Forester 2019 obecně

Odpovědět
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24589
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Forester 2019 obecně

Příspěvek od sima »

Jo dávno, tj přesný výraz, myslím, že jí i quickly tady hodnotil, asi na outbacku, nevím, nehledám.
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
Uživatelský avatar
davidherda
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 5789
Registrován: ned led 04, 2015 2:11 pm
Jméno a příjmení: David Herda
Bydliště: podhradí Křivoklátu

Re: Forester 2019 obecně

Příspěvek od davidherda »

Řešíte přední nájezdový úhel, ale kolik z vás s tím autem sjelo ze silnice do skutečného terénu, kde ho využíjí? A další věcí je to, že pokud se tam nevlezu čumákem kolmo, stačí najet trošku ze šikma a je po starostech.

e-ručka je podle mého úplně v pohodě, od té doby co Subaru využívá aktivně ,,elektronických uzávěr,, tak není potřeba v terénu a to byla jediná situace kdy jsem ruční brzdu potřeboval. Na sněhu auto rozhodíš váhou, a na suchu tu potřebu fakt nemám, ničit gumy na zdař bůh.

Outback 2.5X MY16 -Modrák
BRZ 2.0 MY13-BRZo
Outback 2.0D MY12 - služebáq
Outback 2,0D MY16-Goldback -ex
XV 2,0i MY18-iXVestr -ex
Forester 2,0XTi MY02-Silvestr -ex
Forester 2,0X MY03-Modrestr -ex
Forester 2,0X MY04-Pinkrestr-ex
Forester 2,5XT MY09-Černestr-ex
Uživatelský avatar
davidherda
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 5789
Registrován: ned led 04, 2015 2:11 pm
Jméno a příjmení: David Herda
Bydliště: podhradí Křivoklátu

Re: Forester 2019 obecně

Příspěvek od davidherda »

Pocitově mi to auto přijde slabší než naše XV, ale hodnotím nezajeté auto a já se k tomu choval jako kdyby bylo moje.
Naprosto dokonalé jsou ty přechody elektromotor-normální motor, kdy ani nepostřehnete změnu, a pokud si nevšimnete že padnou otáčky na 0, tak není šance poznat rozdílu.
Chtěl jsem si vyzkoušet rekuperaci, ale nebyl na to prostor.

Outback 2.5X MY16 -Modrák
BRZ 2.0 MY13-BRZo
Outback 2.0D MY12 - služebáq
Outback 2,0D MY16-Goldback -ex
XV 2,0i MY18-iXVestr -ex
Forester 2,0XTi MY02-Silvestr -ex
Forester 2,0X MY03-Modrestr -ex
Forester 2,0X MY04-Pinkrestr-ex
Forester 2,5XT MY09-Černestr-ex
Makovica
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 5068
Registrován: čtv dub 21, 2016 11:28 pm

Re: Forester 2019 obecně

Příspěvek od Makovica »

davidherda píše:Řešíte přední nájezdový úhel, ale kolik z vás s tím autem sjelo ze silnice do skutečného terénu, kde ho využíjí? A další věcí je to, že pokud se tam nevlezu čumákem kolmo, stačí najet trošku ze šikma a je po starostech.

e-ručka je podle mého úplně v pohodě, od té doby co Subaru využívá aktivně ,,elektronických uzávěr,, tak není potřeba v terénu a to byla jediná situace kdy jsem ruční brzdu potřeboval. Na sněhu auto rozhodíš váhou, a na suchu tu potřebu fakt nemám, ničit gumy na zdař bůh.
To nie je len o "skutocnom terene". Pokles z 25 na 20 musi byt citit a pokial ides cez kopcek/horizont , kde sa neda otocit ani ist zo sikma, tak radsej by som tu moznost mal. Aj ked je pravda, ze naposledy som si netrufol ani s tym aktualnym. Naviac to bola vyhoda, ktoru Forester ako "naj-offroadovejsi" model mal voci ostatnym modelom.
Takuto vec som necakal, preto ma to kapanek irituje.
Subaru Forester 2.0i CVT Comfort MY16 (G91F Rest in pieces Cooper Discovery ATT / SJ6 ,,,,| (*_^) |,,,,)
Obrázek
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24589
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Forester 2019 obecně

