Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Odpovědět
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 49281
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Příspěvek od VDC »

Bohouši teď jsem jen na zkoušku kouknul na S-auto a tam jsem našel SH v naftě s padlým motorem za 45. Celý auto. Takže díly za 30 jsou blbost, jak píše Vrťas.
Hele ať to budeš počítat jak chceš, tak opravit to je nejefektivnější způsob, jak opět získat funkční auto. Když budeš prodávat bouračku, tak to prodáš za 30. A pak vezmeš kilo a půjdeš si koupit jiný funkční auto. A jak tě znám, tak do něj další kilo dáš. :-)
Když je brácha karosář, tak mi neříkej, že ti neudělá cenu. Odstrojit a nastrojit to zvládneš sám. Stříkat to můžeš někdy, až na to našetříš. Na barvu to nejezdí.
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Makovica
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 4946
Registrován: čtv dub 21, 2016 11:28 pm

Re: Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Příspěvek od Makovica »

V piatok pridem k zaparkovanemu auto na parkovisku a k mojmu cumaku je cumakom spredu otocena nastartovana prazdna hnojometova dechtova Oktavia I, takze ziadna vonafka. Vidim debila, ze vzadu sa pri vyfuku rozprava pri vyfuku asi so zenou. Pomyslim si, dalsi chuj, nech si to uzije. Nastartujem, obidem uz v aute parkovisko a ked idem poza jeho auto, tak vidim, ze kusisko pod vyskou kufra (sedan) stoji vedla nich asi 2-3rocne malicke dieta - 20cm od vyfuku ! Hned par cm od naraznika vlavo. Najblizsie, ako sa k tej dvojtrubke da. Cisty kokot. Vlastne obaja "rodicia". Doteraz lutujem, ze som nezastavil a nieco mu z okna na to nepovedal.
Subaru Forester 2.0i CVT Comfort MY16 (G91F Rest in pieces Cooper Discovery ATT / SJ6 ,,,,| (*_^) |,,,,)
Obrázek
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22012
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Příspěvek od HonzaCZ »

Tak ve výsledku je to jejich dítě. Ale mě obecně serou lidi, co nechaj kadlat ty briketomety na volnoběh klidně hodinu, protože by jim to asi mezitím vystydlo a další studený start by to už nemuselo zřejmě přežít... 🤔
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
Uživatelský avatar
clay
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 2278
Registrován: stř črc 07, 2010 10:53 pm
Jméno a příjmení: Michal Šprachta
Bydliště: Cerkytle - Svatá Kateřina - Borová
Kontaktovat uživatele:

Re: Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Příspěvek od clay »

Buď rád, že jsi se udržel a byl zticha
v lepším případě by ses dověděl, že lepší děti dělat než je hlídat
v horším by ses dozvěděl co všechno jsi a že se nemáš starat
Sny se mají plnit.....Subaru bez kompromisů !!!
Subaru Outback H6 3,6 2010
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22807
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Příspěvek od spm »

@HonzaCZ tak víš co to dá práce ohřát briketomet, aby sis mohl zatopit a nezmrzl u toho... už o tom něco vím :-DDD :-DDD
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
Uživatelský avatar
CoZmo
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1682
Registrován: ned říj 25, 2009 10:23 pm

Re: Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Příspěvek od CoZmo »

my co jsme v mládí čuchali trabanty, wartburgy a do xichtu nám na každym přechodu hulili avie, liazky a vozili nás rumunskejma ikarusama, který měli snad vejfuk schválně vyvedenej dovnitř do prostoru pro cestující...si tohohle nedokážem ani všimnout...

ale asi nikdy nezapomenu na jednu skvělou práci v tunelu, kde jsem montoval takovou malou chujovinu u vejfuku nějakýho železničářskýho dehtovýho monstra, který tam dělalo asi 120dB hluku, po minutě mě slzeli oči a dejchal sem jenom modrou hmotu...to byla fakt mňamka...takže briketolet je eko lesní vůně...
čím víc bahna, tím víc Subaru

aneb In mud we trust!

