Hašení ohně, hasící přístroje

Odpovědět
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24338
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Hašení ohně, hasící přístroje

Příspěvek od sima »

Je to tak, nikdy nevíš, navíc mám hasičák pro lepší pocit, už jen to :-) Stejně jako mám 6kg na chalupě a nějaký písek a azbestovou plachtu- novou, nezasranou, nejsem schopen dovalit, ta ale bude taky. Je mě jasné, že jsou to jen berličky, ale pravda taky je, že lepší něco, než nic, pak jen člověk kouká, i z malého nevinného může být neštěstí a pak jen člověk bezradně kouká kde by co našel.
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
demeter
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 289
Registrován: stř lis 30, 2016 9:10 pm
Bydliště: Praha

Re: Hašení ohně, hasící přístroje

Příspěvek od demeter »

Tohle vypadá jako vhodné vlákno na dotaz ohledně požáru. :)

Mám věci, které sice nevypadají ohořelé ani natavené, ale jsou zašpiněné a smrdí od hustého mastného kouře. Nemáte někdo zkušenost, jak to vyčistit? Konkrétně z kol, např. jestli to půjde vapkou a běžným saponátem v automyčce nebo můžete doporučit nějaký vhodnější prostředek? Na myčce sem se ptal, nemají s tím problém.

Má smysl se pokoušet vyprat tkaniny, např. stan, nebo ten smrad už z toho stejně nikdy nedostanu?
PXL_20240216_124838104.jpg
Uživatelský avatar
Stekem
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 423
Registrován: sob pro 03, 2016 2:23 pm
Bydliště: Západ

Re: Hašení ohně, hasící přístroje

Příspěvek od Stekem »

Čistí se to speciální chemií. Na kovu ti za nějakou dobu budou ty zplodiny korodovat. Praní pomůže většinou jen když ty věci dostaly zplodinama malý zásah, tohle bych moc na praní už neviděl.
V Praze je dost sanačních firem, pokud to chceš nějak uhrát sám, zkus se na ně obrátit, třeba ti poradí co použít, nebo ti přímo pomůžou.
Pokud ten požár řešíš s pojišťovnou, tak ti můžou poslat seznam firem co se tím zabývají, ale já bych to viděl spíš všechno jako zničený.
Subaru Outback 2.5i X Special Edition MY2019

Subaru Outback 2.5i Sport ES MY2015
Mondeo Mk4 r. 2012
Avis
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 259
Registrován: stř čer 05, 2019 8:49 am
Jméno a příjmení: Iva Svobodová
Bydliště: Praha

Re: Hašení ohně, hasící přístroje

Příspěvek od Avis »

Zažila jsem likvidaci následků požáru v panelákovém 3+1. Požár minimální ale zadýmené tobylo komplet, celý byt černý. Nádobí se mylo tím čím grily nějakje sajrajt z Lidlu 5W... látky a pod vyhodit. Stěny a obývaci stěnu pak myla spec firma z šílené peníze. Moc jsem neporadila.
Subaru Outback 2.5i 2018 129kW CVT
Odpovědět

Zpět na „Dům, dílna, zahrada“