Outback MY2015/MY2016

Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 49227
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Outback MY2015/MY2016

Příspěvek od VDC »

No je to jednoduchý. Všechny nový auta, tedy modely od BR vejš, mají prostě ty motory choulostivější. U starýc SOHC motorů 92 kW nebo třeba 121 kW, které byly v předchozích modelech nebyl překvapivý nájezd na plyn v řádu statisíců km. U novějších motorů je zástavba plynu sázkou do loterie.
Jestli to vydrží nebo nevydrží hrozně záleží na tom, kde a jak se s tím autem jezdí. Třeba tyhle novější motory nemají rády dlouhodobý dálniční provoz na plyn. A když si kupuješ auto v plynu, tak netušíš, kdo s tím jak zacházel.
Takže já bych se snažil vybrat auto bez plynu a případně si do něj tu zástavbu nechal udělat.
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Mong93
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 80
Registrován: pát čer 02, 2023 8:38 am
Jméno a příjmení: Jiří
Bydliště: Olomouc

Re: Outback MY2015/MY2016

Příspěvek od Mong93 »

VDC píše: stř čer 21, 2023 9:42 am No je to jednoduchý. Všechny nový auta, tedy modely od BR vejš, mají prostě ty motory choulostivější. U starýc SOHC motorů 92 kW nebo třeba 121 kW, které byly v předchozích modelech nebyl překvapivý nájezd na plyn v řádu statisíců km. U novějších motorů je zástavba plynu sázkou do loterie.
Jestli to vydrží nebo nevydrží hrozně záleží na tom, kde a jak se s tím autem jezdí. Třeba tyhle novější motory nemají rády dlouhodobý dálniční provoz na plyn. A když si kupuješ auto v plynu, tak netušíš, kdo s tím jak zacházel.
Takže já bych se snažil vybrat auto bez plynu a případně si do něj tu zástavbu nechal udělat.
oki, díky za info. Budu hledat a snad se něco objeví. BS je v nabídce mnohem víc, ale to je mimo cenový strop. Tak raději to BR s tím, že aspoň zbyde něco na servis.
Outback BS 2.5 2016

Obrázek

ex BMW E91 325i
Uživatelský avatar
dracekvo
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3182
Registrován: stř kvě 19, 2010 4:04 pm

Re: Outback MY2015/MY2016

Příspěvek od dracekvo »

A hlavně pokud si někdo dal od auta plyn, tak se nedá moc očekávat, že by nejezdil dálky. Tak je velká šance, že tam ten provoz na dálnici byl.
Peugeot ION elektro (rv.12, najeto 100 tis)
Subaru Outback 2.5 LPG AT (rv. 07 najeto 320tis)
Subaru Outback 2.5 LPG AT (rv.99 najeto 350tis)
Peugeot 206 1.4i MT (rv. 99 najeto 270 tis)
Audi A4 Avant 1.9 TDI (rv. 97 najeto 260 tis)
Peugeot J5 obytná alkovna (2.5TD, rv.91 najeto 150tis)
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 49227
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Outback MY2015/MY2016

Příspěvek od VDC »

Jinak mě přijde zástavba plynu do těchhle zánovních aut naprosto zbytečná. Dřív, když to žralo i trávu kolem silnice to dávalo smysl. Ale už BR je schopný jezdit za nějakejch 8-9 benzínu a v takovou chvíli je zbytečný si přidělávat starosti montáží plynu.
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Sam357
Nováček
Nováček
Příspěvky: 5
Registrován: sob kvě 27, 2023 8:01 pm
Bydliště: Brno

Re: Outback MY2015/MY2016

Příspěvek od Sam357 »

Pokud by nevadilo, tak nabízím Legacy kombi MY2012:
viewtopic.php?t=10372
V roce 2012 jsem o LPG uvažoval, dokonce se dělali nějaké verze od VIALLE "schválené přímo výrobcem", ale jak už tu psali jiní, bylo to výhodnější pouze pro starší motory a tak jsem to zavrhl.
Jinak když se vrátím ke spotřebě, CVT je hodně citlivé na "těžkou nohu". Dá se s tím v pohodě jezdit v rámci limitů (či lehce nad) v průměru za 7,8l/100km (tj. spotřeba za 135 tis.km - převaha dálnice a dlouhé trasy [70% dálnice 30% město], včetně např. cesta k moři cca. 2tis.km 4 lidi, naloženo po střechu za 7,6). Za celou dobu mám průměr podle tankování 8,05 kde posledních cca. 24tis.km už bylo 40:60 dálnice/město.
Olej v převodovce měněn ve 120 tis. a veškeré opravy a údržbu mám zdokumentovanou..
Mong93
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 80
Registrován: pát čer 02, 2023 8:38 am
Jméno a příjmení: Jiří
Bydliště: Olomouc

