Wenzelova SG Karkulka

Diskuse o vozidlech jednotlivých členů fóra na jednom místě.
Uživatelský avatar
wenzel
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 287
Registrován: sob bře 06, 2021 9:16 am
Jméno a příjmení: Václav Šikl
Bydliště: Šumperk

Re: Wenzelova SG Karkulka

Příspěvek od wenzel »

Tak jsem opět dělal oleje, motor i automat. Motor protože má 8tis a na zimu chci řidší.Dal jsem 5W40 na doporučení předsedy. Automat pro to, že jsem dělal postupný proplach,kdy jsem tam měl špatnej olej a než to odsávat atd, tak jsem ho zkrátka vyměnil 3x během asi dvou měsíců. Takže mám vše hotovo. Ještě jsem dal lepší vzduchovej filtr a vyměnil kabinák, ten byl hodně heteš. Co mě ale vyděsilo. Při postupném chladnutí motoru mi splaskává hadice u chladiče. Nafoukne se při nastartování, popř když povolím víčko. Koumal jsem jak to funguje a vychází mi špatné víčko. Mám tam 108kPa a otázka zní: Uvažuju správně? Nic mi nikde do ničeho neutíká, s chlazením nemám problém, naopak bych řekl že jezdím vodu stabilně tak 85.
Přílohy
IMG_20231024_155750_377.jpg
IMG_20231024_175353_405.jpg
IMG_20231024_155942_478.jpg
IMG_20231024_155807_788.jpg
Forester 2.0 AT, 2006
Superb VR6, 3.6, AT, 2012
Uživatelský avatar
mnov
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 7831
Registrován: ned lis 24, 2013 6:54 pm
Jméno a příjmení: Marek Novák
Bydliště: Praha

Re: Wenzelova SG Karkulka

Příspěvek od mnov »

wenzel píše: úte říj 24, 2023 6:58 pm ...Mám tam 108kPa a otázka zní: Uvažuju správně? Nic mi nikde do ničeho neutíká, s chlazením nemám problém, naopak bych řekl že jezdím vodu stabilně tak 85.
Tento tlak je pro přepouštění do expanzní nádrže, ale v tom víčku je ještě jeden ventilek, který kapalinu pouští zpět z expanzky při chladnutí motoru. Tento bude asi zablokovaný?
Forester 2004 2.0 MT LPG
Impreza 2004 2.0 AT
Uživatelský avatar
wenzel
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 287
Registrován: sob bře 06, 2021 9:16 am
Jméno a příjmení: Václav Šikl
Bydliště: Šumperk

Re: Wenzelova SG Karkulka

Příspěvek od wenzel »

mnov píše: úte říj 24, 2023 7:21 pm Tento tlak je pro přepouštění do expanzní nádrže, ale v tom víčku je ještě jeden ventilek, který kapalinu pouští zpět z expanzky při chladnutí motoru. Tento bude asi zablokovaný?
Díky za reakci, já to vidím taky takhle, ale z mé strany je to byť logický, tak jen tip. Jen se chci ujistit protože objednávat budu originální Subaru díl a i když mám co jíst, nechci zbytečně vyhazovat peníze 🤷😉
Forester 2.0 AT, 2006
Superb VR6, 3.6, AT, 2012
Uživatelský avatar
wenzel
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 287
Registrován: sob bře 06, 2021 9:16 am
Jméno a příjmení: Václav Šikl
Bydliště: Šumperk

Re: Wenzelova SG Karkulka

Příspěvek od wenzel »

Tak klasicky na to seru a nepřispívám, ale já rád klid, proto je tohle moje jediná "soc.síť", kterou sleduju a jsem její součástí... No proč píšu!? Jen si tu chci zahodit info, že jsem dneska koupil do Karkuly novou baterku. Nějaký Banner 63Ah, nechal jsem si doporučit a koupil jsem rovnou druhou i do Ovečky. V Subaru byla jebka z 2016 a Ofce dokonce z 2015. Škodovka už nedržela a po třech dnech stání chytla,ale s trápením. Subárko dostalo novou preventivně, kupodivu furt fungovala. Taky jsem si všimnul, že mi nesvítí podsvícení spínače "Čtyřek" tak mě čeká velká akce 😀 Jinak přívaly sněhu kvituju s povděkem a učím se na sněhu s automatem. Manuál jsem měl v ruce,ale tady trochu tápu.Zda se mi,že musím letět pilu,aby to fungovalo.. Pořád nejspíš nechápu ten pohon,kdy to jsem schopnej roztočit z místa, když jedu klidně pod plynem zatáčku tak je to nedotacivy a když to podradi (klepnu si) tak se to urve a pod plným to umí jet hezky bokem... Ale jistej si nejsu vůbec. Včera byla na vyjížďce žena a je rozhodnuto: Naši milovanou Ofcu v dehtu pošleme dál. Je vlastně jak z fabriky, druhej majitel,160k , takže zajetá, v kombalu, vyvonena, jezdí za 6 a letí jak z praku... Jen ten diesel a predokolka už nám nedává smysl...
Přílohy
IMG_20231204_123029_588.jpg
Forester 2.0 AT, 2006
Superb VR6, 3.6, AT, 2012
Uživatelský avatar
Mira
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 10653
Registrován: úte srp 18, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Miroslav
Bydliště: Poslední zatáčka před Vídní

Re: Wenzelova SG Karkulka

Příspěvek od Mira »

