Impreza 2 gen / legacy

Máte zájem o koupi nějakého vozu ? Zde můžete prodiskutovat případné nabídky.
Uživatelský avatar
Zdenos
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 115
Registrován: stř dub 25, 2018 9:55 pm

Re: Impreza 2 gen / legacy

Příspěvek od Zdenos »

Tak to asi v okolí zkušenější nenajdu :-)
pufko
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1130
Registrován: pát úno 11, 2011 10:42 pm

Re: Impreza 2 gen / legacy

Příspěvek od pufko »

Z vonku nevyzerá zle, ale za 90000Kč by som si predstavoval aj interier v daleko lepšom stave, sedačka vodiča na vyhodenie a dopukaná celá palubovka od stredného fukáru vrátane časti kde je spojazdcov airbag, ešte keby to bolo za 60000Kč tak by som sa nad tým prižmúril oči...
Subaru Impreza 2.0GX, 5MT, rv2001...
Subaru Legacy 2.5i, AT, rv2005...
Uživatelský avatar
Zdenos
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 115
Registrován: stř dub 25, 2018 9:55 pm

Re: Impreza 2 gen / legacy

Příspěvek od Zdenos »

Jak říkáš a doufám, že cenu zatím zkouší. Mám to něco málo přes 100km, tak to omrknu a určitě zkusím nahodit cenu kolem 70000kč. Pokud na tom bude technický v dost dobrým stavu, což by mohlo, když je to ze Švýcar, tak by asi za to stálo
Uživatelský avatar
Zdenos
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 115
Registrován: stř dub 25, 2018 9:55 pm

Re: Impreza 2 gen / legacy

Příspěvek od Zdenos »

Neprodáváte někdo z klubu? V pozadí se blýská ještě Forester, tak mě to napadlo
https://auto.bazos.cz/inzerat/171708362 ... o-v-cr.php
Uživatelský avatar
Tomiq
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1489
Registrován: pát říj 18, 2019 12:57 pm
Jméno a příjmení: Tomáš P.
Bydliště: Praha - Východ

Re: Impreza 2 gen / legacy

Příspěvek od Tomiq »

Subaru Forester 2.0 MT 2006
ex Subaru Outback 2.5 MT 2002
ex Subaru Outback 2.5 MT 2002
ex Subaru Legacy 2.0 MT 1999
Uživatelský avatar
Zdenos
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 115
Registrován: stř dub 25, 2018 9:55 pm

Re: Impreza 2 gen / legacy

Příspěvek od Zdenos »

Ten druhý inzerát by byl přesně podle představ, nebýt automatu >:-&
pufko
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1130
Registrován: pát úno 11, 2011 10:42 pm

Re: Impreza 2 gen / legacy

Příspěvek od pufko »

Človeče a k čomu ti je manuál? V dnešnej premávke, kedy sa človek serie zápchami aj v malých mestách by som o MT ani moc neuvažoval. Kto má dookola vytláčať spojku...
Keby si mal niekde chatu v horách, že potrebuješ Outbacku a sem tam zapnúť vlečku tak tam by som voli MT kvôli tomu že to má redukciu.

Automat má síce len 4 kvalty, ale za mna je blbovzdorný, sám ho mám cez 12 rokov a bez poruchy...
Len sa k tomu človek musí chovať tak ako sa k automatu patrí, žiadne vyradovanie za jazdy, nemýliť si Legacy s horským traktorom a túrovať to niekde pol hodinu na lúke, meniť olej po 60tkm (záležitosť 60€ svojpomocne). Dnes ti vedia zrepasovať hydromenič za 250-300€ keby bolo treba...

Majitelia áut s MT by ti vedeli porozprávať ked bolo treba meniť spojku vrátane dvojhmoty, respektíve prerábka na jednohmotu , lebo tá dvojhmota je celkom drahý špás.
Malá nápoveda 2.0i 101kW SOHC by mal mať klasickú jednohmotu, ale to musí niekto potvrdiť
Subaru Impreza 2.0GX, 5MT, rv2001...
Subaru Legacy 2.5i, AT, rv2005...
Uživatelský avatar
Zdenos
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 115
Registrován: stř dub 25, 2018 9:55 pm

Re: Impreza 2 gen / legacy

Příspěvek od Zdenos »

Protože čím méně věci se mě do řízení sere, tím jsem spokojenější a do zácpy se u nás dostanu tak jednou za měsíc :-). Beru to i jako určitý level k zábavnějšímu řízení, protože to prostě mám rád. Co jsi mě poradil ohledně 2.5 to beru, ale bohužel žádné nejsou. Na automat mě neukecáš :D.
Jestli všechno vyjde a v Subaru mě odsouhlasí přepis ze 4 na 5 osob u Legacy co jsem postoval výše, nebude shnilé a vydávat divné zvuky, tak si pro něj jedu. Teď me ještě napadá otázka, pokud už prolíná olej přes těsnění hlavy, v kterém to je nejčastěji místě, abych to nepřehlédl?
pufko
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1130
Registrován: pát úno 11, 2011 10:42 pm

