Outback BS - tlmice

milan74ma
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 562
Registrován: sob pro 07, 2019 3:14 pm

Outback BS - tlmice

Příspěvek od milan74ma »

je podla Vas normalne ze pri teste tlmicov na vystupe z grafe svieti predna naprava 61% a zadna naprava 41% a to pri 60.000 tkm. Co ma zaraza ze to svieti na zeleno akoze sak co ze len 40% zo 100% maju ucinnost to je ok >:-& . Myslite ze to riesit a radsej prevencne vymenit pri prehliadke za nove. A ak nove asi najradsej vsetky 4. Ak teda menit, mate niekto nejaky typ ? Nechcem auto znizovat. Chcem zachovat svetlu vysku ...
Subaru Outback 2019 (Comfort)
Uživatelský avatar
bl4ck5un
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 103
Registrován: pon led 06, 2020 1:14 pm

Re: Outback BS - tlmice

Příspěvek od bl4ck5un »

Ahoj. Testy tlumičů bych nebral zas tak vážně, dle mého je to jen takové orientační měření. Nicméně věřím, že tlumiče můžou být polomrtvé vzhledem k faktu, že mně tekly všechny 4 už ve 20 Mm. Zadní mi (po vcelku anabázi) vyměnili v Subaru na záruku (těsně před koncem tovární záruky ve 23 Mm). Přední měnit odmítli, protože podle Subaru tečou jen trochu (!).
Když jsem se ptal, tak o jiných tlumičích než originálních nic neví a prostě to řešit nechtěli - já po zkušenosti s originálními bych samozřejmě taky preferoval nějaké jiné. Proto se přimlouvám, abys případně napsal nějaké zjištění ohledně těch tlumičů, pokud něco zjistíš - určitě mě bude výhledově čekat výměna těch předních a mám obavu, že znovu i zadních. Zachování světlé výšky chci určitě taky.
Subaru Outback 2.5i Active MY19
milan74ma
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 562
Registrován: sob pro 07, 2019 3:14 pm

Re: Outback BS - tlmice

Příspěvek od milan74ma »

Ahoj, urcite to budem riesit a asi nejakym aftermarketom. Som aj zvazoval LP alebo Ironman ale to sa v EU neda zohnat - aspon podla cerifikovanych predajcov. Cakacia lehota do roka - no diky. Tak uvidime. Ale urcite to zacinam zhanat a ked budem vediet viac, postnem sem info
Subaru Outback 2019 (Comfort)
milan74ma
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 562
Registrován: sob pro 07, 2019 3:14 pm

Re: Outback BS - tlmice

Příspěvek od milan74ma »

No co hladam ako hladam, tak som na rozpakoch. Je toho vela a zaroven velmi malo. A kazdy si presadzuje len to svoje, ale ked sa pytas pre a proti uz nikto nic nevie ...
Riesili ste uz niekto na BSku vymenu tlmicov ? Na zaruku to nepojde takze si musim vybrat nejake. Ako servis mi nuka original Subaru ale to nechcem. Ak original Subaru vydrzia takto malo, radsej by som nieco ine. A este radsej nieco kto ma nejaku znacku overenu. Sam to robit nebudem, nemam naradie, necham to spravit v servise. Ale rad by som mal nejaky input aj od ludi ...
Subaru Outback 2019 (Comfort)
Uživatelský avatar
Tsakabaru
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 4435
Registrován: pon pro 06, 2021 6:11 pm
Jméno a příjmení: Míla
Bydliště: Sokolovsko

Re: Outback BS - tlmice

Příspěvek od Tsakabaru »

pokud chci zachovat seriovy podvozek, davam KYB (Kayaba), ted jsem zrovna vyndal letite predni z manzelcina Forejse (nemusel jsem, ale chtel) a byly v pohode...
a vracis do toho japonskej dil :-D >B-)
Legacy BP 3.0 H6 '05 - "Shogun" - vlakno
Impreza GG 2.0 '03
Forester SF 2.0 '01
Niva 1.7 '06
suubaru
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1991
Registrován: čtv zář 08, 2011 2:19 pm

Re: Outback BS - tlmice

Příspěvek od suubaru »

japonské kayaby (z Pardubic :-) )mívají jinou charakteristiku než originály, projevilo se to na BP i BR. Jsou tvrdší.

