Kdo nebo co vám udělalo radost?

Odpovědět
Uživatelský avatar
Šaman
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3092
Registrován: úte zář 08, 2009 10:26 pm
Bydliště: Kateřinice

Re: Kdo nebo co vám udělalo radost?

Příspěvek od Šaman »

Tak moje anabáze s ucpanymi trubkami se přesouvá do vlákna s nasraností. Poté, co jsem uvolnil jeden zachumlanec, objevil se další a to v nejblbějším místě. Tam kde se k odpadu z 1.patra připojuje odpad z přízemí. Takže mamka měla velice brzo dřez plný vody z naší myčky.
Zkouším kombinovat chemo a perko, ale asi budu muset bourat....:-( >:-f
Subaru Forester 2.0X MT SocialEdition z roku 2005 (Lesník) + Honda Vision - Soptík + SsangYong Tivoli 4wd (Ssasanka) no a Obluda (cétéem Scroll xpert 2020)
Uživatelský avatar
quickly
Místopředseda klubu
Místopředseda klubu
Příspěvky: 16151
Registrován: pát srp 14, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Daniel Rychlý
Bydliště: Hradubice
Kontaktovat uživatele:

Re: Kdo nebo co vám udělalo radost?

Příspěvek od quickly »

A horká voda by pomohla ? Třeba tam jsou z části tuky
quickly

Outback BS 2.5 MY19 Obrázek Outback BR 3.6R MY10 Obrázek

Legacy BR 2.0 MY15
ex Legacy BL SpecB AT 9.8 l/100 124 tkm
ex Forester SJ CVT 7.3 l/100 km 267 tkm
ex Forester SH 2.0D 6.7 l/100km 218 tkm
Uživatelský avatar
gerda
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2247
Registrován: ned srp 29, 2010 6:46 pm
Jméno a příjmení: Michal Gerych
Bydliště: rozmezí Valašského království, Slovácka a Hané

Re: Kdo nebo co vám udělalo radost?

Příspěvek od gerda »

@Šamane, tak snad se zadari s co nejmensimi skodami. Kdyztak udelat co nejvic, at nemusis za chvili bourat o kousek dal.

Jinak dnes mi udelalo radost, ze uvidim finale ragby, protoze Star dance je az zitra :)
Člověk by se měl učit celý život. Všechno jde, když se chce. Když nemůžeš, tak přidej. Nebojte se ničeho.

Subaru Outback 3.63R 191 kW, MY11
Honda FR-V 1.8 i-VTEC 103 kW, MY08
Honda Civic Anglán liftback 1.4 66 kW, MY00
Kubišta
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 297
Registrován: sob srp 15, 2009 12:00 am

Re: Kdo nebo co vám udělalo radost?

Příspěvek od Kubišta »

IMG_20231020_171250.jpg
IMG_20231020_171228.jpg
Dnešní den byl prostě kouzelný dopoledne jsme jeli pro řepu krmnou. Už ta cesta úžasná. Potom telefon do opravny zda je už hotovo tak až prý zítra ale žádná velká patálie to není jen se pracuje na výfuku u imprezy. Ale abych se dostal k té radosti. Je to zhruba 14 dní co dosloužil můj forys, jezdila sním máma. No a tak se začalo shánět. Nakonec se zavolalo vrtilkovi zda něco nemá a ejhle něco se naskytlo jedno Subaru. Jelikož mamka už jiný nechce tak opět je to forestr Sg v plynu. Cestou už pro řepu sem si užíval jak to jede. Úplně něco jiného než Sf či Impreza 92 kW blob. No a tak mě ho zapůjčila než bude auto hotové. Dom se přijel s rohlík na tváři happy jak dva grepy.
Takže ještě jednou díky panu Vrtilkovi za skvělý vůz 🤘😊
Uživatelský avatar
Fiba
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1908
Registrován: stř črc 29, 2009 12:00 am
Bydliště: Pardubice

Re: Kdo nebo co vám udělalo radost?

