Jaro 2024 - Alpy bez asfaltu

Vše o cestování, expedicích a výletech. Tipy na cesty, záznamy z expedic, deníčky cestovatelů, zážitky z cest. Zkrátka vše na jednom místě.
Uživatelský avatar
milosv
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 1039
Registrován: pon kvě 04, 2015 11:03 pm
Jméno a příjmení: Miloslav Všetička
Bydliště: Syrovice

Re: Jaro 2024 - Alpy bez asfaltu

Příspěvek od milosv »

@Stekem
Takže knížka doma. Ladem určitě nebude, vypadá to moc fajn. Ještě jednou díky za typ.
Forester SJ 2.0i Comfort CVT ES 2018
Forester SH 2,0 XS Comfort LPG 2009
ex Forester SG 2,0 X Trend LPG 2003
Uživatelský avatar
Stekem
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 423
Registrován: sob pro 03, 2016 2:23 pm
Bydliště: Západ

Re: Jaro 2024 - Alpy bez asfaltu

Příspěvek od Stekem »

Nemáš vůbec zač. Na delší cestování tam jsou mooc hezký trasy ve Francii, tam bych si taky vybral :-)

Jinak pevný termín nemám, ale viděl bych to někdy na konec května. Do června už bych to nerad táhl. Mám teď trochu pracovní frmol, tak sem přidám během pár dní mapky s cestama.
Subaru Outback 2.5i X Special Edition MY2019

Subaru Outback 2.5i Sport ES MY2015
Mondeo Mk4 r. 2012
milan74ma
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 562
Registrován: sob pro 07, 2019 3:14 pm

Re: Jaro 2024 - Alpy bez asfaltu

Příspěvek od milan74ma »

OK, koniec maja by vyhovoval aj mne, radsej ako teraz ... Zase neskor, uz su ine plany :)
Subaru Outback 2019 (Comfort)
Uživatelský avatar
Stekem
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 423
Registrován: sob pro 03, 2016 2:23 pm
Bydliště: Západ

Re: Jaro 2024 - Alpy bez asfaltu

Příspěvek od Stekem »

Tak přidávám po bližší představu mapky a nějaké ty vzdálenosti.

Trasa 1. (obtížnost B)

Délka okruhu cca 50 km se všemi odbočkami a doba cesty je odhadována na 5 hodin (doporučeno přijet, přenocovat, odjet)
Příjezd k okruhu je z vesnice Enego cca 18 km po asfaltu. Než se člověk dostane do Enega v Itálii, čeká ho cca 700 km (dal jsem trasu od sebe z Plzně) a přes 7 hodin cesty.
https://mapy.cz/letecka?planovani-trasy ... 556589&z=7

Takže to je tak ráno vyrazit z ČR, nějak v poklidu přejezd do Enega. Přespat a druhý den si dát okruh.
Trasa1 (1) (1).jpg
Trasa 2. (obtížnost A)

Délka trasy cca 11 km a doba cesty cca 1 hodina (celkem doba cca 3 hodiny)
Začátek ve vesnici Asiago a cílem je vojenská pevnost a horská chata.
Z Enega do Asiaga je to 29 km.
https://mapy.cz/letecka?planovani-trasy ... 65435&z=13

Takže to opět vidí tak, že se přejede z první trasy a přespí se s tím, že další den (3. den) by se tato druhá trasa projela.
Trasa2_page-0001.jpg

Trasa 3. (obtížnost B,C)

Délka trasy 25 km včetně odbočky k jeskyni (2 hodiny) a celková doba 3-6 hodin
Příjezd k trase je cca 10 km od vesnice Mezzaselva (35 km od Enega viz první trasa).
Na trase jsou ruiny kasáren, jeskyně, vojenská pevnost.
Trasa3(1).jpg

Tu první cestu bych chtěl projet určitě. Jestli pak i 2. a 3. bychom viděli. Případně bych to klidně viděl na 1. a 3. Vše je v okruhu cca 40 km.

Berte to jako takové prvotní informace, kdy pokud se někdo bude chtít přidat, stejně se musíme určitě sejít, říct si co a jak, detaily atd atd. Nemám v plánu to někde honit, lítat od jeskyně k pevnosti. Beru to jako oddychovku s autem, večer pivo, maso, pohoda. Akční dovolené mě čekají v létě. :)

Uvažoval jsem, že bych vzal sebou syna (5 let). Pokud by to ale vypadalo na pánskou jízdu, nemám s tím problém. Určitě bych tam nejel naposledy, takže se synem si to dám sám klidně jindy.