Re: Impreza 2 gen / legacy

Příspěvek od pufko »

Musíš zhodiť kryt pod motorom a ono to presakuje medzi blokom a hlavou, býva to oslzené a potom to tečie to po zvodoch a smrdí do kabíny.
Ak to je oslzené tak si pýtaj adekvátnu zlavu, pretože tú výmenu budeš riešiť do roka určite. Mne slzila jedna strana, behom chvíle druhá a do roka som menil.

Na strane olejového filtra to môže byť oslzené od výmeny filtra, treba sa dobre pozrieť.
Hlavne pri výmene olejového filtra ho treba zospodu popredu prepichnúť - stačí malá dierka, aby vytiekol obsah filtra a aj to čo je nad filtrom, ešte nejaké 2dcl a potom sa NIKDY NESTANE že je otečený motor od oleja pri uvolnení filtra a tiež sa nestane že má človek otečené ruky od špinavého oleja než ho vytočí zo závitu
Jedna malá dierka do obalu filtra stačí na to aby to vytieklo do zbernej nádoby a ked ho človek uvolní tak nič netečie po bloku a rukách

Tak isto pozor na vnútorné klby/triangle predných poloosí, tam vedia prasknúť manžety a potom je motor, priečka kabíny ogrcaná od vazelíny a ak sa nepozrieš poriadne tak si môžeš myslieť že to slzia tesnenia pod hlavami (sa zameriaš len na motor, navyše je to zaprášené a vytvorený maglajz)
Subaru Impreza 2.0GX, 5MT, rv2001...
Subaru Legacy 2.5i, AT, rv2005...
Uživatelský avatar
Zdenos
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 115
Registrován: stř dub 25, 2018 9:55 pm

Re: Impreza 2 gen / legacy

Příspěvek od Zdenos »

Tak snad prodávajímu nebude vadit, že budu chtít sundat spodní dekl. To, že prolíná mezi hlavou a blokem je je jasné, když řeším těsnění pod hlavou =) . Zbytek tak nějak znám z praxe a děkuji za radu. Hlavně, aby klapl přepis osob u dealera...
Uživatelský avatar
Zdenos
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 115
Registrován: stř dub 25, 2018 9:55 pm

Re: Impreza 2 gen / legacy

Příspěvek od Zdenos »

předchozí inzerát nevyšel, takže pátrání pokračuje :)
docela se mě líbí tenhle inzerát, jen nevím co si myslet o stejným písmě a různých podpisech v servisce :-)
https://www.sauto.cz/osobni/detail/suba ... /185226506
Uživatelský avatar
Tapan
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 14882
Registrován: úte kvě 16, 2017 8:13 am
Jméno a příjmení: Štěpán Z.
Bydliště: Zliv (České Budějovice)

Re: Impreza 2 gen / legacy

Příspěvek od Tapan »

U auta tohoto stáří a nájezdu je serviska to poslední, co by tě mělo zajímat.
Lvl. 1 Subaru Necromancer

Outback BP H6, Impreza GG Wagon 2.0, Justy KAD ECVT, 2x Libero E12
Uživatelský avatar
Zdenos
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 115
Registrován: stř dub 25, 2018 9:55 pm

Re: Impreza 2 gen / legacy

Příspěvek od Zdenos »

Zatím internetový průzkum, jasně že to chce videt naživo... Ale jestli to je bazar, který si sám tiskne razitka do servisky, tak co od něj čekat.
Uživatelský avatar
Zdenos
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 115
Registrován: stř dub 25, 2018 9:55 pm

Re: Impreza 2 gen / legacy

Příspěvek od Zdenos »

Byl jsem se v neděli podívat na Legacy co jsem postoval výše a od toho ruce pryč. Sice je to dovoz Italie, takže podvozek absolutně bez koroze, ale kosmetika tipicky taliánská. V motoru na levé straně z vrchu jde slyšet poklepávání a na pravé straně po zahřátí od svodu šel vidět lehky kouř, to je asi tak nejhorší co jsem vypozoroval plus pár drobnosti navíc. Takže dnes jedu na druhé Legacy, taky z okolí Brna, které má sice dost najeto, ale celkový stav odpovídá autum o dos méně km. Jak já se na něj těším ,,,,| (*_^) |,,,,
Odpovědět

Zpět na „Kupuji/vybírám auto“