Subaru Outback 3.6 H6 MY19 BS Premium - Canada
Subaru Outback 3.0 H6 MY05
ex Subaru Legacy 2,2 MY92
Uživatelský avatar
Metuzalem
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 2281
Registrován: pát zář 22, 2017 5:52 pm
Jméno a příjmení: Milan P.
Bydliště: venkov u Jaroměře

Re: Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Příspěvek od Metuzalem »

Potvrzuji sníženou citlivost kvůli trabantům, wartburgům, aviím, liazkám a ikarusům (nejlépe když se pokoušely spustit topení), ještě si pamatuji dobu, kdy u ČSD jezdily parní lokomotivy a taky diesly, co čoudily stejně jak ty parní :-) Jó, to byly časy :-) Smradlavý.
Forester 2.0XT Comfort, MY2017, SJ - Šedivák
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24391
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Příspěvek od sima »

:-) jasně, chápu, mě ten smrad taky dřív i voněl, ale to jsem potkal na cestě jedno dvě auta. Dnes víme jak, to si nedovedu vůbec představit, při tom provozu by to bylo hotové peklo, stačí mě přede mnou nějaký starý smraďoch, traboš, warťas, vejtřaska, samozřejmě i některé vylágrované novší povozy, či rekuperaci zrovna provádějící, tj taky zážitek.
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
Uživatelský avatar
Mira
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 10656
Registrován: úte srp 18, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Miroslav
Bydliště: Poslední zatáčka před Vídní

Re: Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Příspěvek od Mira »

Jo lokomotivy. Když se nakopával Sergej, tak na nádraží nebylo pár minut vůbec vidět a nástupiště okolo bylo mastný. Přitom v pátek sem okukoval na hlaváku krásně zrekonstruovanýho brejlovce a ten kupodivu ani nehulil, jen se zatelelilo to sálavý horko na střeše a než jsem vytáhl mobil z baťohu, byl fuč. Skvělek odpich bez čoudu. A fakt byl nádhernej. A vlastně to potěšilo, takže tohle vlákno kazím. :-D
Forester SG XT
ex Impreza 97 s baťohem
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24391
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Příspěvek od sima »

Nekazíš, tj něco jiného :-)
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
Uživatelský avatar
vita1kulisek
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2331
Registrován: stř dub 13, 2016 9:18 pm
Jméno a příjmení: Víťa Kulíšek
Bydliště: Město Touškov 330 33

Re: Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Příspěvek od vita1kulisek »

Ano, Sergej si při startu zahulil, měl takové specifické startování. Při startu tlačilo vzduch do válců pouze mechanické Rootsovo dmychadlo a až se ustálil na volnoběžných otáčkách, tak začly plnit hlavní turba (měl dvě), tak proces spalování paliva byl normalizován pro poměr palivo-vzduch, tak nehulil. Ovšem pokud dlouho v zimě bublal na volnoběhu a pak šel do plného výkonu, tak to byla parní trakce! Saze ve výfukovém systému se vypalovaly, že i jiskry létaly, v noci parádní ohňostroj. Dvoudobý diesel.
Ale on si při startu zakouřil i brejlovec, to je u těchto velkých motorů v normálu. Při rekonstrukci byly Brejlovci remotorizovány mimo jiné (elektrická výzbroj) na motor Caterpillar, to je ovšem jiná story. Řada 750.5.
Asi tak, vím o čem mluvím, dost let jsem Sergeje kočíroval, dada. Super stroje, co se jim zapřáhlo, tak odvezly, třeba celou stanici i s přednostou.
Víťa Kulíšek
Subaru Outback 2,5i, 124kW, 2022, Field
Subaru Impreza 2,0i, 115kW, 2018 Comfort
Subaru Forester 2.0i, 110kW, 2016 Comfort
Š100-120-Favorit- Lada 1300- Felicia-Fabia Combi-Rapid.
[WINNER]
outback
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3096
Registrován: ned pro 20, 2015 8:40 am

Re: Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Příspěvek od outback »

Brejlovec mne vozil do školy, tahal osobní vlaky. A Sergej byl u nás standardní nákladní lokomotiva, spolu s motoráčkem 810 to byla taková svatá trojice co tenkrát odvezla naprostou většinu pasažérů a nákladu. Krásné vzpomínky na mládí. A jako jo, Sergej občas trochu zahulil a motoráček v motorovém voze vibroval jako prase, ve vlečném zase netopil, v létě nevětral nikde a měl nepohodlné sezení - ale žádné drama a žádný důvod ke stížnostem.
Subaru XV 2.0 Exclusive r.v.2018, facelift EyeSight CVT nonhybrid
Busík Hyundai H1
Fendt Platin 470 (ne, není to traktor)
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24391
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Příspěvek od sima »

