Zahradní TRAKTOR nebo RIDER

Odpovědět
Goba
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Jméno a příjmení: Petr Gobernac

Re: Zahradní TRAKTOR nebo RIDER

Příspěvek od Goba »

S tím olejem do traktoru mám větší dilema než Sae30.
Samozřejmě sae30 je základní minerální olej nejlépe vyhovující do malých motoru mazaných rozstřikem, tedy sekačky, řídči olej je na to horší na rozstřik.
Za nižších teplot je lépe nechat chvíli zahřát, ale v mrazu se logicky nepoužívá. Výrobci traktoru, přes to že motory mají cizí, i výrobci olejů, doporučují různé oleje 10-30 a mnohdy 10-40, což zvládne studené starty i větší tepelnou zátěž 40 horní číslo. Pokud má motor už tlakové mazání , není závislý na hustotě oleje kvůli rozstřiku. Někteří výrobci dělají 2 varianty , sae30 pro sekačky a 10-30 nebo10-40 pro všechny ostatní stroje (centrály, ridery, traktory, kultivatory , frézy, drtiče větví a pod zahradní techniku)
Asi půjdu cestou 10-40 i když hlavně platí kontrolovat, měnit, prostě aby tam olej byl a rozumně čistý, nestojí to zase tolik 1-2 l po cca 150 korun
Forester SJ 2.0iCVT 2016
X-Trail T31 2.0Dci 2010
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Jméno a příjmení: Radek- šíma

Příspěvek od sima »

Já měl podobné dilema, klasické...jaký olej tam nalít a tím pádem jej i nadále používat. Technik a prodejce seco traktorů v jednom mě samozřejmě odkázal na SAE 30, ale ihned dodal, že pokud mám doma a pokud mě průběžně přebývají oleje 10-40-30, tak jej klidně po záběhovém oleji můžu použít. Zvažoval jsem i tuto možnost, ale zas tolik olejů, tj 2 lt ročně mě nepřebývá, nezbývá. A cena je jak říkáš pořád +- stejná u všeho 150 kč.
Tak jsem zvolil stejně jako do sekačky Stiga opět SAE 30.
Prý bych pak u traktoru opět neměl přecházet na olej řidší. Nevím, jestli by to bylo nějak fatální, myslím si, že ne, ale co si teda opravdu myslím, jsem přesvědčen, že taky hlavně záleží, kolik má jakýkoliv motor najeto na onen olej, pokud změním takto olej v traktůrku po pár hodinách provozu, nebo i po pár desítkách, tak se dle mě nic nemůže stát.
Tímto nechávám volbu oleje v mém traktoru zatím otevřenou, nicméně platí nejvíc co píšeš, hlavně rozumně zavčas měnit a hlavně tam nějaký ten olej vůbec mít :-) nedělat z toho vědu zbytečnou, to určitě ne.
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
yeti
Závislý uživatel
Závislý uživatel

Příspěvek od yeti »

Já do sekačky a rotavátoru leju zbytky, co zůstanou z výměny v autech a furt to funguje. Do dumperu to budu dělat stejně. Jen nevím, jestli vůbec ty 2000 mth natočím.
Jinak bych volil raději olej více teplotně zatížitelný.
Subaru Legacy wagon 2.0 R 121kW "sociál" MY06
Subaru Forester SF 90kW MY98
Goba
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel

Příspěvek od Goba »

Taky jsem dával do Briggse 163cm³ 2 sezóny z auta Mobil 5-40 a pak Elf 5-30. Žádná újma, nekouří, nežere a teď má 10w-40.
Těch Max 50 hodin ročně pro sekačku nebo mulčovač asi není žádná zátěž,
Forester SJ 2.0iCVT 2016
X-Trail T31 2.0Dci 2010
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu

Příspěvek od sima »

Sešlo by se mě čas od času za traktůrek něco takového, lehký malý vozík, nic těžšího a většího nechci...
Tak kdyby jste náhodou věděli o nějaké klidně starším, dejte vědět, zrovna pětku se mě za něj teď vypláznout moc nechce, ale možná to tak stejně skončí. Ono jich zase není ani tolik na trhu nových, jo a jasná podmínka je ještě tlama na kouli, nebo možnost jejího předpřipraveného osazení na stávající oj.
https://www.motoquadshop.cz/vozik-za-ct ... erny-12243
Forester 2.0 SG 2002
Goba
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel

Příspěvek od Goba »

Ten je ale sakra malej.....
Tenhle je větší a levnější
https://dilynatraktory.cz/prives-pro-za ... P4QAvD_BwE

Nebo vzít starej dvoukolák a dát na něj žehličku na kouli
https://www.provleky.cz/katalog/dily-a- ... ne-privesy
Forester SJ 2.0iCVT 2016
X-Trail T31 2.0Dci 2010
yeti
Závislý uživatel
Závislý uživatel

Příspěvek od yeti »

Sháníš vozík za traktor? Takovej podobnej jak pdkazuješ bych měl. Ale je doma dělanej, tažné bys musel dodělat. Pokud bys měl zájem můžu ho o víkendu nafotit.
Subaru Legacy wagon 2.0 R 121kW "sociál" MY06
Subaru Forester SF 90kW MY98
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu

Příspěvek od sima »

Děkuji za tipy a nabídky. Nicméně nečekaně rychle, vlastně okamžitě se zjevil s mimořádnou a neodolatelnou nabídkou jeden zdejší známý člen, jestli to klapne... nooo tak tohleto jsem vážně nečekal. Zatím tedy pořešeno.
Forester 2.0 SG 2002
Odpovědět

Zpět na „Dům, dílna, zahrada“