Re: Outback MY2015/MY2016

Příspěvek od Mong93 »

Sam357 píše: stř čer 21, 2023 5:51 pm Pokud by nevadilo, tak nabízím Legacy kombi MY2012:
viewtopic.php?t=10372
V roce 2012 jsem o LPG uvažoval, dokonce se dělali nějaké verze od VIALLE "schválené přímo výrobcem", ale jak už tu psali jiní, bylo to výhodnější pouze pro starší motory a tak jsem to zavrhl.
Jinak když se vrátím ke spotřebě, CVT je hodně citlivé na "těžkou nohu". Dá se s tím v pohodě jezdit v rámci limitů (či lehce nad) v průměru za 7,8l/100km (tj. spotřeba za 135 tis.km - převaha dálnice a dlouhé trasy [70% dálnice 30% město], včetně např. cesta k moři cca. 2tis.km 4 lidi, naloženo po střechu za 7,6). Za celou dobu mám průměr podle tankování 8,05 kde posledních cca. 24tis.km už bylo 40:60 dálnice/město.
Olej v převodovce měněn ve 120 tis. a veškeré opravy a údržbu mám zdokumentovanou..
díky, ale zatím zůstanu u hledání outbacka :)
Outback BS 2.5 2016

Obrázek

ex BMW E91 325i
Mong93
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 80
Registrován: pát čer 02, 2023 8:38 am
Jméno a příjmení: Jiří
Bydliště: Olomouc

Re: Outback MY2015/MY2016

Příspěvek od Mong93 »

Ohledně výměny oleje v CVT, pokud auto nemělo olej vyměněny ani jednou za 140k najetých km, je lepší dát od toho auta ruce pryč, i když by bylo v dobrém stavu? Nebi by to ještě nemusel být takový problém? Dle infa od majitele, to nenív servisní knize předepsané, tak to nedělali.

Díky
Outback BS 2.5 2016

Obrázek

ex BMW E91 325i
Uživatelský avatar
Tapan
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 14883
Registrován: úte kvě 16, 2017 8:13 am
Jméno a příjmení: Štěpán Z.
Bydliště: Zliv (České Budějovice)

Re: Outback MY2015/MY2016

Příspěvek od Tapan »

Ideální to není, ale zas je to dobré téma k debatě o ceně :⁠-⁠) Jestli aktuálně řadí dobře, tak hned po koupi vyměnit a po roce třeba vyměnit znovu a pak jet normálně po těch 60 tkm. Imho by to nemusel být problém.
Lvl. 1 Subaru Necromancer

Outback BP H6, Impreza GG Wagon 2.0, Justy KAD ECVT, 2x Libero E12
Mong93
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 80
Registrován: pát čer 02, 2023 8:38 am
Jméno a příjmení: Jiří
Bydliště: Olomouc

Re: Outback MY2015/MY2016

Příspěvek od Mong93 »

Ahojte,

dávám update. Od 26.07. jsem se stal majitelem Outbacka BS MY2016, nájezd cca 132 500. Jsem rád, že nakonec finanční možnosti dovolili novější verzi, v BR jsem sice nikdy nejel, ale vzhledově se mi určitě více libí BS.
Kupováno od pána(druhý majitel) z Brna, který to servisoval celou dobu v autorizovaném servisu Mija Brno (první majitel to tam také servisoval), já už pravděpodobně v servisování v autorizacích pokračovat nebudu. S koupí mi pomáhal Honza Ondrášek z proklepneme.cz, který je shodou okolností také z Olomouce a ještě k tomu také subarista. Kdo bude shánět pomoc při koupi, tak určitě doporučuji využít jeho služeb, nejenom při koupi Subaru, ale i ostatních značek, opravdu se vyznal a cenově to je za "hubičku".

Aktuálně budu vybírat nové letní pneu, jelikož na autě jsou stále původní (DOT 2015) a při rychlosti 120-130km mi přišlo, že to dost hučí od kol. Prošel jsem posledních 15 stránek ve vlákně letní pneu, kde jsem se dočetl, že v rozměru 235/55 R18 je mnohem lepší výběr a jsou také levnější, akorát se značkou pořád tápu, jelikož tam víceméně každý doporučoval něco jiného. Za celou sadu bych chtěl dát cca. 10k, určitě budou převažovat asfaltové cesty, tak něco snad vyberu :) Ohledně zápisu jsem hned psal p. Čermákovi a dnes jsem mu odeslal platbu, tak během příštího týdne to budu mís snad zapsané v TP a nechal bych je vyměnit.
Mimochodem mě pan Čermák upozornil, že se auta týkají dvě svolávací akce, které ještě nebyly provedené. Takže na to, že to bylo servisované v autorizáku, tak mě to trošku překvapilo (jedná o SRT225 programace jednotky VDC a SRT324 úprava konektoru ruční brzdy). Takže budu kontaktovat Subaru Olomouc, kdy to tam můžu dovést.