Jestli originály tečou víc než jiné, to se mi nezdá. Mám třetí BS a měnil se jen jeden na MY2015.

Originály na BS jsou v pomalých rychlostech tvrdé, při popojíždění tlumí/netlumí vlastně jen pneumatiky a jízda je takové bounce. O to zajímavěji jedou ve vyšších rychlostech, polní cesta nebo přejezd ve 100 kmh je lahoda, suverén.
Změnou tlumičů dost změníte celé auto jak jezdí. Ale když to někdo chce...
IMPREZA 2,0i cvt sport MY18 naše dvanácté subaru :-)
LEGACY kombi BPE H6 5AT MY2008 letní auto
Outback 2019 BS exec cvt 2,5i
93, RXL, LR series
Mong93
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 80
Registrován: pát čer 02, 2023 8:38 am
Jméno a příjmení: Jiří
Bydliště: Olomouc

Re: Outback BS - tlmice

Příspěvek od Mong93 »

suubaru píše: úte čer 27, 2023 6:05 am japonské kayaby (z Pardubic :-) )mívají jinou charakteristiku než originály, projevilo se to na BP i BR. Jsou tvrdší.

Jestli originály tečou víc než jiné, to se mi nezdá. Mám třetí BS a měnil se jen jeden na MY2015.

Originály na BS jsou v pomalých rychlostech tvrdé, při popojíždění tlumí/netlumí vlastně jen pneumatiky a jízda je takové bounce. O to zajímavěji jedou ve vyšších rychlostech, polní cesta nebo přejezd ve 100 kmh je lahoda, suverén.
Změnou tlumičů dost změníte celé auto jak jezdí. Ale když to někdo chce...
Kolik se dá najet na těch origo tlumicich? Mám možnost koupit outback BS s nájezdem cca 135k, tak se snažím dát dohromady, co za spotřebak bude nutné dělat v nejbližší době.

Díky
Outback BS 2.5 2016

Obrázek

ex BMW E91 325i
Uživatelský avatar
kwt2000
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1315
Registrován: pát led 07, 2011 5:51 pm
Jméno a příjmení: Petr Jelínek
Bydliště: Rudolec u Sokolova

Re: Outback BS - tlmice

Příspěvek od kwt2000 »

Já mám skoro 240tkm a tlumiče jsou pořád původní.
OUTBACK Touring 2023
FORESTER ACTIVE 2,0i 2018
MB W124 300CE

PONTIAC FIREBIRD - minulost ::-(((
OUTBACK 2,5i SPORT 2015 - minulost
OUTBACK 2,5i Comfort 2010 - minulost
"nejezdím rychleji než létá můj anděl strážný"
"seru na sociální sítě, mám rád skutečné přátele"
Uživatelský avatar
clay
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 2274
Registrován: stř črc 07, 2010 10:53 pm
Jméno a příjmení: Michal Šprachta
Bydliště: Cerkytle - Svatá Kateřina - Borová
Kontaktovat uživatele:

Re: Outback BS - tlmice

Příspěvek od clay »

Já mám přes 300 tkm a v pohodě
Sny se mají plnit.....Subaru bez kompromisů !!!
Subaru Outback H6 3,6 2010
Uživatelský avatar
Tsakabaru
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 4435
Registrován: pon pro 06, 2021 6:11 pm
Jméno a příjmení: Míla
Bydliště: Sokolovsko

Re: Outback BS - tlmice

Příspěvek od Tsakabaru »

tlumice.jpg
ja to ani nepocitam, ale taky zatim v pohode 8-?
Legacy BP 3.0 H6 '05 - "Shogun" - vlakno
Impreza GG 2.0 '03
Forester SF 2.0 '01
Niva 1.7 '06
milan74ma
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 562
Registrován: sob pro 07, 2019 3:14 pm