Příspěvek od sima »

Já právěže přední úhel řeším často a jsme nucen se sunout jen krůčkem, víc bokem, bo už jsem škrkl, ale máš pravdu, lidi co tohle auto koupí nebudou ve většině tohle řešit, si myslím teda. Jen je to furt za mě špatně, dobré nájezdové úhly dělalo lesníka subaru hodně typickým.
Ručku používám jen když stojím, jde o zvyk a od jisté události i nutnost :-) Mám vryto- dojedu a ručka nahoru, právěže pak nevím, proč zas tak zbytečně drahé a složité heblo, no už je tam no.
Dokonalost zapojení elektromotoru si netroufám vůbec hodnotit, radši tohle nebudu ani komentovat... ale aspoň určitě fajn, že je průběh hladký.
Naposledy upravil(a) sima dne stř pro 11, 2019 9:26 pm, celkem upraveno 1 x.
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
Makovica
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 5068
Registrován: čtv dub 21, 2016 11:28 pm

Re: Forester 2019 obecně

Příspěvek od Makovica »

sima píše:Já právěže přední úhel řeším často a jsme nucen se sunout jen krůčkem, víc bokem, bo už jsem škrkl, ale máš pravdu, lidi co tohle auto koupí nebudou ve většině tohle řešit, si myslím teda. Jen je to furt za mě špatně, dobré nájezdové úhly dělalo subaru hodně typickým.
Ručku používám jen když stojím, jde o zvyk a od jisté události i nutnost Mám vryto- dojedu a ručka nahoru, právěže pak nevím, proč zas tak zbytečně drahé a složité heblo, no už je tam no.
Dokonalost zapojení elektromotoru si netroufám vůbec hodnotit, radši tohle nebudu ani komentovat... ale aspoň určitě …
Motor je integrovany priamo v prevodovke a pripajany spojkou, to k tej plynulosti prispelo.
Subaru Forester 2.0i CVT Comfort MY16 (G91F Rest in pieces Cooper Discovery ATT / SJ6 ,,,,| (*_^) |,,,,)
Obrázek
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24589
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Forester 2019 obecně

Příspěvek od sima »

Díky za osvětu, už jsem to určitě četl, ale mě tohle vůbec netankuje, tak to mažu ;)
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
Makovica
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 5068
Registrován: čtv dub 21, 2016 11:28 pm

Re: Forester 2019 obecně

Příspěvek od Makovica »

Tak som sa bol dnes odviezt.
Auto celkom velke, hlavne vzadu vela miesta.
Ale budikov a vselijakych kurvitiek teda nemalo :)
Som nestihal sledovat jednak display medzi budikmi a ani stredovy info display. Prilis vela informacii naraz, ale to je len o zvyku.
Jazdne sa za kratky cas moc neda zistit, ale je to stale ok podvozok, novu platformu/tuhost som nemal ako viac preverit.
Hybrid funguje, bateriu nabija priebezne skoro stale, takze je stale k dispozicii.
Cakal som mozno vacsiu podporu elektriky, ale na plyn reaguje pekne.
Auto je vdaka novsej CVT tichsie. Nebude tak otravovat tych, co im vadi zvuk CVT.
Len ta 48l nadrz...
Negativum aj chybajuca rezerva a ze ubudlo odkladacieho priestoru aj pod podlahou kufra.
Opticky sa mi nezdalo, ze by az tak bol zmenseny ten predny najazdovy uhol, ale cisla zrejme neklamu.
Velke plus je, ze konecne sa TPMS uci automaticky a ukazuje aj aktualne ciselne hodnoty tlakov vsetkych pneumatik v kPa !
Dalsie plus je, ze hybrid uz nema nezmysel Start/Stop system.
Subaru Forester 2.0i CVT Comfort MY16 (G91F Rest in pieces Cooper Discovery ATT / SJ6 ,,,,| (*_^) |,,,,)
Obrázek
Uživatelský avatar
námořník
Místopředseda klubu
Místopředseda klubu
Příspěvky: 20894
Registrován: sob zář 10, 2016 8:43 am
Jméno a příjmení: Jiří Mareš
Bydliště: Most

