Majklova Impreza MY08

Diskuse o vozidlech jednotlivých členů fóra na jednom místě.
Odpovědět
Majklaz
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 216
Registrován: čtv kvě 03, 2018 6:04 pm
Jméno a příjmení: Michal
Bydliště: Hradec Králové

Re: Majklova Impreza MY08

Příspěvek od Majklaz »

No hele je to víc, než je normální. V zimě se mi stávalo (dokud jsem nekoupil pytlíky na pohlcování vlhkosti), že mi namrzalo čelní i zadní sklo zevnitř. S klimatizací se dá jet v pohodě, ale chvilku po tom, co ji vypnu, tak už se to mlží zase. U jiných aut, kterými jezdím, je to mlžení mnohem slabší.

No uvidíme, pročistím kanálky a snad se to zlepší.
Uživatelský avatar
barts
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 948
Registrován: ned bře 15, 2020 9:06 pm
Bydliště: Holomóc

Re: Majklova Impreza MY08

Příspěvek od barts »

Aha tak v tom případě to může hrát nějakou roli. neveděl jsem v jakém množství se to mlží no :D .
Subaru Impreza WRX Hawk 06 / 169kw
Subaru Outback BP 06 / 121kw
Pežůt 206 CC / 80kw


Ex: Lexus IS 200 Sportcross 04 / 114kw
Ex: Subaru Forester S-turbo 99 / 125kw
Ex: Mazda 3 Kintaro 07 / 110kw
Ex: Škoda Octavia 1.6 / 74kw
Ex: Subaru Forester SF 98, 2.0/92Kw
Ex: Škoda Felicia 98, 1.3 mpi/40Kw
Majklaz
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 216
Registrován: čtv kvě 03, 2018 6:04 pm
Jméno a příjmení: Michal
Bydliště: Hradec Králové

Re: Majklova Impreza MY08

Příspěvek od Majklaz »

Poslední dobou mi auto víc stojí než jezdí, čekalo na servis kvůli prasklé manžetě na PP poloose, pak jsem měl týden služebku a teď nějak nebyla příležitost to protáhnout, krom pár výjimek. Tak snad se to s příchodem dalšího sněhu změní >B-)

V servisu proběhla výměna zmíněné manžety na poloose, výměna PP blatníku, který si o to říkal asi dva roky od srážky se srnkou, a zavaření prorezlé díry v prahu, která tam byla po neodborné opravě někdy z minula, kdy jsem to auto ještě neměl. K tomu samozřejmě i vystříkání prahů. Bohužel mechanik zapomněl na pročištění odtokových kanálků, tak to mě ještě čeká. A taky mi při jednom nalakovali zadní spoiler, ze kterýho postupem času úplně vymizela barva a byl už víc bílý než červený. Jo a předevčírem jsem vyměnil olej a filtry.

K výměně blatníku - mechanik si to před posláním do lakovny přiložil k autu a poměřil to, vypadalo to, že to bude krásně sedět (druhovýroba, teď nevím jestli PL nebo Taiwan). Po nalakování a demontáži zjistil, že to nesedí. Musel přebrousit díru na blinkr a dole uchycení něco vyvrtat, takže skvělá práce :-D . Snad to pak dostatečně zapatlal a nebude to reznout. A pak prej dostal vynadáno od lakýrníka za ten zadní spoiler. Prý to dělal natřikrát, na první dva pokusy mu vždycky slezla barva (po obroušení a odmaštění). Teď to taky není úplně dokonalý, ale je to vidět jen zespodu na dvou místech, s čímž dokkážu žit. Co mě ale štve, tak je netrefená barva. Na spoileru to tolik vidět není, ale ten blatník je o hodně světlejší. Budu to muset zkousnout, protože znovu to lakovat se mi vůbec nechce, natož to někam dávat a čekat na termín.

Takže poslední dobou spíš starosti, ale po zprůchodnění kanálků v L prahu bych už měl snad jen jezdit :-) .
Uživatelský avatar
námořník
Místopředseda klubu
Místopředseda klubu
Příspěvky: 20605
Registrován: sob zář 10, 2016 8:43 am
Jméno a příjmení: Jiří Mareš
Bydliště: Most

Re: Majklova Impreza MY08

Příspěvek od námořník »

Bez rozstřiku , tedy lakování na autě to sedí málo kdy. Spíš ne.
Odesláno zmáčknutím tlačítka Odeslat
Majklaz
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 216
Registrován: čtv kvě 03, 2018 6:04 pm
Jméno a příjmení: Michal
Bydliště: Hradec Králové

Re: Majklova Impreza MY08

Příspěvek od Majklaz »

Vím, sám jsem už něco málo lakoval, barvu jsem si vždycky nechal namíchat podle kódu a ověřovali to přímo u auta, a musím říct, že to bylo trefený velice dobře. Tentokrát bohužel moc ne...
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 49152
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Majklova Impreza MY08

Příspěvek od VDC »

Hlavně, že to máš spravený !!
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Majklaz
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 216
Registrován: čtv kvě 03, 2018 6:04 pm
Jméno a příjmení: Michal
Bydliště: Hradec Králové

Re: Majklova Impreza MY08

Příspěvek od Majklaz »

Díky moc bartsovi za tip na odtokové kanálky. Prošťouchnul jsem je a od té doby je mlžení konec! >B-) Vody z prahu vyteklo fakt hodně. Taky jsem asi dva týdny zpátky auto navoskoval, ať nedostává takovou sodu od soli, i když zatím to je vzhledem ke slabý zimě se solí celkem v pohodě.

