Klimatizace-porucha

Odpovědět
Uživatelský avatar
Kutiltim
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 260
Registrován: stř říj 27, 2010 3:48 pm
Bydliště: Ostrava

Klimatizace-porucha

Příspěvek od Kutiltim »

Chlapci a chlapi, mám docela velký problém s klimatizací :839: Po mech. stránce je vše v pořádku. Náplň je ok, ventilátory fungují, kompresor je redy...no prostě všechno jak má být :4690: Jenže klimatizace se zapíná jak chce a někdy nereaguje na vypnutí, nebo zapnutí tlačítka. Dokonce se zapne sama, aniž bych zmáčkl tlačítko na přístrojovce :839: Mechanik, který mi dělá údržbu na klimě, taky kroutí hlavou a radí mi ať zajedu do subaru na diagnostiku. Pravděpodobně bude chyba v řídící jednotce klimatizace :6066:
Má někdo s tímto problémem zkušenosti??? Za 14 dní mám jet do chorvatska, no a bez klimy to je na :zachod: Help, Hilfe, poraďte co stím :diky:
Subaru Forester 2.0 X, 5MT, 92 Kw, MY 03-ex
Subaru Forester 2.0 D, 6MT, 108 Kw, MY 09
Uživatelský avatar
Slavek_xxx
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 8054
Registrován: pát srp 20, 2010 8:25 am
Bydliště: Nové Hrady

Re: Klimatizace-porucha

Příspěvek od Slavek_xxx »

Kutiltim> nez zacnes vrtat do jednotky, podivej se na tlacitko a jeho kabel...
Impreza 2.0 5MT, MY03 + LPG
Uživatelský avatar
Kutiltim
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 260
Registrován: stř říj 27, 2010 3:48 pm
Bydliště: Ostrava

Re: Klimatizace-porucha

Příspěvek od Kutiltim »

....tlačítko jako takové funguje. Např. když zapnu automatickou klimu, tak když začneš otáčet kolečkem teploty-měl by se kompresor vypnout (přidáváš teplotu). No a nic :670: Nevím jestli je ten systém napojený na centrální řídící jednotku, nebo má klima řídící jednotku samostatnou. Dnes budu volat do servisu a dám vědět :6066:
Subaru Forester 2.0 X, 5MT, 92 Kw, MY 03-ex
Subaru Forester 2.0 D, 6MT, 108 Kw, MY 09
morena
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 77
Registrován: čtv úno 18, 2010 9:35 pm
Jméno a příjmení: pavel moravec
Bydliště: Výprachtice

Re: Klimatizace-porucha

Příspěvek od morena »

A v jaký poloze máš nastavení klapky,čel.sklo,nohy ...?Pokud je nastavený jen ofuk skla tak klima zapíná i v zimě.
pecan
Nováček
Nováček
Příspěvky: 46
Registrován: sob lis 13, 2010 9:58 pm
Jméno a příjmení: Petr Jech

Re: Klimatizace-porucha

Příspěvek od pecan »

Ahoj ,podíval bych se na relé které spíná kompresor-elmag spojku,přeci jen tam točou slušný proudy,může stářím nespínat nebo se lepit
Tom007
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 248
Registrován: pon říj 12, 2009 11:03 pm
Bydliště: Ostrava

Re: Klimatizace-porucha

Příspěvek od Tom007 »

stav se, kouknem na to - napiš SZ
eX Subaru Forester 2.0 GX = MY 1999
Uživatelský avatar
Kutiltim
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 260
Registrován: stř říj 27, 2010 3:48 pm
Bydliště: Ostrava

Re: Klimatizace-porucha

Příspěvek od Kutiltim »

Tome007, díky za nabídnutou pomoc. Vím že to není tvoje chyba, ale už jses ozval pozdě. Musel jsem to řešit co v nejkratším termínu, už jenom proto, že v pátek pojedu s 2 ročními dítky na fíkend a navíc 4-tého jedu k moři :839: Dál jsem to do Subaru u Makra (momentálně jsou v prostorách Toyoty) a našly tyto závady. 1)Vysoký tlak v jedné větvi potrubí klimatizace
2) Nefunkční ventil vysokého tlaku(asi probíjí na kostru)
Takže mi budou měnit tzv. vysoušeč (je to takový filtr hned vedle chladiče klimatizace 3800,-) a ten ventil, který je součástí potrubí 1900,- :839: :839: :839: Vím že to jsou docela pálky, problém je v tom že tyto díly v druhovýrobě neseženete. Navíc mě tlačí čas a čekat, že má někdo rozebraný zrovna tyto díly....prostě to nejde. Nejsem zarytý zastánce značkových servisú, ale berme to z druhé stránky věci. Servis se chová ke mě příjemně (do ničeho mě netlačí), a navíc mám záruku na opravu.
Největší prdel byla když jsem přijel do servisu. Klimatizace, jak to bývá- šlapala. Auto jsem nechal na pozorování v servisu a naštěstí se asi po hodině závada projevila :655: Klima si odfoukla a spadl mi kámen ze srdce, že jsem si nevymýšlel. V pátek budu vědět víc a dám samozřejmě vědět, jak jsem dopadl :845:
Subaru Forester 2.0 X, 5MT, 92 Kw, MY 03-ex
Subaru Forester 2.0 D, 6MT, 108 Kw, MY 09
Uživatelský avatar
Kutiltim
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 260
Registrován: stř říj 27, 2010 3:48 pm
Bydliště: Ostrava

Re: Klimatizace-porucha

Příspěvek od Kutiltim »

Takže klima už zase funguje a celková cena za opravu v autorizovaném servisu se dostala na 7900,- kč. Není to málo, na druhou stranu za přístup k opravě a rychlosti provedení, to není zas taková katastrofa. Vyměnili díly, jak už jsem dříve popisoval a dokonce došlo i na Pecanova slova :4690: Elektrikář ještě vyměnil 4 ks relátka, kde se lepily kontakty. Servis se mnou jednal na rovinu a do ničeho mě nenutil, opravdu příjemná spolupráce. Ale abych pořád nechválil, mám taky jednu výtku :666: Jak mi špatně fungovala klima, tak mi přes pojistný ventil odfoukl tlak z kompresoru a zasvinil celou baterii kontrastní barvou. No a po opravě ten motor ani neostříkali vodou, nehledě na plastovém prahu od řidiče nechali mechoši černé stopy od šmíru a i na koberci. Asi si řekli staré auto, není to žádný podnikatel - on si to vyčistí sám :666:
Hlavně že je zase lesník ok :subaru:
Subaru Forester 2.0 X, 5MT, 92 Kw, MY 03-ex
Subaru Forester 2.0 D, 6MT, 108 Kw, MY 09
Odpovědět

Zpět na „Forester“