Zvednuti Impreza 2.0R 2010

Zde bychom měli rozebírat zvyšování výkonu, Bodylifting, Audio systémy a podobná vylepšení našich vozů
mordy
Nováček
Nováček
Příspěvky: 5
Registrován: stř dub 17, 2024 1:03 am

Re: Zvednuti Impreza 2.0R 2010

Příspěvek od mordy »

Ahoj, řeším také přizvednutí Imprezy 2.0r 2010, tak bych se chtěl obrátit o radu tady do fóra.

Když naskáču do auta s celou rodinou, auto vleče břicho na zemi a to jsme střízlíci. Neprojedu propluženou cestu, jak jsou trochu koleje, dřu vanou. Vzadu jdou kola do podběhů, jakmile je v kufru pár tašek. Chci to zvednout jenom decentně, aby auto fungovalo dobře na polňačce a podobném terénu.

Potřeboval bych radu, jestli jsou jenom unavené pružiny a stačí vyměnit za originál (dost se píše že už nová impreza má origo měkký podvozek) nebo dát jiné tužší pružiny (tip jaké?). Nebo zvednout podvozek pomocí prodloužených tlumičů nebo podložek?

Z toho co jsem viděl na netu, tak se mi nejvíc líbí sada Rallitek, která má o 1" delší tlumiče a pružiny tužší o 20% proti originálu (odkaz případně dodatečně, nevím jestli to není bráno jako nepovolená reklama). Cena 1500$ by byla kousnutelná. Problém je, že bych musel připočítat dalších 800$ za dopravu a počítám, že celníci by si uloupli dalších 21% za doplacení DPH. No a to už kousnutelné moc není.

Pak jsem našel na jednom českém eshopu Pedders eXtreme XA, jenomže u sportovního podvozku si nejsem jistej, jestli nebudu níž než s originálem (rozsah nastavení výšky a základní výšku jsem nenašel). Navíc plně rozštelovatelnej podvozek nepotřebuju... nejsem závodník. Nemá s tím někdo zkušenost na běžné ježdění?

Výměna tlumičů za jiné z nějakého těžšího/vyššího Subaru se tady myslím řešila a vyplynulo z toho, že záměnné nejsou. Napadlo mě Legacy nebo XV, nemá to někdo vyzkoušené na Impreze GH?

Tužší pružiny mi nepřijdou jako taková věda, aby to neuměl vyrobit někdo u nás nebo aspoň v evropě. Neuměli byste doporučit, kde sehnat o cca 20% tužší pružiny u nás, případně auto decentně o 2-3cm přizvednout? Přijde mi to jako nejlogičtější cesta - nejdřív zkusit tužší pružiny a když to nepomůže tak jako další krok dát cca 2-3cm podložky, jestli někdo něco takového umí vyrobit. Viděl jsem 5cm a to už mi přijde moc.

Důležitá otázka nakonec. Jak se na takovou věc tváří STK?

Díky, Honza, Beroun.
Uživatelský avatar
námořník
Místopředseda klubu
Místopředseda klubu
Příspěvky: 20683
Registrován: sob zář 10, 2016 8:43 am
Jméno a příjmení: Jiří Mareš
Bydliště: Most

Re: Zvednuti Impreza 2.0R 2010

Příspěvek od námořník »

Vítej mezi námi, musíš napsat ještě dva příspěvky aby jsi nemusel čekat na schválení.
Odesláno zmáčknutím tlačítka Odeslat
Uživatelský avatar
hamoun
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 19223
Registrován: ned čer 12, 2011 9:16 pm
Jméno a příjmení: Petr Hanek
Bydliště: Kravaře

Re: Zvednuti Impreza 2.0R 2010

Příspěvek od hamoun »

Já bych dal nové originál pružiny, asi i tlumiče (budou to mít na těch unavených pružinách taky za sebou).
Jezdil jsem s 2008 v plném obsazení a na zem to rozhodně nesedalo.
Stačí obnovit sériový stav.

Jen doplním, že tehdejší XV bylo stejně vysoké.

Měkký podvozek znamenalo, že se nakláněla v zatáčkách. Ne, že sedne na zem, jak si nastoupíte.
škoda superb
ex WRX 2008
mordy
Nováček
Nováček
Příspěvky: 5
Registrován: stř dub 17, 2024 1:03 am

Re: Zvednuti Impreza 2.0R 2010

Příspěvek od mordy »

Je to určitě taky možnost. Jenom bych nerad dal peníze za originál pružiny a byl na tom stejně. Je měknutí pružin u imprezy běžné? Osobně s tím mám zkušenost ze dvou starších strojů a to přesně opačnou - jeden totálně vyměklé pružiny v tlumičích, jinak bez problémů a druhý měl všechny možné problémy, ale byl schopen odvézt 5 metráků v kufru.
Uživatelský avatar
podvlada
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 10665
Registrován: úte led 01, 2019 5:43 pm
Jméno a příjmení: Vláďa Podlešák
Bydliště: Plzeň

Re: Zvednuti Impreza 2.0R 2010

Příspěvek od podvlada »

Ahoj @mordy, vítej.
Určitě bych nejdříve zkusil vyměnit díly za nové. Podložky jsem případně schopen vyrobit já, ale to je až druhotný, pokud chce opravdu někdo zvedat, ne jako řešení utahaných pružin :-) A je samozřejmě možné je vyrobit v libovolné výšce v 5mm skocích.
Subaru Outback '04 BP 3.0 H6 180 kW <vlákno zde> Obrázek
Subaru Forester '05 SG 2.0 H4 92 kW <vlákno zde> Obrázek
ex Ford Mondeo II '00 1.8 I4 85kW
ex Alfa 156 '99 2.5 V6 140kW CUORE SPORTIVO!
mordy
Nováček
Nováček
Příspěvky: 5
Registrován: stř dub 17, 2024 1:03 am

Re: Zvednuti Impreza 2.0R 2010

Příspěvek od mordy »

Nejdřív určitě výměna utahaných pružin/tlumičů a pak se uvidí, jestli z toho budu dělat Forestrezu :)
Nicméně kdyby měl někdo zkušenost na tomhle konkrétním autě s nesníženým podvozkem Pedders, Rallitek nebo něco jiného podobného, dejte vědět, jestli to stojí za ty peníze a čas.

Díky všem.
Odpovědět

Zpět na „Modifikace a úpravy vozů“