Mopedy a jiné obstarožní padesátky

Diskuse o vozidlech jednotlivých členů fóra na jednom místě.
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22810
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: Mopedy a jiné obstarožní padesátky

Příspěvek od spm »

Babetta má nicméně automat, takže ta by měla být v pohodě tak jako tak. (Když si vezmu, že jako malý smradi jsme jezdili na pionýru... dneska kdyby nás chytli, tak jsme večer ve zprávách :-D )
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
yeti
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3036
Registrován: úte říj 26, 2010 3:20 pm

Re: Mopedy a jiné obstarožní padesátky

Příspěvek od yeti »

Přesně. (*_^) |,,,,
Subaru Legacy wagon 2.0 R 121kW "sociál" MY06
Subaru Forester SF 90kW MY98
OK2MDK
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1142
Registrován: čtv led 16, 2020 9:56 pm
Jméno a příjmení: Mira Decky
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: Mopedy a jiné obstarožní padesátky

Příspěvek od OK2MDK »

spm píše: úte dub 02, 2024 11:59 am Babetta má nicméně automat, takže ta by měla být v pohodě tak jako tak. (Když si vezmu, že jako malý smradi jsme jezdili na pionýru... dneska kdyby nás chytli, tak jsme večer ve zprávách :-D )
To mi nedošlo, máš samozřejme pravdu.

No já sem s AMkem jezdil 3roky na simsonu, kontorly byl 3 ale vždy mi to prošlo :-D
Jako STK měl, ale proste sem nato ofiko řidičák neměl.

A není to tak dávno..
Forester SG 116kW + LPG
Dědův SG 92kW
Mondeo IV 2.0 Duratec
Mondeo II 1.8i Zetec - Srdcovka v modré bohužel zrušeno
Vladimir_xh
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1520
Registrován: stř zář 02, 2009 6:21 pm

Re: Mopedy a jiné obstarožní padesátky

Příspěvek od Vladimir_xh »

mnov píše: pon dub 01, 2024 11:01 pm To je pěknej S11. ,,,,| (*_^) |,,,,
Nikde nevidím nabastlenou zapalovací cívku, takže to má dokonce funkční VN cívku v magnetu?

Ne, má to civku pod nádrží, jak psal Outback. Ano, je tam dost kompromisů, chrom tam žádný už není, sedlo kostra origo, potah kožený nový. Zadní světlo na foto není, zatím jen historická odrazka z kola. A mohl bych pokračovat. Ale když vezmu, co mě to stálo nákladově, tak výsledek zas tak blbý není.
Ex. Subaru Outback BR MY11 2,5 123Kw
Subaru Forester SG MY03 2,0 92Kw
CUCV M1009. V8 6,2D
outback
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3097
Registrován: ned pro 20, 2015 8:40 am

Re: Mopedy a jiné obstarožní padesátky

Příspěvek od outback »

Máš to pěkný, jediný co by mi vadilo je logo Jawa na sedle. Já vím, motor je Jawa 552, ale vyráběný mimo Jawu, odlitky ČZ, zbytek Motor České Budějovice atd. atd.

Nejlepší je ta krásná originální kostra sedla, bez ní se nedá jezdit, sedlo z kola by bylo vzhledem k absenci odpružení vzadu naprosto smrtící.

A hrůzu mám z toho benzínového filtru. Taky jsem jich vyzkoušel hodně, všechny nakonec škrtily výkon a jediné co se osvědčilo byla chemicko-mechanicky dokonale vyčištěná nádrž bez filtru. Kyselina citronová na odrezení, louh či soda na odmaštění a ostré vruty na hrubé očištění, dá se snadno dělat doma.
Subaru XV 2.0 Exclusive r.v.2018, facelift EyeSight CVT nonhybrid
Busík Hyundai H1
Fendt Platin 470 (ne, není to traktor)
Vladimir_xh
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1520
Registrován: stř zář 02, 2009 6:21 pm

Re: Mopedy a jiné obstarožní padesátky

Příspěvek od Vladimir_xh »

Benzínový filtr už není, šel pryč. Zlobilo to. Bez něj, jen s punčoškou na kohoutu to funguje líp. S logem Jawa na sedle jsem taky nebyl úplně v pohodě, ale barevně se mi tam ostatní kožená nelíbila, tak jsem ho vzal na milost. A jak říkáš, motor Jawa i s nápisem na karteru. Takže trochu Jawa to je. ;-D
Ex. Subaru Outback BR MY11 2,5 123Kw
Subaru Forester SG MY03 2,0 92Kw
CUCV M1009. V8 6,2D
outback
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3097
Registrován: ned pro 20, 2015 8:40 am

Re: Mopedy a jiné obstarožní padesátky

Příspěvek od outback »

Já mám sedlo mnohem hnusnější, takže vlastně nemám co říkat. Ale koneckonců, mopedy jsou na ježdění. A když jedeš, logo není vidět. Zamlada jsem byl fundamentalista, teď už to tak neřeším. Hlavně aby to dobře a spolehlivě jelo.
Subaru XV 2.0 Exclusive r.v.2018, facelift EyeSight CVT nonhybrid
Busík Hyundai H1
Fendt Platin 470 (ne, není to traktor)
outback
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3097
Registrován: ned pro 20, 2015 8:40 am

Re: Mopedy a jiné obstarožní padesátky

Příspěvek od outback »

Dnešní bastlení na mopedu dopadlo jako vždycky.

Úkol zněl jasně: nasadit víko spojky, setrvačník, hlavu, víko zapalování, karburátor a pak dát motor do rámu S22 a vše připojit. Práce na dvě hodiny, když se nezdaří na půl dne. Teoreticky.

Takže: na víku spojky chci měnit gufero, mechanismus vypínání nejde demontovat. Tisícihran nafest. Dobrá, našel jsem jiné víko, demontoval vypínání a použil ho. Vypínací bronzový váleček mám nový... Nepasuje, moc velký, blbá tolerance repliky. Na obroušení nemám čas, dávám starý, ještě ujde, jen srazím otřepy. Těsnění, víko na motor. Zkouška vypínání spojky: páka se protočí na tisícihranu. Takže jednou tisícihran na fest, jednou omletý. Super. Horkovzduška, znovu ohřívám ten festovní, mlátím do toho, nic.Tak aspoň očistím to víko, třeba to gufero nebude tak zlý a nepoteče? Když je víko co má tyčku na fest, perfektně čisté, zjišťuju, že dezintegrovaným guferem vidím skrz.

Takže hledám další víko nebo samotnou tyčku s tisícihranem, nenalezeno. Naštěstí mám ještě jeden rezervní totálně dobitý motor z Jawetty, hurá, patřičné díly jsou v pořádku, vše funguje.

Historek okolo setrvačníku, hlavy a karburátoru vás ušetřím, proběhlo to podobně. Motor je pořád na stole.

Ach jo. Ale už mne to nepřekvapuje.
Subaru XV 2.0 Exclusive r.v.2018, facelift EyeSight CVT nonhybrid
Busík Hyundai H1
Fendt Platin 470 (ne, není to traktor)
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 49285
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Mopedy a jiné obstarožní padesátky

Příspěvek od VDC »

Láďo soucítím s tebou !! Ale kdyby to šlo jako po másle, tak by sis to tak neužil. :-)
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Odpovědět

Zpět na „Vozidla členů SFC“