Nářadí

marek.sm
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 637
Registrován: pát dub 02, 2010 2:35 pm
Jméno a příjmení: marek smrček
Bydliště: praha

Re: Nářadí

Příspěvek od marek.sm »

Před cca 10 roky byla nějaká akce v Makru měli tam mafla a flexu od Hilti, mafla asi za necelý 4 tisíce, já debil už ho měl v košíku, ale nakonec jsem ho vyndal a jinde koupil Narex. Ještě dneska bych si za to nafackoval.
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 48967
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Nářadí

Příspěvek od VDC »

Co se palcových ořechů týče, taky bych hledal u Tony, protože je to asi nejjednodušší. Mám běžný Tona ořechy a léta je používám v kombinaci s rázovým utahovákem a drží úplně v pohodě.

Co se elektrickýho nářadí týče, nezavrhoval bych Dewalt. Mám od nich flexu a jsem s ní maximálně spokojenej. Teď mi po čtyřech letech došly uhlíky a potěšilo mě, jak to mají chytře udělaný. Aby se nevypálil rotor, tak když je uhlík moc krátkej, pružinka ho odstřelí a stroj přestane jít okamžitě. Asi to tak mají i další profi značky, ale protože já mám značkovou jen flexu, kocoura a vrtací kladivo, tak to u konkurence nemůžu posoudit.
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Uživatelský avatar
martinant
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2214
Registrován: úte čer 28, 2011 8:12 am
Jméno a příjmení: Martin Antoš
Bydliště: Rokytnice n. Jiz.

Re: Nářadí

Příspěvek od martinant »

V praci mame od dewalt aku vrtacky sroubovaky tak ty uplne bezva nejsou... Momenty moc nefungujou (skoro zadny rozdily) a beterky taky zadny drzaky... Mozna ale ze jsme jen rozmlsany od hilti. Zato elektricky naradi dewalt spokojenost. :826:
Odesláno z rozežranýho jabka.

Subaru Impreza 2.0 GH MT MY 08. 11,2l/100km
ex. Subaru Impreza 2.0 gl MT MY96.
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 48967
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Nářadí

Příspěvek od VDC »

Je pravda, že ne všichni umí všechno. Kamarád před pár lety koupil do firmy akovku od Narexu, po zkušenosti s klasickým nářadím a byl z toho nešťastnej. Akovka stála za prd.
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Uživatelský avatar
RallyCAD
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1588
Registrován: úte srp 11, 2009 12:00 am
Bydliště: Doksy

Re: Nářadí

Příspěvek od RallyCAD »

AKU můžu doporučit právě Metabo. Používám jí velmi intenzivně 4 roky
a bez jediného problému. Baterie drží, převodovka nechrastí, sklíčidlo není
nijak vyčvachtané nebo ztupené. Přestože mi několikrát upadla na zem, tak
plast nemá žádnou oděrku. A to s ní dělám jak na autě, tak doma i v dřevodílně.
Vrtání, utahování, míchání lepidla na stavbě, broušení ocelovým kartáčem, prostě
dost hnusný věci a pořád jede na 100%. Když jsem dělal byt, měnil jsem jsem třeba
4x denně jeden ze dvou akumulátorů, a to vydrží opravdu dlouho. Navíc má
dost slušnou chlazenou rychlonabíječku a bytelnej kufr. Ložisko, uhlíky i mazivo v
převodovce je pořád původní...
Subaru Outback 2.5 2016
Největší výhoda Subaru je ta, že zapadne až tam, kam se nikdo nedostane aby vás vytáhnul...
majkl73
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 248
Registrován: pát úno 04, 2011 10:52 am
Bydliště: Semily

Re: Nářadí

Příspěvek od majkl73 »

Makita, 18V, dvě lionky baterky, doba nabíjení cca 30 min, síla jako prase

http://www.naradi-pro-firmy.cz/aku-vrta ... -2501.html
Outback 2,5 2017
Forester 2.0X 2006
Uživatelský avatar
filippek
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2310
Registrován: úte úno 15, 2011 10:52 am
Jméno a příjmení: Filip Pecka
Bydliště: Jablonecko

Re: Nářadí

Příspěvek od filippek »

El. nářadí mám vše od Bosche - obyč hoby zelenou řadu - vrtačku, flexu, přímočarku, aku. Vůbec to nešetřím a funguje super. I když se mi povedlo extrémním vytížení a mojí blbosti odpálit vrtačku, ale po zavolání do servisu objednán v 16,00hod odpoledne náhradní dil (byl to rozravený držák uhlíků, včetně uhlíků) za 119,- Kč a druhý den už byl u mě. Výměna cvak, cvak a vrtačka jako nová. Navíc píšou, že mají všechny díly do modelů až 10 let starých. Kdysi jsem sháněl náhradní uhlíky do vrtacího kladiva - nějaké číny a dopadlo to tak, že skončila na skládce.
Nyní: Forester SG 2,0 r.v.05 poface
Bylo: Outback 3.0R H6, r.v.06
Bylo: Forester 2,0 XT r.v.04
Uživatelský avatar
RallyCAD
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1588
Registrován: úte srp 11, 2009 12:00 am
Bydliště: Doksy

Re: Nářadí

Příspěvek od RallyCAD »

