Kúpim rádio z faceliftu, kludne vadné za rozumnú cenu

Odpovědět
pufko
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1130
Registrován: pát úno 11, 2011 10:42 pm

Kúpim rádio z faceliftu, kludne vadné za rozumnú cenu

Příspěvek od pufko »

Kúpim rádio z faceliftu BL/BP, kludne vadné za rozumnú cenu!!!
Radio ma nezaujíma, idem robiť prerábku na 2DIN a jediná cenná vec je pre mna predný plastový panel + panel kúrenia, ked bude panel kúrenia KO (čo ma neprekvapí) tak o to lepšie, lebo bude rozumnejšia cena.
Jednoho času niekto predával v Ml. Boleslavi na bazoši za 500Kč a to som nezobral, lebo som nevedel že kúpim cez Black Friday 2DIN JVC s Android Auto.
Teraz je tam další kus za 1500Kč rovnako s vadným panelom kúrenia čo je pre mna vela, pretože ako som písal radio pôjde rovno do koša.

Mám originál USA rádio ktoré funguje a ničiť ho nebudem, potom mám druhé rádio, kde mám 2DIN z Forestra, ale toto rovnako nechcem prerábať, pretože si chcem ponechať možnosť ho kedykolvek vrátiť.
Prijatelná cena je max. 1000Kč - nemá niekto doma?
Subaru Impreza 2.0GX, 5MT, rv2001...
Subaru Legacy 2.5i, AT, rv2005...
Uživatelský avatar
dracekvo
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3182
Registrován: stř kvě 19, 2010 4:04 pm

Re: Kúpim rádio z faceliftu, kludne vadné za rozumnú cenu

Příspěvek od dracekvo »

A ten co tu prodává toho otb z 2009 tam rádio nemá?
Peugeot ION elektro (rv.12, najeto 100 tis)
Subaru Outback 2.5 LPG AT (rv. 07 najeto 320tis)
Subaru Outback 2.5 LPG AT (rv.99 najeto 350tis)
Peugeot 206 1.4i MT (rv. 99 najeto 270 tis)
Audi A4 Avant 1.9 TDI (rv. 97 najeto 260 tis)
Peugeot J5 obytná alkovna (2.5TD, rv.91 najeto 150tis)
pufko
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1130
Registrován: pát úno 11, 2011 10:42 pm

Re: Kúpim rádio z faceliftu, kludne vadné za rozumnú cenu

Příspěvek od pufko »

Hladám ideálne pokazený kus čo niekomu doma leží a ešte ho nevyhodil...
Funkčné kusy idú za podstatne vyššiu cenu.
Mne v podstate stačí predný plastový kryt kludne aj bez panelu kúrenia, ten si prehodím zo svojho

Toto bola UK varianta, kde som mal 2DIN z Forestra a na skúšku vložil 2DIN JVC, ale Subaru tie 2DIN robia s väčším čelným panelom a teda treba väčší otvor.
Môžem prerobiť tento UK, ale to nelícuje voči zvyšku stredového tunela. Preto zhánam nejaké ideálne nefunkčné EU radio, pretože tú prerobenú EU variantu s radiom z Forestra si chcem ponechať funkčnú ako celok
Obrázek
Obrázek
Subaru Impreza 2.0GX, 5MT, rv2001...
Subaru Legacy 2.5i, AT, rv2005...
vrtasp
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1202
Registrován: čtv říj 01, 2009 9:40 pm
Jméno a příjmení: Petr Vrtilka
Bydliště: Kyšice okr.Kladno
Kontaktovat uživatele:

Re: Kúpim rádio z faceliftu, kludne vadné za rozumnú cenu

Příspěvek od vrtasp »

Myslím, že tam jedno s nefunkčním panelem klimatizace mám.Tak když budeš chtít se ozvi.Třeba přes SZ.
Uživatelský avatar
dracekvo
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3182
Registrován: stř kvě 19, 2010 4:04 pm

