Pridavny chladic

Zde bychom měli rozebírat zvyšování výkonu, Bodylifting, Audio systémy a podobná vylepšení našich vozů
Patrik14
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Jméno a příjmení: PATRIK HLOBIL

Re: Pridavny chladic

Příspěvek od Patrik14 »

Tohle uz jde nad moje chapani, nebo spis dovednosti, chapat to chapu, s tim uz by si musel poradit pan mechanik, kdyby na to prislo.
Dneska jsem jel s otcovym Foresterem 2023, 100km po dalnici, proti slunku, venkovni teplota 28 stupnu, celou dobu teplota oleje cca 118stupnu...to taky asi neni pro ten olej 0w20 dobre ze :D....tim chci rict, ze vlastne nevim co tady resim s olejem 10w60 a 125stupni :D
Forester 2.5XT AT 2006
XV 2.0 CVT 2013
pufko
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel

Re: Pridavny chladic

Příspěvek od pufko »

Ja som absolútny odporca lahkobežných olejov, pretože ten lahkobežný má pri 100°C takú viskozitu ako má bežná 5W40 trepnem pri 85°C...

Mne je total u prdele čo prikazuje / odporúča výrobca, pretože výrobca v prvom rade nahána emisie aby splnil prísne limity, preto lahkobežný olej.
Nie preto že je lahkobežný "lepší" a ešte ho tam nechať smažiť 30tkm, lebo však výrobca tak odporúča...
Samozrejme každý si tých 30tkm obhájí : "lebo kvalitnejší olej"...
S prepáčením *****, ved každý vie čo...

Na internete je množstvo podobných grafov ako tento, kde sa odporúča použitie viskozity aj podla vonkajších teplôt a nikto tam nerieši nejaké dalšie podnormy API, ACEA, bla bla bla

My tu máme v pohode aj tie 35°C, čo je hraničná teplota aj pre 5W30 a dnes do najnovších áut ide v pohode 0W20, ktorá má odporúčanie pre vonkajšie teploty do +30°C...
Obrázek
Subaru Impreza 2.0GX, 5MT, rv2001...
Subaru Legacy 2.5i, AT, rv2005...
Odpovědět

Zpět na „Modifikace a úpravy vozů“