Palivové dřevo a vše kolem něj

Odpovědět
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24342
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Palivové dřevo a vše kolem něj

Příspěvek od sima »

Jooo, moje paní, ta má vize :-) :-)
Petře, já si uvědomil, že jsem nepoužíval na aku pilce vyšší otáčky. Ale i tak má ta stihl větší výkonovou rezervu a tudíž bych řekl, že je o něco rychlejší, jo o trochu jo, ale není to opravdu nic výrazného, chvíli jsem musel nad odpovědí přemýšlet. A hlavně na tom drobném řezání to nejde tak poznat, myslím si, že až budu řezat třeba štípané tvrdé metrovky, tam už bych ten rozdíl měl zaznamenat víc a jasněji. Já to schválně příště zkusím a změřím :-) ostatně někde podobné video už bylo...
Jedno je ale jisté, i ta malá stihl 181 má jak jsem už psal hranici max výkonu výš, když dáš plyn na max, jen tak se nezadusí.
Zas musím taky opět říct, že jsem byl podobně jako ty překvapen, co vše aku pila zvládne a jak nic, řeže opravdu rychle, já bych to dřív od takové hračky za pár korun nečekal.
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
petr
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 5168
Registrován: stř zář 24, 2014 8:25 pm
Jméno a příjmení: Petr Němec
Bydliště: Beskydy

Re: Palivové dřevo a vše kolem něj

Příspěvek od petr »

Ok , máš domácí úkol, řez na čas , závod s oběma pilkama :-D
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24342
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Palivové dřevo a vše kolem něj

Příspěvek od sima »

:-D :-D dobře, píšu si, jen snad nebudu muset pro relevantnost testu řezat obouruč, obě pilky naráz 8() :-/ :-)
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
petr
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 5168
Registrován: stř zář 24, 2014 8:25 pm
Jméno a příjmení: Petr Němec
Bydliště: Beskydy

Re: Palivové dřevo a vše kolem něj

Příspěvek od petr »

nemusíš, dokonce můžeš i nastartovat motor a aku může být i s baterkama ;-D jo a hoď tam dvojku na té aku :-D
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24342
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Palivové dřevo a vše kolem něj

Příspěvek od sima »

:-D pravda, na tu dvojku jsem i schopen pane učiteli zapomenout, budu se tedy snažit domácí úkol splnit co nejlépe.
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
Uživatelský avatar
mnov
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 7831
Registrován: ned lis 24, 2013 6:54 pm
Jméno a příjmení: Marek Novák
Bydliště: Praha

Re: Palivové dřevo a vše kolem něj

Příspěvek od mnov »

To nemá cenu porovnávat. Já špalkuji metry narexkou s 2 kW příkonu a i když to má tenký řetěz, tak v rychlosti to na benzínovou pilu nemá.
Je z toho méně pilin a dělám klidným tempem, protože nemám nastartovanou pilu. :-)
Forester 2004 2.0 MT LPG
Impreza 2004 2.0 AT
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24342
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Palivové dřevo a vše kolem něj

Příspěvek od sima »

Je to tak, ale stejně to musím porovnat, úkol zněl jasně...
Pravda, ty piliny, když to teda přeženu, snad vůbec nevyrábí 8() :-) nevím kam mizí, ale vždy jsem měl pilin plné okolí a teď jsem si jich ani nevšiml, jinak řečeno, nemělo smysl vzít hrábě a uklidit to, nestálo to za to. A to tempo je taky klidnější, jj.
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24342
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Palivové dřevo a vše kolem něj

Příspěvek od sima »