Pokud myslíš podsvícení varovnejch, tak tam vyměnit žárovku je děsnej oser a fakt velká akce.
Forester SG XT
ex Impreza 97 s baťohem
Uživatelský avatar
wenzel
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 287
Registrován: sob bře 06, 2021 9:16 am
Jméno a příjmení: Václav Šikl
Bydliště: Šumperk

Re: Wenzelova SG Karkulka

Příspěvek od wenzel »

Mira píše: pon pro 04, 2023 5:32 pm Pokud myslíš podsvícení varovnejch, tak tam vyměnit žárovku je děsnej oser a fakt velká akce.
Přesně to myslím😬 a malinko to i tuším, ale o už 🤷, nějak to vykoumu, ale úplně tak moc to nespěchá
Forester 2.0 AT, 2006
Superb VR6, 3.6, AT, 2012
Uživatelský avatar
samvaculik
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 869
Registrován: úte pro 29, 2020 11:19 am
Jméno a příjmení: Samuel Vaculík
Bydliště: Liptál
Kontaktovat uživatele:

Re: Wenzelova SG Karkulka

Příspěvek od samvaculik »

wenzel píše: úte říj 24, 2023 8:06 pm Díky za reakci, já to vidím taky takhle, ale z mé strany je to byť logický, tak jen tip. Jen se chci ujistit protože objednávat budu originální Subaru díl a i když mám co jíst, nechci zbytečně vyhazovat peníze 🤷😉
Pomohlo teda to víčko?
▶︎ Subaru Outback BP 2.5i 127kw MT 2008, vlákno zde
▶︎ Suzuki Swift SPORT 1.6 92kw 2007
▶︎ Ex Mazda 323f BJ 1.5 65kw 2000
Uživatelský avatar
wenzel
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 287
Registrován: sob bře 06, 2021 9:16 am
Jméno a příjmení: Václav Šikl
Bydliště: Šumperk

Re: Wenzelova SG Karkulka

Příspěvek od wenzel »

@samvaculik Jó, po výměně už vše funguje jak má, jen je tam nějaký za 150,-a origo vozím ve služebním autě celou dobu 😀
Forester 2.0 AT, 2006
Superb VR6, 3.6, AT, 2012
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 49221
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Wenzelova SG Karkulka

Příspěvek od VDC »

Vašku když chceš aby to hrabalo, tak si podřaď manuálně.
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Uživatelský avatar
wenzel
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 287
Registrován: sob bře 06, 2021 9:16 am
Jméno a příjmení: Václav Šikl
Bydliště: Šumperk

Re: Wenzelova SG Karkulka

Příspěvek od wenzel »

Tak si tu jen zahodím takovej postřeh: po cca 3tis po výměně jsem šel zkontrolovat olej. Neubylo ani ťuk a to teď jezdím ostřeji,jen jsem dolil cca dvě deci vody, který tam nebyly už tak půl roku. Jenže jsem si všimnul takovýho zvláštního cvakavýho zvuku, kterej jde nejspíš od druhýho válce, možná od nastavovace?! Nevím, nemám doma stetoskop jen tyčku od smetáku s hřebíkem :-) Ale zdá se mi, že pokud zvýším otáčky,tak to přestane. Tedy mě po repasi hydroměnice čeká asi další zábava. Tipuju možná ten nastavocac, což bych spojil s komplet rozvodama (I když tyhle maj cca 5let a dvacet tisíc) ale spíš tipuju a doufám, že by to mohl dělat vstřik!? 🤔 No uvidí se.
Forester 2.0 AT, 2006
Superb VR6, 3.6, AT, 2012
Uživatelský avatar
wenzel
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 287
Registrován: sob bře 06, 2021 9:16 am
Jméno a příjmení: Václav Šikl
Bydliště: Šumperk

Re: Wenzelova SG Karkulka

Příspěvek od wenzel »

Přidám aktuality: Karkule je v naprostém pořádku. Po delší době,kdy jsem sral na základní kontrolu (a jsem se na Severce přiznal 😉), zjištěno, že neubyla kapka oleje ani vody. Ono šílené drnčení hydroměnice nakonec vyřešilo přitažení šroubu u tlumiče sání a založení srolovanych ponožek mezi tu bandasku a blatník 😀 Ale dořeším to poctivě, slibuju... Eště bude třeba zkontrolovat podvozek, tu a tam něco malinko zaslechnu, ale furt je to v topu. Dneska cca 200 km výlet po okreskach a polnackach 70:30 a jsme nevybouchani 😀 Nicméně proč tu vůbec datluju: Malinko mě nesednul olej do VeRuny (viz podpis), žena autu říká: Pan Tau (nenápadný elegán ve fraku, který když je třeba umí neuvěřitelně čarovat:-) ) Tlačí to po startu pomalu a cinká a pazvukuje to na můj vkus příliš dlouho. Esli někdo umí využít od Millers Oil CFS 10W60 do nějaké okruhovky nebo do "popiči" bestie, mám tu 4.5 L panenského a můžu přidat 5.5L jetého cca 200km. Klubakum do auta zdarma popř za poštovné . Jinak to půjde do olejového eko topení
Forester 2.0 AT, 2006
Superb VR6, 3.6, AT, 2012
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 49221
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Wenzelova SG Karkulka

Příspěvek od VDC »

Vašku jsem rád, že se nám podařilo ten měnič na Severce opravit.
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Odpovědět

Zpět na „Vozidla členů SFC“