Převodovka-únik oleje

Manuální nebo Automatická převodovka a diferenciál. Informace okolo nich jsou společné napříč jednotlivými modely.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Kutiltim
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 260
Registrován: stř říj 27, 2010 3:48 pm
Bydliště: Ostrava

Převodovka-únik oleje

Příspěvek od Kutiltim »

Teče mi gufero kolem PP poloosy. Hledal jsem tady na fóru, ale nenašel jsem nic o rozměru gufera. Dá se to gufero koupit někde jinde, než autorizovaném servise? Obchodů je plno, ale neznám rozměr, a navíc to bude docela boj ho vyměnit. Nevím jak na Legu, ale pod poloosou v místě gufera je zrovna výfuk a ještě rozvidlený :839: Poraďte nějaký fígl, jak na to vyzrát :655:
Subaru Forester 2.0 X, 5MT, 92 Kw, MY 03-ex
Subaru Forester 2.0 D, 6MT, 108 Kw, MY 09
Uživatelský avatar
mamut
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1905
Registrován: pon črc 27, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Lukáš
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Převodovka-únik oleje

Příspěvek od mamut »

Já mám gufera měněný před dvěma roky a stejnak to prolíná, prolíná to u většiny subaru.
Pokud to z toho nekape, tak to neřeš.
Jinak jaký to jsou gufera nevim, ale vim, že si musíš dávat pozor na to, že jsou pravý a levý, podle směru otáčení.
jediné světlo mého života, je světlo v ledničce

Subaru Impreza GT (1999) Obrázek
Fiat Ducato 3.0 CNG (2010) Obrázek
Uživatelský avatar
RallyCAD
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1589
Registrován: úte srp 11, 2009 12:00 am
Bydliště: Doksy

Re: Převodovka-únik oleje

Příspěvek od RallyCAD »

Doporučuju koupit od Alse nebo v AWD originál, protože jak píše mamut, tak záleží na směru otáčení. Rozdíl v ceně nebude velikej. Já jsem se takhle snažil ušetřit na guferech do motoru k vačkám a už mi to zase trošku rosí... A sundat výfuk je v pohodě. Na rozdíl od jiných aut se u Subaru nezničí těsnění na výfuku (u motoru) a nemusí se tak měnit. Jen si nezapoměn odpojit lambdy, abys neurval dráty...
Subaru Outback 2.5 2016
Největší výhoda Subaru je ta, že zapadne až tam, kam se nikdo nedostane aby vás vytáhnul...
Uživatelský avatar
Kutiltim
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 260
Registrován: stř říj 27, 2010 3:48 pm
Bydliště: Ostrava

Re: Převodovka-únik oleje

Příspěvek od Kutiltim »

Výfuk od katu -dozadu jsem rozebral několikrát. Dokonce jsem tam dal i nerez šrouby, ale obávám se, že jakmile rozeberu ty vidle, tak se to začne celé sypat. Ten výfuk tam je od výroby. Nicméně mě spíš zajímá rozměr toho gufera. Je tam silikonové(červené), má třeba navíc prachový límec? A předpokládám, že se pouze vyjme poloosa a potom jenom vyklepne to gufero....je to tak? Olej pod autem sice nemám, ovšem je to víc než orosené :839:
Subaru Forester 2.0 X, 5MT, 92 Kw, MY 03-ex
Subaru Forester 2.0 D, 6MT, 108 Kw, MY 09
Uživatelský avatar
Kutiltim
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 260
Registrován: stř říj 27, 2010 3:48 pm
Bydliště: Ostrava

Re: Převodovka-únik oleje

Příspěvek od Kutiltim »

Takže ten rozměr gufera nikdo nezná ?!
Subaru Forester 2.0 X, 5MT, 92 Kw, MY 03-ex
Subaru Forester 2.0 D, 6MT, 108 Kw, MY 09
Odpovědět

Zpět na „Převodovka, Diferenciál“