Snad poslední věc, co mě teď trápí, je to, že mi zůstala v ruce vnitřní řidičova klika, psal jsem to tady do jiného tématu. Dnes má táta cestu kolem Semil, tak mi vyzvedne "novou" v Subatechu. Na víkend budu pryč, ale v neděli / pondělí ji už snad budu mít namontovanou. Připadám si jako exot, když při parkování musím stáhnout okénko, otevřít si venkovní klikou, zatáhnout okénko, a až pak vypnout motor. Samozřejmě občas na to zatažení okénka zpátky zapomenu >:-& ;-D Jo a vlastně poslední věc je to, že potřebuju vyměnit stěrače, ale to je taková klasika. Jen nesmím být línej si nějaký koupit...
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 49152
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Majklova Impreza MY08

Příspěvek od VDC »

No tak to je dobře, že ty kanálky pomohly !!
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Majklaz
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 216
Registrován: čtv kvě 03, 2018 6:04 pm
Jméno a příjmení: Michal
Bydliště: Hradec Králové

Re: Majklova Impreza MY08

Příspěvek od Majklaz »

Tak se po delší době hlásím. Kliku jsem v lednu pořešil díky Subatechu, výměna byla na chvíli.

Co bych ale potřeboval vyřešit, je zatékání do LP světlometu. Zatékalo tam od koupě auta, ale teď už to je horší a světlo kvůli tomu hůř svítí (je to zevnitř opatlané). Našel jsem nějaký témata ohledně světlometů, ale jistý si stejně nejsem. Jak se toho nejlíp zbavit? Vyndat světlo, nahřát v troubě, rozlepit a přetěsnit - čím? Nepřijde mi, že by ten plexi kryt byl nějak popraskaný, tak to je asi jen špatným těsněním, ale nevím. A případné má smysl při té příležitosti udělat doma repas? Nepřijde mi, že by to svítilo nějak marně, takže dávat tisíce za profi repas se mi nechce. Spíš řeším, jestli nedat nové výbojky (jsou tam xenony), nebo nějak nepořešit ten povrch, třeba nechat přechromovat. Máte k tomu někdo radu?
Majklaz
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 216
Registrován: čtv kvě 03, 2018 6:04 pm
Jméno a příjmení: Michal
Bydliště: Hradec Králové

Re: Majklova Impreza MY08

Příspěvek od Majklaz »

Tak já už nevím. Při přezouvání jsem už klasicky zkontroloval brzdy - sundat třmen, rozhýbat čepy. Vzadu na pravé straně, přestože jsem asi rok zpátky dával nové třmeny, je zatuhlý pístek. Doufal jsem, že když opravné sady nepomohly, nový třmen pomůže. A i ten zatuhnul. Takže teď přemýšlím, jestli to zkusit repasovat - přeci jen to je nový třmen, nebo jestli zase kupovat nový. Už to začíná být nekonečný příběh. Všude mám nové hadice, vzadu i třmeny. Samozřejmě tím, že jsem se pokusil zatuhlý pístek zamáčknout, jsem si trochu brzdy zavzdušnil, ale nebyl čas, takže budu muset v nejbližší době ještě odvzdušňovat >:-& .

Jinak kdyby měl někdo tipy na vyřešení zatékání do světel, budu jedině rád, viz. předchozí příspěvek.
Uživatelský avatar
dracekvo
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3177
Registrován: stř kvě 19, 2010 4:04 pm

Re: Majklova Impreza MY08

Příspěvek od dracekvo »

K tomu světlu. Jestli je to jako u outbacka, tak elektronika xenonu je na spodku světla. Pokud tam zatejká, tak co nejdřív vyndat a zkontrolovat, jestli to není plný vody. Jinak ještě budeš schánět novou elektroniku.
Mě takhle jedno světlo vyhořelo.
Peugeot ION elektro (rv.12, najeto 100 tis)
Subaru Outback 2.5 LPG AT (rv. 07 najeto 320tis)
Subaru Outback 2.5 LPG AT (rv.99 najeto 350tis)
Peugeot 206 1.4i MT (rv. 99 najeto 270 tis)
Audi A4 Avant 1.9 TDI (rv. 97 najeto 260 tis)
Peugeot J5 obytná alkovna (2.5TD, rv.91 najeto 150tis)
Uživatelský avatar
Tapan
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 14836
Registrován: úte kvě 16, 2017 8:13 am
Jméno a příjmení: Štěpán Z.
Bydliště: Zliv (České Budějovice)

Re: Majklova Impreza MY08

Příspěvek od Tapan »