Re: Kúpim rádio z faceliftu, kludne vadné za rozumnú cenu

Příspěvek od dracekvo »

V rusku jde koupit hotový panel. Nevím kde to berou a je mi divný, proč to jde koupit jen v rusku.
Musí to být nějaký čísnký výrobek, ale nikde se mi ho nepovedlo najít.
Jedno nefunkční rádio mám doma, ale šetřím si ho na stejnou záležitost jako chceš páchat ty.

https://2-din.ru/product/-2din-subaru-l ... 3-09--1-1/
Peugeot ION elektro (rv.12, najeto 100 tis)
Subaru Outback 2.5 LPG AT (rv. 07 najeto 320tis)
Subaru Outback 2.5 LPG AT (rv.99 najeto 350tis)
Peugeot 206 1.4i MT (rv. 99 najeto 270 tis)
Audi A4 Avant 1.9 TDI (rv. 97 najeto 260 tis)
Peugeot J5 obytná alkovna (2.5TD, rv.91 najeto 150tis)
pufko
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1130
Registrován: pát úno 11, 2011 10:42 pm

Re: Kúpim rádio z faceliftu, kludne vadné za rozumnú cenu

Příspěvek od pufko »

K tomu som sa dočítal niekde tu webe, ale tá cenovka nie je zaujímavá, kebo to vychádzalo ešte tak 30€ a predával to niekto napríklad aj v Litve...
Horšie ešte je že človek nákupom z ruska musí riešiť colnicu, celé sa to kvôli tomu natiahne aj o 10 dní a samozrejme predraží o dalšiu sumu. Ak by to šlo nebodaj kurierom, tak kurierske spoločnosti nemajú problém si naúčtovať taxu za "služby" 30€ (s tým už tiež vlastnú skúsenosť mám). Takže ten rámik by ma nakoniec stál kludne aj 90€... Hladal som všade, ale iba v RU som našiel túto LHD variantu

V podstate som už dohodnutý s "vrtasom", peniaze som už poslal už len čakám na tovar.

dracekvo: no mohol si využiť rovnako akciu z Alzy na ktorú som dával odkaz na https://www.alza.cz/jvc-kw-m565dbt-d6371115.htm bola tam bezkonkurenčná cena ( v eurách to bolo cca100€ - ja som dal 225€ a teraz je 322€).
Hlavne som zistil že či kúpiš JVC KW-M565DBT, alebo drahší Kenwood DMX-5020DABS kupuješ úplne identické rádio. Spoločnosť ktorá ich obe vyrába sa menuje JVCKENWOOD Corporation a vznikla v roku 2008. Je to aj v manuály uvedené a ked si stiahne človek tie manuály oba, tak jediný rozdiel je v nápisoch, majú zhodný počet strán, vlastne celý manuál je zhodný vždy je to isté na rovnakej strane v oboch manuáloch užívatelskej príručky.
A najväčšia sranda je že ked tie rádia hodnotili v odbornej redakcii (odkaz na recenziu) tak JVC dostalo iba 3.5* a Kenwood dostal 5* !!!
Akože riadna haluz, poondiatý marketing a ked som to zistil ja že sa jedná o totožné rádio, tak oni ked ich tam mali obe to museli vedieť tiež.

PS: Takže keby niekto náhodou uvažoval o tom že si kúpi "lepší" Kenwood za vyššiu cenu, tak ho sklamem, pretože si kúpi len drahší klon, kde jediný rozdiel je prehodené dotykové tlačítka predného panelu voči JVC
Subaru Impreza 2.0GX, 5MT, rv2001...
Subaru Legacy 2.5i, AT, rv2005...
Uživatelský avatar
dracekvo
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3182
Registrován: stř kvě 19, 2010 4:04 pm

Re: Kúpim rádio z faceliftu, kludne vadné za rozumnú cenu

Příspěvek od dracekvo »

