Sání vzduchu Impreza WRX STI

Zde bychom měli rozebírat zvyšování výkonu, Bodylifting, Audio systémy a podobná vylepšení našich vozů
Odpovědět
Rediax
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 58
Registrován: stř pro 08, 2021 4:34 pm

Sání vzduchu Impreza WRX STI

Příspěvek od Rediax »

Zdravím,
chtěl sem se zeptat jestli nemá někdo zkušenost se sáním vzduchu od výrobce Mishimoto viz. odkaz níže.

https://www.mishimoto.eu/subaru-wrx-sti ... 08-14.html

Zajímá mě zejména jestli riskuji nějaké potíže nebo to prostě bude fungovat a mít lehce jiný zvuk o který mi jde. Měla to jedna Impreza v které sem se svezl a ten zvuk sání se mi líbil. Na jejich webu píšou že není potřeba žádný další tuning a to ani jednotky. A mě se to moc nezdá.
Moje Impreza STI rv. 2011 je v základu, jen Catback výfuky, žádné další úpravy. Primárně mi jde spíše o zvuk, zvednutí výkonu bych bral jako bonus a taky se mi to teda líbí víc v motorovém prostoru.

Popřípadě jestli má někdo zkušenosti i s jinou značkou nebo jestli je to podle vás úplná blbost bud rád za každý názor.

Díky a zdar :)
Uživatelský avatar
strider
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 1281
Registrován: stř zář 05, 2018 2:07 pm
Jméno a příjmení: Jakub D.

Re: Sání vzduchu Impreza WRX STI

Příspěvek od strider »

realne zkusenosti ladicu tvrdi, ze OEM sani ve finale propusti vic vzduchu nez tenhle bazmeg. Navic tenhle bazmeg je nutny drzet naolejovany, protoze nema vymenitelny vzduchovy filtr v airboxu jako normalni sani. Cili se to musi furt cistit a mazat nakym sajrajtem. Nakej jakoby zvuk to udela, to ano.

Ja si to na auto nikdy nedam..
Zvednuti vykonu bez ladeni neprichazi v uvahu.
WRX STI Active MY18
Forester XT Sport MY17
Rediax
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 58
Registrován: stř pro 08, 2021 4:34 pm

Re: Sání vzduchu Impreza WRX STI

Příspěvek od Rediax »

strider píše: sob bře 23, 2024 10:38 pm realne zkusenosti ladicu tvrdi, ze OEM sani ve finale propusti vic vzduchu nez tenhle bazmeg. Navic tenhle bazmeg je nutny drzet naolejovany, protoze nema vymenitelny vzduchovy filtr v airboxu jako normalni sani. Cili se to musi furt cistit a mazat nakym sajrajtem. Nakej jakoby zvuk to udela, to ano.

Ja si to na auto nikdy nedam..
Zvednuti vykonu bez ladeni neprichazi v uvahu.
Tohle sem přesně chtěl slyšet :) Díky
zhor
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2720
Registrován: pon srp 26, 2013 2:38 pm
Jméno a příjmení: Standa H.
Bydliště: Šumperk/Ostrava

Re: Sání vzduchu Impreza WRX STI

Příspěvek od zhor »

Originál sání je poměrně komplikovaná sestava různých nasávačů a uklidňovacích komor proudění vzduchu. Při dešti mají za úkol snížit objem vody, který se dostane k papírovému filtru (voda by ho zalepila) a zejména uklidnit vířívé pohyby, tak aby váha vzduchu měřila co nejpřesněji. Kdyby to šlo udělat jednodušeji, tak to používají všechny automobilky.

Násávací šnorchl má kolem sebe těsnění, tak aby se do něj dostával jenom vzduch, který ješte neprošel chladičem. Tenhle konkrétní model vypadá, že bude nasávat jenom vzduch, který se do motoru dostane přes chladiče, takže bude mnohem více ohřátý. Další problém je ta údržba, to už popsal Kuba.

Svoje auto jsem koupil s KN filtrem, a šel ven jako první úprava auta. Když se na něj podívám proti světlu, tak jsou vidět drobné dírky. Takže určitě bude propouštět více vzduchu, ale zase bude míň filtrovat.
Subaru Impreza GG WRX EJ205 165kW 2003
Volvo V70 D5 120kW 2002
ex - Subaru Impreza GG EJ201 92kW 2001
Odpovědět

Zpět na „Modifikace a úpravy vozů“