Auto má kosmetické vady - škrábance/vlásečnice od provozu. Trošku zlobí startér, resp. při startováni to vydává takový, možná pisklavý zvuk :-) fakt nevím, k čemu to přirovnat. Nejspíš bude potřeba repas startéru v budoucnu (start/stop tomu asi napomohl).
Chladící kapalina je pod úrovní minima, ale v návodu ještě nejsem tak daleko, abych věděl, co tam nalít. Každopádně, jednodušší servisní úkony se budu určitě snažit dělat sám, resp. co prostor před panelákem dovolí. Zatím alespoň ta chladící kapalina a filtry. Na výměnu oleje, která bude za měsíc zajedu někam do servisu. Od Honzi mám i doporučení na servisáka, který je z Přerova. Pokud máte někdo tip na další odborníky, co se týká Subaru, tak klidně sem s ním - Olomouc a okolí, klidně širší okolí, asi nemám problém jet za servisem i 100km. Olej v CVT byl měněný při 120k a byly již měněné svody na kulanci, takže od toho by měl být také pokoj.

První dojmy z jízdy byly super, srovnávat s BWM 3er se to úplně nedá, ale jízda se Subaru byla určitě pohodlnější/komfortnější ve všech ohledecha a tak nějak jsem se v tom cítil i bezpečněji, další dojmy určitě budou následovat po dalších ujetých km :) Partnerka je z řízení Outbacka také nadšená, takže jsem rád, že po dlouhých měsících hledaní náhrady za BMW se mi podařilo najít skvělou alternativu s atmosférickým motorem a snad i spolehlivostí a dlouhou výdrží.
S autem stále probíhá seznamování, ale nějaké výtky se určitě dají najít, např. infotainment, co jsem četl, tak se snad nikomu nepodařilo rozchodit ani mirrorlink, ale co, držák na telefon v mřížce to jistí :)

Tak pokud někdo ten román dočetl až do konce, tak všem díky a budu se muset začít více soustředit na silnici na ostatní auta, ať nezapomenu zdravit Subárka, takže kdybych náhodiu zapomněl, tak na tom opravdu pracuji :D partnerka je již také poučená, že musí zdravit B-)

Obrázek
Outback BS 2.5 2016

Obrázek

ex BMW E91 325i
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 49227
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Outback MY2015/MY2016

Příspěvek od VDC »

To je dobře, že se ti podařilo najít hezkej kus. Tak ať slouží !!
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Uživatelský avatar
filippek
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2310
Registrován: úte úno 15, 2011 10:52 am
Jméno a příjmení: Filip Pecka
Bydliště: Jablonecko

Re: Outback MY2015/MY2016

Příspěvek od filippek »

Ahoj, ten startér stačí vyndat, vyčistit a namazat. Je to běžný problém BS. V Ilos Lbc mi říkali ale, ze to je jen zvukový projev a samotnému startéru nic není a ani mu to neškodí. Mě to dělá taky a příští týden mi to udělají.

Odesláno z mého SM-S908B pomocí Tapatalk

Nyní: Forester SG 2,0 r.v.05 poface
Bylo: Outback 3.0R H6, r.v.06
Bylo: Forester 2,0 XT r.v.04
Mong93
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 80
Registrován: pát čer 02, 2023 8:38 am
Jméno a příjmení: Jiří
Bydliště: Olomouc

Re: Outback MY2015/MY2016

Příspěvek od Mong93 »

filippek píše: sob črc 29, 2023 3:00 am Ahoj, ten startér stačí vyndat, vyčistit a namazat. Je to běžný problém BS. V Ilos Lbc mi říkali ale, ze to je jen zvukový projev a samotnému startéru nic není a ani mu to neškodí. Mě to dělá taky a příští týden mi to udělají.

Odesláno z mého SM-S908B pomocí Tapatalk
Díky za info. Zatím to nechám tak tedy 😊
Outback BS 2.5 2016

Obrázek

ex BMW E91 325i
Odpovědět

Zpět na „Legacy, Outback“