Ano, přesně "svatá" trojice, brejlovec nás tahal osobákem k babičce krásnou trasou Hostýnskými vrchy, osobáček 810 klasická pendlovka na vesnické zábavy, ty cesty zpět jak sardinky, notně nad ránem společensky znavené se nedají taky zapomenout a Sergeje taky nelze zapomenout. Mě vždy fascinovali v neposlední řadě ty kulaté okýnka brejlovce, jak v ponorce :-) doslova jsem tehdy jako děcko záviděl mašinfírům ten jejich pro mě tehdy zvláštně dobrodružný prostor a taky jejich práci, jj.
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
Uživatelský avatar
vita1kulisek
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2331
Registrován: stř dub 13, 2016 9:18 pm
Jméno a příjmení: Víťa Kulíšek
Bydliště: Město Touškov 330 33

Re: Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Příspěvek od vita1kulisek »

sima píše: pon dub 22, 2024 10:36 pm Ano, přesně "svatá" trojice, brejlovec nás tahal osobákem k babičce krásnou trasou Hostýnskými vrchy, osobáček 810 klasická pendlovka na vesnické zábavy, ty cesty zpět jak sardinky, notně nad ránem společensky znavené se nedají taky zapomenout a Sergeje taky nelze zapomenout. Mě vždy fascinovali v neposlední řadě ty kulaté okýnka brejlovce, jak v ponorce :-) doslova jsem tehdy jako děcko záviděl mašinfírům ten jejich pro mě tehdy zvláštně dobrodružný prostor a taky jejich práci, jj.
Koukám, že se můj koment z mých zkušeností 40-let praxe strojvedoucího ČD líbil a svým šímovským rozsahem se líbil i samotnému Valáškovi Radkovi. I proto byl napsán. A dalo by se toho napsat daleko víc nad běžný zde formát, obzvláště pak s M152 alias 810 mám z lokálky hafo zkušeností a historek. Ale Sergej je Sergej, loko mého mládí a na té jsem coby mladý fíra na trati začínal. A ve dvojici na vícečlenném řízení na těžkých uhelných vlacích z pánve do Říše Schwandorfu, to byl na klikaté a kopcovité tratě teprve ten pravý zážitek a v mladotických tunelech obě mašiny v plném výkonu řvaly a duněly, že by ti to urvalo uši i s bubínkama. A na to jsem čekal a kochal se masochisticky s otevřeným okýnkem...
Kdeže ty časy jsou. /°b"\ Dnes penze! 8-?
Víťa Kulíšek
Subaru Outback 2,5i, 124kW, 2022, Field
Subaru Impreza 2,0i, 115kW, 2018 Comfort
Subaru Forester 2.0i, 110kW, 2016 Comfort
Š100-120-Favorit- Lada 1300- Felicia-Fabia Combi-Rapid.
[WINNER]
Uživatelský avatar
kwt2000
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1319
Registrován: pát led 07, 2011 5:51 pm
Jméno a příjmení: Petr Jelínek
Bydliště: Rudolec u Sokolova

Re: Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Příspěvek od kwt2000 »

S rodiči jsem bydlel kousek od tratě a když projížděl vlak s uhlím a Sergejem v čele tak nám cinkali skleničky v obýváku :-D Taky jsem měl být fíra a rád vzpomínám na praxe na lokomotivách. Můj sen byla jízda na Bardotce, to je parádní zvuk. A ty rozjezdy....
https://www.youtube.com/watch?v=uIX83LR ... Y2Q3NDk%3D
OUTBACK Touring 2023
FORESTER ACTIVE 2,0i 2018
MB W124 300CE

PONTIAC FIREBIRD - minulost ::-(((
OUTBACK 2,5i SPORT 2015 - minulost
OUTBACK 2,5i Comfort 2010 - minulost
"nejezdím rychleji než létá můj anděl strážný"
"seru na sociální sítě, mám rád skutečné přátele"
Odpovědět

Zpět na „Žvanírna“