Konec. :-)
Subaru Outback 2.5i X Special Edition MY2019

Subaru Outback 2.5i Sport ES MY2015
Mondeo Mk4 r. 2012
milan74ma
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 562
Registrován: sob pro 07, 2019 3:14 pm

Re: Jaro 2024 - Alpy bez asfaltu

Příspěvek od milan74ma »

jj, to vyzera fajn, klobuk dole za detailne info, pekna praca

Ja tiez zvazujem zobrat syna (14) a tak mi viac vyhovuje prist napr do toho Enega, tam sa ubytovat a kedze je to len par km tak mozno aj tie 2-4 noci tam prespat. Teda bud tam alebo niekde v strede medzi trasami mat taku zakladnu kde by sme sa ubytovali a vecer po prijazde, po navrate pokecali, dali si pivko, dobru veceru ... Predsa len nejake pohodlie treba a v aute sa mi fakt spat nechce :-) . Na trase si mozme dat nejaky piknik ak tak.

Akurat ja kedze by som isiel zo Slovenska a tym padom "spodkom Rakuska" tak by sme sa stretli az na mieste ubytka, uz sa len potom zladit ze kde, nech sme ubytovani na jednom mieste.
Subaru Outback 2019 (Comfort)
Uživatelský avatar
Stekem
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 423
Registrován: sob pro 03, 2016 2:23 pm
Bydliště: Západ

Re: Jaro 2024 - Alpy bez asfaltu

Příspěvek od Stekem »

Hele to ubytování je přesně to, co řešit nechci. Chci tam jet a spát venku, resp. buď v autě, nebo venku. Já chci do civilizace max při těch přejezdech, ale jinak co nejvíc nahoře, mimo lidi.
Subaru Outback 2.5i X Special Edition MY2019

Subaru Outback 2.5i Sport ES MY2015
Mondeo Mk4 r. 2012
milan74ma
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 562
Registrován: sob pro 07, 2019 3:14 pm

Re: Jaro 2024 - Alpy bez asfaltu

Příspěvek od milan74ma »

Aha, jasne. Tak potom nic teda z mojej strany. Ja nepojdem. Mne uz taha na 50-tku a do auta sa po leziacky nezmestim a kupovat si stan a prislusenstvo nechcem. Kedysi mi nevadilo spat na horach v spacaku pri ohni, ale teraz uz nie. No nic, nevadi.

Uzi si pekny vylet a potom daj nejake fotky. Ale aj tak vdaka za tip a mapy. Mozno sa tam cestou niekedy vyberiem sam a spravim si tie okruhy, alebo ine :-) .
Subaru Outback 2019 (Comfort)
Uživatelský avatar
Stekem
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 423
Registrován: sob pro 03, 2016 2:23 pm
Bydliště: Západ

Re: Jaro 2024 - Alpy bez asfaltu

Příspěvek od Stekem »

Jasný, chápu.
I kdyby tady z toho si někdo udělal svůj výlet někdy jindy, sám, s někým jiným. Tak i tak to stojí za to, to sem dát. :)
Subaru Outback 2.5i X Special Edition MY2019

Subaru Outback 2.5i Sport ES MY2015
Mondeo Mk4 r. 2012
Uživatelský avatar
CoZmo
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1679
Registrován: ned říj 25, 2009 10:23 pm

Re: Jaro 2024 - Alpy bez asfaltu

Příspěvek od CoZmo »

docela mě překvapuje, že enego je vpravo od trenta, tam bych tyhle cesty nečekal, žil jsem v tom, že je to všechno na pomezí it/fr/švajc...

sypej to sem každopádně, tohle je sexy, i kdybychom nakonec řekli, že pojedem po vlastní ose s bydlením a vyžíráním talošů v údolích. Ty výlety jsou zvládnutelný jednodenní akce, což se mě líbí čím dál víc.
čím víc bahna, tím víc Subaru

aneb In mud we trust!

Subaru Outback 3.6 H6 MY19 BS Premium - Canada
Subaru Outback 3.0 H6 MY05
ex Subaru Legacy 2,2 MY92
Odpovědět

Zpět na „Cestování“