Co jste dnes udělali na svém autě za vylepšení , úpravu?

Odpovědět
Uživatelský avatar
Albi
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3163
Registrován: stř črc 29, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Albert Němčík
Bydliště: Železná Ruda / Praha

Re: Co jste dnes udělali na svém autě za vylepšení , úpravu?

Příspěvek od Albi »

kolik máš najeto? já 387tis a startér původní, tak jsem zvědav kdy nenastartuju :-/
Subaru Legacy 2.5 MT sedan '2004 | Kawasaki ZR-7S '2002 | Agados VZ-26 '2009 | Author A-RAY Plus '2008
EX: Subaru Legacy 2.2 MT kombi '1991 | Toyota Tercel 4WD kombi '1986 | Dacia 1310 TX sedan '1989
pufko
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1141
Registrován: pát úno 11, 2011 10:42 pm

Re: Co jste dnes udělali na svém autě za vylepšení , úpravu?

Příspěvek od pufko »

Celkove okolo 330-340tkm, neviem presne lebo origo boli v mílach a prehodil som za EU aby to nekolalo oči na STK a tam som začal pri 242tkm a teraz mám 266tkm.
Štartér sa mi prvý krát ozval pred tromi rokmi, také nemohúcne štartovanie a nechcelo to štartovať na dialkový štart. Hned na to som si zohnal alternátor a urobil repas popredu a ten sa ozval asi o rok.
U mna dostal štartér zabrať lebo som pár rokov jazdil denne 4x1,5km a k tomu ešte niečo, ráno do práce, cez prestavku na skok domov a potom zasa domov + do mesta.
Europske verzie majú iný typ štartéra, možno odolnejší...
Subaru Impreza 2.0GX, 5MT, rv2001...
Subaru Legacy 2.5i, AT, rv2005...
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22971
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: Co jste dnes udělali na svém autě za vylepšení , úpravu?

Příspěvek od spm »

Fakt to neslo rozchodit? Mne na slonikovi odesel starter na vychodni strane Rumunska. Ale citlivym poklepem teleskopickym klicem to zvladlo jeste druhou pulku dovolene a 2000km domu :-DDD

Odesláno z mého SM-F926B pomocí Tapatalk

Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
pufko
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1141
Registrován: pát úno 11, 2011 10:42 pm

Re: Co jste dnes udělali na svém autě za vylepšení , úpravu?

Příspěvek od pufko »

Dnes ked som po nom poklepal tak tam bola trošku snaha, ale posledných 4-5 štartov bolo s odretými ušami.
A keby sa to ráno nepodarilo nahodiť musel by som riešiť odvoz atď...
Včera som ešte nemal istotu či to je štartér, alebo baterka KO, tak som si radšej požičal auto keby som musel doobeda riešiť kúpu baterky.
Baterku by som síce vedel kúpiť aj v Tescu večer, ale tam podobná baterka stala 100-120€ a v obchode len 64€...
Subaru Impreza 2.0GX, 5MT, rv2001...
Subaru Legacy 2.5i, AT, rv2005...
Uživatelský avatar
podvlada
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 10701
Registrován: úte led 01, 2019 5:43 pm
Jméno a příjmení: Vláďa Podlešák
Bydliště: Plzeň

Re: Co jste dnes udělali na svém autě za vylepšení , úpravu?

Příspěvek od podvlada »

Já jsem zvědavej kdy budu muset startéry řešit já. Obě auta přes 400... :-D
Subaru Outback '04 BP 3.0 H6 180 kW <vlákno zde> Obrázek
Subaru Forester '05 SG 2.0 H4 92 kW <vlákno zde> Obrázek
ex Ford Mondeo II '00 1.8 I4 85kW
ex Alfa 156 '99 2.5 V6 140kW CUORE SPORTIVO!
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 49492
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Co jste dnes udělali na svém autě za vylepšení , úpravu?

Příspěvek od VDC »

Já už jsem ho nechával repasovat.
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
yeti
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3064
Registrován: úte říj 26, 2010 3:20 pm

Re: Co jste dnes udělali na svém autě za vylepšení , úpravu?