Ještě jsem si vzpoměl na zásadní parametr, podle kterého jsem vybíral vrtačku, a to
přesnost a házivost sklíčidla. Obešel jsem několik obchodů a zkoušel jsem vždycky
vzít za sklíčidlo a zakvrdlat. U většiny vrtaček má totiž sklíčidlo trochu vůli. Když pak
vrtám do dřeva přesnou a hlubokou díru, tak to způsobuje velkou nepřesnost. Pokud
ještě ke všemu trochu hází, tak se ničí fazetky na vrtákách. Bavím se teď o profi
truhlářskejch vrtákách za stovky Kč. Přestal jsem už kupovat sady vrtáků, ale radši
si koupím jednotlivé kvalitní kusy v rozměrech, které potřebuju. Jediné dvě značky, které
neměli vůli na hřídeli sklíčidla byly právě Makita a Metabo. U Makity pak byly bez vůle
dokonce i základní modely s celoplastovým tělem. Vybral jsem Metabo s hliníkovou
převodovkou, protože byla levnější a měla větší výkon než Makita. Vrtačku používám
většinou jen na vrtání spojovacích čepů do dřeva a na zbytek mám Aku.
Zatím spokojenost :826:
Subaru Outback 2.5 2016
Největší výhoda Subaru je ta, že zapadne až tam, kam se nikdo nedostane aby vás vytáhnul...
marek.sm
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 637
Registrován: pát dub 02, 2010 2:35 pm
Jméno a příjmení: marek smrček
Bydliště: praha

Re: Nářadí

Příspěvek od marek.sm »

Mám to základní plastovou makitu a na hřídeli má velký kuličkový ložisko, ale spousta ostatních výrobců tam dává dopředu na hřídel jen kluzný pouzdro, který je vyčvachtaný už při koupi.
yeti
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2972
Registrován: úte říj 26, 2010 3:20 pm

Re: Nářadí

Příspěvek od yeti »

Máte někdo zkušenosti s tímhle http://www.multimaster.cz/feincz/fein-m ... index.html ?Myslím obecně oscilační nářadí, tak i konkrétně fein. Dost se mi to líbí a uvažuju buď o něm nebo o boschovi (modrým), ale je to ranec. Tak by mě zajímalo, jestli s tím máte někdo zkušenost.
Subaru Legacy wagon 2.0 R 121kW "sociál" MY06
Subaru Forester SF 90kW MY98
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 48967
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Nářadí

Příspěvek od VDC »

Oscilační nářadí je výbornej pomocník. Nemám sice přímou zkušenost s oscilačním nářadím na elektriku, nikdy mi na to nějak nezbylo. I když jsem po tom vždycky zálibně pokukoval. Ale když jsem tenhle typ nářadí objevil na stlačenej vzduch, hned jsem to koupil. Tuhle měli v Lidlu akci stlačenej vzduch a měli to tam za 899 kč. Funguje to parádně. :supeer:
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Uživatelský avatar
RallyCAD
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1588
Registrován: úte srp 11, 2009 12:00 am
Bydliště: Doksy

Re: Nářadí

Příspěvek od RallyCAD »

Fein je asi to nejlepší, co se dá za tenhle vercajk koupit. Je to výrobce
profesionálního nářadí pro průmysl a myslím, že je na úrovni Hilti. Cenově
to bohužel není zrovna sociálka... :655:

Já jsem uvažoval o jejich vrtačce, ale za ty prachy by mě sice asi přežila,
nicméně by se nezaplatila.

Jako alternativa k Hilti a podobné "referenční třídě" jsou tu na trhu ještě další značky:
Buď americká Milwaukee, pak právě tenhle německý Fein (i když má omezený sortiment)
a pak AEG. Mají velice bytelné nářadí i pro "smrtelníky" za relativně slušné ceny.
Subaru Outback 2.5 2016
Největší výhoda Subaru je ta, že zapadne až tam, kam se nikdo nedostane aby vás vytáhnul...
yeti
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2972
Registrován: úte říj 26, 2010 3:20 pm

Re: Nářadí

Příspěvek od yeti »

Dík. A konkrétní zkušenosti s tímhle vercajkem? Co třeba ta sada na profilové broušení? To by se mi asi dost hodilo. Viděl jsem to jen u fejnu, bosh to nemá. Vzal bych bosche a dokoupil ten nádstavec pro profilový broušení, ale to už bych byl blízko ceně fejnu, navíc bych musel řešit nějaký adaptér...
Subaru Legacy wagon 2.0 R 121kW "sociál" MY06
Subaru Forester SF 90kW MY98
majkl73
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 248
Registrován: pát úno 04, 2011 10:52 am
Bydliště: Semily

Re: Nářadí

Příspěvek od majkl73 »

Já mám tuhle vibračku od Bosche
http://www.9000.cz/naradi/bosch-pmf-180-e
je to dobrý, když potřebuješ něco zaříznout v rohu nebo u podlahy, něco menšího obrousit, dělám s tim šlicy pro elektriku, protože se napráší míň než s flexou nebo bour. kladivem, dá se s tim proříznout spára u dlaždice, ale na nějaký větší výkony to nestačí, zkoušel jsem s tim brousit futra, a potřebná doba by asi překročila životnost mých kloubů, protože to slušně brní do ruky.....
Outback 2,5 2017
Forester 2.0X 2006
yeti
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2972
Registrován: úte říj 26, 2010 3:20 pm

Re: Nářadí

Příspěvek od yeti »

Toho zelenýho bosche jsem zamítnul. Ono to stojí dvoju a celkem nic u toho není, takže bych musel všechno dokupovat a když to spočtu, tak jsem na ceně feinu s dostatečnou výbavou :o) Ty drážky děláš tím karbidovým segmenťákem? To je myslím dobrý - nadrážkuješ a vysekneš majzlem. Přesnější a míň bordelu.
Subaru Legacy wagon 2.0 R 121kW "sociál" MY06
Subaru Forester SF 90kW MY98
Odpovědět

Zpět na „Dům, dílna, zahrada“