přední světla Forester SF poFL aneb furt to moc nesvítí

mišus
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1497
Registrován: pon dub 27, 2015 8:12 pm
Jméno a příjmení: Michal

Re: přední světla Forester SF poFL aneb furt to moc nesvítí

Příspěvek od mišus »

Njn, co chceš čekat od skoro 25 let starý koncepce....holt si zvykni, nebo do těch lamp vraž nemalý prachy, aby to svítilo jako novodobý auto.... :-/
Vladimir_xh
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1520
Registrován: stř zář 02, 2009 6:21 pm

Re: přední světla Forester SF poFL aneb furt to moc nesvítí

Příspěvek od Vladimir_xh »

Za mě byl pán velmi slušný... Mohl ti říct 10, 15, a bude to laser 🤣 Ale ne, on popsal realitu a max ošetřit plast. To sice zvládneš za litr, ale chceš službu... Takže cena odpovídá. Vyber si 😉
Ex. Subaru Outback BR MY11 2,5 123Kw
Subaru Forester SG MY03 2,0 92Kw
CUCV M1009. V8 6,2D
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24342
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: přední světla Forester SF poFL aneb furt to moc nesvítí

Příspěvek od sima »

Já to vše Franišku nečetl, ale mě pomohlo rozleštění a taky spešl lak, pak k tomu ještě případně lepší žárovky a svítí to teda naprosto dostatečně, stálo mě to tisícovku, víc teda ne, přesně už nepamatuji, on vždy dělal víc aut najednou...jen jsem měl zakrátko, časem jiný problém, to jsem už popisoval, ale to není tvůj případ, to jsem si jistý, že ne, tak nic.
Jen by si už zasloužily vyměnit ty mé lepší žárovky, ale furt drží no, nové by svítily fest lépe.
Taky taková další berlička, nové přední sklo samozřejmě udělá taky divy, to víš ale taky sám. A pak taky zrak, oči :-)
Ještě k tomu svícení u nových aut, já se v tom nevrtám, nekoumám, čím kdo svítí, co se dnes používá, ale teda je to kolikrát pro protijedoucí doslova o hubu, o oči, než to ztlumí či co, ty vteřiny, vteřina dvě, to je zlo veliké tohleto, fakt pokrok v bezpečnosti a to se týká i toho majitele novodobých světel, taky na to může dojet...anebo to mají blbě seřízené, anebo jsou to tuningáři za každou cenu, takovéto pak potkat to můžeš mít světla jaké chceš, ale tj jen moje vsuvka nepatřičná zde, nicméně tohleto mě fakt vadí, sere přímo!
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
pufko
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1130
Registrován: pát úno 11, 2011 10:42 pm

Re: přední světla Forester SF poFL aneb furt to moc nesvítí

Příspěvek od pufko »

S tými úpravami svetiel mám obavu že by človek za nejakú dobu nepochodil na STK.
Už som to sem písal do rôznych tém, STK na slovensku je už sakra prísna a zhoršuje sa to aj v CZ a je len otázka času kedy technik na STK vyhodí auto, lebo používa iný zdroj svetla ako hovorí norma na svetle, alebo jednoducho bude merať luxmetrom a auto vyhodí aj tak...
Keby si to človek upravil doma a má druhé svetlá do rezervy, ale ak má za to zaplatiť nemalú sumu a nakoniec ho vyhodí z STK :-/ :-/ :-/

Platia normy, kedy nad určitú hodnotu musí mať svetlo automatické naklápanie a ostrek na čistenie.
Už som tu písal aj o tých nelegálno-legálnych H7 LED od Osram. Kamoš to kúpil do RAV4 a za mna teda nič moc.
Dôvod je ten že aby boli "legálne", tak majú svetelný výkon ako bežná H7 halogenka, akurát majú bielejšiu farbu. Ak je tam nejaký nárast tak to je sotva 10% a to mi príde dosť málo za 100€. Preto píšem 10% lebo sú rôzne H7, značkové, neznačkové a niektoré tie drahšie H7 majú možno aj vyšší svetelný výkon ako Osram H7 LED. Samozrejme marketingovo ich budú vychvalovať do nebies, ale realita je aká je
Subaru Impreza 2.0GX, 5MT, rv2001...
Subaru Legacy 2.5i, AT, rv2005...
Uživatelský avatar
hamoun
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 19169
Registrován: ned čer 12, 2011 9:16 pm
Jméno a příjmení: Petr Hanek
Bydliště: Kravaře

Re: přední světla Forester SF poFL aneb furt to moc nesvítí

Příspěvek od hamoun »

Vidět o 10% lépe mi dává delší čas na reakci ... a ono to může dost pomoct :)

K tomu brzy, co brzdí lépe o 10% .. a gumy, co jsou o kousek lepší .. a výhra je na světě .. jo stalo to víc třeba o 500€ ...

Ale kolik bude stát případný malý ťukanec, když budu o metr, dva "delší"??

Odesláno z mého SM-G781B pomocí Tapatalk

škoda superb
ex WRX 2008
Odpovědět

Zpět na „I. gen. SF (97-02)“