Koupím, vybírám Forester SJ XT

vybi22
Nováček
Nováček
Příspěvky: 37
Registrován: úte říj 30, 2018 1:33 pm
Jméno a příjmení: Jan Vybíral
Bydliště: Mošnov

Re: Koupím, vybírám Forester SJ XT

Příspěvek od vybi22 »

lukas31 píše: pát led 05, 2024 2:57 pm ahoj,

já jsem to koupil ojeté a v AWD mi proplach udělali, nicméně to dál házelo chybu převodovky. Auto normálně jezdilo a nic bych nepoznal, ale v AWD říkali, že tam byly špony, takže nějaký problém tam evidentně byl. Tím, že to bylo v záruce, jsem to nechal vyměnit (a čekal cca 2 měsíce, než přišla nová CVT z Japonska :)). Sranda je, že ani v servisu v podstatě nepřišli na to, v čem byl problém. Pokud jde o další proplach, dělal jsem jen standardní pravidelné servisy, pokud to není předepsaný úkon, tak ne, já to speciálně nepožadoval.
Ahoj Lukáši s dovolením ti napíši SZ. 😁
SUBARU OUTBACK 2.5 115kW --- 9,3L/100km
SUBARU OUTBACK 2.5 121kW --- 8,9L/100km
SUBARU Forester SH 2012 2.0 Bifuel
vybi22
Nováček
Nováček
Příspěvky: 37
Registrován: úte říj 30, 2018 1:33 pm
Jméno a příjmení: Jan Vybíral
Bydliště: Mošnov

Re: Koupím, vybírám Forester SJ XT

Příspěvek od vybi22 »

lukas31 píše: pát led 05, 2024 2:57 pm ahoj,

já jsem to koupil ojeté a v AWD mi proplach udělali, nicméně to dál házelo chybu převodovky. Auto normálně jezdilo a nic bych nepoznal, ale v AWD říkali, že tam byly špony, takže nějaký problém tam evidentně byl. Tím, že to bylo v záruce, jsem to nechal vyměnit (a čekal cca 2 měsíce, než přišla nová CVT z Japonska :)). Sranda je, že ani v servisu v podstatě nepřišli na to, v čem byl problém. Pokud jde o další proplach, dělal jsem jen standardní pravidelné servisy, pokud to není předepsaný úkon, tak ne, já to speciálně nepožadoval.
Ahoj Lukáši, s dovolením ti napíšu SZ. 🙂
SUBARU OUTBACK 2.5 115kW --- 9,3L/100km
SUBARU OUTBACK 2.5 121kW --- 8,9L/100km
SUBARU Forester SH 2012 2.0 Bifuel
Uživatelský avatar
strider
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 1281
Registrován: stř zář 05, 2018 2:07 pm
Jméno a příjmení: Jakub D.

Re: Koupím, vybírám Forester SJ XT

Příspěvek od strider »

lukas31 píše: pát led 05, 2024 2:57 pm ahoj,

já jsem to koupil ojeté a v AWD mi proplach udělali, nicméně to dál házelo chybu převodovky. Auto normálně jezdilo a nic bych nepoznal, ale v AWD říkali, že tam byly špony, takže nějaký problém tam evidentně byl. Tím, že to bylo v záruce, jsem to nechal vyměnit (a čekal cca 2 měsíce, než přišla nová CVT z Japonska :)). Sranda je, že ani v servisu v podstatě nepřišli na to, v čem byl problém. Pokud jde o další proplach, dělal jsem jen standardní pravidelné servisy, pokud to není předepsaný úkon, tak ne, já to speciálně nepožadoval.
diky za odpoved, tak tech extra 10-13 tisic za proplach by te na fakture asi trklo, takze... ;/ no, aspon je tam ted nova skrin :)
WRX STI Active MY18
Forester XT Sport MY17
vybi22
Nováček
Nováček
Příspěvky: 37
Registrován: úte říj 30, 2018 1:33 pm
Jméno a příjmení: Jan Vybíral
Bydliště: Mošnov

Re: Koupím, vybírám Forester SJ XT

Příspěvek od vybi22 »

Abych to slušnou formou uzavřel když jsem vlákno založil, tak hlásím, že jsem nakonec nekoupil XTčko ani SJ 🫣 V lednu jsem zakoupil SJ z autobazar Vacula z Uherského Brodu. Naštěstí jsem si nechal napsat do smlouvy odstavec s tím, že bych chtěl auto ověřit v mém servisu s nájezdem do 300km. Při výjezdu ze servisu z Fryčovic bylo ještě všechno OK. Přijedu domů a automatická převodovka na maďeru, začla kopat a prokluzovat... Za tu jeho ochotu se smlouvou Vaculu chválím.

Pak jsem zkusil další XTčka a po komunikaci s jejich majiteli jsem se na prostě vykašlal a koupil jsem před nějakým tím měsícem SH z roku 2012 a ke všemu BiFuel. Řekl bych, že si pořád nemůžu na ten houpavý styl zvyknout... ...🫡🫣
SUBARU OUTBACK 2.5 115kW --- 9,3L/100km
SUBARU OUTBACK 2.5 121kW --- 8,9L/100km
SUBARU Forester SH 2012 2.0 Bifuel
Uživatelský avatar
strider
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 1281
Registrován: stř zář 05, 2018 2:07 pm
Jméno a příjmení: Jakub D.

Re: Koupím, vybírám Forester SJ XT

Příspěvek od strider »

Diky za zkusenosti... mel sem podobne pri lonskem nakupu. Kdo je v pohode a staral se tak jezdi, a holt ty co se o cvt nestarali tak pak to auto prodavali.. ;| Ty servisaci se kterymi sem mluvil se i tak zaklinaji ze ty cvt jsou ve finalnich cislech min poruchovy nez EATy, ale kdo tomu ma verit...
WRX STI Active MY18
Forester XT Sport MY17
Odpovědět

Zpět na „Forester“