Neumím si představit, jak bys zamáčknutím pístku zavzdušnil brzdy...to asi neee. A ty nový třmeny, není to spíš nějakej tovární repas? Jako byl by to pech, kdyby jsi zrovna narazil na zmetek, ale stát se může. Případně jestli tam vzadu nemáš hnutýho něco dalšího, co ty třmeny vraždí.
Lvl. 1 Subaru Necromancer

Outback BP H6, Impreza GG Wagon 2.0, Justy KAD ECVT, 2x Libero E12
Majklaz
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 216
Registrován: čtv kvě 03, 2018 6:04 pm
Jméno a příjmení: Michal
Bydliště: Hradec Králové

Re: Majklova Impreza MY08

Příspěvek od Majklaz »

Taky se mi to zavzdušnění nezdá, ale prostě to od tý doby brzdí hůř a musím víc šlapat na pedál. No... pro jistotu jsem se díval do objednávek na motora.cz a teď koukám, že nové třmeny jsou vepředu, vzadu jsem dělal repas já. Takže houby zmetek, jen já jsem levej >:-& . V tom případě nebudu spekulovat a objednám nový třmen, protože bych to repasoval podruhé, ne-li potřetí. Vždycky kontroluju, jestli tam je gumička daná správně, ale buď to je i tak nasazené špatně, nebo jak už je ten třmen v tom místě trošku vyrezlej, tak to tam prostě nesedí 100%.

Na světlo se podívám, shánět ještě elektriku by se mi nechtělo. Jen teď pojedu pryč, tak to bude muset počkat na příští týden. Díky za upozornění =) .
Uživatelský avatar
Tapan
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 14836
Registrován: úte kvě 16, 2017 8:13 am
Jméno a příjmení: Štěpán Z.
Bydliště: Zliv (České Budějovice)

Re: Majklova Impreza MY08

Příspěvek od Tapan »

No zkus teda asi nový třmen, byly tu už případy, že repas nepomohl, protože buď u čepu nebo u pístku to bylo vyrezlý a prostě moc volný a nechodilo to dobře.
Lvl. 1 Subaru Necromancer

Outback BP H6, Impreza GG Wagon 2.0, Justy KAD ECVT, 2x Libero E12
Majklaz
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 216
Registrován: čtv kvě 03, 2018 6:04 pm
Jméno a příjmení: Michal
Bydliště: Hradec Králové

Re: Majklova Impreza MY08

Příspěvek od Majklaz »

Majklaz píše: čtv říj 08, 2020 11:32 am Při hledání možné příčiny divného zvuku jsem narazil na video, kde řeší klepání při startu. Jsem si téměř jistej, že to je také můj případ, což také vysvětluje, že GO motoru nepomohla (i když musím říct, že to dělá mnohem méně, tenhle měsíc snad ani jednou, pak to ale udělá třeba třikrát po sobě - asi je lépe vypnutý řemen). Nenašel jsem teda, co se tam mění, jestli jen těsnění, nebo celé to hydraulické udělátko, ale asi se do toho zatím hrnout nebudu.
https://www.youtube.com/watch?v=jMI8JseM40c
Na příčinu ševelení v zátahu, které je slyšet hlavně v nízkých otáčkách a s přidáním plynu zesiluje, jsem zatím nepřišel :-/ . Blbý je, že nevím, komu to v HK a okolí dát, do autorizáku se mi kvůli tomu nechce. Ale pokud nebude zbytí, budu muset.
Protože začíná být tepleji, tak trochu očekávám, že se mi opět začne ozývat klepání při startu. Cituju schválně příspěvek výše, protože si myslím, že to je přesně můj problém - na motoru už nemá co jiného klepat. A dělalo to i po GO...

Teď jsem se koukal na Našu Garáž
https://youtu.be/oseycdeEq40?t=405
a trochu mě to vyděsilo. Měl bych ty napínáky nechat vyměnit? Setkal jste se s tím už někdo? Nepřijde mi, že by to mělo být technicky náročný, ale sám si na to asi netroufnu, hrabat do motoru mám strach. Myslíte, že šikovný mechanik to dá i bez předchozí zkušenosti s tímto motorem? Subaru HK rozhodně volit nechci po předchozích zkušenostech, tak bych to dal jednomu šikovnýmu mechanikovi, nebo k Chalupům do Pardubic. Jen nemám představu, kolik by to mohlo stát. Teď zrovna řeším koupi pozemku a v budoucnu stavbu domu, tak se mi to úplně nehodí ;-D

Samozřejmě nevím jistě, jestli hrozí stejný problém jako u Audi, nebo na tom můžu najet 100k km a motor bude v pohodě. Takže každá zkušenost dobrá.

Jinak třmen by mi měl v tomhle týdnu přijít, za dva týdny bych snad měl mít volnější víkend, tak udělám třmen a zkontroluju zatékání do světel. Při jednom dám nové výbojky do xenonů. Koupil jsem ty nejlevnější, co jsem našel, spíš k ozkoušení, jestli to bude svítit líp. Pokud jo, tak až odejdou, koupím nějaké značkové.
Odpovědět

Zpět na „Vozidla členů SFC“