Příspěvek od Fiba »

Sakra, tyhle kola (AEZ Icon 6) jsem kdysi sháněl v 17" na Sturbo a nesehnal :(
Obrázek Forester 2.5 XT '06 AT

ex Forester S-turbo '99 MT
ex Alfa Romeo 90 2.0i 94kW 1985
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24355
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Kdo nebo co vám udělalo radost?

Příspěvek od sima »

Šaman píše: sob říj 28, 2023 1:29 pm Tak moje anabáze s ucpanymi trubkami se přesouvá do vlákna s nasraností. Poté, co jsem uvolnil jeden zachumlanec, objevil se další a to v nejblbějším místě. Tam kde se k odpadu z 1.patra připojuje odpad z přízemí. Takže mamka měla velice brzo dřez plný vody z naší myčky.
Zkouším kombinovat chemo a perko, ale asi budu muset bourat....:-( >:-f
Susede tj teda peklo "radost" :-/ zkoušej co jde, bourat je ta poslední možnost, snad se vám to někde neskříplo, samotný odpad myslím. Jinak je spoustu kyselin co dokážou teda divy, ale horší je, když to nezabere, zůstane to v trubce. Jak píše Dan s horkou vodu jsi chemo nejspíš zkoušel ? Jinak jsou krtci mechaničtí, s tryskami, derou se vpřed tlakem vody, je to teda super věc, možná víš sám. Jsou různé průměry, dají se napojit jistě i na wapku, na hadici, na cokoliv.
Profi silné čištění krtkem je třeba na Kaiser vozech, nákladního typu, velikosti, s cisternou nejlépe horké vody. Používáme v práci, nedávno jsme měli takovou lapálii v práci, chodil jsem okolo toho dlouho, ucpané, přicpané potrubí odtahu vzdušiny ze zásobníků. Vypadalo, že to jen tak nepůjde, část potrubí jsme ve složitých stísněných podmínkách sundali za pomocí jeřábu a kolegy co tomu pomáhal zavěšen na postroji, je zvyklý...no a co zbytek, ten šel nakonec kupodivu protáhnout tím krtkem! I složitější záhyby, někudy to prošlo i téměř pravoúhlým kolenem, teda skoro kolenem, anebo to prostě těsně před ním načal, pak se to vzalo případně z druhé strany a pak zase po směru toku a bylo vyhráno, v koleně se to samozřejmě vždy zanese prvotně. Taky jsme měli naštěstí z dřívějška vyrobené čistící otvory, co cirka 10 metrů. Jen sem tam to byl boj, krtek nešel tam, ale ani zpět, ale vždy to pak vyšlo.
Samozřejmě ten zmíněný Kaiser dokáže vyvinout obrovský tlak, ale ten se dá navolit, aby nepoškodil potrubí, je to o zkušenosti osádky vozu.
Záleží na průměru trubky a jeho tvarech, tj jasné, ale krtek umí projít opravdu i docela úzkým průměrem a i hrdlem.
Můžu se zeptat v práci, jen by to stálo taky nějaký peníz, ty doby, kdy to šlo nějak rozumně, za rozumný peníz jsou pryč.
Sakra, přeji ti moc, ať nemusíš rozbíjet barák, no a i kdyby jo, tak ty to zvládneš, máš dobré příbuzenstvo taky, zkušené, snad by v něčem pomohli.
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24355
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Kdo nebo co vám udělalo radost?

Příspěvek od sima »

Kubišta píše: sob říj 28, 2023 8:04 pm IMG_20231020_171250.jpgIMG_20231020_171228.jpgDnešní den byl prostě kouzelný dopoledne jsme jeli pro řepu krmnou.
Takže ještě jednou díky panu Vrtilkovi za skvělý vůz 🤘😊
Kubišto gratuluji moc! A moc rád slyším taky ty oslavné ody na SG :-) =) Je to fakt silně návykový povoz. A taky moc rád slyším, že Vrťas dokázal zase dotlačit další fajn auto, jsem s Vrťasem častěji v kontaktu a tak rád slyším každou takovouhle zprávu :-) =)
Mimochodem na co zašlo předešlé SG, motor? Skrz delší užívání LPG, nebo olej fuč, nebo nevím co... Počítám, že na korozi ne?
Auto je moc pěkné! Teda na pohled jo.
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
Kubišta
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 297
Registrován: sob srp 15, 2009 12:00 am

Re: Kdo nebo co vám udělalo radost?

