Tomášův Forester iS Good

Diskuse o vozidlech jednotlivých členů fóra na jednom místě.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Tomiq
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1489
Registrován: pát říj 18, 2019 12:57 pm
Jméno a příjmení: Tomáš P.
Bydliště: Praha - Východ

Re: Tomášův Forester iS Good

Příspěvek od Tomiq »

sima píše: úte bře 05, 2024 8:01 pm Na moje SG 2002 Denso šla sehnat, teda sehnal jí hned Waltr Embert a problém s tím nebyl a ta cena za bůra myslíš za jednu lambdu, či za obě? Já už nevím kolik mě zadní lambda Denso stála, ale řekl bych, že tak 1500-max 2500 víc ne. Jestli jsem ti teda dobře rozuměl...
Waltr mě říkal, že jedině dvě možnosti, buď origo, nebo Denso, teda to on doporučoval, ale třeba bude i NGK OK, já jen abych to dotáhl do konce, dovysvětil.
Bura jen za tu jednu - zadní (diagnostikou ). Denso regulační (přední) sehnat problém není.
Jasně, já je hledám na netu, asi má lepší možnosti.
Subaru Forester 2.0 MT 2006
ex Subaru Outback 2.5 MT 2002
ex Subaru Outback 2.5 MT 2002
ex Subaru Legacy 2.0 MT 1999
Uživatelský avatar
mnov
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 7831
Registrován: ned lis 24, 2013 6:54 pm
Jméno a příjmení: Marek Novák
Bydliště: Praha

Re: Tomášův Forester iS Good

Příspěvek od mnov »

Já tam měl originál zadní sondu Bosch, tak jsem dal zase Bosch. :-)
Forester 2004 2.0 MT LPG
Impreza 2004 2.0 AT
Uživatelský avatar
Tomiq
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1489
Registrován: pát říj 18, 2019 12:57 pm
Jméno a příjmení: Tomáš P.
Bydliště: Praha - Východ

Re: Tomášův Forester iS Good

Příspěvek od Tomiq »

samvaculik píše: úte bře 05, 2024 9:46 pm A jezdí to s nimi ok?
Právě, že pecka - motor je klidnější, má vyrovnanější zátah, prostě takový sametový projev s pocitově vyšším výkonem >B-)
Díval jsem se na ty, co tam byly - vpředu Denso a ta zadní Bosch.
Jinak když jsem se o ně zajímal, tak mě zaujaly taky NTY, ale bylo mi podezřelý, jak jsou levný, no a pak jsem koukal, že by to měly být taky Japonci...
Subaru Forester 2.0 MT 2006
ex Subaru Outback 2.5 MT 2002
ex Subaru Outback 2.5 MT 2002
ex Subaru Legacy 2.0 MT 1999
Uživatelský avatar
Tomiq
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1489
Registrován: pát říj 18, 2019 12:57 pm
Jméno a příjmení: Tomáš P.
Bydliště: Praha - Východ

Re: Tomášův Forester iS Good

Příspěvek od Tomiq »

mnov píše: úte bře 05, 2024 10:09 pm Já tam měl originál zadní sondu Bosch, tak jsem dal zase Bosch. :-)
No vidíš, já ji tam taky měl a vím, že jsi ji i před časem psal - typ, ale chtěl jsem to mít co nejvíc Japonský :-D
Subaru Forester 2.0 MT 2006
ex Subaru Outback 2.5 MT 2002
ex Subaru Outback 2.5 MT 2002
ex Subaru Legacy 2.0 MT 1999
Uživatelský avatar
mnov
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 7831
Registrován: ned lis 24, 2013 6:54 pm
Jméno a příjmení: Marek Novák
Bydliště: Praha

Re: Tomášův Forester iS Good

Příspěvek od mnov »

U tý zadní sondy je to jedno. Jen se tam nesmí dát typ, co má izolovaný vyhřívání od kostry. To hned nahlásí chybu.
Forester 2004 2.0 MT LPG
Impreza 2004 2.0 AT
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24349
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Tomášův Forester iS Good

Příspěvek od sima »

Tomiq píše: úte bře 05, 2024 10:07 pm Bura jen za tu jednu - zadní (diagnostikou ). Denso regulační (přední) sehnat problém není.
Jasně, já je hledám na netu, asi má lepší možnosti.
Tak jsem zjistil, že nemám vůbec žádný záznam o výměně lambdy, nebo jej nemůžu najít, totálně jsem to zazdil, tak už si vlastně ani nejsem jist, kterou lambdu mám měněnou :-D
Nicméně možnosti má i tak dle mě lepší, jj.
A ty tvé pocity-lehkost, sametovost chodu, zrychlení, to plně chápu, zažívám to konečně taky, myslím, že můj lesník zažívá nej období, lepší už to nebude :-) ale snad ani ne horší, o to se když tak zkusím vždy postarat, jede teď opravdu parádně, je to dáno vícero příčinami, ale jede, prý plečka...ha ha až takhle :-D :-D ;)
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24349
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Tomášův Forester iS Good

Příspěvek od sima »

Tomiq píše: úte bře 05, 2024 10:07 pm Bura jen za tu jednu - zadní (diagnostikou ). Denso regulační (přední) sehnat problém není.
Jasně, já je hledám na netu, asi má lepší možnosti.
Přiznám se, že jsem to opravdu doplantal, tak jsem nakonec měnil přední lambdu, Denso, za 2982 kč.
Jak jsem už psal, nenašel jsem o tomhle záznam, možná jsem i dokonce zapomněl tohleto zaznamenat, tak to jdu napravit :-) až teď jsem se dopátral díky komunikaci s Waltrem Embertem a díky fotce chyby z mé čínské diagnostiky "budíku" kterou jsem si tehdy pořídil -že šlo o onu přední.
Jinak zadní nerigo mě byla nabídnuta za 2796 kč, bohužel nevím, jestli šlo přeci jen taky o Denso, či ne... a origo za rovných 6796, je to půl roku zpět...ale tu jsem zatím neměnil.
Edit: a opět musím říct, jak moc ti věřím, že tvé SG jezdí úplně jinak, já ti jízdu tak šíleně užívám, je to doslova po té době nedobroty slast =) u mě to bylo nakonec ještě dovršeno pořešením, zdá se, že tedy už snad konečným problémem s volnoběžnými otáčkami, to je teď nebe a dudy, tak ať ti to plachtí stále tak fajnově (*_^) |,,,, a ten kolébko styl je parádní, taky živě pamatuji kolébky na škodule apod...
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
Odpovědět

Zpět na „Vozidla členů SFC“