Příspěvek od yeti »

Já jsem dnes vyměnil nefungující čerpadýlko ostřikovače čelního skla a včera jsem vyměnil žárovku na pravým brzdovým [BANANA]
Subaru Legacy wagon 2.0 R 121kW "sociál" MY06
Subaru Forester SF 90kW MY98
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24526
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Co jste dnes udělali na svém autě za vylepšení , úpravu?

Příspěvek od sima »

Já dnes to samé, vyměnil jsem čerpadlo ostřikovačů na citroen saxu. Je společné pro předek i zadek. Jen čerpadlo po výměně nešlo :-) s čímž jsem taky tak napůl počítal a dráty, napětí k němu jsem předtím nepřeměřil, neměl jsem po ruce nikoho, kdo by mě mačkal páčku ostřikovačů a taky jsem zároveň zapomněl preventivně prostříknout konektor k čerpadlu. Tak zpět a lépe, prostříknout konektor na staré káry mnou oblíbeným WD -40 :-) tedy tím co jsem měl po ruce na oxidaci či znečištění a zabírá na tohle moc dobře a ejhle motorek konečně jede. Byl to už čtvrtý řadě a já nevěřím tomu, že byly všechny kaput, spíš ani jeden. Teda počítám do toho i ten původní a pak i jeden co jsem jej po "opravě- neopravě" vrátil servisu.
Nejspíš nikoho nenapadlo se tomu trošku rozumně a hlavně zcela základně pověnovat, jeden elektrikář teda konektor přeměřil a impuls do něj šel, ale víte jak to je, mohl hrotem měřáku najít funkční plochu, či jí na chvíli vytvořit. No super no, co si člověk neudělá sám, chjo. A těch keců okolo toho vždy, nemáme čas, za měsíc, v druhém případě, že to bude jistě páčkou- ovládáním stěračů a pak spílání jaká to byla prý hrozná práce, kurva to jako vážně??? >:-& :-D
Já si teda na autě už nedělám sám skoro nic, ale tohle mě už vážně sralo, že to není možné přeci, že se to furt sere a tak jsem dnes před chalupou na trávě zkusil vyměnit, zda nic teda neulomím apod, no měl jsem vše hotové za chvíli, sundat plast nadkolí, nějak zalomit ruce a šlo to, i bez zvedáku! I dokonce bez vyherevování a sundání kola.
Samozřejmě přístup a viditelnost špatná, práce "naslepo" ale nepotřeboval jsem k tomu nic, jen jeden kříž šroubovák, fakt hrozná práce, na dlouho a složitá...
Teď jen čekám, jestli není někde načnutý káblík k čerpadlu a jak jsem s ním pohl...tipuji ale že určitě ne.
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
LegacyGT
Nováček
Nováček
Příspěvky: 5
Registrován: sob kvě 22, 2021 3:54 pm

Re: Co jste dnes udělali na svém autě za vylepšení , úpravu?

Příspěvek od LegacyGT »

throcon a autoblip krabicka...potreboval jsem to hlavne kvuli autoblipu ale ani moznost zmeny reakce na plyn neni k zahozeni. Pocitove to funguje jako SI-drive (samozrejme mapy v ECU nemeni pouze polohu klapky k pedalu). Nastavuje se normal, sport anebo eco. Jak sport tak eco ma 6 nastaveni. Co jsem zatim zkuousel tak na nejvic ECO spotreba o cca 1,5l min nez na normal a asi o 3,5l min nez pri nejostrejsim sportu. Kdyby to nekoho zajimalo tak v cislech to je 13,6 oproti 15 oproti 17+. Je to 300ps lego.

Srandicka cakumpak za cca 10 (nez to dorazi z jpn, proclis a nechas namontovat). Ale mam najednou tri auta v jednom.
Přílohy
IMG_5556.JPG
05 LegacyGT 6MT
šintr
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 522
Registrován: úte srp 18, 2009 12:00 am
Bydliště: Brno

Re: Co jste dnes udělali na svém autě za vylepšení , úpravu?

Příspěvek od šintr »

Tak kdopak z vás vyrobil tuhle vychytávku?
https://www.idnes.cz/praha/zpravy/ridic ... pravy_vich
šintr
Outback H6 MY 2001
dříve:
Subaru Impreza 2.0 GL MY97
Subaru Leone Super Station 110 KW MY88
Subaru Leone Super Station MY87
Odpovědět

Zpět na „Žvanírna“