Dnes jsem rekordně brzy posekal první trávu 8() i tu i nás na chalupě, kde je vše později, je tu větší zima, než dole ve městě. Takové datum první seče opravdu nepamatuji!!! Mazec a to jsem nebyl sám, dole ve městě už kámoši taky...jen tu nahoře jsem letos snad první, počítám, že soused to nervově nevydrží a zítra očekávám jeho trávo jízdu :-) bylo to sice jen okolo chalupy, kde je nejvíc vody a slunce, trávě se tudíž daří, ale i tak kurva 22.3. už 8() no nic , stigo honda fungovala konečně zase parádně, devět let stará, kurva silně jetá, máme pozemek 4500 metrů...z loňskou Vervou ještě posekáno, nové šasi vespod, kryty, nabroušený, vyvážený nůž, nový olej a je to rozdíl teda veliký, podstatně menší vibrace a hlavně ten jarní hustý pažit to bralo jako nic, krásně to mulčovalo a nic za s sebou nenechávalo. Teda tak mě to aspoň přišlo, protože jsem sekal od šesti večera do sedmi a tak jsem hovno viděl :-D sekal jsem pak za svitu čelovky, další tuning :-)
Fajn bylo, že na to mega srážek zde se pozemek docela už i začal vysoušet, drenáže fungují a to ještě chystám další jednu, snad poslední a druhou už jen dodělat, dřív to byl zjara doslova močál podmáčený, nedokážu si vůbec představit sekat trávu o tomto datumu, to bych se leda tak se sekačkou místy pomalu zabořil. S odváděním vody je to tady boj, jílovitá půda, mnohde jo...Ale zase chalupa, pozemek pod ní je zpevněn, opěrné valy pod ní, kameny...
No začínám chystat průběžně traktor, baterie je nabitá, zatím mimo traktor, dokoupil jsem mulčovací záslepku, mimochodem díky slevě v obchodě kde jsem koupil nejen traktor seco, ale i motorovku a pojezdovou sekačku, jsem pořídil vše se slevou ála 500 kč a to mě jí nabídl opět sám prodavač, mě by to v té chvíli ani nenapadlo. Zvažoval jsem něco vyrobit a záslepku nekupovat, ale když už jsem vrazil tolik do traktoru, tak tohle už spolknu a počítám, že tam bude pasovat daleko lépe a bude praktičtější, než mnou vyrobená, upřímně, nemám na to čas a nechtělo se mě do toho =) :-) Ještě dokoupit kouli na volant a časem vyzkouším i schopnosti taktůrku a dokoupím tažné, teď ještě jestli vyjedu, rozdýchám traktor na starou vervu, ale jo, sekačka šla taky pravda nastartovat opět hůř,s tím samým palivem, ale šla.
Musím říct, že se už na ty teplé dny těším a smýká to se mnou, co vše chci-chceme hlavně že jo :-D tady vylepšit a spáchat, jsem letos zatím nějak hodně při síle a chuti, i v tom mém zaměstnání teď, většinou jsem měl jarní únavu, ale teď naprostý opak, tak jsem sám na sebe zvědav :-)
Konec důležitého hlášení, ale z té sekačky mám opravdu radost, byla má první a dosud jediná a jsem moc moc rád, že nemusím pořizovat novou, mám k ní už jakýsi i ten vztah, podobně jako k autu, k forestrovi, tam je to ale přímo osrdí mého záležitost! =) Holt motor Honda odolává i mému brutál používání a je tudíž silně vydařený.
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
Uživatelský avatar
Šaman
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3092
Registrován: úte zář 08, 2009 10:26 pm
Bydliště: Kateřinice

Re: Palivové dřevo a vše kolem něj

Příspěvek od Šaman »

Tak jsem dnes aspoň trochu vyzkoušel tu elektrickou motoroffku Narex EPR 40-23
Tak je to trochu iny přístup....každopádně řeže! Myslím, že na krkoše, odřezky a suché smrkové to bude použitelné. Když zapomenu dokoupit benzín a budu potřebovat něco pořezat. 20m prodlužky mi k drvárce a přístřešku bude stačit. Řetaz vypadá taky poměrně standardně.
Zařazeno do aktivního portfolia instrumentů :-)
Subaru Forester 2.0X MT SocialEdition z roku 2005 (Lesník) + Honda Vision - Soptík + SsangYong Tivoli 4wd (Ssasanka) no a Obluda (cétéem Scroll xpert 2020)
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24342
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Palivové dřevo a vše kolem něj

