Divné zvuky od motoru při zátahu

V této části bychom měli diskutovat o technických problémech, které nelze zařadit do konkrétní kategorie
Odpovědět
Uživatelský avatar
YuriiGT
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 98
Registrován: pát led 04, 2013 5:18 pm
Jméno a příjmení: Jirka od Prahéé

Divné zvuky od motoru při zátahu

Příspěvek od YuriiGT »

To bych nebyl já, a bych neměl pořád nějáké neřešitelné problémy :(

Před nějákou dobou mi jeden z řidičských kolegů naboural do zadku Forestera, odnesl to zadní díl výfuku a torchu i nárazník a výztuha... jenže bezprostředně po něhodě mi začalo při akceleraci a zatáčení doprava cosi někde vpředu pod motorem kovově dřít nebo klepat... hlavně když je motor v zátahu na nízký převodový stupeň.

Zadní díl výfuku jsem vyměnil, uvolněnou tepelnou izolaci na svodech která se mohla nárazem uvolnit jsem uchytil vázacím drátem takže se už neklepe a díru u předního držáku výfuku jsem zapatlal tmelem... nikde se nic co se výfuku týče nedotýká ani plastu pod motorem, ani nápravnice jenže zvuk nezmizel. :686:

Jako poslední věc mne napadlo, jestli třeba motor tou ránou přes výfuk neseskočil ze silentbloků na nápravnici. Při pohledu na ně se mi zdály už nějáké bastlené ale nemůžu nikde najít fotku jak mají vypadat originálně a neměl jsme nic čím bych je vyfotil.

Nemáte chlapi tušení co by to mohlo být? Začínám si trochu zoufat protože mi došly nápady :( :bp:
Forester SF - RedDwarf / sice už takovej letitej agrostroj s milionem much ale furt mne baví! :)
joedog
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 306
Registrován: úte led 04, 2011 3:02 pm
Jméno a příjmení: Josef Varilek
Bydliště: Mníšek pod Brdy

Re: Divné zvuky od motoru při zátahu

Příspěvek od joedog »

Tak to se takhle od stolu fakt těžko radí, ale poněvadž jsi dle profilu od Prahéé :845: tak bude asi nejlepší rada zajet do AWD / BoXerAuto, kde to dají na zvedák a za minimální peníz na to určitě přijdou a za mírný peníz eventuelně i opravěj :811:
Subaru Outback 2.5i, 5MT comfort-navi, MY08 Prodáno... ;-(
Skoda Octavia 1.9 TDI MY01 (Babička)
Uživatelský avatar
YuriiGT
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 98
Registrován: pát led 04, 2013 5:18 pm
Jméno a příjmení: Jirka od Prahéé

Re: Divné zvuky od motoru při zátahu

Příspěvek od YuriiGT »

Je mi jasný, že se to podle popisu vyřešit nedá. Spíš se mi jednalo o to jestli se někdo nesetkal s něčím podobným
Jinak už jsem jednou v AWD byl a místo 1800,- za seštelování ventilů mne to stálo 4700,- :( Vim že to nebyla uplně jejich chyba bo to auto už bylo v dost hroznym stavu ale i tak mne další nápady na to se podívat k nim přešly i na základě toho, že strašily s viskózou která ale podle všeho funguje pořád dobře.
Možná mrknu do BoXerAuto nebo do Dobřan kam se chystám už tři měsíce.
Forester SF - RedDwarf / sice už takovej letitej agrostroj s milionem much ale furt mne baví! :)
joedog
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 306
Registrován: úte led 04, 2011 3:02 pm
Jméno a příjmení: Josef Varilek
Bydliště: Mníšek pod Brdy

Re: Divné zvuky od motoru při zátahu

Příspěvek od joedog »

No typicky při zatáčení v zátahu může klepat kloub poloosa, ale spíš bych to možná popsal jako cvakat, ale to může být otázka typu poškození nebo popisu zvuku - prostě pokud to dělá ři zátahu a bez zátahu ne, dělá to jen při zatážení na jednu stranu a na druhou ne a i v nižších rychlostech při větším zátahu tak se ten homokloub tak nějak nabízí, i když ten by zase asi neměl mít nějakou souvislost s tou nehodou :655: ale to je fakt spíše hádání a ještě k tomu od amatéra - chtělo by to slyšet nebo tu zdviž. nedá se to nahrát? Asi dost blbě, ale záleží na tom, jak je to výrazné...
Subaru Outback 2.5i, 5MT comfort-navi, MY08 Prodáno... ;-(
Skoda Octavia 1.9 TDI MY01 (Babička)
Martjas
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 130
Registrován: úte črc 13, 2010 11:11 pm

Re: Divné zvuky od motoru při zátahu

Příspěvek od Martjas »

Ložisko kardanu?
Impreza Boxer Diesel 2011 Active
Uživatelský avatar
YuriiGT
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 98
Registrován: pát led 04, 2013 5:18 pm
Jméno a příjmení: Jirka od Prahéé

Re: Divné zvuky od motoru při zátahu

Příspěvek od YuriiGT »

No nahrát to zkusím ale moc slyšet to není, zrovna tyhle zvuky mi mikrofon od telefonu bere docela blbě :( le občas to na onboar videích je slyšet když neni zapnutý rádio... Jinak s tím amatérem to taky není úplně pravda ;) Moje starý Hyundaie mne vyškolily docela slušně co se týče zvuků od podvozku a podobných věcí ale tady jsem fakticky v koncích :))

Jsem si ale 100% jeistej že před tou ránou na zadek žádněj takovej zvuk nebyl... musí to fakt mít nějákou souvislost s rázem co šel přes vejfukový potrubí do motoru a převodovky. Divný je, že ty zvuky ale slyším od předu, kdyby to bylo ložisko kardanu, bude to přece slyšet z boku a ne od nohou od motoru... :( Zkusi mse projet párkrát kolem bloku a nahrát to.
Forester SF - RedDwarf / sice už takovej letitej agrostroj s milionem much ale furt mne baví! :)
Uživatelský avatar
YuriiGT
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 98
Registrován: pát led 04, 2013 5:18 pm
Jméno a příjmení: Jirka od Prahéé

Re: Divné zvuky od motoru při zátahu

Příspěvek od YuriiGT »

Takže nakonec mne to dohnalo k tomu, že jsem auto hodil k mechanikovi ať opraví podpálený ventil a doladí celý auto... výsledek.

Nehoda mi opravdu pěkně pojebala i přední sběrné potrubí a to při zátahu o něco dře... jediná možnost: výměna sběrnejch parohů včetně katu, alespoň to auto zase jede jak má a ty parohy zkusim pořešit něják svépomocí, hrubá síle se kolikrát osvědčila v nejednom podobnym případě :)
Forester SF - RedDwarf / sice už takovej letitej agrostroj s milionem much ale furt mne baví! :)
Odpovědět

Zpět na „Všeobecná technická diskuse“