě prodejce jsem zadní tlumiče prozkoumal jen tak pohledem a zdálo se mi, že auto stojí rovně a obě strany jsou stejně vysoko. Asi po týdnu při druhé návštěvě prodejce jsem si výšku auta i změřil a obě strany byly na milimetr stejné.
Auto jsem tedy koupil a asi po 14 dnech a cca 1500 najetých km jsem si všiml, že levá zadní strana je nějak níže než pravá. Tak jsem to už několikrát přeměřoval a vždy jsem naměřil o 2,5 cm méně než vpravo. :839:
Tak se chci zeptat jak byste to řešili.
Jezdit s tím dál? Nevadí to něčemu kromě zhoršení prostupnosti terénem? Např. mě napadlo kroucení karosérie, namáhání zadní nápravy atd..
Nebo tam nechat udělat podložku? Pod tlumič? Pod péro?
Nebo vyměnit tlumič(e)?
Předem díky moc za jakoukoliv radu. Petr
Subaru Forester 2,0X MY05
Doro
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 4049
Registrován: ned zář 06, 2009 7:00 pm
Bydliště: Valašsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Podložky mezi tlumič a karoserii

Příspěvek od Doro »

- podložku jen pod jeden tlumič rozhodně NE
- pokud tlumiče fungují, asi mimo nivelity, tak se s tím jezdit dá
- nejlíp vyměnit... mění se zásadně oba najednou, pokud není nejeto na nových jen pár tis. km
- věčinou je vadný pravý zadní, levý bývá OK
Výměna tě vyjde na cca 15tis. Kč za samonivelační nebo do cca 10-12 tis. za předělání na obyč.
osobně bych to předělal, ale nemosí být hned..... výhledově
Forester 2.0 SG Comfort 2003
Forester 2.0 SG Active 2003
Impreza combi 1,8 76kW, 1993 (zrušeno)
majkl73
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 251
Registrován: pát úno 04, 2011 10:52 am
Bydliště: Semily

Re: Podložky mezi tlumič a karoserii

Příspěvek od majkl73 »

Ahoj, to už mám taky za sebou, vyšpekuloval jsem to takhle: pružiny z Dobřan ( myslim, že je nechávaj točit v Invelu ) + tlumiče Kayaba + 2 hodinky na zvedáku = cca 9 500. Zadek krásně nahoře, auto celkově ztuhlo, prostě spokojenost....
Outback 2,5 2017
Forester 2.0X 2006
Uživatelský avatar
Kutiltim
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 260
Registrován: stř říj 27, 2010 3:48 pm
Bydliště: Ostrava

Re: Podložky mezi tlumič a karoserii

Příspěvek od Kutiltim »

Určitě vyměnit, podložkama nic nevyřešíš a navíc ti ty tlumiče nesedají stejně. Jediný tvůj problém je, rozhodnout kterou variantu vybrat :655:
Subaru Forester 2.0 X, 5MT, 92 Kw, MY 03-ex
Subaru Forester 2.0 D, 6MT, 108 Kw, MY 09
Cíba
Nováček
Nováček
Příspěvky: 8
Registrován: sob lis 26, 2011 8:28 pm
Jméno a příjmení: Richard Cibulka

Re: Podložky mezi tlumič a karoserii

Příspěvek od Cíba »

Zdravím vespolek, jsem tady novej a mám dotaz, má tady někdo manufakturu na výrobu podložek? Rád bych je pořídil na mého , před 24 hodinama pořízenýho Forestera r.v. 99 v turbu s automatem? díky za info, vím, že můžu použít "hledat"
ale zatim se tady rozkoukávám :670:
Odpovědět

Zpět na „Forester“