Re: Forester 2019 obecně

Příspěvek od námořník »

:-) hybrid nemá start stop, protože se to u hybridu mysli jako samozřejmost že ti občas motor neběží :-)
Odesláno zmáčknutím tlačítka Odeslat
Makovica
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 5068
Registrován: čtv dub 21, 2016 11:28 pm

Re: Forester 2019 obecně

Příspěvek od Makovica »

námořník píše::-) hybrid nemá start stop, protože se to u hybridu mysli jako samozřejmost že ti občas motor neběží
To zase nie je tak uplne pravda. Zalezi od typu hybridu.
Subaru Forester 2.0i CVT Comfort MY16 (G91F Rest in pieces Cooper Discovery ATT / SJ6 ,,,,| (*_^) |,,,,)
Obrázek
Uživatelský avatar
námořník
Místopředseda klubu
Místopředseda klubu
Příspěvky: 20894
Registrován: sob zář 10, 2016 8:43 am
Jméno a příjmení: Jiří Mareš
Bydliště: Most

Re: Forester 2019 obecně

Příspěvek od námořník »

Tak tím bych si nebyl tak jistej. Z principu věci auto jede na elektromotor a pokud nestačí, tak se přidá motor spalovací,kterej se bude, pokud nebude potřeba, stále vypínat. To že někde nestačí záhy je věc jiná.
Odesláno zmáčknutím tlačítka Odeslat
Uživatelský avatar
Augi
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 972
Registrován: stř črc 27, 2016 9:52 am
Jméno a příjmení: Michal Augustýn
Bydliště: okolí Prahy

Re: Forester 2019 obecně

Příspěvek od Augi »

Taky jsem ještě neslyšel o hybridu, který by neměl start/stop. Vždycky jsem to u nich vnímal jako jejich přirozenou součást :)
WRX STI 2018
Outback Field 2023
a další japonský škopky

ex: WRX STi 2004, Levorg GT-S 2016
Makovica
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 5068
Registrován: čtv dub 21, 2016 11:28 pm

Re: Forester 2019 obecně

Příspěvek od Makovica »

Zdaleka nie kazdy hybrid vie ist cisto na elektriku.
Subaru Forester 2.0i CVT Comfort MY16 (G91F Rest in pieces Cooper Discovery ATT / SJ6 ,,,,| (*_^) |,,,,)
Obrázek
Uživatelský avatar
námořník
Místopředseda klubu
Místopředseda klubu
Příspěvky: 20894
Registrován: sob zář 10, 2016 8:43 am
Jméno a příjmení: Jiří Mareš
Bydliště: Most

Re: Forester 2019 obecně

Příspěvek od námořník »

Minimálně Forester to dokáže
Odesláno zmáčknutím tlačítka Odeslat
Makovica
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 5068
Registrován: čtv dub 21, 2016 11:28 pm

Re: Forester 2019 obecně

Příspěvek od Makovica »

To nastastie ano (nie je to samozrejmost pri ne-PHEV), avsak za studena ide vraj vzdy ako prvy spalovaci. A to sa mi moc nepaci.
Subaru Forester 2.0i CVT Comfort MY16 (G91F Rest in pieces Cooper Discovery ATT / SJ6 ,,,,| (*_^) |,,,,)
Obrázek
Odpovědět

Zpět na „V. gen. SK (19-)“