No, když už si s tím dám tu práci, tak to nezabiju JVC. Za mě jedině Alpine.
Peugeot ION elektro (rv.12, najeto 100 tis)
Subaru Outback 2.5 LPG AT (rv. 07 najeto 320tis)
Subaru Outback 2.5 LPG AT (rv.99 najeto 350tis)
Peugeot 206 1.4i MT (rv. 99 najeto 270 tis)
Audi A4 Avant 1.9 TDI (rv. 97 najeto 260 tis)
Peugeot J5 obytná alkovna (2.5TD, rv.91 najeto 150tis)
pufko
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1130
Registrován: pát úno 11, 2011 10:42 pm

Re: Kúpim rádio z faceliftu, kludne vadné za rozumnú cenu

Příspěvek od pufko »

Ja som pozeral všetko, s Alpine som bol pred 13 rokmi tiež maximálne spokojný, ale dať za rádio takmer 600€ do auta čo má hodnotu 3000€ mi príde trošku nerozvážne. Mne sa zdalo aj tých cca 330€ dosť na to že tým získam v podstate nič...
Kúpil som výlučne preto že to bolo 225€ a čínu som rozhodne nechcel (s tou mám skúsenosť vo firemnom Passate, u kamoša v C-HR a u dalšieho v Grand Vitare)
Navigovať čo využijem pár krát do roka som sa mohol stále aj cez telefon, nepotrebujem to premietať cez rádio.
Zvukovo sa ja nesťažujem - to som už viackrát rozoberal inde. US verzia má úplne iné repráky a aj origo rádio hralo 2x kvalitnejšie ako ten prašivý EU Kenwood na ktorom navyše odchádzajú panely kúrenia ako na bežiacom páse.
Aby som mohol využivať RDS, AF a ladenie párnych frekvencií, tak som to mal upgradnuté na Panasonic z Forestra, ktorý síce nehrá ako US Panasonic ale stále velmi blízko, navyše CD menič v nom vie krásne potichu prehodiť CD, kde som si napaloval hudbu prekonvertovanú z FLAC.

Akože z originál Kenwoodu v SUBARU mám normálne depresie, ale tak tu predpokladám že tam kvalita je minimálne na tej úrovni akú som mal.
Nuž a preto keby som náhodou nebol spokojný som zhánal celé druhé rádio aby som nemusel prerábať to čo používam teraz, čo by som musel zasa prerábať naspäť.
To JVC viem vrátiť do Alzy ako nevhodný darček výmenou za poukážku v plnej sume na nákup iného tovaru. Teda nič lepšie sa nedalo vymyslieť
Subaru Impreza 2.0GX, 5MT, rv2001...
Subaru Legacy 2.5i, AT, rv2005...
Uživatelský avatar
macasubaru
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 921
Registrován: ned dub 08, 2012 9:48 pm
Jméno a příjmení: Pavel
Bydliště: Jablonecko

Re: Kúpim rádio z faceliftu, kludne vadné za rozumnú cenu

Příspěvek od macasubaru »

ahoj už jsi sehnal to rádio? můžu ti nechat ten plast bez rádia a ovládání klimy cca 700 kč
Outback 2009 LPG 127 KW AUT černá met. EX..
FORESTR 2008 LPG 110 KW manual (bohužel: :-/ ) stříbrná metal
pufko
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1130
Registrován: pát úno 11, 2011 10:42 pm

Re: Kúpim rádio z faceliftu, kludne vadné za rozumnú cenu

Příspěvek od pufko »

Dík už mi posiela "vrtas" ale jedná sa mi aj o nefunkčný panel klimatizácie, síce mi oprave vydržal len dva mesiace ale opraviť pôjde znovu, len rád by som aby vydržal pár rokov
Subaru Impreza 2.0GX, 5MT, rv2001...
Subaru Legacy 2.5i, AT, rv2005...
Odpovědět

Zpět na „Legacy, Outback“