Příspěvek od sima »

Susede takový nález se vždycky hodí a jak píšeš, dojde palivo, tak jako když narexku najdeš.
Já teď už musím nabrousit řetěz aku lidl pily a i stihl moto pily. Dnes jsem řezal aku pilkou a bylo to už znát, brůůůsit se musí.
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
Uživatelský avatar
Albi
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3142
Registrován: stř črc 29, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Albert Němčík
Bydliště: Železná Ruda / Praha

Re: Palivové dřevo a vše kolem něj

Příspěvek od Albi »

Šaman píše: sob bře 23, 2024 4:39 pm Tak jsem dnes aspoň trochu vyzkoušel tu elektrickou motoroffku Narex EPR 40-23
benzínová myslím skončí zaprášená v regále ... zkušenost ;)
Subaru Legacy 2.5 MT sedan '2004 | Kawasaki ZR-7S '2002 | Agados VZ-26 '2009 | Author A-RAY Plus '2008
EX: Subaru Legacy 2.2 MT kombi '1991 | Toyota Tercel 4WD kombi '1986 | Dacia 1310 TX sedan '1989
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24342
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Palivové dřevo a vše kolem něj

Příspěvek od sima »

Ty to teda určitě ne, Šaman třebuje silnou pilu na ty své kládovky.
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
Uživatelský avatar
Šaman
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3092
Registrován: úte zář 08, 2009 10:26 pm
Bydliště: Kateřinice

Re: Palivové dřevo a vše kolem něj

Příspěvek od Šaman »

Určitě neskončí....jak píše Šíma, do hor bude potřeba motorovka.
Byl jsem okukovat nástupkyni naší staré Husq61....byla mi doporučená Husq365 ještě výkonnější a lehčí než 61.
Tak už můžu šetřit, do té doby bude muset stará pila ještě něco udělat.
Jinak u baráku na drobnosti můžu roztáhnout prodlužku a využívat narexku (mám 25m +20m a tim dosáhnu dost daleko)

Nebo se na náhradu výkonné pily vysrat a používat 353 na všechno. Je lehká a že ten špalek uřežu o 10 vteřin pozděj....a co? No tak mi to bude trvat o pár minut delej, však po hodině řezání už su znavený a stroj potřebuje taky relax....
Subaru Forester 2.0X MT SocialEdition z roku 2005 (Lesník) + Honda Vision - Soptík + SsangYong Tivoli 4wd (Ssasanka) no a Obluda (cétéem Scroll xpert 2020)
Uživatelský avatar
Šaman
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3092
Registrován: úte zář 08, 2009 10:26 pm
Bydliště: Kateřinice

Re: Palivové dřevo a vše kolem něj

Příspěvek od Šaman »

Nó, tak jsem byl dnes zrevidovat, co ty vichry doma udělaly a kromě pár haluzí zlomených celkem normál. Až na jednu věc. Teda větr pobral a rozházel drobnosti.
Nejvíc mne nasralo spadnuté bukové dřevo. Je pravda, že jsem odebíral v zimě jen z horní strany a dolní až na sklonku zimy. Teď to ten větr povalil komplet.
Tož sem to stačil přeskládat a přebral jsem to málo bonitní dřevo....to se bude pálit teď, když se bude topit už míň.
Celkem mi zbylo snad 6 kubíků, to bude skoro na celý měsíc až bude zase mráz.
A byl jsem si pár dalších kubíků otipovat, ať se v létě nenudím....
Nefotil jsem, byl sem nakrknutý
Subaru Forester 2.0X MT SocialEdition z roku 2005 (Lesník) + Honda Vision - Soptík + SsangYong Tivoli 4wd (Ssasanka) no a Obluda (cétéem Scroll xpert 2020)
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 49215
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Palivové dřevo a vše kolem něj

Příspěvek od VDC »

Jakože ti vítr porazil buky ?
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Odpovědět

Zpět na „Dům, dílna, zahrada“