Příspěvek od Kubišta »

Hele Simo, nějakou Tu korozi má. Jako nečekejte z auta z roků07 voňavku. No i já pošlu svoji Imprezu do světa.pristi rok. Prahnu Po xt ale nevím zda mě to nesežere do Německa 600 a ,840km. Jinak bych musel LPG volit
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24355
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Kdo nebo co vám udělalo radost?

Příspěvek od sima »

Tak tj jasné, voňavka bez rzi není, anebo raritka a stála by majlant, ale ona spíš teda nebude k mání :-) a na co teda klekl ten minulý forejs?
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 49236
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Kdo nebo co vám udělalo radost?

Příspěvek od VDC »

Kubo paráda !! Gratuluju !!
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
outback
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3096
Registrován: ned pro 20, 2015 8:40 am

Re: Kdo nebo co vám udělalo radost?

Příspěvek od outback »

Chemie dokáže v odpadu zázraky, ale musí se aplikovat nikoliv podle návodu ale správně a dostatečně agresivně. Mám za sebou těžký boj kdy už jsem byl zoufalý, ale nakonec jsem zvítězil následujícím postupem:

- ucpaný odpad nechat odstát minimálně přes noc, aby voda prosákla pryč (chtělo to opravdu několik hodin, ale nakonec to odteklo)

- vzal jsem obyčejný čistič odpadu z drogerie na bázi louhu, ale rozdělal jsem ho větší množství s použitím patřičných ochranných pomůcek v půllitru horké vody a nalil do vyprázdněného odpadu

- pak opět nechat delší dobu působit, minimálně hodinu

Pozor na výpary, když uděláš správnou teplotu a koncentraci, tak ty výpary dýchat nechceš. Za škody na zdraví a majetku neručím, vše na vlastní riziko.
Subaru XV 2.0 Exclusive r.v.2018, facelift EyeSight CVT nonhybrid
Busík Hyundai H1
Fendt Platin 470 (ne, není to traktor)
Uživatelský avatar
Šaman
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3092
Registrován: úte zář 08, 2009 10:26 pm
Bydliště: Kateřinice

Re: Kdo nebo co vám udělalo radost?

Příspěvek od Šaman »

Dnes je neděle, necháváme to hnít otevřené. Naštěstí koupelny a WC jsou v jiných trubkách a mamka může využít vedlejší kuchyň .
V pondělí to zkusím a máme v záloze instalatéra....tož uvidím.
Subaru Forester 2.0X MT SocialEdition z roku 2005 (Lesník) + Honda Vision - Soptík + SsangYong Tivoli 4wd (Ssasanka) no a Obluda (cétéem Scroll xpert 2020)
Uživatelský avatar
gerda
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2247
Registrován: ned srp 29, 2010 6:46 pm
Jméno a příjmení: Michal Gerych
Bydliště: rozmezí Valašského království, Slovácka a Hané

Re: Kdo nebo co vám udělalo radost?

Příspěvek od gerda »

Dej pak vědět @Šamane, jak to dopadlo.

Nicméně dnes mi udělalo radost, že mi proplatili (došla celá částka na účet) celou jízdu od Humpolce až do Zlína na odtahovce :)
Člověk by se měl učit celý život. Všechno jde, když se chce. Když nemůžeš, tak přidej. Nebojte se ničeho.

Subaru Outback 3.63R 191 kW, MY11
Honda FR-V 1.8 i-VTEC 103 kW, MY08
Honda Civic Anglán liftback 1.4 66 kW, MY00
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 49236
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Kdo nebo co vám udělalo radost?

Příspěvek od VDC »

No tak to je příjemný !!
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21979
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: Kdo nebo co vám udělalo radost?

Příspěvek od HonzaCZ »

Udělal jsem si radost nějakým tím moderním uměním. 😁
Přílohy
happy choppers
happy choppers
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
Odpovědět

Zpět na „Žvanírna“