Re: Outback BS - tlmice

Příspěvek od milan74ma »

njn tak mam 65tkm a idem menit vsetky 4 tlmice, plus predne a zadne brzdy - kotuce a platnicky. Sakum prask skoro 2.300 Euro. Pekna palka. To som si kedysi myslel ze Subaru je kvalitka. No co uz, kvalitou sa nedotiahne ani len na Korejcov ... Rozmyslal som aj kupovat nove auto, ale zmysel to moc nema pri 3.5 roka starom aute co je este vo firemnych odpisoch. Tak uz len dufam ze po tejto investicii to uz bude fungovat vsetko ako ma a aj brzdy aj tlmice vydrzia dost dlho ... A nedojebe sa este nieco dalsie ...
Este si ho chcem nechat cca 2 roky kym sa odpise a potom sa naozaj uvidi ci znova Subaru alebo nieco ine ...

Po 12-tich novych autach zacinam znovu zvazovat ze zacnem kupovat jazdenky. Kupim za 1/3 ceny, vrazim do toho 3 litre a pobeham par rokov ...
A to som mal povodne v plane buduci rok kupit novy outback a rok na to novy forester, ale normalne som stratil odvahu na kupu :(
Subaru Outback 2019 (Comfort)
milan74ma
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 562
Registrován: sob pro 07, 2019 3:14 pm

Re: Outback BS - tlmice

Příspěvek od milan74ma »

Ale tak aspon si clovek moze na fore trochu posomrat, vypustit zo seba zlost a ide sa dalej :-D
Subaru Outback 2019 (Comfort)
milan74ma
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 562
Registrován: sob pro 07, 2019 3:14 pm

Re: Outback BS - tlmice

Příspěvek od milan74ma »

OK, takze vsetky tlmice vymene ... Vsetky 4 tiekli ale na zaruku to nebolo, lebo v predlzenej zaruke sa to uz riesit neda. Dokonca vraj maju pripis ze ak ten tlmic tecie podla sablony, tak je to vraj ok :-D . Ina haluz. Tak uvidime ked budem jazdit ...
Subaru Outback 2019 (Comfort)
Uživatelský avatar
bl4ck5un
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 103
Registrován: pon led 06, 2020 1:14 pm

Re: Outback BS - tlmice

Příspěvek od bl4ck5un »

Jo jo, ten pokyn od výrobce mi i poslali. Pokud je olej nad miskou pružiny, tak prý OK, olej pod miskou znamená vyměnit. Já měl ty zadní potečené už i pod miskou, tak ty mi nakonec vyměnili na záruku - musel jsem jim to jak ocas sám fotit a furt je otravovat.
Jenže ty misky těch předních jsou tak velké, že by přes ně muselo toho oleje protéct tak 3 dcl, aby byla mastnota pod miskou.
A btw. já měl pouze 3letou záruku (import) a v AS mi tvrdili, že kdybych měl tu prodlouženou, tak by čekali, než to poteče víc a měnili až pak. Na to jsem právě oponoval, že je mi jasné, že by mě pak reklamaci tlumičů zamítli a to se tvářili, že jsem největší kkt v galaxii, a že snad oni nejlíp ví, co by na reklamaci prošlo.
Takže díky za potvrzení, že jsem udělal dobře aspoň s nenecháním se odbýt s těma zadníma a nakonec se mi vlastně "jen" tovární záruka vyplatila - mít rozšířenou, tak by mě před koncem tovární odložili a následně zamítli v té rozšířené. Ach jo.
Subaru Outback 2.5i Active MY19
milan74ma
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 562
Registrován: sob pro 07, 2019 3:14 pm

Re: Outback BS - tlmice

Příspěvek od milan74ma »

Tak ja som si predlzenu zaplatil tak akoze "pre istotu" ;).
Plus ak to budem predavam buduci rok tak celkom dobre bude ze auto este bude v zaruke ...
Subaru Outback 2019 (Comfort)
Odpovědět

Zpět na „VI. gen. BN/BS (14-19)“